Sayfa 30 / 33 İlkİlk ... 202627282930313233 SonSon
Toplam 488 mesajın 436-450 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    beyazyakalı Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    18:29
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben size akıl veriyorum ama siz kullanmak istemiyosunuz. Bu zamana kadar kortizon vs gibi ilaçlar almadım Allahım kullandırmasında size diyecegim tek şey sülük tedavisi olun Almanyada falan tıpta geçiyo ama türkiye olanak saglamıyo insanlar avrupa deyince yumşuyo fakat açın hadislere bakın Hz. Muhammed (S.A.V) sülük şifa kaynagıdır demiş. Tek kurtulus sansınız size son kez diyorum lütfen gidin olunnn. Hastalıgın %55i geçmiş durumda inşallah hepsi geçecek. Anlamayan insanlarada bişey diyemem sonuna kadar çekin bakalım alternatif tıpa yönelmeyin kaybeden siz olursunuz

Üye
    fbeee Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    16.10-2016
    Saat
    05:43
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar yaklaşık 1 ay öncede buraya yazmıştım polinöpatimiyim diye bu hisler başlıyalı 1.5 ay oldu bacaklarımdaki o ağırlık hissetmeme yarı yarıya azaldı sanki ama halsizlik hala var bacaklarım adele ve diz arka tarafımda ara sıra ağrılar oluyor bacaklarımda çok acaip bi his var yanma üşüme ağrı çözemedim gitti terleme yürürken sersem gibiyim felan durduk yere uyuşma vs yok güç kaybıda yok sanıyorum 15 dakka 12 kg dambıllarla çalışyodum ramazan bırakmak zorunda kaldım ben bu hastalığa çok taktım diyemi valla anlamadım gitti Allahım size acil şifalar versin arkadaşlar elektrikli emg temiz çıkmıştı herşeyim hatta ama perşembe tekrar gidip iğneli emg için gün alıcam yoksa benim için rahat etmicek sizin belirtileriniz nasıldı valla çıldırcak gibi oluyorum inanın

Üye
    Derman31 Avatarı

Son Giriş
    05.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    Hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Oldugu gibi kalmayan hastalık cıdp yinede şükür Rabbim e ...

Üye
    Derman31 Avatarı

Son Giriş
    05.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    Hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ilacin adi nedir bn cidp hastasiyim

Arkadaşlar pölinörapati cıdp hastasiyim aranizda bu rahatsizlikta oln varmi 05467795228 numaram ilac ile tedavide iyilesen var mi.

Üye
    Solveus Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    20:17
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@DarknessBlues

selam arkadaşım,,,düşük ayak ın kendi bir hastalık değildir,bir hastalığın semptomudur...rahatsızlığınız muhtemelen peroneal ve tibial sinirlerin ve dallarının kaslarınızı inerve etmemesi sonucu ortaya çıkan düşük ayak olayı...sinir hasarlanması yaşadınız mı daha evvel? herhangi bir travma sonrası? ayak bileğini yukarıya kaldıramamak,yere sürterek yürüme ondan sonra mı gelişti acaba? şayet değilse; muhtemelen siz CMT(Charcot Marie Tooth) hastası olabilirsiniz,,,bu hastalığın çok çeşitli formları var ve düşük ayak da genelde bazı formlarında gelişebiliyor...araştırmanızı tavsiye ederim...CMT'ye tam ve kesin teşhis dna analizi ile konulur...(pmp22 geninin 17 kromozonunun kısa kolunda ilgili bölgede bir duplikasyon olduğunda CMT tanısı kesinleşir)..doktorunuza danışınız....rahatsızlığınız CMT olabilir...

Üye
    DarknessBlues Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim AKÇA
    Son Giriş
    16.12-2016
    Saat
    23:33
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

@Solveus evet hastalığım CMT fazla araştırma içine girmedim ayrıca böbrek yetmezliği gelişti ve nakil oldum... ne kadar derin araştırma yapsamda hep bişeyler çıkıyo fazla kurcalamam artık istesemde cmt için ilaç kullanımıda olmaz allah sonumuzu hayır etsin... hayırlı günler

Üye
    dilaradal Avatarı

Gerçek Adı
    dilek
    Son Giriş
    14.09-2015
    Saat
    04:46
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

paranoya arkadaşım,öncelikle allah acil şifalar versin.... evet beni de psikiyatriye gönderdiler,çok ilaç verdiler,en yüksek dozlarda,hiçbir faydası olmadı,doktorlar birşey bulamadığı için eşime de inandıramıyordum. canım benim sana tavsiyem öncelikle acil hemen yarın gidip D vitaminini ve b12 vitaminini ölçtürmen. diyabet hastasıymışsın aynı zamanda,bak ben sana yardımcı olmaya çalışacağım ama esas yardımı sen kendi kendine yapacaksın.... kesinlikle kepeklisi,kepeksizi fark etmiyor ekmek yemeyeceksin,bir dilim bile,rafine tuz değil,kaya tuzu kullanacaksın.şekerli şeylerden zaten uzak duruyorsundur. bunları acil yaparken, beni "dilek doğan budak" face hesabından eklersen oradan tüm bilgileri atarım ben sana...

Üye
    dilaradal Avatarı

Gerçek Adı
    dilek
    Son Giriş
    14.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

beyaz yakalı arkadaşım, d vitaminizi ve b12 vitaminizi mutlaka ölçtürmenizi tavsiye ederim...allah şifalar versin...

Üye
    dilaradal Avatarı

Gerçek Adı
    dilek
    Son Giriş
    14.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yorgunum, allah acil şifalar versin. d vitamini ve b12 vitaminini ölçtür. şeker,ekmek unlu mamüller kesinlikle yeme, rafine tuz değil kaya tuzu kullan... daha sonrada ivic çok etkili.... umarım ivic uygulamadan atlatırsın. sen dediğim gibi d vitamini hemen acil ölçtür...

Üye
    dilaradal Avatarı

Gerçek Adı
    dilek
    Son Giriş
    14.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fbeee merhaba canım,geçmiş olsun allah şifalar versin... benimki de senin ki gibi aniden başladı,sıcak bardağı tuttuğumda bardağın sıcaklığını geç algılıyordu parmaklarım... karıncalanma değil fazla tarif edilemeyen farklı bir uyuşma...güç kaybı iki üç ay sonra başladı,ama hızlı bir şekilde ilerledi... acil doktora git, d vitamini, b12 ni ve dişinde amalgam dolgu varsa vücudundaki civa miktarını ölçtür...

Üye
    Solveus Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@DarknessBlues

slm arkadaşım,,,böbrek yetmezliğiniz de üstüne eklenince( çok geçmiş olsun...dediğiniz gibi CMT genetik bir rahatsızlık olduğundan tedavisi yok fakat bildiğim kadarıyla hastalığın seyrini azaltacak bir ilaç geliştirmeye çalışıyorlar...Pharnext firması PXT-3003 adında bir proje yürütüyor.....denemeler başarılı olursa önümüzdeki bir kaç yılda heralde bir ilaç piyasaya sürülecek....yalnız kesin bilgi değildir...ben de dna analizi sonucumu bekliyorum....cmt ile ilintili bir hastalık var...o da kalıtımsal,,,herediter basınca duyarşı nöropati...hiç duydunuz mu bilmiyorum,,,bende de bundan şüphelendiler ve test istediler...bakalım sonuç daha belli değil...o nedenle bu hastalığı araştırırken cmt ile ilgili de pek çok şey öğrendim,,,BUARADA HER İKİMİZ DE BURSADANIZ,,,LÜTFEN İLETİŞİMDE KALALIM,,,OLUR MU?,,,

Üye
    DarknessBlues Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim AKÇA
    Son Giriş
    16.12-2016
    Saat
    23:33
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

sizede tekrar çok geçmiş olsun allah dermansız dert vermesin, hakkımızda hayırlısı demekten başka dua etmekten başka bişey gelmez elden... her umut ışığı bizler tüm engelliler için ...

Üye
    beyazyakalı Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba sülük geçiriyo falan gibisinden bahsetmiştim umarım unutmamışsınızdır. Arkadaşlar malesef hastalıgım geri eskiye sarmaya başladı yani bi sonuc alamadık malesef şunu anladımki bu hastalık benim imtihanımmış artık spora yönelip kasları zarara ugratmıyacaz yapacak bişey yok demekki size verecegim tek bir akıl var gelecegi düşünüp perişan olmayın her gününüzü mutlu geçirmeye bakın unutmayın sizden bir tane daha yok.. ve şunuda bilmeliyizki olumsuz düşünce insanı negatif etkiler ama olumlu düşünce bize birşey kaybettirmez

Üye
    Solveus Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şu hastalığın semptomlarını tam tanımlayacak olan var mı? şu şekilde başladı,şöyle seyretti,şimdi böyle oldu gibisinden...

Üye
    beyazyakalı Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben tecrubelerimden aktarıyım Ben 2.5 yıl falan önce bu hastalıga yakalandım neyse şikayetlerimi anlatayım genellikle kış aylarında ayaklarımda kasılmalar ve agrılar oluyo bazen o kadar agır oluyoki yürütmeyecek seviyeye geliyo düz yolda takılıyosun falan ben ersin hocaya gittim kesinlikle geçmez dedi bana fizik tedavi önerdi ben şuan evde kas falan çalışıyorum size tek tavsiyem var kaslarınızı diri tutun bu hastalık kasları atrofiye ugratıyo iyice kötü oluyoruz eve egzersiz seti aldım çalışıyorum arkadaşlar sizde deneyin bence

Sayfa 30 / 33 İlkİlk ... 202627282930313233 SonSon

LinkBacks (?)

1. 07.11-2010, 12:31

Başlığın Etiketleri