Sayfa 28 / 33 İlkİlk ... 18242526272829303132 ... SonSon
Toplam 488 mesajın 406-420 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dilaradal Avatarı

Gerçek Adı
    dilek
    Son Giriş
    14.09-2015
    Saat
    04:46
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba.Bende nöropati hastasıyım.Öncelikle bu hastalıktan muzdarip olan ve tüm şifa bekleyen diğer hastalara da Allah şifa versin.

Ben hastalık hikayemi anlatmak istiyorum. 2001 yılında 28 yaşımda bir gün sağ elimin avuç içini kapsayan bir uyuşma hissiyle başladı hastalığım. Ben acaba felç mi olacağım, diye korkarak acil servise gittim. Doktor bana güldü, "felç böyle yavaş yavaş gelmez" diyerek, bana vitamin verdi ve beni eve yolladı. Beni oyalıyor diyerek kızdım ve vitaminleri almadım bile. Geçer diyerek bekledim, 6-7 gün sonra aynı uyuşma sağ ayak tabanım da da oldu, bir hafta sonra sol ayak tabanım ve bir hafta kadar sonra da sol avuç içimde uyuşmuştu. Doktorlara gittim, tahliller vs. anlamadılar. Özel bir hastaneye gittim, 'kalpal tünel sendromu, el ve ayak bileklerinizden ameliyat edeceğiz.' dediler. Ben pek güvenemedim teşhise, ameliyat olmadım. Sonra başka bir yer psikiyatrise yönlendirdi, o da bana en yüksek dozda antidepresanlar içirttirdi, hiç bir işe yaramadı. Ben hastalığımın ne olduğunu ararken 4 ay geçmişti ve ben yatağa düştüm, merdiven çıkamıyor, desteksiz yürüyemiyordum, saçıma toka takamıyordum, kaşık tutup çorba içemiyordum, ancak çorbayı kaseye koyarlarsa iki elimle sıkıştırıp içebiliyordum. lavaboya giderken düştüm bileğim çıktı, şişti. Ayaklarım bir yanıyor, bir üşüyordu. Bir kovaya sıcak su, bir kovaya soğuk su koyup bir ona bir ona girdiriyordum, masaj yaptırıyordum, sabahlara kadar uyuyamıyordum. Vantilatörün önüne ayağımı uzatıp biraz kestirebiliyordum. Ensemden gözlerime saplanan şiddetli baş ağrıları, ilaçla falan geçmeyen ağrılar. Böyle ızdıraplar içinde 'ne olacağım, doktorlar teşhiş bile koyamadı' diye düşünüyordum.

İnsan çaresiz kalınca uzatılan her şifa ipine sarılmak istiyor, bildiklerini bilmez oluyor, ne ev düşünüyor, ne iş düşünüyor, bir bilinmezlik içinde, bir karanlıkta yürüyorsun. Annemlerde kalıyordum, çocuklarıma onlar bakıyordu, arkadaşım çağırdı. ' burada bir hoca var, ben çok faydalandım, seni ona götüreceğim' dedi. Annem kızdı, ' insanları sömürüyorlar, insanların çaresizliklerini kullanarak' diye göndermek istemedi. Ben de hiç güvenmem bu tür insanlara ama çaresiz kalınca, ızdırabından tutunacak dal arıyor insan. Ben gideceğim dedim, gittim; iki kişi omuzlarıma girerek götürdüler, ben ızdırap içindeydim. Bana baktı. ' şunları yap, bu hastalığı atlatacaksın inş. dedi'. Bende, baksanıza ben bu haldeyim, bu kadar tahribat nasıl düzelecek de, ben hastalığı atlatacağım dedim. 'Geçecek, geçecek inş., hatta eskisinden bile sağlam olacaksın, doktora gideceksin, doktorların yaptıkları tedavinin seni etkilemesi için, üzerindeki bu etkinin temizlenmesi lazım, yoksa nereye gidersen git, ne tedavi yatırırsan yaptır sana etkisi olmaz, dedi. Arkadaşımında yardımıyla dediklerini yaptım.

Bu arada annem yeni bir doktor öğrenmişti, hemen ona gittim, doktor hastalığımın teşhisini koydu, AKSİYONEL POLİNÖROPATİ. beni hastaneye yatırdı, 4 gün kortizon uyguladı ve lavaboya kendim gidebilmeye başlamıştım daha hastaneden çıkmadan. B12 ve folikasit takviyesi yapmak üzere hastaneden çıktım. Sonra yavaş yavaşta olsa yürüyebiliyor, kaşık falan tutabiliyordum, iki üç ay geçti biraz daha hareket kabiliyetlerim artmıştı.uzun yürüyüşler yapmaya çalışıyordum. Uyuşmalarım geçmemişte olsa, ızdıraplarım geçmişti çok şükür ama kaslarımda erime var gibi geliyordu bana.

Bursa Tıp Fakültesine yattım, Nöroloji Prof. Ömer bey 15 gün boyunca hiç tedavi yapmadan tüm tahlilleri yaptırdı ve bana İvic vermeye karar verdi. 5 günlük bir tedavi olacaktı ama ilk gün bende dayanılmaz sancılar yaptı ayaklarımda. Ben bu tedaviyi olmak istemediğimi, sancıdan yürüyemediğimi, eski halimi de kaybettiğimi söyledim. O da, "Bu hastalıkların sebebini bilemedikleri için çaresinin de olmadığını, sadece bu tür hastalıklara kortizon ve İvic uygulaması yaptıklarını, bazı bünyelerin cevap verdiğini, seruma ağrı kesici katarak da olsa devam etmemiz gerektiğini; hastalığın kaslarımda erime başlatığını ve bu durumun ayaklarımdan belime kadar çıktığını, bu erimenin akciğer kaslarımı etkilemeye başladığında nefes almamı engelleyeceğini, en fazla 3 ayda bu duruma geleceğimi, bu tedaviyi yaptırmazsam en fazla 3 aylık ömrümün olabileceğini; ayrıca bu tedavinin çok pahalı bir tedavi olduğunu, devlet bize bu imkanı vermişken bu tedaviyi mutlaka denemem gerektiğini" söyledi. Bende tmm, dedim. Diğer günlerdeki uygulamalarda ağrı olmadı, ağrı kesici katmaya gerek kalmamıştı. 5 günün sonunda bende bariz düzelme gözlemlendi. İçmem gereken ek ilaçlar ve aylık kontrollerle beni taburu etti. Hızla düzelmeye başlamıştım. Uyuşmalarım omuzlarımdan ellerime, belimden de ayaklarıma inmişti. Ama uyuşmalarımın el ve ayaklarımdan tamamen geçmesi 4 yılı buldu. Şimdi çok şükür hiçbir ilaç kullanmıyorum, dedikleri gibi eskisinden bile sağlıklı oldum çok şükür. Ama her an kendimi dinliyorum, yine başlayacak diye en ufak birşey de tedirgin oluyorum.

Yukarıdaki yazıların birisinde, iyileşen yok mu diyen bir arkadaşımız vardı; bu kadar şeyi, iyileşen olduğunu ve ne kadar kötü durumdan düzelebildiğini anlatmak için yazdım. Tüm şifa bekleyenlere şifa diliyorum inş. Her hastalığın bir çaresi var ama ona ne zaman ulaşırız, bunu biz bilmiyoruz işte. Sadece dermanımızı arayacağız, süresi dolduğunda bize verilecek. O kadar ızdırap çekerken, hep sustum ve düşündüm, 'günahlarım dökülüyor, bu da benim için bir kardır, inşallah şifam çabuk zaman da bana ulaştırılır', diye dua ettim. Tüm derman bekleyenlere de şifa kapısı kısa sürede açılır inş.

Üye
    paranoya Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Nihan hanım merhabalar.Tip2diyabetliyim(teşhis2ay önce konuldu)7yıldır süregelen ve gittikçe artan ağrılarım var.Şuan uzun süreli ayakta kalamıyorum,heryerim ağrıyor,yorgunum,halsizim.En son doktor diyabetik nöropati teşhisi koydu.Sizin rahatsızlığınızla bendeki olan nöropati aynı rahatsızlıkmıdır?Şuan çok kötü durumdayım.Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

Dilara hanım merhabalar banada diyabetik nöropati teşhisi koydular.Şuan ağrılarımdan yana çok kötüyüm.Çok çaresizim.7yıl önce başladı.Doğumdan sonrada dahada kötü oldum.Eşimi ağrılarıma inandıramıyorum.Gitmediğim doktor kalmadı,psikiyatride dahil.Ağrılarım çok fazla ve bu beni çok rahatsız ediyor enkötüsüde oğluşum 3yaşında onunla ilgilenemiyor,oynayamıyorum.Budabana kendimi dahada kötü hissettiriyor.Sizden çok şey öğreneceğimi düşünüyorum.Cevabınızı bekliyorum.

Üye
    batuhanayata Avatarı

Gerçek Adı
    batuhan
    Son Giriş
    16.10-2015
    Saat
    23:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu videodaki polinöropati hastaları tedavi olduklarını söylemiş. ne kadar doğrudur bilen varsa mesaj yazabilirmi.

https://www.youtube.com/watch?v=KWNZC1HMV5A

https://www.youtube.com/watch?v=kA41_wQaE0k

https://www.youtube.com/watch?v=Yb9T5X-_xKw

Üye
    yorgunum Avatarı

Son Giriş
    27.11-2015
    Saat
    04:08
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba batuhan bey videoları izledim açıkçası bana pek inandırıcı gelmediler.Uygulayanlar,uygulatanlar varsa yorumlarını yazarlarsa bizde bilgilenmiş oluruz.

Üye
    beyazyakalı Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    18:29
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende şuan tedavi görüyorum sülük tedavisi önceden daha kötüydüm şuan rahatladım dişimde amalgam dolgu vardı onuda aldırdık ozon tedavisi falan yapıyolar ama 3.000 tl falan tutuyo şuan biraz rahatladım 8.seansa dun girdim öneririm şahsen klinik ankarada dogal hayat polikinligi suat arusanın klinigi doktorlar hemsireler falan ilgileniyo dun bi kadınla konustum bi hastalıgı varmıs unuttum ama ismini geçmiş kadın sevincten agladıgını söyledi şifanızı arayın arkadaşlar iyi aksamlar

Üye
    yorgunum Avatarı

Son Giriş
    27.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba beyaz yakalı sizin şikayetleriniz nelerdi?Bende daha önce ozon tedavisine gittim ama birfayda etmedi.Sülükse yaptırmadım,yaptıramamda herhalde.Diş dolgusu sorunmu teşkil ediyormuş?Anlayamadımda!Faydasını görüyorsanız devam edin lütfen.Biz çaresiz nöropatilileride haberdar edermisiniz?Sağlıklı ve mutlu kalın...

Üye
    beyazyakalı Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben polinöropati hastasıyım kardeşim o yüzden gidiyorum 6. seansta çok rahatlamıstım kendim yürüyodum sonra gece agrım oldu bacaklarım kasıldı falan hastalık nükseldi 1 hafta kötü gezdim fakat şuan geri iyileşme belirtileri oluyo 8. seansım bitti işte cumartesi günü check-upa gircem bakacaklar duzelme varsa devam edicez ama ben rahatladım git araştır kardeş bana iyi geldigi kanaatindeyim

Üye
    leventdkm Avatarı

Gerçek Adı
    levent
    Son Giriş
    13.01-2017
    Saat
    21:05
    Yaşadığı Yer
    -ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

polinöropati bendeve hücreler birbirini yediği icin, ivig kullanıyorum ve ivig harıcınde başka tedavi yok dıyebılıyorum, ama nöropatinin yüzlerce ceşiti var belkı diger ceşitlerden biridir bu sızınkı ve o yuzden sızlere ıyı gelıyordur dıye dusunuyorum,

Üye
    yorgunum Avatarı

Son Giriş
    27.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben ağrılarımı 7yıldır çekiyorum.2ay öncede tip2diyabet çıktı.Ağrılarıma sonunda diyabetik nöropati teşhisi koydular.Yürümek,oturmak,uyumak işkence oldu benim için.Hiçkimse anlamıyor beni hatta dalga bile geçiyorlar.Daha yaşın kaç diyorlar,hatta yalan söylediğimi düşünüyorlar.Çok bunaldım.Eşim götürürse eğer tıp fakültesine gitmeyi düşünüyorum.Tedavi yöntemleri arasında mantığıma ençok uyan ivig oldu.Lütfen gelişmeleri yazalım.Eşekten düşenin halinden eşekten düşen anlarmış.Sayın leventdkm sizde nekadar zamandır mevcut?Şimdiye kadar netedaviler uygulandı?İvig uygulamasını nezamandır yaptırıyorsunuz?

Üye
    kerimc Avatarı

Gerçek Adı
    Yalnız Kartal
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:02
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vallahi bende aynı dert var nerdeyse ağrılardan ağlıcam çevremde bir kıdım anlayış yok

Üye
    leventdkm Avatarı

Gerçek Adı
    levent
    Son Giriş
    13.01-2017
    Saat
    21:05
    Yaşadığı Yer
    -ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bana özelden ulaşın arkadaşlar ve yorgunum nıklı arkadasım yazdım size özelden.

Üye
    beyazyakalı Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar benimki Hederiter polinöropati ersin tan o teşhisi koydu ve bana ıvıg kortizon falan vermedi ben 2 yıldır hastayım 2 yılda acaip ilerlemişti bana ölene kadar böyle devam edecegini 50 yaşından sonra bastona duşersin dedi fakat ben birinin koluna girmeden düz yolda zor yürüyorum ne bileyim sarhoş gibi oluyorum uzun yol yürüyünce cok kötü oluyorum zaten 5-6 defa dinlenerek yürürüm hep bakın arkadaşlar ben doktorla göruştum ismi turgay çınar o bana dediki bazı polinöropati hastalarımız duzeldi bazılarından hiç cevap alamadık bazılarındada hastalıgı gerilettik tedavi olmak istersen bi düşün dedi ben direk kabul ettim zaten baska caremizmi varki.. neyse bana bi chek-up yaptılar çok fazla stresli oldugumu ve vucudumda civa oldugunu söyledi dişinde hiç dolgu varmı dedi bende var dedim baktı amalgam dolguymuş (siyah dolgu yani) ondan hemen kurtul vucudunu zehirliyo dedi bende gittim aldırdım neyse bana uc kutu bitkisel hap yazdılar toksinleri temizlemesi için stres için digerini bilmiyorum 3-4 seansta bi degişiklik yoktu ben tabi fazlada guvenemiyodum ama 6. seanstan sonra bi rahatlama geldi yemin ederim evde oyun havası açıp oynadıgımı biliyorum neyse şimdi 8. seanstayım havalar kötü oldugundan ayaklarım agrıyo biraz onun dışında pek sıkıntım yok uzun mesafe yurumuyorum zaten. ama ben size tedavim bitince geçip geçmedigini söylerim ona göre hareket edin isterseniz temmuzda biter diye tahmin ediyorum tedavi Allaha emanet olun

Üye
    Derman31 Avatarı

Son Giriş
    05.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    Hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam arkadslar bn cidp pölinörapati hastasiyim ve çaresiz yardım bekliyorum inanin hastalık denilen iller oldugu gibi kalmiyo tavsiye lerinizi bekliyorum.

Iving tavsiye edermisin bn cidp hastasiyim

Üye
    yorgunum Avatarı

Son Giriş
    27.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam derman31 steteskop net te ivig uygulamasının cidp li hastaların 3te ikisinde fayda sağladığını okudum.İsterseniz sizde bakın.Allah hepimizin şifasını versin.

Üye
    yakups Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:08
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar bana teşhisi Ersin Tan koymuştu.Bana ivigten hiç bahsetmemişti.Bendeki genetik nöropati.Acaba genetik olan türünde ivig işe yaramıyor mu bu yüzden mi söylemedi?

Sayfa 28 / 33 İlkİlk ... 18242526272829303132 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 07.11-2010, 12:31

Başlığın Etiketleri