Sayfa 4 / 16 İlkİlk 1234567814 ... SonSon
Toplam 238 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    AsTeRuNyA Avatarı

Gerçek Adı
    EMRAH
    Son Giriş
    18.01-2017
    Saat
    22:17
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/sultangazi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar bu avasküler nekroz hastalıgı sanırım kemik iligindeki ödem kalça kemigi dogrumu acaba

Üye
    xakmanx Avatarı

Gerçek Adı
    eşref
    Son Giriş
    05.08-2016
    Saat
    10:21
    Yaşadığı Yer
    izmir bergama
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrhb aarkadaşlar avasküler nekroz dedi doktor ilerlemiş olduğu için prtez takılması gerek dedi iki kalçayada birin bir ay önce oldum iki ay sonra ötekin olacam şu anda ağrım kalmadı ama üstüne daha basmadım doktor çok önemli diyorlar ben birde özürlülük raporunu merak ediyoru alıyormuyuz nasıl alırız % kaç cvp

Üye
    myramyra Avatarı

Son Giriş
    27.12-2009
    Saat
    16:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

banada 6 ay önce avasküler nekroz teşhisi kondu 4. evre ve protez takılacağı söylendi ağrılarım var ama şuan hiç aksamam yok ameliyat olmak istemiyorum ameliyat olan bir hastanın bacağının kısaldığını üstüne basamadığını ve sakat kaldığını 1 ay sonrada diğer kalçasındada aynı problemin başladığını gördüm protezden sonra sağlıklı yürünebiliyormu kalça protezi olan arkadaşlar deneyimlerinizi yazarmısınız herkese geçmiş olsun

Üye
    Ümit GÜL Avatarı

Gerçek Adı
    Ümit
    Son Giriş
    20.10-2014
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul /taksim
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam arkadaşlar bende 26.06.2009 da avaküler nekrozdan sol kalçamdan ameliyat oldum çöken femur kemiğinin içini boşaltılar içine kemik koydular 7 ay oldu ameliyat olalı ama halen ağrılarım var halen kalçamdan takur tukur sesler geliyor oturup kalkarken halen tak tak sesler geliyor ve canım yanıyor bazen ağrıdan hergün ağrı kesici içiyorum bence bu ağrılar hiçde geçecek gibi değil iletişim adresim umitgul25@hotmail.com
    ÜMİT GÜL
    İstanbul

Üye
    selman ayaz Avatarı

Son Giriş
    27.01-2010
    Saat
    10:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eşimde aynı şekilde kortizondan dolayı aseptik nekroz oldu bende mahkemeye vermeyi düşünüyorum bana yardımcı olurmusunuz izlediğiniz yol bakımından

Üye
    muhatin Avatarı

Son Giriş
    31.10-2011
    Saat
    19:58
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba bende kortizon sonrası avm hastasıyım .Salih bey son durumunuzu yazmamışsınız.Ameliyat oldunuz mu? sonuç ne oldu yazarsanız memnun olurum.

Üye
    figen doğan Avatarı

Gerçek Adı
    figen
    Son Giriş
    09.01-2011
    Saat
    21:12
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selman ayaz;
    merhaba öncelikle çok geçmiş olsun.sanırım kortizona bağlı avn oldu diye mahkemeye vermeyi düşünüyorsunuz,bu konuda neler yapılabilir bilgim yok,ama bunun yararı olabileceğini sanmıyorum.sonuçta her ilaç ın yan etkisi var ve kortizon gerek görüldüğü için kullanılmş tabii detayları bilmiyorum tekrar geçmiş olsun

Üye
    muhatin Avatarı

Son Giriş
    31.10-2011
    Saat
    19:58
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar aranızda ısparta kemik hastanesine baş vuran oldumu sonuçta orası kemik üzerne çalışıyor avn konusunda oranın görüşünü alan var mı yazarsanız çok memnun olurum herkese geçmiş olsun

Üye
    foreweryoung Avatarı

Son Giriş
    07.05-2010
    Saat
    11:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

6 senedir avasküler nekroz hastasıyım ve bu hastalık konusunda yeterince tecrübe edindiğimi düşünüyorum benimle aynı rahatsızlığı paylaşan arkadaşlar hiçbirzaman umutsuzluğa kapılmayın herşey sizlerin elinde bunuda hayatınızın bir parçası olarak kabul edebilir ve yaşam tarzınızı buna göre şekillendirebilirsiniz.kafasında çeşitli sorunları olan ve bilgi almak isteyen arkadaşlar msn adresimi ekleyebilirsiniz santana2040@hotmail.com

Üye
    sunam73 Avatarı

Son Giriş
    22.05-2010
    Saat
    01:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende 37 yasında bır bayanı sol kalçada avn teshısı kondu yürümeyi bostaonlarla yapıyorum.kemık grefdı olan ve iylesen varmı.herkeze gecmiş olsun allah sifalar versin diyorum

Fıgen mrh nasılsın gecmiş olsun bende avn var ugrasıyorum.

Üye
    CaNCeR JaDe Avatarı

Son Giriş
    15.05-2012
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ben 31 yaşında bir bayanım ve lösemiydim..ve kortizon ilaçları kullandım..tam iyileşmiştim gezip tozuyordum Avasküler nekroza tutuldum..benim nekroz dizlerimde.. femur ve tibia uçlarında.. genelde hep kalça femur başlarında olurmuşş.. bende diz femur başlarında.. yaklaşık 1 senedir var..koltuk değnekleriyle yürüyorum aylardır..
    şu an basınçlı oksijen tedavisi görüyorum çapa da. .ama tabi keşke doktorlar beni ilk başta gönderseydi oksijen tedavisine ..hastalığın başında alınan oksijen daha yararlı olabilirdi.. kanlandırma denilen ameliyatı doktorlarım önermedi ben olmak istedim kurtulmak istedim yapmadılar..a ma iyikide yapmamışlar. .ben tavsiye etmiyorum..k anlandırma geçici bir çözüm.. kimine çözüm bile değil.. çünkü kanlandırma ameliyatıyla iyileşme olasılığınız çok düşük..
    bu hastalığın bir tedavisi yok arkadaşlar...kanlandırma yaparsanız ilerde proteze muhtaç olduğunuzda protez takılmasını zorlaştırabilir... böyle yaşamaya alışacağız.. tek yok istirahat.. yüzmek..hafif masajlar..güzel beslenmek gerek.kemikleri güçlendirici beslenin. .kemiklerinizin üzerine yük bindirmeyin..kilo almayın..zayıflayın..yüzmek çok iyi gelebilir... içki sigara kesinlikle kullanmayın....çok yağlı hayvansal yağlarla beslenmeyin..damar sağlığı mühim..
    ağrılar bür süre sonra azalır..ilerki yaşlarda tekrar çıkar..ozaman kemikler daha çok deforme olmuş olacak tabii..işte ozaman protez takılacak...bende sizler gibi bir an önce iyileşmek ve eski hayatıma dönmek istiyorum... ama hiç bir zaman eskisi gibi olamıyacağımı anladım.. .bol bol dua edersek belki Allah bir mucize gerçekleştirebilir..
    femur başı çok kötü değilse protez için acele etmeyin..hayatınızı bu şekilde idare edebildiğiniz kadar edin..avn çok yaygınlaşmaya başladı..eminim daha iyi teknelojiyle çok daha iyi protezler geliştireceklerdir.. veya tedavisini keşfedeceklerdir..

Allah hepimizin yardımcısı olsun..

Kemiğin avasküler nekrozuna işlevsel çözüm Türkiye'den Geldi...

Üye
    mgold Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    28.02-2016
    Saat
    15:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar Merhaba
    30 yaşındayım.6 yıldır AVN hastasıyım.Protez konusunda hala kararsızım.

Bir de: AVN (avasküler nekroz) için hangi oranda rapor verilir?

Saygılar....

Üye
    05 Mustafa Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa KIRAT
    Son Giriş
    22.05-2011
    Saat
    00:16
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşım, adım mustafa, gezinirken senn iletini gördüm bende avasküler nekroz tanısıyla 2007 yılında her iki femur başından ameliyat oldum, ağrılarım devam ediyor ve bir çare bulamadım sen kalça protezimi oldun ve nerede oldun halen ağrıların olduğunu söylüyorsun rahatsızlık verecek kadarmı ve devamlımı ağrıların oluyor banada doktorum şimdi gerekli değil ama ileride mutlaka protez olman gerekiyor dedi ve iki arada bir derede misalıçabalayıp duruyoruz cevaplarsan sevinirim.

Üye
    mgold Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    28.02-2016
    Saat
    15:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben protez olmadım.Protez takıldıktan sonra ağrılarının geçiceğini düşünüyorum.Protez olan arkadaşlar ın yorumları genel de iyi yönde.

Üye
    05 Mustafa Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa KIRAT
    Son Giriş
    22.05-2011
    Saat
    00:16
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba salihtuncay arkadaşım
    öncelikle geçmiş olsun bendede aynı hastalık avn"den 2007 ameliyat oldum ama hala ağrılarım devam ediyor senin yazdıklarını gördüm ve şu anki durumunu merak ettim eğer paylaşırsan sevinirim bu arada bende samsunlu sayılırım 12 yıl vezirköprüde görev yaptım Ben 05 MUSTAFA

Sayfa 4 / 16 İlkİlk 1234567814 ... SonSon