Sayfa 3 / 16 İlkİlk 123456713 ... SonSon
Toplam 238 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    burcin Avatarı

Son Giriş
    23.10-2009
    Saat
    20:11
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    mrb ramazan, peki doktorlar hiç protez ameliyatından bahsetmedi mi sana? ben de avasküler nekrozluyum sol kalçamdan.. geçen yıl ilk ameliyatımı oldum aşılama yöntemi deniyor bende 2ay üstne basmadım sonra ii oldum ağrılarm azaldı ama 1yıl sonra tekrar şiddetli ağrılarım oldu çok ağrım war yürürken doktora gttm tekrar şimdi protez takılmayı öneriyorlar bana.. yarında tekrar gidecem büyük ihtmalle protez takılacak.. çok geçmiş olsun sanada allahtan şifalar dilerim cümlemize..

Üye
    burcin Avatarı

Son Giriş
    23.10-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

total kalça protezi olanlar warsa yazsın lütfen.. arkadaşalar paylaşalım yaşadklarımızı ve tedavilerini... biribirimizi aydınlatalım lütfenn

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    23.02-2016
    Saat
    19:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    20

Yaklaşık 2 yıl önce Avn sebebiyle total kalça protez ameliyatı oldum. Ekteki linkte detaylı bilgi mevcut...

http://www.engelliler.biz/forum/sagl...r-misiniz.html

Üye
    burcin Avatarı

Son Giriş
    23.10-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim abicim.. Allah sizede şifalar wersin..

Üye
    burcin Avatarı

Son Giriş
    23.10-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb arkadaşlar; niye artık hiç kimse yazmıo buraya deneyimlerini ben büyük ihtimalle haftaya total kalça protez ameliyatı olacam.. benim korktuğum ameliyattan çıktıktan sonra kendime geldiğimde, ne hissedeceğim nasıl ağrılar yaşayacağım, ondan çok korkuyorum bide protez çıkar mı korkusu var protezle bi hayat nasıl gidiyor çok merak ediyorummm

Üye
    nesli06 Avatarı

Gerçek Adı
    neslihan
    Son Giriş
    18.01-2017
    Saat
    23:45
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba herkese geçmiş olsun umarım atlatırız bu hastalığı.27 yaşındayım bende romatizmal bir rahatsızlık sonucu kullandığım kortizonlu ilaç yüzünden sol kalça üstüne basamaz oldum aralık ta teşhiş konuldu daha önce bu kadar ağrım yoktu ama şuanda çok zorlanıyorum 1-2 aydır ağrılarım arttı çalışıyorum işe gidip gelmek bir kabus oldu benim için.dr umu değiştirdim benden emar istendi dr ona göre yönlenlendircek.Filmlerimde ve sintigrafide net olarak sorun görünüyor.Umarım banada protez yerine kanlandirma ameliyatı önerilir kalçada olması işi kötüleştiriyor kolda falan olsa mücadele bu kadar zor olmazdı heralde.Bende narin bir yapıya sahibim acaba protez olursa vücudum kemiklerim kabul edicekmi protezi yenilenmesi gerekiyormuş oda sorun sıkıntılı bir dönem, bide bu ameliyatı olursam halen romatizmal eklem ağrılarıyla uğraşmaya devam edicem.Ama bu kalça sorunu eklem ağrılarımı solda sıfır bıraktı benim için daha büyük bir sorun oldu.Şuanda kortizon kullanmıyorum demekki kortizonsuz oluyormuş daha önce böle bişey olcağını bilsem o eklem ağrılara katlanırdım niye bazı dr lar kortizon verirken hassas davranmıyorlar resmen hayatımızla oynanıyor mümkünse alternatifleri verilmeli hastaya kortizonun.Yada üstüne basa basa hasta uyarılmalı bana böyle bir uyarı yapılmadı.

Üye
    hknx34 Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan KABACI
    Son Giriş
    16.03-2016
    Saat
    21:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Pendik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Slm Arkadaşlar,bende bu hastalığın pençesindeyim.2004 yılında sağ femur başı avasküler nekroz, kanlandırma ve greft uygulanarak amaliyat geçirdim.6 ay koltuk deynekleriyle gezdim sağ ayağımın üzerine basmadım.O zaman yaş 35 idi şimdi durumum eh idare edebilecek gibi sayılır kireçlenme var. Zaman zaman ağrı kesicilerle ağrımızı kesmeye çalışıyoruz.Sabrediyoruz,banada eninde sonunda kalça protezi olucaksın dediler allah bilir, inşallah olsak da daha ilerde oluruz ve ömrü hayatımız boyunca bir kere olur çıkarız bu işin içinden, hayırlısı olsun, tüm arakadaşlara geçmiş olsun. Allah kurtarsın.Amin.

Üye
    eva Avatarı

Son Giriş
    13.01-2017
    Saat
    20:00
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm bende avn hastasıyım 4 yıldan beri uğraşıyorum benim ayakbileğimde talus kemiğimdeydi 3 defa kanlandırma ve gref ameliyatı olduktan sonra aynıyerde urlar oluştu ve 5.ameliyatımda talektomi oldum yani talus çıkartıldı bir yıl oldu ben hala koltuk değneksiz yürüyemiyorum tekrar amaliyat olmam gerekiyomuş ama hiç garantisi yok kemiklerim birbirine yapışmadı onları çivileyip kelepçelerle birbirine tutturacaklarını söylüyorlar ama belki biraz rahatlarsın diyorlar daha önce talektomi olmuş varsa bana yardımcı olabilirmi hepimize geçmş olsun acil şifalar diliyorum

Üye
    sezerhs Avatarı

Son Giriş
    14.03-2012
    Saat
    15:34
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aslında kortizon büyük bi sebep ama ben hiç kortizon kullanmadım ve yaklaşık üç senedir her iki kalçamdada var sağ taraf iptal zaten ama şükür topallama ve ağrı dışında (gacur gucur gelen sesleri saymazsak) pek bi sorunum yok en son bir sene önce kemiği delmek istediler yaptırmadım hatamı ettim bilmiyorum aslında geçen ay doktora gittim alkol ve sigara kullanmamamı ağır yüklerden uzak durmamı söyledi yapacak bi şey yok dedi ilerde yaşayabildiğin kadar bu şekilde yaşa ilerde protez dedi bilmiyorum eğirdir kemik hastanesine gitmeyi düşünüyorum durum hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için bu arada nette böyle bi şeye rastladım biomedsa bilgisi olan varmı ??

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: figen doğan Mesajı Gör
    sezersh bu ameliyatı geciktirmen senin için hiç iyi olmaz ne kadar erken olursan o kadar ii bende ali şehirli oğlu tarafından ameliyat edildim şimdilik iyyim hiç korkma ve bi an önce ameliyatını ol çok geçmiş olsun
    sen ameliyatı tam olarak hangi tarihte oldun olanların hiçbirisi olumlu bi şey yazmamış

Üye
    tuzcu06 Avatarı

Son Giriş
    08.04-2010
    Saat
    19:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selvgili arkadaşlar ben Ankarada memur olarak çalışıyorum 43 yaşımdayım 2002 yılında 13 gün hastanede yoğun 7 aydan fazlada kortizon kullandım doktorlar tarafından hiç bir surette uyarılmadım ki kortizon un zararları hakkında hiç bilgi vermediler. 6 ay içinde hem kemik nakli sağ bacağa hemde sol bacağa protez taktırdım. Kortizona bağlı femur başı AVN hastalarına kesinlikle kemik naklini önermiyorum çünkü 6 ay sürmedi nakil olalı bu gün kontrol günümdü çürüme devam ediyor tekrar artık ağrılarım dayanılmaz duruma gelene kadar sabredip protez taktırıcam. En azından benim gibi iki kere ameliyat olmayınderim ben. Ayrıca bilmem aranızda varmı ben kortizon tedavisi gördüğüm hastaneyi mahkemeye verdim. Dava yeni aşamada benim durumumda olan varsa beni takip etsin selamlar saygılar

Üye
    ates_ustat Avatarı

Son Giriş
    06.11-2009
    Saat
    19:45
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam metriks kardeşteki avn sorunu bende de var.hala düşünme aşamasındayım.bana karar verme konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim.herkese geçmiş olsun.

Üye
    TAHABES Avatarı

Gerçek Adı
    SEBAHAT YILDIZ
    Son Giriş
    09.02-2010
    Saat
    20:56
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL / ATAŞEHİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bende avn hastasıyım nerde ıse butun lınklerı okudum bır yıldır ağrım var ama siddetli değil sizin soyledıgınız hıc bır amelıyatı doktorlar bana onermedı dırek protez dedıler benım buyuk ablamda aynı hastalıktan sol kalcasından amelıyat oldu uc sene once demır cubuklar taktılar hasarlı bolgeyı alıp.
    evet protezlerın omurlerı 20 yıl olarak soylenıyor ama doktorlar bunu 10 hesaplıyor ve benım doktorum hıc bır hastanın protezını 10 yıl tasıdıgını soylemmedı genelde yapılan yanlıs hareketler ve sısmanlık gıbı sebeplerden 5-6 yıl dayanıyormus hepınız ağrılardan bahsetmıssınız benım 1 yılda sadece 2 buyuk ağrı krızım oldu ayrıca bana hıc ılac vermedıler ağrın olunca gel ıgne yaparız dediler
    birde benım rahatsızlıgım kalıtsalmıs yanı ailendeki herkeste olabılırmıs doktorlar bıle çok şaşırdılar kemıgımın hallıne nasıl ağrımıyor bu kadar harap haldeyken dıye

Üye
    figen doğan Avatarı

Gerçek Adı
    figen
    Son Giriş
    09.01-2011
    Saat
    21:12
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SLM arkadaşlar ben 1 yılı geçkin bir süre evvel sağ femur başından kanlandırma ameliyatı oldum ağrıdan ziyade acayip bir basınç hissi vardı.Şükür o his geçti bir kaç ay evvel son çektirdiğim mr da ilerleme yada gerileme olmamış hastalıkta.Ben bir çok dr la görüştüm,siteden tanıştığım bir çok arkadaşla görüştüm ve elimden geldiğince araştırdım fakat hala soruma cevap bulamadım ben gerçekten AVNhastasımıyım.çünki belirtiler arkadaşlardakiyle örtüşmüyor.bende çok ağrı yok ,aksama yok(maşallah allaha şükür)hareket ksıstlılığı yok peki ne var derseniz yazayım:kalça üzerinde çok şiddetli olmamakla birlikte ağrı,eklemde kıtlama sesi ve bağdaş kurmaya kalkınca katılaşmış gibi hissettiğim galiba femur başım.açıkçası dr lar ve mr sonucu erken evre avn desede ben hala şüpheliyimm yada çok şanslı.....birde dr bana şanslısınki femur başında çökme yok dedi bu ilerleyen zamada olan bir durum değilm.. ayrıca tıp gelişiyor diyip duruyoruz... peki bu tıp bu hastalık konusunda acaba neden ilerleyememişş???? yani eninde sonunda hepimizin kaderi PROTEZmi olacak?HEPİMİZE ÇOK GEÇMİŞ OLSUN ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN

Üye
    tercanli Avatarı

Son Giriş
    23.12-2009
    Saat
    14:25
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar aynı sorunu eşim yaşıyor pazartesi günü ameliyat olacak bana bu konuda yardımcı olun ameliyat sonrası nasıl zorluklar yaşanıyor ne zaman ayağa kalkılıyor hiperbarik tedavisinden bahsettiler kendi ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyormusunuz yada çevrenizden nasıl destek alıyosunuz lütfen yardım

Üye
    sezerhs Avatarı

Son Giriş
    14.03-2012
    Saat
    15:34
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    figen doğan;

sende olan sorunun aynısı bende yaklaşık 8 kere mr 4 sintigrtafi ve bi kaç tomografi çektirdim ve 8 mr'ın 3 tanesine avn dediler 2 tanesine transient osteoporoz dediler 3 tanesine de aritriti dediler ama sintigrafiler avn dio seninde dediğin gibi eklemde kıtlama sesi bağdaş kurmaya çalışınca katılaşmış gibi ama yinede acı veriyor zorlayınca ben hala beklemedeyim bu ay bi mr daha çektireceğim bakalım ne çıkacak

Sayfa 3 / 16 İlkİlk 123456713 ... SonSon