Sayfa 12 / 16 İlkİlk ... 28910111213141516 SonSon
Toplam 238 mesajın 166-180 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bayrk Avatarı

Son Giriş
    15.09-2014
    Saat
    00:12
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    acil şifalar arkadaşlar ben bu gün öğrendim avn olduğmu yzdıklarınzı okudum doktorlar kemik ucuna kan gitmediği dolaşım bozukluğu olduğunu syledi kanı sulandrma olması gerekiyor diyolar bn 40 yaşındaym karaciğerde yağlanma var kiloda 103 zayıflarsam ayakta fazla durmazsm az yürürsem 2 senede düzelebileceğimi söylediler ben bu hastalığın dengeli beslenmekle ilgili olduğunu düşünüyorm karaciğerde yağlanma olan hastalarda kan dolaşımı bozukluğu ve kilolu oldğununu biliyorm yazn arkadşlarn karaciğrle ve kiloları ile prblemleri varmı birde kanı hılandrcı ve kandaki oksijeni arttıran bitkiler yemeliz erken tehşişte önemliymiş

Üye
    engelliler Avatarı

Son Giriş
    18.12-2016
    Saat
    17:02
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese çok geçmiş olsun peki arkadaşlar "BUTUN VUCUDUNA YAYILMIŞ OLAN" varmı varsa bu agrılar için neler yapıyo bana agrılar için yapılacak bişey yok denildi

Üye
    more44 Avatarı

Gerçek Adı
    muharrem
    Son Giriş
    15.11-2014
    Saat
    22:41
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba yaşar bey,geçmiş olsun. protez ameliyatı sonrası nasıl oldunuz.agrılar gectı mı.tavsıye edermisiniz?

Üye
    avnhastasıyım Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    06.04-2014
    Saat
    22:09
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bayrk;

Merhabalar bayrk. Öncelikle geçmiş olsun. Ben de bugün öğrendim avn hastası olduğumu. Size ameliyat önerdilermi, ameliyatsız zayıflama dengeli beslenme ile düzeliyormu? Bilgi verirseniz sevinirim. Şu anda ne durumdasınız?
    Levent 05322826759

Merhabalar,
    47 yaşındayım ve bana da 2 gün önce femur başı avn teşhisi MR ile kondu. Evre 3 imiş. Şok oldum hiç beklemiyordum, çok ender ağrılarım oluyordu. Doktor ameliyat önerdi damarlı kemik grefti tarzında. Siz de bu ameliyattanmı oldunuz. Tavsiye edermisiniz, benim yaşım da ileri. Ameliyatsız yöntemlerde varmıdır. Yani ne gibi tavsiyeleriniz olur, şu anda hangi durumdasınız.
    Geçmiş olsun.
    Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler.
    Levent 05322826759
    e-mail: lkenar2001@yahoo.com

Üye
    fbavnali Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    13.11-2013
    Saat
    13:42
    Yaşadığı Yer
    ısparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2007 yılında her iki kalça femur başında avn teşhisi kondu. 2009 veya 2010 yılından bu yana sağ tarafımda ağrı yok Allah'a şükür. Ama sol tarafımdaki ağrı oluyor. özellikle sol diz bölgemde yoğunlaşıyor ağrı. Halı sahada her hafta maç yapıyorum ama yaklaşık 1 yıldır ayaklarım ön kısmı zorlanıyor ve koşamıyorum. 3 farklı doktora gitmiştim daha önce biraz başlarından savdılar beni. bende ümidimi kesmiştim. geçen hafta çok methedilen bi doktor vardı ona gittim. mr istedi. haftaya sonucunu alcam. burdan yazarım sonuçları. Allah herkese şifalar ihsan etsin inşallah.

Üye
    fbavnali Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    13.11-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ısparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar öncelikle Allah'u Teala hepinize acil şifalar versin. Ben 2007 yılında Her iki kalça femur başında avn olduğunu öğrendim. 2009 veya 2010 yılından bu yana sağ tarafımda hiç bir ağrı yok. Sol tarafımda özellikle diz bölgemde ( kalça içi ve ayak bileğinde de ağrı var ama az ) ağrılar oluyor. Yürümemde bi engeli yok. Hatta her hafta halı saha maçı yapıyorum. daha önce 3 doktora gittim beni başlarından savdılar. bende doktorlardan ve hastanelerden soğudum. Geçen hafta yeni bi doktora gittim. Mr çekildi. Haftaya sonuçları çıkınca yazarım.
    Benim merak ettiğimde avn hastalarının çoğunda yürüme bozukluğu oluyormuş sizlerde böyle birşey var mı? ( Zira ben maç bile yapıyorum. )
    Ayrıca ben geçen sene Tens cihazı ( fizyoterapi cihazı ) aldım. çok faydası oluyor. tavsiye ederim.

Üye
    avnhastasıyım Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    06.04-2014
    Saat
    22:09
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın fbavnali
    öncelikle çok geçmiş olsun Allah hepimize acil şifalar versin. Ben de herhangi bir yürüme bozukluğu yok Allaha sükür. Yalnız maç yapmanızı pek tavsiye etmem size ameliyat önerdilermi? Yeni MR ınız da sonuç nasıl? Tens cihazının nasıl bir faydası oldu ve nasıl temin ettiniz? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Üye
    fbavnali Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    13.11-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ısparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yarın Mr sonuçlarını göstereceğim. Tens cihazını internet üzerinden alış veriş imkanı sunan sitelerden temin edebilirsiniz.

reklam olur mu bilmiyorum ama bu ürünü kullanıyorum. ağrıları büyük oranda bitiriyor. ilk aldığımda 1-1,5 ay düzenli kullandım. 1 yıla yakın ağrım olmadı. şimdi ağrılarım başladı. Tekrar düzenli kullanmaya başladım. ( bu arada ürünü babam 650 TL ye almıştı, ben 450 'ye aldım, şimdi 285 e kadar düşmüş. Ayaktaki sinir uçlarını uyarması sebebiyle pek çok hastalığa iyi geldiğini duymuştum. Çok güzel bi ürün. )

Allah hepinize acil şifalar versin.

Üye
    fbavnali Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    13.11-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ısparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bugün şok bi gün yaşıyorum. 2007 den beri avn hastasısın diyorlardı. bugün MR sonuçlarım kontrol ettirdim. avn ile alakası bile yokmuş. siyatik siniri ile ilgili bi sıkıntı var galiba. bi poşet ilaç yazdılar. Allah hepinize acil şifa versin.

Üye
    more44 Avatarı

Gerçek Adı
    muharrem
    Son Giriş
    15.11-2014
    Saat
    22:41
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba bayrk,bende her iki ayagımda var.benim de karacigerim cok yaglı.kilom da 103.her iki kalcamda da protez olacagımı söylüyo bütün doktorlar.artık yapacak bişeyin olmadıgını düşünüyorum.mecbur olcaz artık.10 gün içinde olacam ameliyatın ilkini.sonrasında burdan yazarım size.

Üye
    canbaz Avatarı

Gerçek Adı
    HAKAN
    Son Giriş
    11.01-2015
    Saat
    11:50
    Yaşadığı Yer
    MALATYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

more44 merhaba ,
    Yaşın kaç ve avn kaçıncı evrede. Ameliyat olmak için acele etme derim. Hacamat , sülük ve bitkisel tedavi vb. yolları dene. Ben şu an bunları deniyorum. Henüz bir faydasını görmedim ama faydasını görenler var.

Üye
    bayrk Avatarı

Son Giriş
    15.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba herkeze geçmiş olsun.bn bu hastalığa yakalanı 6 ay oldu bir gün aniden sağ kalçmda bir zonklamayla ağrı değil harekt ederken acıyla başladı.4 ay önce kalçama femur başında bir delik açtılar ufak bir amaliyat hiç ağrım kalmadı doktorum bana 2 sene çift deynekle dolaşmamı ve ayakta çok az durmamı istedi bu hastalığın ilerlememesi için çok öenliymiş ağrim hiç yok ama ben çok dikkat ediyorum 3 adımda atsam deynek kullanıyorum son çekildiğim mr da femur başı da düzelme var hastatık ilerlemiyo artık bu gün kök hücre tedavisi yaptılar erken tehsiste çok işe yarıyomuş 2 gün sonra konturola gidecem tekrar yapacaklar daha sonrada oksijen tedavisine gidecem hiberbarlik doktorum dışarıdan bitki ilaclarındanda kullanabilirsin diyor bu hastalığın kanıtlanmış bir tedavisi henüz yok diyor.ben burdan 3 ve 4 düncü evredeki hastalara amaliyt olsunlar diyorum yaşları 50 ve üzeri ise olmazlarsa femur başı kemiği çok deforma oluyo ve ayakta kısalma oluyo bn bunu 6 senedir amaliyattan kaçan olmayan bi hastayla karşılaştım onda gördüm ağrıları çoktu yinede derdide dermanıda allah verrir moralinizi bozmayın yaşim 40 kilo 103 ve 30 kilo verip ömür boyunca almamalıymışım tedavilerden netice aldıkça yazarım allah hepimizin yardıcısı olsun.

Üye
    canbaz Avatarı

Gerçek Adı
    HAKAN
    Son Giriş
    11.01-2015
    Saat
    11:50
    Yaşadığı Yer
    MALATYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bayrk sizin evre kaçtı ? kanlandırma ameliyatı 1. ve 2.evrede faydalı olabiliyor. Doktorunuz kim ? Sizde avn sebedi neydi ?

Üye
    bayrk Avatarı

Son Giriş
    15.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

canbaz sağ kalçam 2.evrede hastalığım tekden hastanesi saime hanım ve volkan bey doktrm

Üye
    cen66iz Avatarı

Son Giriş
    20.07-2015
    Saat
    11:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar,Merhaba,
    ben 2012 kasım ayında sağ bacağımdan mr çektirdim ve avesküler nekroz çıktı ve hemen ardından kanlandırma ameliyatı oldum çok iyi geçti ve eski halime kavuştum sadece spor yapamıyordum ve koşmuyordum.takii 2013 aralık ayına kadar 1 haftadır ağrılarım arttı ve aksamaya başladım mr çektirdim cuma günü doktora göstereceğim bakalım inşalalh olumsuz bişe çıkmaz baya korkuyorum protez falan ihtiyaç olursa diye inşalalh olmaz.
    arkadaşlar sizden ricam ostokin diye bi ilaç varmış eğer doktor protez derse kullanmayı düşünüyorum ameliyattan önce son çare olarak,bu ilacı kullanan varmı veya olumlu olumsuz duyum sahibi olan varmı?

Sayfa 12 / 16 İlkİlk ... 28910111213141516 SonSon