Sayfa 7 / 12 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon
Toplam 180 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hastamiying Avatarı

Son Giriş
    03.08-2014
    Saat
    22:21
    Yaşadığı Yer
    mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selam arkadaslar bugun mr cektirdim sonuclari bekliyorum merakla iki yilda ne oldu ne bitti diye murat gecmis olsun bence sen kafaya taktigin icin zayifliyorsun hayati erteleme .

Landish insallah bebegin en kisa zamanda olur ben kendimi sansli hissediyorum cunku cok ender rastlanan bir hastalik siringomyeli inanirmisiniz iki yildir hic umursamadim hastaligimi iyimi ettim kotumu mr soyliycek ensemden baslayan bas agrim sirt agrim istemsiz goz hareketim var ama goz hareket sorunum nadir oluyor sag ayak parmaklarimi bukemiyorum bunlar iste hayat devam ediyor iki uc gun oncesine kadar googleden bile bakmadim bu siringomyeli nedir diye dua edelim birbirimize su aralar kpss ile mesgulum

Selam landish tak nedir acaba

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    14:39
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

babası da dayısı da Beşiktaşlı, o da Beşiktaşlı olacak zaten )
    Bence senin zayıflamanın sebebi moral bozukluğu veya başka bir hastalı. Siringomiyeli zayıflamaya sebep olmaz, hareketlerini kısıtlarsa (güç kaybından dolayı) o zaman kilo da aldırır - hareketsizlikten.

Hastalığa kafayı takıp yaşamak zor, insanı depresyona sokuyor o zaman. En güzeli dediğim gibi hayata devam ama vücudumuzla ilglenmek ve dikkat etmek
    Evet, çok nadir bir rahatsızlık herkese nasip olmaz ) öyle de düşünebiliriz değil mi?

TAK: temiz aralıklı katarizasyon demek, 4 saatte 1 steril tek kullanımlık sonda ile idrarını mesaneden boşaltıyorsun. TAK yapmaya başlamadan önce ben de önyargılıydım ürkütücü geliyordu. Ama alıştım, eskisine göre de çok daha rahatım .

Herkese sınavlarında, uğraşılarında başarılar

Üye
    hastamiying Avatarı

Son Giriş
    03.08-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Landish ben bir anneyim ve iki kat korkuyorum buyuzden ama pozitifim kotu biseyler yasamiycakmisim gibi belki kendimi kandiriyorum .Ama okudugum kadariyla sende guclu birisin iyiki burdasin yalniz hissetmiyorum sen ve diger arkadaslar sayesinde basari dilegin icin tesekkurler rabbim hepimize sifa versin mr sonucumu aldigimda yazcam buraya gorusmek uzere

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de sizlerle yazışmaktan, bilgilerimizi tecrübelerimizi paylaşmaktan çok mutlu oluyorum, insan yalnız olmadığını hissediyor gerçekten de.
    MR sonucnun iyi çıkacak inşallah çok dert etme kendine, her şekilde üstesinden geleceksin emin ol.
    Anne olmanın sorumluluğu bambaşkadır, haklısın tedirgin olmakta ama herşey elimizden geldiği kadar sonucta.

Üye
    murat1903 Avatarı

Son Giriş
    20.04-2015
    Saat
    00:05
    Yaşadığı Yer
    uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hastamiying inşallah her şey istediğin gibi olur kardeşim.Landish e ortama pozitif elektirik yaydığı için ne kadar teşekkür etsek az sanırım.Bana gelirsek zayıflama konusunda takıntılı değilim bugün ölçüm kilo kontrollerim sonucunda 10 içinde 1 beden küçülmüşüm yaklaşık 4 kg vermişim,bu da şunu gösteriyor maalesef ilk doktorun tahmini doğru kendi kendimi sakatlamışım.Bu zayıflama ilerleyecek mi duracak mı hiç bir fikrim yok ama iç hastalıkları doktoruna gidecem.Bu suçluluk hissiyle baş eder miyim de bilmiyorum açıkçası.Herşey alt üst oldu bir anda c.tesi söz yüzüğü takacaktım ne diyecem ne yapacam bilmiyorum.kafam karma karışık...

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Murat1903, ben senin zayıflamana anlam veremedim, yani siringomiyeli ile bağdaştıramadım hiç. Nereden kilo verdiğin de önemli, bu 4 kilo kas kaybı mı, su kaybı mı, yağ kaybı mı??
    Siringomiyeliye bağlı zayıflama şöyle olur; kas dokusunda azalma meydana gelir, sebebi ise: syrinks(SIVI BÜRÜKMESİ) omurlikteki sinirlere baskı yaptığından sinirler zamanla hasar görür iletim yapamaz hale gelirler. Normalde sinirler beyin ve kas dokuları arasındaki iletimi sağlarlar ve kasların beslenmelerini sağlarlar. İletim kesilince kas beslenemez, kas dokusu zayıflar kuvvetsizleşir. Kas zayıflar.
    Tahmin edeceğin gibi bu 10 gün içerisinde olacak bir şey değil, hop diye bir anda sönmez kasların.
    Seninki ya moral bozukluğu ya da başka bir hastalığa bağlıdır.
    Lütfen bunun için kendini bu kadar üzme. Kendini rahatsız hissediyorsan bu süreçleri kız arkadaşınla paylaş, ihtimalleri anlat ama bu ihtimallerin illa ki gerçekleşecek diye birşey yok, bunu da söylemeyi unutma. Kararı da ona bırak.
    Korkup kaçarsa da bu duruma sevin derim! Yarın öbür gün başına bir kaza gelse demek ki yanında olmayacakmış.
    Seviyorsa sana destek olması lazım. Geçmişte ben de söz yüzüğü takmaya yakın erkek arkadaşım sağlık sorunlarımı bahane ederek beni terk etmişti (ki o zamanlar siringomiyelinin eseri yoktu normal birinden pek afrkım yoktu). O zaman üzülsem de sonrasında, ohh iyi olmuş zamanında kurtulmuşum diye şükrettim.
    Tereddütlerini çok iyi anlıyorum, evlenme kararı almadan önce ben de aynı duyguları yaşadım. Sonra dedim ki, ya bişey olursa diye korkarak yaşayamazsın Landish, olacağı varsa olur zaten. Sen elinden geleni yap, Allah'a güç vermesi için dua et - yaşa ve gör!!

Üye
    hastamiying Avatarı

Son Giriş
    03.08-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Murat landishe katiliyorum ona anlat durumu ve bu kadar takma oyuzden zayifliyosun diye dusunuyorum iki yildir siringomyeliyim ve hayatimi aksatacak bir sorun yasamadim ufak tefek seyleri Saymassam onlarda ufak zaten anladigim su kafaya takinca sumu olcak bumu dedikce biseyler oluyor bu arada landish meslegin ne bilmiyorum ama cok iyiymis seyahat vs sevgiler size murat neler olup bittigini yaz iyi dileklerin icinde tesekkur ederim bakalim mr ne diycek kotu bisey beklemiyorum bu beklenti tabi

Üye
    murat1903 Avatarı

Son Giriş
    20.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.
    Umarım herşey gönlünüzce olur.
    Konu murat1903 tarafından değiştirilmiştir (10.06-2014 Saat 00:42 ).

Üye
    hastamiying Avatarı

Son Giriş
    03.08-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mr sonuclarimi aldim dr sira bekliyorum beyin mr normal
    ...L5 vertebreda sakralizasyon...
    Dorsal spinal kord en genis yerinde yaklasik 3mm capa ulasan santral kanal dilatasyonuna ait gorunum dikkat cekmektedir....C4 C6vertebra korpuslari arasinda spinal kanal icerisine santral kanalda en genis yerinde 3mm olarak olculen dilatasyona ait gorunum(srynks kavitesiyle uyumludur) iste bunlar yaziyor bakalim.dr ne diyecek landis ve murat gorusuruz

Üye
    hastamiying Avatarı

Son Giriş
    03.08-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cok sukur ameliyat vs gerektirecek birdurum yokmus boynumdada syrinks goruldu beyincik sarkmasi yokmus 6ayda bir mr takip insallah sizlerde sifa bulursunuz sevgiler

Üye
    murat1903 Avatarı

Son Giriş
    20.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gözün aydın kardeşim,Allah herkese şifa versin inşallah.Kendim iyi haber almış gibi sevindim inankiLandish i de gözümüz aramıyor değil hani,nerdesin landishhhh

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gecmiş olsun hastamiying syrinksin ufakmış, beyincik sarkması olmaması da süper haber. BUndan sonra MR kontrollerin aksatmazsın, burada defalarca dile getirdiğim şeylere dikkat edersin (ağır kaldırmamak, zıplamamak, kendini aşırı zorlamamak, özellikle boynunu zorlamamk vs.. )
    Sorunsuz bir şekilde devame deceğine inanıyorum.

Murat, buralardayım da, bu aralar benim için de biraz sıkıntılı geçiyor hayat. İŞ, sağlık, maddi konular yine bu aralar üstüste gelip sıkıştırdılar beni... Bakalım..
    Sen neler yaptın? İstedin mi kızı, erteledin mi? Her ne olduysa hayırlısı olsun kardeşim -her şerde bir hayır vardır..

Üye
    murat1903 Avatarı

Son Giriş
    20.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

o iş olmadı landish,durum böyleyken böyle dedim,kızda düşüneyim dedi olumsuz cevap verdi.umrumda mı hiçde değil asıl sorunum kilo problemi eski halime dönsem bi nebze kendimi daha iyi hissedecem.Sen çok güçlü bir insansın Landish inşallah çözüm yolu bulursun bulacağınada eminim,sağlığına dikkat et bebişini düşün.Sen üzülürsen bizde üzülürüz hastamingle baraber

Üye
    hastamiying Avatarı

Son Giriş
    03.08-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Landish umarim hersey duzelir kendini uzme lutfen dua ediyorum murat ve sana ayrica iyi dilekleriniz icin tesekkur ederim murat keske bende zayiflayabilsem biraz balik etliyim sen kac kilo oldunki bu kadar takma kafana stres herseyi kotuye goturuyo ben kafaya taksaydim eminim daha buyuk boyutlara ulasmis olurdu olumlu dusun beterin beteri var landish hamile degil henuz ..landish evet bende uzulurum kendini uzme lutfen en karanlik an safaga en yakin olandir

Üye
    murat1903 Avatarı

Son Giriş
    20.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hastaming bu zayıflama senin zannettiğin gibi değil bir haftada oluşan kas yıkımı gibi bişey,aniden 5 kg verdim hemde kaslardan,görüntüyü etkileyen biğr zayıflama tanıyanların tepki gösterdiği erimissin,hastamısın sorularına maruz bırakan zayıflama malesef,ve çok moral bozucu bişey ister istemez insanın kafasına takılıyor,canı sıkılıyor sorulara maruz kalınca.

Sayfa 7 / 12 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon