Sayfa 9 / 12 İlkİlk ... 56789101112 SonSon
Toplam 168 mesajın 121-135 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Serat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2016
    Saat
    13:46
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar herkese çok geçmiş olsun, yeni üyeyim ve böyle bir site olmasından dolayı çok mutluyum hepiniz çok bilgilendirici şeyler yazmışsınız çok teşekkür ederim, bana gelince 2005 te ankilozan spontilit 2006 crohn , böbrek amiloidozu ve 2010 da nefrotik sendrom teşhisi konuldu ve hepiniz gibi çok zor zamanlar geçirdim 1 sene önce yine crohn atağı geçirdim ve bu atakla birlikte amiloidoz um ve nefrotik sendrom da atak yaptı ve uzun bir süre hastenede yattım dr.lar artık diyalizi konuşmaya başladılar ciddi ciddi çünkü albümin seviyem 0.9 a inmişti ve durumum çok kritikti çok zor zamanlardı ve hala travması üzerimde ; ( neyse ki diyaliz olmaktan bir şekilde kurtuldum şuan albümin seviyem 3.2 e yükselti şükürler olsun fakat crohn um hala remisyona girmedi karnımda acayip derecede şişlik var 7 aylık hamile kadar nerdeyse ve çok rahatsız ediyor beni diğer hastalıklarımdan dolayı sürekli proteinle beslenmem gerekiyor ve çok kırmızı et yiyorum acaba bununla ilgili olabilir mi ? Dr um crohn dan kaynaklandığını söylüyor fakat bu şişliği geçirmenin bir çaresi olmalı s beden giyordum fakat artık tüm üst kıyafetlerim l oldu ve bu durum beni çok üzüyor.

Üye
    Halley Avatarı

Son Giriş
    05.06-2016
    Saat
    14:19
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba aranıza yeni katıldım ancak ben de 10 yılı aşkın bir süredir crohn hastasıyım. Uzun bir yok oluşum ardından yeniden canlandı ve yaklaşık 1 yıldır canımı yakıyor. Crohn sebebiyle kas ve eklem zayıflığı yaşayan var mı? Çok zayıftım her zaman şimdi daha da kötüyüm, Nasıl kilo alabilirim? Lütfen yazarsanız sevinirim.

Üye
    zuhal91 Avatarı

Son Giriş
    03.12-2016
    Saat
    20:56
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba buraya yeni katıldım.Benim gibi kimse yok mu kim beni anlayacak derken burayı buldum ve çok mutlu oldum.Allah herkese şifasını bir an önce verir inşallah.Ben Başkent hastanesinde tedavi görüyorum 6 yıldır crohn hastasıyım 3 senedir tedavi görüyorum.İlk olarak budenofalk ve imran başlandı 1 yıl sonra imuranla devam ettim sadece.Ama imuran kemik iliğinde birikme yapıp yan etkileri olunca 10 gün hastanede yattım ve ilaç kesildi.Sonra 6 doz pentasa başlandı ve 1 yıldır da remicade 2 kutu alıyorum.Şu an 4 doza indi pentasa ve bu ay da remicade 3 kutu almaya başladım. Engelli rapor mevzularını falan yeni öğrendim.Öğretmenlik mezunuyum ekpss ye girmek için rapora basvurdum bu hafta.Başkent hastanesinin raporu geçerli olur mu bi de bana yüzde kaç rapor verirler acaba tahminen? Yardımcı olursanız sevinirim

Üye
    Mupina Avatarı

Gerçek Adı
    Emre
    Son Giriş
    30.10-2016
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@zuhal91
    Çok geçmiş olsun Zuhal abla bende yaklaşık 2 senedir Crohn hastasıyım öncesnde 4kere barsak ameliyatı olmuştum sonrasında Crohn teşhisi konuldu. Araştırma hastanelerine giderseniz daha basit alırsınız raporu. Ben daha teşhisten 4 ay sonra başvurdum ve %50 aldım. Keşke hasta olmasaydık ta raporu almasaydık ama Allahtan gelen bişey tekrar gecmiş olsun dediğim gibi araştırma hastanelerine gidin abla.

Üye
    zuhal91 Avatarı

Son Giriş
    03.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Allah razı olsun, sana da acil şifalar diliyorum güzel kardeşim.Keşke olmasaydı tabi ama bu da bizim sınavımızmış işte ne yapalım.Ya ben en başından beri başkentte tedavi gördüğüm için oraya başvurdum.Araştırma hastanesine gitsen tekrar kolonoskopi endoskopi falan yapacaklar diye çok korkuyorum.Onlardan biri bile olduğunda mahvoluyorum.Başkentte raporlarım hazır duruyor diye oraya başvurdum.Ya böyle ayakta gezebiliyorum falan ya hani o yüzden rapor oranından kaygı duyuyorum.Sağ alt bölgede birikmiş durmda iltihabım sık sık ağız yaralarım oluyor ve ayda en az bir defa da ağrı krizlerim oluyor.Et et remicade yeterli gelmezse bana da ameliyat düşünüyorlar.Doktorum tek bi yerde toplandığı için şanslı olduğumu söyledi.Ama bu hastalığın benden aldıklarından sonra çok korkuyorum.

Üye
    Mupina Avatarı

Gerçek Adı
    Emre
    Son Giriş
    30.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Abla ayakta duruyorum diye kaygılanmana gerek yok ben 43 kiloya düştüm 64 ten ve hala ayaktayım fitness yapıyorum tekrar 60a geldim hamdolsun yediklerine dikkat et yeşillik sebzeden uzak dur internetten Crohn diyetleri araştır ben Avusturya'dan geldim şu an Konya'dayım durmadan Alman siteleri olsun Türk Amerikan heryerden araştırma yapıyorum lafı şuraya getireceğim : diyetine azimle uyarsan hiç korkma okadar da kötü bir hastalık değil 2 senedir daha ağrı sızı yok sadece arada afedersiniz ishalim oluyor hepsi bu. Diyetine çok dikkat et sindirimi zor olmayacak şeyler tüket meyve olarak muz şeftali ye günde en az birer tane. Acı ve baharatlardan kesinlikle uzak dur. Önereceğim daha birçok şey var yazmakla bitmez araştır abla bol bol tekrar geçmiş olsun.

Üye
    zuhal91 Avatarı

Son Giriş
    03.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aynen araştırıyorum devamlı ve facede falan da crohn sayfalarına üyeyim.Artık kendi diyetimi kendim olusturdum, çok dikkat ediyorum.Benim çok stresli olduğum zamanlar afedersiniz ishalim olur ama geçerdi bir iki gün sonra.22 mayısta kpss ye girdim o günden beri de durmadı.Doktor serum alınca geçer dedi, çok şükür iyiyim şimdi.İnşallah daha da iyi olur, cümlemizin.Hayatın kıymetini o kadar iyi anladım ki.Bazen ilaçlar falan ağrılar psikolojimi çok bozdu, sürekli ölmek istiyordum, kendi kendime aştım.Doktorum da psikiyatri tedavisi şart diyor, ben de inatla gitmiyorum.Artık ilaçlardan tiksindim çünkü.Psikiyatrinin verdiği ilaçlarla sürekli uyumak istemiyorum da.

Üye
    Mupina Avatarı

Gerçek Adı
    Emre
    Son Giriş
    30.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayatın tadını çıkaracaksın abla ben 4 günde 12 kilo verdim umudunu yitirme. Diyorum ya azimli ol diye. Onu başarırsan herşey yoluna girecek inan.

Üye
    zuhal91 Avatarı

Son Giriş
    03.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aynen haklısın kardeşim.Şu atamam bi olsa bütün stresim gidecek de hayırlısı olsun bakalım. sen de bir an önce sağlığına kavuşursun inşallah güzel haberler duyarız.

Üye
    bbicer44 Avatarı

Son Giriş
    30.06-2016
    Saat
    12:35
    Yaşadığı Yer
    İzmir Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende 18 yaşımda öğrendim crohn olduğumu 1997 temmuz doğumluyum.

Üye
    zuhal91 Avatarı

Son Giriş
    03.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İyi akşamlar arkadaslar..Gecen hafta remicade aldım bugün kontrolüm vardı.Crp degerim 58lerdeydi 3ün de altına düşmüş ve su an herseyin yolunda oldugunu söylediler.Ben de kendimi iyi hissediyorum Allaha cok sükür.Hep de böyle gider inşallah.Buraya yazmak istedim cünkü siz de iyi olacagınıza inanın istiyorum.Aynı kaderi paylaşıyoruz ve eminim hiçbirimiz bu durumu yaşayacak şeyler hak etmedik.Herşey Allahtan geliyor ve biz de derman bulamıyorsak kendimiz derman yaratacagız.Siz de inanın, her zaman dualarımdasınız.

Üye
    bbicer44 Avatarı

Son Giriş
    30.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İnancınızı yitirmeyin remisyon döneminin keyfini çıkarın bende 18 yaşında yakalandım bu illete ama birde şu yandan bakalım allahtan remisyon dınemi var yoksa ömür boyu yat yat nereye kadar😢

Ben yeni öğrendim crohn olduğumu bir sorum olucaktı benim hastalıgım alevlendi 5-6 belirti var diyelim bi daha alevlendiğinde gene aynı belirtiler mi olur yoksa belirtiler değişebilir mi?

Üye
    zuhal91 Avatarı

Son Giriş
    03.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok geçmiş olsun ya ben de 18 yaşında yakalandım. Acıkcası moral bozmak istemem ama bende hastalık 3 sene kadar kendini belli etmedi arastırıldı falan sonra bulundu.Son 3 senedir de tedavi görüyorum.İlac kullandım remisyona girdim derken daha siddetli bi alevlenme dönemi gecirdim.Fakat bagırsaktaki duruma da baglı bu hani mesela bende ilk alevlenme baslangıcında pankreatit olmustu kullandıgım imuran kemik iliğime baskı yapıyordu ve hastanede yatmak durumunda kalmıstım bi süre.Tabi dedigim gibi herkeste farklı bi seyri var bu rahatsızlıgın.İnsallah benimki gibi yaşamazsınız

Üye
    bbicer44 Avatarı

Son Giriş
    30.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende hastalığın seyri biraz farklı oldu yemek yiyemiyordum ishal ve karın ağrısı yoktu ama birşey beni sürekli yatırıyordu hareket etme yetim azalmıştı peki ilerleyen yıllarda ishal veya karın ağrısi gibi hastalığın genel belirtileri olurmu şimdi iae midemde şişme var? Son bir sorum daha olucaktı hastalık her alevlendiğinde belirtilerinizde değişiklik oldu mu?

Üye
    zuhal91 Avatarı

Son Giriş
    03.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    aynen işte benim de başlarda agrılarım ishalim falan yoktu halsizlik vardı kilo kaybediyodum bi de sık sık idrar yolu enfeksiyonu kulak enfeksiyonu falan oluyodu. remisyona girdim rahatladım bi süre sonra alevlenme dönemine girdigimde farklı seyretti.Çok şiddetli mide agrıları hiçbişe yiyemiyodum, afedersiniz istifra ediyodum.Alevlenme dönemim cok daha sancılıydı açıkçası.

Sayfa 9 / 12 İlkİlk ... 56789101112 SonSon