Sayfa 10 / 12 İlkİlk ... 6789101112 SonSon
Toplam 168 mesajın 136-150 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Mupina Avatarı

Gerçek Adı
    Emre
    Son Giriş
    30.10-2016
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Abla ben yaklaşık 1.5 senedir remisyondayım doktorlar immuran pentesa falan kesiyorlarmış bi süre sonra sadece budenufalk veriyorlarmış doğrumu bu ? Afedersiniz Crohn hastasında azda olsa ishal hiç eksik olmuyor malesef ��

Üye
    bbicer44 Avatarı

Son Giriş
    30.06-2016
    Saat
    12:35
    Yaşadığı Yer
    İzmir Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar atak dönemindeki belirtiler bir sonraki atakla aynı mı olur yoksa belirti değişbilir mi tam anlayamadım ve bende yeni bir hastayım açıklarmısınız

Üye
    zuhal91 Avatarı

Son Giriş
    03.12-2016
    Saat
    20:56
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Mupina valla ben de hiç kesmediler ya imuran kemik iliğime baskı yapıp yan etkileri ortaya cıkınca bıraktılar.Dedigim gibi ya bunlar hep hastalıgın seyrine göre degişiyor.Bana daha 1.5 ay önce ameliyat düşünülüyordu ama 2 gün önce gittigimde tüm degerlerimin iyi oldugunu ögrendim.Ameliyat falan lafı bile geçmiyor cok sükür

Üye
    Mupina Avatarı

Gerçek Adı
    Emre
    Son Giriş
    30.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@zuhal91 aman abla iyi ol bide son bi soru soracağım yulafın zararı olur diye düşünmüştüm ama baya bi araştırdım Crohn hastaları üzerinde iyi yönde etki ediyormuş ishal falan kesiyormuş benim spor içinde gerekli bişey zaten sen ne düşünüyorsun bu konuda

Üye
    zuhal91 Avatarı

Son Giriş
    03.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Allah razı olsun Rabbim hepimize bu hastalıgın gectigi günleri görmeyi nasib eder inşallah.Valla ben hiç ayırt etmiyorum ya bana dokunan şeyi yemiyorum sadece.Mesela dolma sarma sucuk cok kötü yapıyo beni, yemiyorum.Cok yaglı, baharatlı ve acı yemiyorum, asitli şeyler içmiyorum, abur cubur yemiyorum.Kısacası şu iyi gelir bu iyi gelir diye yüklenmiyorum.Ne olursa yiyorum dokunan şey olursa da yazıyorum bi yere bi daha onu yemiyorum.

Üye
    hichephic Avatarı

Son Giriş
    11.11-2016
    Saat
    12:49
    Yaşadığı Yer
    Elazığ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar oncelikle herkese gecmis olsun marttan bu yana crohn teshisi kondu salofalk ve budenofalk iciyorum hastalik hakkinda bilgim az ama hangi siteye baktiysam hangi doktora gittiysem bu gercekle yasayamiyorum 25 yasindayim ve polisim ocakta gogus agrisiyla gittim dahiliye anemi gastroentroloji ve hergun bu hastaligi dusunuyorum aklima takilan sey bu beni nasil buldu birinden mi kaptim diyorum yok genetik mi yok yedigim biseylermi yok diyorlar cinsellik mi dedim yok dediler evlilik icin engel degil korunmana gerek yok karsiya bulastirmazsin yada bulastirmazlar dedi bundan sonra saglikli calisabilirmiyim dedim ilaclarla belki ama bu hastalik omur boyu seninle dediler kafayi yiyeceğim kabullenemiyorum geri hizmet polisi olmak istemiyorum hastalik yuzunden kalkamayip ise gidemeyecegim zamanlar olacakmis bende kabizlik var ishal yok doktorum ishalde olabilirsin dedi heryerim agriyor baska hastalik olamaz mi dedim kandida enfeksiyon ulser yada zorda olsa tedavisi olan bisey yok crohn dediler kolonoskopiyi tip fakultesinde yaptim ama sonuclardan sonra ozel hastaneleri gezdim hepsi bu ilaclara devam et barsakyasamla iletisime gec dediler litfen yardim 3 gundur uyumiyorum hatta nedensiz agliyorum

Üye
    gokhanaktan Avatarı

Gerçek Adı
    gökhan aktan
    Son Giriş
    14.07-2016
    Saat
    17:46
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun kardeşim, ben crohn hastası değilim, yakınım da yok fakat hastanede çalışıyorum, gördüğüm crohn hastaları farklı durumdalar. engelli raporu olan bir hastamız var, fakat hastalıktan çok etkilenmiş, konuşma ve yürüme bozukluğu v.b, bunun yanında hastalığı olan ve o hastadan daha iyi durumda olan hastalarımız da var. onların engelli raporu var mı bilmiyorum... başvuru yetkili bir sağlık kuruluşuna başvuru yapmalısın bence...

Üye
    hichephic Avatarı

Son Giriş
    11.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Elazığ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben rapor almak istemiyorum ama sonrasini kimse bilmiyor diye korkuyorum doktor 10 kutu hap yazdi omur boyu boyle gitmez bosver haplari icmeyeyim desem yan etkisi yuksek haplar yazmak zorunda kalabiliriz dediler ki ileride o haplarida kullanacakmisim diyet hakkinda bilgi vermedi belli bi sekli yokmus sporu nasil yapacam bilmiyorum body yapiyodum artik yapamiyorum dunyam basima yikildi artik kanserin bile tedavisi var ama crohnun yok��

Üye
    Mupina Avatarı

Gerçek Adı
    Emre
    Son Giriş
    30.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@hichephic çok çok geçmiş olsun abi 21 yaşındayım. 1.5senedir crohn hastasıyım. Öncesinde 4kere ameliyat oldum. Sonrasında teşhis kondu. Ağzımın içinden kalın barsağın sonuna kadar yara oldu kabus gibiydi 2 hafta bişey yemedim 15 kilo verdim. Bayram'dan sonra ki pazar da düğünüm var allahın izniyle. Bende vücut geliştirmeye gidiyorum hiç moralini bozma. Şimdi 7 haftadır doktor spora izin verdi tekrar eski kiloma geri döndüm. Bidaha atak gelmedi inşallahda gelmez. Yediğine içtiğine dikkat et. Kendini düşünen birisiysen, evin yansa bile ağlamak yerine güleceksin evim ne güzel yanıyor diye. Geçen arkadaş demişti bunu. Sporda çok çok iyi gidiyor bu arada �� Birbirimize yakınsak bi ara seninle bench press battle yapabiliriz �� Şaka bi yana sıkma Canını Allah bizi seviyor. Mutlu sağlıklı günler.

Üye
    hichephic Avatarı

Son Giriş
    11.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Elazığ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Allah razi olsun bu zamana kadar saglik disinda biseyi kafaya takmadim iste bu hastalik beni mahvetti dugun icinde simdiden hayirli ugurlu olsun Allah pisman etmesin. Esin olacak kisiye hastaligindan bahsettin mi nasil karsiladi beni bu durum cok tedirgin ediyor sporu tamamen biraktim kendimi asiri halsiz hissediyorum belki. Bayramdan sonra baslarim

Üye
    Mupina Avatarı

Gerçek Adı
    Emre
    Son Giriş
    30.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@hichephic valla abi sana şöyle söyliyim ben 4 senedir hanımla görüşüyordum geçen sene hastaneye yattım sağolsun oda yanımdan ayrılmadı. Kayınpedergil de biliyor hastalığımı sağolsunlar anlayışla karşıladılar. Zaten Allah korusun tabide hani çalışamayacak olursam diye babamgille kalacağız bir kaç sene. Nisana ekkpsye hazırlanıyorum Allah'ın izniyle ordan güzel bir puanla devlet memuru olurum. Doktor çalışmamı yasakladı masa başı iş yapmam gerektiğini söyledi. Dualarınızı bekliyorum. Spor konusuna gelince abi o halsizlik alışılmadık olduğu için yapamıyorsun yada yapasın gelmiyor. Moral bozmak istemiyorum fakat bu halsizlik hep oluyor sürekli seninle. Onu falan takma Zaman'la alışırsın. Millet sen niye böyle mal gibisin hep diyorlar mesela bana. Ama elimde değil ilk başlarda zor ayakta duruyordum. Kortizon aldığım dönemler gerçekten kötüydüm. Neyseki hamdolsun şimdilik iyiyim.

Üye
    volkan_aslan Avatarı

Son Giriş
    14.01-2017
    Saat
    13:09
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar hacetepe hastanesinde bana kan dışki kolonoskopi (patoloji) mr sonucuna göre hafif şiddette crohn hastasi olduğum söylendi ama arada sirada hafif bulanti harici iyiyim yazdiğiniz hiç bir sey yok bende acaba zaman geçtikçemi belirtiler artiyor bişey daha sormak istiyorum böbrek amaliyatindan % 20 raporum var hafif crohm dan rapor ala bilirmiyim boy 1.75 kilo 93 tsk

Üye
    zuhal91 Avatarı

Son Giriş
    03.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar merhaba.Crohn hastasıyım 2 ayda bir remicade ve günde 4 kez pentasa alıyorum.Su an iyi hissediyorum kendimi.Fakat benim yıllardır süregelen devamlı idrar yolu enfeksiyonu, kulak iltihapları, diş eti sorunları, agız yaraları oluyor.Tedavi ile geciyo fakat tekrarlıyor.Baskent hastanesinde doktorum immün sistemle alakalı bi sıkıntı olabilecegini söylemişti.Ben de gecen hafta Ankarada cok iyi bi gastroenteroloji doktoruna gittim.Baya ilgilendi benimle ve crohnumun bu kadar agır gecmemesi gerektigini söyledi.Crohn dısında bagısıklık sistemi ile ilgili hastalıgım olabilecegini bunun için arastırması gerektigini ve hastaneye yatıracagını söyledi, genetik testler falan yapılacakmıs.Az önce baskentteki doktorumla da bunu konustum ama baskentte de arastırılır o dedi.Danısmaya sordum immünoloji doktoru yok o yüzden muayene olmuyo ama immünoloji laboratuvarı var testler yapılıyor doktorunuz isterse dedi.Simdi ben ne yapacagımı sasırdım.Simdi ben ankaraya gidip orada mı bunu arastırmalı yoksa baskentte mi olmalı, bi akıl verin lütfen.

Üye
    Mupina Avatarı

Gerçek Adı
    Emre
    Son Giriş
    30.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle çok geçmiş olsun tek bir cevabım olacak bana kalırsa en iyi düşündüğün bir doktorla devam et derim aksi taktirde kafan çok karışacaktır şimdi olduğu gibi

Üye
    zuhal91 Avatarı

Son Giriş
    03.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bugün tekrar doktoruma geldim bagısıklık sistemi hastalıgı yok ilaçlardan degerlerin böyle cıktı dedi.Ama ben ilaçları kullanmadan önce de cok sık enfeksiyonlar geciriyordum.Burdaki doktorlarıma cok güveniyordum ama ankaradaki doktor da cok emin konustu ve hakkında aldıgım yorumlar cok iyi.Kimin dedigini yapacagımı sasırdım inanın ki

Sayfa 10 / 12 İlkİlk ... 6789101112 SonSon