Sayfa 7 / 43 İlkİlk ... 3456789101117 ... SonSon
Toplam 632 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kahramankentli46 Avatarı

Gerçek Adı
    alparslan
    Son Giriş
    05.11-2013
    Saat
    08:54
    Yaşadığı Yer
    k.maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    başkent üniversitesi 2010 da oldum sağlık günler kader arkadaşlarım....

Üye
    arasli05 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    06.08-2013
    Saat
    18:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

göztepe medical park. 15 gün oldu...kreatının düşmüyo yav...hala 1,8 kontrolerim 10 gün aralıklarla ama işte bilmiyom neolcak....artık sigara alkol herşeyi bıraktım...sağlıklı günler...

Üye
    sertac06 Avatarı

Gerçek Adı
    Sertaç
    Son Giriş
    28.12-2015
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kaşıntı ile gittim kreatinim 8,5 ürem 90 çıktı..Sağlıklı ve ayakta idim..Kby dendi.tansiyon için 6 ayda bir her testi yaptırmama rağmen yakalayamadık..27 Aralık 2011 de Ankara MEDICANA ya yattım babamın böbreği tuttu ve 29 Aralık 2011 de Nakil oldum...2 ay olacak nerede ise şükür sağlıklıyım.Kreatinim 1.80 lere indi ilaç seviyesi yüksekmiş...son tahlilimde 1.33 çıktı.4 mg sabah 4 mg akşam prograf alıyorum dahada düşebilirmiş.CRP şimdilik iyi.haftada bir takipteyim şimdilik.Bilinen bir şikayetim olmadı bir kaç gündür omuz bölgemde sivilce çıkmaya başladı ama rahatsız etmiyor ve stent alındıktan sonra ondanmıdır neden (yaklaşık 1 hafta oldu) aşırı iştahım açıldı.. 26 kilo kaybetmiştim 3 ünü geri aldım iyimidir değilmi bilmiyorum tam olarak...hızlı kilo alınmaması öneriliyor.Saçı dökülen arkadaşlarımız varmış..Bende de vucutta tüy dökülmesi oldu ama kel olan saç bölgemde saçlanma oldu buda garip ama kelliğim yarı yarıya kapandı...Yaş 30 ...

Nakiil ve takip Doktoru kesinlikle öneririm.CEM SUNGUR ve SADIK ERSÖZ..yardımcıları da çok deneyimliler.İlgi alaka had safhada...Mesajları baştan sona okudum şöyle 20-25 yıllık birini görseydim çok iyi olacaktı ama 12 yıl olan biri yorum yapmış su serpti biraz bana..
    Allah herkese şifa derdine derman versin..Hepimize Geçmiş olsun...

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,
    yeni nakil olan arkadaşlara geçmiş olsun diyorum
    Sertaç bey 12 yıllık nakilliyim ben de... işte martta dolcak 12. yılım Allah nasip kısmet ederse...
    20-25 yıllık nakilliler de elbette var ama nakil ömrü uzun olmak insana bağlı mesela ben yıllar içinde kademeli olarak kilo aldım şimdi vermek için çaba gösteriyorum bana nakil olduğumda hiçbir şey söylenmedi, beslenme konusunda hiçbir öneride bulunulmadı sadece çaya attığın şekeri azalt denilmişti ben de kısa süre içinde kestim şekeri şu an da çok nadiren şekerli şeyler yiyorum o da çok cnm isterse yoksa rafine edilmiş şeylerden uzak yaşamaya gayret ediyorum
    saçınızın çıkmış olması, kortikosteroid yani kortizon nedeniyledir
    dozunuz azaldıkça gereksiz tüylenmeler azalacaktır ama saçınız öyle kalır diye düşünüyorum
    ben ilk 45 gün hergün kan vermiştim 2 aylıkken sanırım haftada 2 veya 3 defa kontrole gidiyordum
    bnm kreatinin değerim genelde 0,85 civarında, yazın 0,9a çıkıyor ama çok nadir
    iştahın açılması da kortizondan olabilir
    herkese geçmiş olsun, sorusu olanlar sorabilirler bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışırım

Üye
    sertac06 Avatarı

Gerçek Adı
    Sertaç
    Son Giriş
    28.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gül hanım çok teşekkürler..İnşallah uzun seneler sevdiklerimizle sağlık içinde yaşarız hepimiz...
    Bu mesajınızdan sonra tatlıyı bende bırakıyorum..çay için tatlandırıcı kullanıyordum ama çikolata tatlı yiyordum bir haftadır.. şuan bıraktım..şekerim yok diye banada kimse birşey dememişti....Bu işten saç karım da oldu...Allahbım herkese sağlık nasip etsin...Sakıncası yoksa danışmak isterim tecrübelerinize facebook ve msn adresim tatriyenti@hotmail.com sizcede uygunsa....teşekkür ederim..

Üye
    sirinbaba Avatarı

Gerçek Adı
    şirin avcı
    Son Giriş
    10.01-2017
    Saat
    10:50
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar, iletiyi yeni gördüm. 02 Haziran 2010 yılında nakil oldum. Eşim yeni bir yaşam bahşetti. 1996 yılında hastalığımı öğrendim. 2004 yılına kadar diyetle. 2004 yılı başlangıç PERİTON DİYALİZ. ve 2010 nakil. şimdi iyiyim. siz nakil ne zaman oldunuz. nasılsınız.
    Şirin AVCI - şirinbaba

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

sertaç bey ben facebook adresimi sadece çok yakın tanıdıklarımla paylaşıyorum, sanal olarak açıkçası tanıştıklarıma vermiyorum facebook adresim bana özeldir kusura bakmayın, sormak istediklerinizi özelden de yazabilirsiniz,
    şekeri kesmiş olmanıza sevindim, bir kişiye bile faydam dokunduysa ne mutlu ama bugun diyetimi bozdum puding yedim bnm de şekerim henüz yok ama arada sınıra yaklaşabiliyor 2 kez yaşadım bunu, ama kortizondan dolayı normal bir insan gibi değiliz maalesef hemen kilo vermek zor oluyor en azından bnm için...

Şirin hanım, size de çok geçmiş olsun, eşi tarafından bir organ bulanlara çok seviniyorum, böyle haberler görünce çok mutlu oluyorum düşünsenize, hiç bir kan bağı olmayan iki insan hayatını birleştiriyor ve sonra birbirine canından bir parça daha verip hayatını kurtarabiliyor, bana bu mucize gibi geliyor, Rabbim size hayırlı uzun ömürler versin

Üye
    arasli05 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    06.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sertac06;

evet tüy olayı oluyomuş bizde yaşayıp görcez nası olsa..sertaç kardeş hayırlı şifalı olsun inşaalah..iştah bendede var ilaçlar yapıyo ama kilo almamaya bak..bu önemli..sonra sigarayıda bıraktıkya herşeye dalıyoruz yemek için ancak bu çok risli kreatinin hemen oynuyo protein aldığın zaman..benimde enbüyük derdim beslenme..tuzsuz tatsız sebze yemekleri yiyorum haşlanmış..et te haşlama az yiyorum...şimdi nakil olan arkadaşlardan acil yardım diyet listesi olan yassın yaw aklımı kaçırcam ne yiyecez diye.....

nakil sonrası beslenme listesi yazın arkadaşlar bu başbellası kreatin hemen fırlıyo yanlış bişey yedimi en azın da 5-6 ay eski nakilli abiler ablalar,kardeşler...

Üye
    ecza_06 Avatarı

Son Giriş
    29.03-2014
    Saat
    17:10
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ben ankara başkentte nakil oldum

merhaba araskı05 ben 2 sene once başkente oldum kratein düşer bol bol yürü ve az yemeye dikkat et sonra lıyor başını gidiyor ilaçlarında zamanla düşecektir.sivilceler bendede oldu ara sıra yine oluyor kafana takacak birşey degil herkesin görüşüne saygı duy ama herkesşn vucudu bir degil ben 19 sene diyalize girdim yaşım şimdi 34 .13 yaşımda diyalize başladım liseyi bitirdim haftada 3 kez diyalize girerken haftada 2 gün halı saha maçı yaptım ve çalışıyordum onun için herkesin vucudu bir degil ilaçlarını düzenli al ve bol bol yürü sana tavsiyem.ne kadar çok yürürsen o kadar ilaçlarında azalır ve böbrek çalışır.allah acil şifalar versin kimseyi başkasına muhtaç etmesin.

gul2011 merhaba ben 2 sene nisanda dolacak hamdolsun çok kilo aldım durduramadım kendimi ama 50 kiloyla nakil oldum sonra 65 oldum.şimdi 62 ye kadar düştüm.çaya şeker atmıyorum yemeklarimide az yememe ragmen kılo vermekte sıkıntı çekiyorum.birde şunu söyleyeyim çok uyuyorum çalışmama ragmen çok uyku sorunum var kendimi durduramayacak şekilde uyuyorum sizde oldumu bu uyku sorunu olduysa şimdi nasıl acaba teşekür ederim herkese acil şifalar

Üye
    ogn Avatarı

Son Giriş
    08.07-2013
    Saat
    16:24
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

saç dökülmesi oluyor mu sizde de arkadaşlar? Saç ektirme yaptırabiliyor muyuz ya da duyduğunuz bildiğiniz nakilden sonra saç ektiren var mı?

Üye
    arasli05 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    06.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ecza_06;
    eyvallah müdürüm ...amin şifalarla....

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar
    ecza, yazın için teşekkürler, kilo kontrolünü iyi sağlamışsın maşallah ben daha o kadar olamadım yeni yeni işte...
    uyku sorununa gelince... ben 12 yaşından beri hastayım ve öncesini es geçersek, o zamandan beri erken kalkarım, geç de yatsam erkenciyimdir, şimdi evde oldugumdan uyku düzenim bozuldu ama yani ben pek uyku sorunu yaşamadım, sadece gece kalıp su içerim ya da wc, o da yıllardır alışkanlık,
    bence bu kullandığın ilaçlara ve senin yapına bağlıdır, yani mesela ben sabahçıyımdır, biraz geç kalkayım, hantallaşırım
    arasli, diyete gelince.. ben de çok aşırı kilo aldım hem ilaçların etkisi hem ergenlik dönemi derken, bi de bana diyet konusunda birşey söylenmemişti, mesela et konusunda ben de dikkatliyimdir, düşük proteinli besleniyorum, böbreğe zarar veririm korkusuyla ama benimkisi tamamen ihtiyatlılıktandı yani bana bu beslenme konusunda bilgi verilmedi
    ben de şu an diyet yapıyorum aynı zamanda genelde hemen hergün, en az yarım saat spor yapıyorum, kış oldugundan, internetten videolardan yararlanıyorum
    diyet ve beslenmeyle ilgili ilk ameliyat olduktan sonra kilo almaya başlayınca ilgilenmeya başlamıştım, okurum çok bu konularda, ama diyet yapabileceğimi bilmiyordum, dr diyetisyene yönlendirince gittim ama belli kalıplara bağlı kalamıyorum, diyetisyeni bıraktım şimdi kendim yapıyorum, biraz yavaş gidiyor ama olsun yine de veriyorum, kış olmasına rağmen ekimden bu yana 6kg verdim, yaza kadar da kalanları vermek istiyorum
    bu konuda yardımcı olmaya çalışırım, istersen özelden boy ve kilonu yazıp gönderirsen birşeyler yaparız
    diyetisyen değilim ama şu ana kadar bu konuda okuduklarımı bizzat kendime uyguluyorum, ilk defa bu kadar uzun soluklu diyet yapıyorum o yüzden elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım
    tuzsuz yemeye gelince.. ben küçüklükten beri yediğimden sorun olmuyor ama onu da renklendirebilirsin, ben baharatı severim mesela...

Üye
    arasli05 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    06.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar merhaba şimdi hastaneye yatışa gidiyom yeni böbrek etrafında...sıvı oluşmuş çekilecek????? konuyla bilgisi olan..veya başından geçen varmı...yoksada ben cevabı aşağıya yazarım zataen yarından sonra kreatının de buyüz den düşmüyomuş...sağlıklı günler....

Üye
    sertac06 Avatarı

Gerçek Adı
    Sertaç
    Son Giriş
    28.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ALlah şifa versin..inşallah önemli bir şey değildir..Güzel haberlerini bekliyoruz...

Üye
    hayattar Avatarı

Son Giriş
    07.02-2016
    Saat
    00:07
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba arkadaşlar ben kby old 4 ay önce öğr. şok oldum şuan böbreklerim %30 çalışıyormuş (%15+%15) . bu hastalığı durduracak iyielştirecek bişey yok mu?

Sayfa 7 / 43 İlkİlk ... 3456789101117 ... SonSon

Başlığın Etiketleri