Sayfa 34 / 43 İlkİlk ... 24303132333435363738 ... SonSon
Toplam 632 mesajın 496-510 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    simurganka Avatarı

Son Giriş
    28.02-2014
    Saat
    19:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sertac cevabin icin cok tesekkur ederim beni cook rahatlattin korkuyordum ama korkularimi hafiflettin Bilaclari ac karnina almaya calisiyorum genelde. abim arabasiyla kontrole goturuyo ama isyerinden izin almasi zor oluyo artik mecburen otobusle giderim gibi geliyo.ilk haftalarda yemegi abarttim ama simdi dikkat ediyorum.Bu arada sana da gecmis olsun sertac tekrar tesekkur ederim

Üye
    ENfER Avatarı

Gerçek Adı
    Ener
    Son Giriş
    24.04-2016
    Saat
    17:05
    Yaşadığı Yer
    Esk.-Erz.-Ant.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

büyük gecmis olsun umarim en kısa sürede düzene girersin ve ömür boyu rahat edersin.
    Ben kendi acimdan baktigim zaman. ilk 6 ay toplu tasima araclarini mecbur kalmadikca kullanmadim. hatta nakilden 20-25 gün sonra antalyadan eskişehir e kendi aracimla geldim. ÖMSS ye girmek için gelmiştim. Doktorumdan izin alarak tabi ki herhangi bir sakınca görmedi ancak. sıksık durup cis yapmam gerektigini belirtti. lakin uzun süre oturmak bobregin calişmasini engelliyo ve sehirler arası otobuslerde molalar genelde 3-4 saaatte bir oluyo bu da bizim gibi yeni nakilli kişiler için risk temin ediyor en azindan ilk aylarda...
    Bunun dısında yattigin yeri kafana cok takmanin manasi yok. nakilden sonra ultrason cektirirken ultrason doktoru ohooo bunun üstünde tepişsende bişiy olmaz demişti. bvu konuda hiç sikinti cekmedim ama tabi herkesin durumu farklidir. bunu sadece ultrason daki doktorun soyliyebilir...
    Herneyse siz nolur nolmaz yine de üstüne yüklenmemeye özen gösterin, sonra pantalonlarinizi fazla sıkmamaya falan dikkat edin. agir kaldirmayin, onun dişinda sıkıntınız olmaz...
    Bunnun dişinda ilaclarinizi düzenli kullanmaniz gercekten hayati önem taşiyo. saatlerinize kesinlikle uyun. Şuan hayatinizda bundan daha önemli bişiy yok nolursa olsun ilaclarinizi zamaninda ve tam olarak için. birkaç ay sonra ilaclariniz azalcak ve sürelere iyice alişcaksiniz. 3. aydan sonra özel durumunuz yoksa işe de başlarsaniz sizin için daha iyi olur. Düzenli olarak kalkiip ilaclarinizi icersiniz...

Üye
    simurganka Avatarı

Son Giriş
    28.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cevap ıcin sana da tesekkur ederim enfer.toplu tasima araclarini bende kullanmak istemiyorum her seferinde söför bulmak zor abim olmasa,ama o da isyerinden izin almakta zorlaniyo abim goturemezse mecbur otobusle gitcem yol 1saat ama sonucta toplu tasima araclarinda herturlu insan ve dogal olarak herturlu hastalik ve mikrop mevcut oluyo malesef.sol tarafima yatmaya calisiyorum ama diger tarafa takilan bobrek ve dikislerden henuz rahat edemiyorum birf sol kolumda fistul oldugundan o da rahatsiz ediyo.ilaclari kontrol gunleri disinda ayni saatue aliyorum ama sabahlari uyku tatli geldiginden ilçlari icip geri yatiyorum uyaninca kahvaltimi yapiyorum aksamda yin e saatinde iciyorum.

Üye
    ENfER Avatarı

Gerçek Adı
    Ener
    Son Giriş
    24.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Esk.-Erz.-Ant.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mecbur kalmadikca binmemende fayda var bindiginde de maske takıp etrafa fazla dokunmamaya, dokunduysan da ellerini dezenfektan ile sıksık temizlemende fayda olucaktir.

Üye
    simurganka Avatarı

Son Giriş
    28.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tesekkur ederim bakalim insallah gerek kalmaz toplu tasima araclarina maske zaten hep var eude disarda yuruyus yaparken kontrole gittigımde en az 3.ay sonuna kadar takacagim 3.aydan sòrada kalabalik ortamda yine takacagim.Ben bir soru daha soracaktim cok soru soruyorum ama acaba piknige gidebilirmiyim tabi yemeker eude hijyenik ortamda diyetde uygun sekilde ve özel sandalyede oturursam acaba sorun olurmu gitmememelimiyim

Üye
    ENfER Avatarı

Gerçek Adı
    Ener
    Son Giriş
    24.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Esk.-Erz.-Ant.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle doktoruna sormani tavsiye ederim. Ancak mantiken düşündüğümüzde, dumana maruz kalmaman lazim sonra ciplak elle toprak vb... temas etmemeye özen göstermelisin, bunun dişinda yediklerinin hijyenik olmasi cok onemli ve fazla et tüketmen protein acisindan böbregini yorabilir...
    Acıkcası ben herseye dikkat ettim toplamda 4-5 sefer red atagi yaşadim ilk 6 ayda hatta kreatinin 9 a kadar cikti diyalize girdim sonra mücizevi bir sekilde kurtuldum cok şükür, ama bazı nakilli kişilere bakiyorum kantinde daha kataterini bile cikarmamişlar yani 4-5 günlük nakilliyken sigara içiyo maskeyi falan cikarmiş ama adama bişiy olmuyo biraz da kendi haline birakmakta fayda var.. sanki
    Ayrica kortizonu azaltincaya kadar diyete baslasan iyi olur ilerleyen zamanlarda epey kilo alabilirsin ben bi 20-25 kilo aldim

Üye
    simurganka Avatarı

Son Giriş
    28.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Haklisin ener,basta heveslenmistim ama dusununce henuz cok erken o tur ortamlara girmek icin ne kadar dikkat de etsem cok hijyenik bi yer degil o yuzden erteledim belki bu sene hic gitmem neyse ben saglikli olayimda piknige gitmesem de olur.Kilo konusuna gelince ilk birkac hafta kitliktan cikmis gibi yedim ama artik dikkat etmeye calisiyorum.Umarim kilo almam bukadarla sinirli kalir hatta aldigim 3kiloyuda vermek istiyorum biran once 0tmarim basarabilirim.Bu arada su 15-20 kilo ne kadar zamanda alindi ve ilk ay ne kadar kilo aldin ben fazlami aldim acaba ve kortizon ne kadar zamanda azaltiliyo ?Ben en kücük seyde hemen korkuyorum acaba sorunmu var bobrekte diye fazla dusunuyorum

Üye
    Harputlu Avatarı

Son Giriş
    26.01-2015
    Saat
    04:57
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Nakilden sonra pth yüksek seyretmesi tersiyer hiperparatriod tir,eğer herhangi bir şikayetiniz yoksa herhengi bir şey yapmazına gerek yok,geçmiş olsun

Bende aranıza yeni katıldım,2,5 yıldır nakilliyim,rabbim cümlemize şifaler versin.

Üye
    CEREN16 Avatarı

Gerçek Adı
    gamze
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

halinize şükredin akciğer nakli yapılmıyor böbreğin nakli yapılabiliyor hiç değilse ...

Üye
    Harputlu Avatarı

Son Giriş
    26.01-2015
    Saat
    04:57
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tako;

Eğer şeker hastalığı varsa kreatinin 5-6 gfr;15-20 arası olursa ,eğer şeker hastalığı yoksa 8-10 arası ve gfr; 10 olursa diyaliz başlar,

Üye
    sonsuz sevdam Avatarı

Gerçek Adı
    recep
    Son Giriş
    17.08-2014
    Saat
    14:16
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yeni katılan arkadaşlar hoşgeldiniz hepimize gezmiş olsun nakilbekleyen kardeşlerimizede allah yardımcıları olsun benim de bazen nakil olan tarafımda titreme gibi bişi oluyo tırsıyom valla 10 aya yaklaştım zamanla düzelir diye bekliyorum 1 aylık arayla kontrellerime gidiyorum 15 günde birde sağlık ocagında rutün kan kontrolü yaptırıyorum zaman gectikce yüksek olan degerlerde düşüyo bunu öğrendim bide kilo vere bilsem süper olcak medicana da kontrol olan varmı aramızda ?

Üye
    simurganka Avatarı

Son Giriş
    28.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Nakil olan arkadaslara gecmis olsun ve insallah yeni bobreklerimizle cok cok uzun yillar saglikli sekilde yasariz.Nakil bekleyen arkadaslar da insallai en kisa zamanda sagliklarina kavusur.Nakil sonrasi idrar miktarinda azalma olan oldumu bu gecici bu durummu yoksa telaslanmak mi lazim en kucuk sey korkutuyo telaslanoaya neden oluyö

Üye
    sertac06 Avatarı

Gerçek Adı
    Sertaç
    Son Giriş
    28.12-2015
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sonsuz sevdam;

Ben bir buçuk sene önce medicana da nakil oldum hala kontrollerimde Medicana ya gitmekteyim.Ankara medicana.
    O titreme batma yanma gibi hisler tamamen cerrahi.onlardan korkma.Geçmiş olsun.

Üye
    ENfER Avatarı

Gerçek Adı
    Ener
    Son Giriş
    24.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Esk.-Erz.-Ant.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İdrar da azalma var ve kısa sürede kilo artişi yaşadıysan hemen doktora gitmeni tavsiye ederim...

Üye
    dinc Avatarı

Gerçek Adı
    Mesut Dinç Özdoğan
    Son Giriş
    21.11-2016
    Saat
    14:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Herkese merhaba sağlıklı günler;

4 Ay önce nakil oldum. Şükürler olsun ki sağlığım her geçen gün iyiye gitmekte.
    Ben engelli kartı için başvuru yapmayı planlıyorum. Prosedürden bahsedebilir misiniz?

Sayfa 34 / 43 İlkİlk ... 24303132333435363738 ... SonSon

Başlığın Etiketleri