Sayfa 32 / 43 İlkİlk ... 2228293031323334353642 ... SonSon
Toplam 632 mesajın 466-480 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kevın Avatarı

Son Giriş
    26.04-2014
    Saat
    18:48
    Yaşadığı Yer
    alanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ibrahimist sen hangi koşullrda emekli oldun ? bn kby idim %80 raporum vardı malulen emekli etmediler. diyalize girmiorum. bende dava açtım.

Üye
    ibrahimist Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    18.04-2013
    Saat
    14:32
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim ssk girişim 1994 yılı idi hasta olduğum yıl 2003 yılı bu arada ssk primi ödemeiştim 1800 günden emekli oldum eğer hasta olduktan sonra ssk ödemişsen 3600 günle emekli oluyorsun

antalyada medical park iyi bir hastane murat bey var nefrolok ve o bakıyor her şeye inşallah olursun kardeş ve iyi geçer ben orda nakil oldum ve iyiyim şu anda

Üye
    kevın Avatarı

Son Giriş
    26.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    alanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ibrahimist benm girişm 1996 ssk ya hastalktespt tarihm 2005 ssk girişimde hastalgm yoktu. 1800 günle başwurdum ret geldi bn de dawa açtm dava dewm edior bn halen diyalize girmiorum... anladın mı ? sn emekli olduğunda diyalize giriyormuydun ? akdeniz tıpta murat by bana bakmıştı bnm ssk m yok medikal parka gidemiorum.

Üye
    ibrahimist Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    18.04-2013
    Saat
    14:32
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet giriyordum diyalize

Üye
    kevın Avatarı

Son Giriş
    26.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    alanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkrlr

Üye
    ENfER Avatarı

Gerçek Adı
    Ener
    Son Giriş
    24.04-2016
    Saat
    17:05
    Yaşadığı Yer
    Esk.-Erz.-Ant.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar arkadaslar benim böbrek nakli 1 sene 13 gün oldu. geçen gün kansizlik için memleketimde kan verdim neyse takrolimis 2 civari cikti. kullandigim ilaç dozlari cok azmiş falan. ehh dedim benim antalyadaki nakil doktorum 4-5 aydır bu sekilde ilaçlarimi içiriyo. ben bilmem onla ara konuş dedi falan.
    prograf sabah 1 mg aksam 0.5 mg
    delta cortil 1 sabah
    urikoliz 1 aksam
    lasix 1 sabah
    hyzar 1 ogle
    coumadin 0-0-0.5 (3 günde yarim)
    ortalama olarak sizler ilaçlarinizi yazabilirmisiniz ozellikle 1. sene dolduktan sonra hangi ilaçlari kullandiniz?
    simdi 2 gün için profrafi sabah 1 aksam 1 içicem carsamba bir de o sekilde kan vericem bakalim nasil olcak. belki biraz protein kaçağim artar ama cokta onemli deil. takrolimus böyle düşük devam ederse 2-3 haftaya böbrek atar dedi doktor :O

Üye
    gurbettekikuzeyli Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    25.10-2016
    Saat
    10:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim de nakil olalı 3 yıl oldu ve prografı ı 1 mg olarak sabah 1 akşam 1 olarak alıyorum ve takrolimus değerim de 3 civarı. Benimle aynı zamanda nakil olan arkadaşlarımın 5 ve üstü değerleri var. Ama doktorum kontrollerde doz artışı vermiyor ve aynı şekilde devam ediyorum. Ürikoliz ve coumadini ben de kullanıyorum da siz ne için kullanıyorsunuz?

Üye
    pasazade Avatarı

Gerçek Adı
    pasazade
    Son Giriş
    28.10-2015
    Saat
    14:12
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar bende 2011 yılında beylikdüzü medicanada böbrek nakli şükürler olsun hiç bir sorunla karşılaşmadım inş sizlerde olduğunuzda hiç sorunla karşılaşmasınız.. olursunuz inş olamayanlara acil şifalar

Üye
    ENfER Avatarı

Gerçek Adı
    Ener
    Son Giriş
    24.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Esk.-Erz.-Ant.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hmm teşekkürler; bende doktor 3-4 güne böbregin atar deyince nolur nolmaz diye sabah 1 aksam 1 olarak kullandim 2 gün sonra takrolimus 2.8 e cıktı. bakalim bu sekilde 1 hafta kullandım bu hafta tekrar gidip kan vercem inş. düzgün cıkar. belki de benim metabolizmamın normal seviyesi 2-3 civarindadir...
    ürikoliz i üre yüksek cıktıgı için kullanıyorum.
    coumadin ini de uzun yılllar kansizlik sıkıntıısı cektim. ameliyatta da cok kan kaybetmişim falan bilmem ne oluşmuş işte o yüzden verdiler... coumadin e cok dikkat etmek lazim gerçekten. cok tehlikeli bir ilaç fazla alındıgında iç kanama geçirebiliriz... İNR degeri fazla yükselirse temizlemek için plazmaferez falan gerekiyo. düşükse de felc geçirme riski var.
    diğer arkadaslarda ilaçlarini ve kan değerlerini paylaşırsa cok güzel birer örnek teşkil edicektir bizim için.

Üye
    gurbettekikuzeyli Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    25.10-2016
    Saat
    10:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ürikoliz Sizin dediğiniz gibi üre yüksekliği için değil ürik asit yüksekliği için alınır. Coumadin de kan noksanlığı için değilde kanın pıhtılaşma yeteneğini azaltmak için kullanılır. Bendeki sebebi ameliyatta kan pıhtısının atardamara atması ve bunun kalp,karaciğer ve böbrek kan damarlarını tıkıyarak organların ve dolayısıyla ölüme sebep olma riskinin kanı incelterek bertaraf edilmesi. Ama dediğiniz gibi bu da bağırsaklarda kanama, beyin kanaması, veya bir kaza anında kanın durdurulamaması gibi sonuçlar doğurabiliyor. Inr değerinin sıkı takibi gerekiyor. Size çok geçmişler olsun. Diğer böbrek hastası arkadaşlara da sizin aracılığınızla sağlıklı günler dilerim. ( Face de Böbrek nakli olanlar gurubu ve Böbrek&ortak canlar veya sözde değil özde "dostlar" gibi guruplarda Nakilli ve diyaliz hasta arkadaşlarımız var oralarda da dertleşebilir sorunlarımızı konuşabiliriz.)

Üye
    ENfER Avatarı

Gerçek Adı
    Ener
    Son Giriş
    24.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Esk.-Erz.-Ant.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hmm evet bilgi verdiginiz için teşekkür ederim. benim İNR degeri cok düşük oldugu için kullanıyodum diye hatırlıyom FSGS olunca albumin vs.. epey düşük seyirediyodu işte. Ama sanıyoryum ki sizin ki gibi bir sıkıntı oldugundan kullanıyorum herhalde.
    facede falan ceşitli gruplara üyeyim de genelde abuk subuk seyler paylaşıyolar populer olma derdinde hepsi...

Üye
    sanemm Avatarı

Son Giriş
    02.12-2014
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar aranızda başdönmesi sorunu ile karşılaşan oldu mu? İki gündür çok fena başım dönüyor denge problemi yaşıyorum. Otururken bir şey yok ayaga kalkınca oluyor .Sürekli degil ama ara ara atak şeklinde tekrarlıyor. . Yürürken de saga dogru kayıyor gibiyim. . Tansiyon um normal seviye de. . Önemli bir neden midir ? Hemen gitmeli miyim acaba muayene ye.

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sanem,
    Senin gibi ben de arada denge sorunu yaşıyorum başım çok dönüyor, yürürken dengem bozulur gibi oluyor ama benim genelde tansiyondan kaynaklanıyor. Bir de oturduğun yerden bir anda kalktığında başının dönmesi genelde ani tansiyonun düşmesi sonucu oluyor tabii herkeste nedeni farklı olabilir, doktora sormak gerek. İstersen arayıp bir sor, gerek görülürse gel derler zaten.

Üye
    sanemm Avatarı

Son Giriş
    02.12-2014
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tşk ederim cevabın için gul2011

Bugün çalıştıgım yerin doktoruna gittim. . Söyledim şikayetimi Vertigo dedi ama çok ileri bir şey oldugunu düşünmüyorum tek dozluk bir ilaç vericem muhtemelen gececektir geçmezse KBB uzmanına gitmen gerekebilir dedi. İşe yeni başladım onun verdigi bir stres durumu olabilir miş.. Nakilli oldugumu belirttim özellikle ona göre verdi ilacı içip içmemek konusunda kararsız kaldım ama içtim dayanamayıp. Çok iiyi geldi başdönmem bir anda kesildi. Umarım bir daha başlamaz . Tansiyon un verdigi belirtiler bende de hafiften vardı da bu çok başka bir şeymişş cnm Allahım kimsenin başına vermesin ayaaga kalktıgımda sallanıyor etraf zelzele misali

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Çok geçmiş olsun Sanem. İlaç konusunda tereddüt yaşıyorsan doktorunu ara derim. Ben de hasta olduğumda istediği kadar uzman olsun, ne ilaç verildiyse önce prospektüsünü okurum sonra da gittiğim polikliniği ararım doktorla görüşürüm kullanmamda bir sakınca olmadığı söylenirse kullanırım. Kendi ilaçlarımın haricinde herhangi bir ilacı doktora sormadan kesinlikle kullanmıyorum.

Sayfa 32 / 43 İlkİlk ... 2228293031323334353642 ... SonSon

Başlığın Etiketleri