Sayfa 25 / 43 İlkİlk ... 1521222324252627282935 ... SonSon
Toplam 632 mesajın 361-375 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bu platformda yurtdışında nakil olan zor bulursunuz ben ilk sayfadan başlayarak okudum yurtdışında olan bir ben varım

Üye
    sertac06 Avatarı

Gerçek Adı
    Sertaç
    Son Giriş
    28.12-2015
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sonsuz sevdam;

sonsuz sevdam gözün aydın diyeyim geç oldu ama bende biraz uğraştım idrarda kan falan dediler. birde ben en son 10 eylülde gittim benden yaklaşık 145 tl aldılar ve her kontrolümde bu parayı ödüyorum(ankara medicana) dediğin ücret almama olayı yeni mi başladı acaba...

Soruma cevap vermiş arkadaşlar onlara da öok teşekkür ederim iyi dilekleri ve ilgileri için..

turanalpertunga;
    Kardaş ETİĞNİ METİĞİNİ yemişim.Bakma sen ağzı olan konuşuyor.Malum rahata eren paşa misali.Burda etiik kurula uygun bir dille ifade verilirse senin işin de çözülür.Tatilde tanıştık arkadaş olduk acıdım bir böbreğin bana yeteceğini biliyorum ve TANIDIĞIM BU İYİ ARKADAŞIMI mutlu görmek istiyorum vs gibi ifadelerde etik kurul nakile izin vermektedir.Eğer burda olumsuz sonuç alırsan o zaman gidersin yurtdışlarına.
    Akrabalık durumun yoksa bu dediklerim o zaman geçerli.Akrabalık durumun varsa ve derecesi yakınsa o zaman hiç gerek yok..
    Parası olup da satıcı bulup da almayacam diyenler de yalan atmasın.Bana babam verdi ama uymasa bende elimden geleni yapardım satın almak için dürüst olmak gerekirse.
    Allah yardımcın olsun.Herkese acil şifalar inşallah..

Üye
    sonsuz sevdam Avatarı

Gerçek Adı
    recep
    Son Giriş
    17.08-2014
    Saat
    14:16
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sertaç kardeş gecen hafta görüştüm orda nakil olan hastalardan artık ücret alınmıyacak reklam kordinatörüyle görüştüm tahlillerden ücret yok artık bişi olursa beni ara dedi bakalım 6 gecsin görcez ne olcak

Üye
    zekeriya1678 Avatarı

Gerçek Adı
    zekeriya
    Son Giriş
    06.06-2013
    Saat
    17:10
    Yaşadığı Yer
    düzce
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar bende böbrek nakli oldum 1999 da oldum

Üye
    sonsuz sevdam Avatarı

Gerçek Adı
    recep
    Son Giriş
    17.08-2014
    Saat
    14:16
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eski nakilli arkadaşlar en cok nelere dikkat ettiniz ne yediniz ne yemediniz biraz bilgi paylaşalım

Üye
    Fatihhhh Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih Öztürk
    Son Giriş
    01.06-2014
    Saat
    01:55
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim doğuştan prune belly sendromu diye bir hastalığım var.19 yaşındayım.böbreklerim bu yaşa kadar beni idare etti.Hazırlıklar bitti 1 ay sonra nakil oluyorum babamdan alıcam böbreği.sizde nakil olmuşsunuz bilirsiniz % 70 rapor veriliyor.diyalizede girmiyorum iyiyim şu an çok şükür.şimdi bu ÖMSS sınavında 3 çeşit soru kitapçığı var.1; Zihinsel engelliler 2;İşitme engelliler 3;görme engelliler.benim böbrek nakli ve ayak düz tabanlığımdan başka hiç bir sorunum yok..Allah aşkına biz hangi sınıfa giriyoruz bu sınavda.önüme hangi kitapçık gelcek.çok kafa karıştırıcı.birde ben düz liseden yeni mezun oldum..Kesinlikle masabaşı iş yapmam lazım düz taban olduğum için ayakta fazla duramıyorum.ne gibi işte çalışırım.? Nereye Atanırım.atanırsam uzağa mı atanırım.biliyorsunuz hastaneye habire takibe gidilecek böbrek için.Kocaeli Gebzede yaşıyorum.Yardım edin abilerim ablalarım :/

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Fatih kardeşim,
    öncelikle geçmiş olsun inşallah sen hayırlısıyla naklini ol iyileş sınav 2014te...
    ayrıca biz zaten çok ayakta kalamayız, yorulmamamız lazım ben de çabuk yoruluyorum ve nedeni rahatsızlığımmış daha 2 yıl önce öğrendim sınava gelince... biz genel özürlü kategorisinden giriyoruz başvururken bu da var özür grubunda... tercihleri de sen kendin yapıyorsun nereye atanmak istiyorsan o şehirleri tercih ediyorsun, ben de hep Ege yazmıştım mesela ama başka şehirleri yazsaydım gidebilirdim fakat risk alamadım yani şimdi bunları düşünme bir an önce iyileşip sağlığına kavuşmaya bak
    geçmiş olsun hayırlı haberlerini bekliyoruz

Üye
    27 mart Avatarı

Gerçek Adı
    HEKTOR
    Son Giriş
    17.01-2017
    Saat
    01:21
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeşim ben de 15 ay diyalize girdim %91 raporum vardı.ÖMSS ye başvurdum sınavdan önce babamdan böbrek nakli oldum sınava ameliyatlı girdim.Genel özürlü sınıfından giriyorsun sorular aynı sadece giren kişilerin engeline göre gruplara ayrılmış.Atamalar ülke genelinde her ilde kadro vardı istediğini tercih ediyorsun özür durumuna bakmadan tercih yapıyorsun.tabi nerede çalışıp çalışamayacağını kendin daha iyi bilirsin..Ben hastaneye memur olarak atandım ama henüz işbaşı yapmadığımız için ne yapacağım belli değil..süreç çok yavaş ilerliyor martta başlayan süreç hala devam ediyor...Bizim gibiler için önemli şey enfeksiyon riski ve fazla yorulmamak...Zaten her konuda yardımcı oluyorlarmış başlayanlar öyle diyor(diğer kurumlarda işbaşı yapanlar var).Bakan da açıkladı zaten herkes yapabileceği işi yapacak diye...Genel bilgi olsun diye yazdım. Fatih kardeş Hayatını bunun üzerine şekillendirme olacağı varsa günü gelir olur doya doya su içmek bile hayatta herşeye gülüp geçmeye sebeptir kendi kanaatimce ))

Üye
    zekeriya1678 Avatarı

Gerçek Adı
    zekeriya
    Son Giriş
    06.06-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    düzce
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

27 mart kardeşim geçmiş olsun
    bende ömss girdim ama yerleşemedim sen yerleşmişsin
    ben 62 puan aldım ama olmadı
    sıralamam 28000 kişi

Üye
    27 mart Avatarı

Gerçek Adı
    HEKTOR
    Son Giriş
    17.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeşim umarım Allah hepimiz için hayırlısını nasip eder bir kapı kapanır diğeri açılır...2 yı önce 21 yaşında hayatımın en güel çağında üniversitede okurken aniden hastane ve sonrası diyaliz...Ama hayatta her zaman umut var işte nadir bulunan kanıma rağmen babamınki uydu derken binlerce kişi arasında sınavı kazandım...okulum buunduğu şehri yazdım çok şükür geldi...Nasipte bu da varmış Allahıma milyonlarca kez şükrediyorum...Diyalizde etrafımdakileri görünce...ÇOK ŞÜKÜRLER OLSUN YARABBİM... Zekeriya kardeş inan herşey güzel olacak...Gerçekten inan..

Üye
    orjinalTR Avatarı

Gerçek Adı
    selim yılmaz
    Son Giriş
    23.07-2015
    Saat
    23:16
    Yaşadığı Yer
    ordu/ÜNYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben böbrek nakli 1999 da yaptım

Merhabalar ben de nakil oldum ibni sina hastanesinde takip ediliyorum tüm diyaliz hastaları iyileşir inş...

Üye
    27 mart Avatarı

Gerçek Adı
    HEKTOR
    Son Giriş
    17.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun 13 yıl olmuş..gerisi hikaye zaten...

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

yeni yazan arkadaşlar hoşgeldiniz...
    bu arada Zekeriya benim rekoru geçtin ben de 2000de oldum en uzun süreli ben vardım burada ne mutlu daha kıdemlilerin de olmasına sevindim
    27 Mart arkadaşım,
    inan ki ben her gün herşey çok güzel olacak diyorum umut ediyorum ama her gün daha büyük hayal kırıklıkları yaşamak ne demek bilemezsin ömss ile yerleşemedim üni mezunuyum ne zorluklarla okudum ama insan bir süre sonra meyvesini toplamak da ister yani umut hep var ama sen şanslıymışsın en azından yerleşmişsin hayırlı olsun

Üye
    Fatihhhh Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih Öztürk
    Son Giriş
    01.06-2014
    Saat
    01:55
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yahu 2-3 hafta önce ÖMSS'nin 2013'e çekildiği 7 bin engellinin diyanet işleri ve sağlığa alınacağını söylüyolardı haberlerde.2014'de mi şimdi.bide memur olamama gibi bi durumumuz var yani dimi.bu çok kötü. :/

Üye
    zekeriya1678 Avatarı

Gerçek Adı
    zekeriya
    Son Giriş
    06.06-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    düzce
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar böbrek nakli olan arkadaşlar msn adreslerini birbirimizi eklersek nasıl olur hemde diğer yeni böbrek nakli olmuş arkadaşlara yardımcı olururuz

Sayfa 25 / 43 İlkİlk ... 1521222324252627282935 ... SonSon

Başlığın Etiketleri