Sayfa 1 / 16 1234511 ... SonSon
Toplam 233 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

Kederli Brakial pleksus lezyonu olan kim var?

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    İnanır mısınız 34 yaşındayım ve bunu öğreneli daha 2-3 yıl olmadı. İnternetten araştırdım ve buldum. Sağ kolum doğum sırasında Ebenin yanlış uygulamasıyla sinir şebekesinin zarar görmesiyle işlevsiz kaldı. Hem tam düze değil hem de ince kaldı. Elimi kullanamıyorum.
    Acaba forumda bu durumda başkası var mı?

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:09
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Life

çok geçmiş olsun,böyle olaylar maaalesef halen oluyor.yetkisiz ve bilgisiz kişilerin yüzünden insanların hayatı kararıyor.

Üye
    marto1 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    28.08-2015
    Saat
    13:39
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL

marto1 Brakial pleksus lezyonu olan kim var?

kendim gibi olan birini bugüne kadar hiç görmedim :=(

Üye
    marto1 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    28.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL

marto1

halada bulamadım sanırım herzamanki gibi yalnız kaldım:=(( :cry: :cry: kaderimiz :cry:

Kederli

Benimki obstetrical brachial plexus injury, sağ kolda (Sanırım Erb's palsy de deniyor). Doğum işleminden kaynaklanan sinir hasarı. Dirsekten aşağısını kontrol edemiyorum. Sağ kolum ötekinden ince, aşağı doğru kolumu saldığımda tam düz durmuyor.

Üye
    marto1 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    28.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL

marto1

aynı benimde oyle düz durmuyor :=((ama biraz geliştirdim fizik tedavi sayesinde dahada geliştirmeye çalısyırm sen nerde ikamet ediyosun?

pained

merhaba arkadaşlar benimde sol kolumda brakial pleksus zedelenmesi var sürekli olarak fizik tedawi gördüm lakin halen ii durumda olduğu söylenemez ...Sağ koluma göre çok kısa ,kaldıramıyorum ve düzelmior bu durumdan nefret ediyorum! Çewremde yolda yürürken ws herkesin koluna bakıorum benim gibi olan insanlar war mı düşüncesiyle ...

Üye
    onur224 Avatarı

Gerçek Adı
    onur
    Son Giriş
    09.06-2014
    Saat
    16:28
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Ümraniye

onur224

sağ brakiel plekxus total lezyon var sağlık heyeti bana %39 vrdi ama cetvelde %50 yazıyor omuzdan aşşağı kullanamıyorum sağ kolumu itiraz etcem

tunç ballı

bu cetvelde %39 diye bir oran koymuşlar ya hayret!!! ya arkadaş niye %40 etmemişler ben bunda art niyet ararım

irsat ...

arkadaşlar bende de sol brakial pleksus lezyonu var. ne sağlık raporunda %40 alabilyorum ne de başka birşey. sadece askerlikten muaf oldum.
    Ama buna da şükür demeliyiz arkadaşlar evet sağlıkta bir adaletsizlik var yok değil ama bunlara isyan etmemiz gerek. Bir arkadaşımız demiş etrafta insanları gördükçe ben kötü oluyorum diye peki kendimizden daha kötüleri görmedik mi arkadaşlar gördük buna şükür.
    Ben her zaman eli cebimde gezerim sol elim sağ elime göre bembeyaz bunun nedenide hep cepte olması
    24 yaşındayım 14-15 yaşında iken doktora gitmiştim doktor 3 ameliyat önermişti ama bu ameliyatlar sonunda kolun kaynamama olasılığı %95 deniyordu sadece fizik tedavi ilede olmuyor yetmiyor daha dogrusu yaş ilerledikçe fizik tedavinin faydası olmuyor. Yakın zamanda tekrar gitcem hastaneye umarım herşeyden hızlı ilerleyen tıp bizdede bir çare bulmuştur tek ümidim o

Üye
    marto1 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    28.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL

marto1

Merhaba arkadaşlar ben bu mesaj panosunu yaklaşık 2,5 yıl kadar önce açmıştım buranısın eskilerindenim müdaviniyim son 1 yıldan beri pek giremiyordum ve SANIRIM BENİM GİBİ OLAN 3-4 KİŞİYİDE SONUNDA GÖREBİLDİM sanırım bazı arkadaşlar rapor alamıyor çünkü mevcut yönetmelikte kol a %39 kalıyor yani bizim yüzde %40 alamıyorz ben mevcut yılındaki yönetmeliğe göre 2006 yılında %50 aldım sakat işci statüsünde askerden de muaf oldum 2007 de mevcut yönetmelik tamamen değişti bize %39 u bırakın %20 bile vermediler ben vergi indirimi için başvurdum heyete girdim %14 verdiler şuan bekliyorum mevcut yönetmelikler değişirse tekrar şansımı denemek istiyorum en kötü ihtimal yargıya gideceğim yine her zaman şükredelim arkadaşlar bende elim cebimde geziyorum T-SHİRT GİYMEZDİM KISA KOLLU GİYİNMEKTEN HOŞLANMAZDIM şuan çok iyi durumdayım ama insanın da kendisini geliştirmesi gerek hem beyin olarak hemde vucüt olarak VE ŞANS faktörü konuyla ilgili düşüncesi olan arkadaşlar lütfen yazın

becandsem Bende

Merhaba arkadaslar,

İlk okudugumda bunu agladım cunku bende aynı duyguları ve hısslerı hıssedıyorum. Henuz askerlıgımı yapmadım. Sanırım hıc bırımızde gıtmeyecegız. Ben evlıyım aslında cok korkuyordum kucukken hıc evlenemeyecegım dıye ama hamdolsun sımdı bır baba olucagım seneye hazıranda. Sızlerle gorusmek daha da cok ısterım ben bu konustugunuz cetvel olayını bıle bılmıyorum kolum ıcın daha once tek fızık tedavı yaptım . Bana bu yuzde oranlarla verdıgınız yada konustugunuz seyın ne oldugunu da acıklarsanı sevınırım. Umarım olsa bır gun bulusur gorusur ve bırbırlerımıe destek oluruz sevgıler

----------

Bir sorum daha var ehliyet alabildiniz mi ? Yoksa bizlere özürlü ehliyeti mi veriyorlar?

Üye
    trapper Avatarı

Gerçek Adı
    yunushan
    Son Giriş
    03.06-2010
    Saat
    13:14
    Yaşadığı Yer
    gaziosmanpaşa

trapper

mrb arkadaşlar bende sizin gbi aynı sorunu paylaşıyorum sağ kol brakiyal pleksus kolumu tam açamıyor tam yukarı kaldıramıyorum ve size bşy danışmak istiyorum bu hastalığın ameliyatı varmı?bu hastalığı yaşayıpta ameliyatla düzelen varmı?bi arkadaşımız ehliyeti sormuştu bnm normal ehliyetm var

Üye
    ertan35 Avatarı

Son Giriş
    29.08-2015
    Saat
    22:20
    Yaşadığı Yer
    ankara

ertan35

merhaba arkadaşlar galiba bende sizinle aynı sorunu yaşıyorum sol kolum, doğumda olmuş 17 yaşındayım..

Üye
    sehay Avatarı

Gerçek Adı
    şenol
    Son Giriş
    27.08-2015
    Saat
    22:49
    Yaşadığı Yer
    ankara batıkent

sehay

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Benimde sağ kol. 21 yıl oldu hala bazen canım yanmakta.Omzum hala zayıf, ince ve güçsüz. Ama fazla önemsemiyorum zira alıştım. Güçlendirmek için elimden geleni yapıyorum. Özellikle fırsat buldukça yüzmneye çalışıyorum. Başka insanların ne düşündüğü çok önemli degil, yeterki canım yanmasın.Tüm arkadaşlara geşmiş olsun.

Sayfa 1 / 16 1234511 ... SonSon