Sayfa 16 / 20 İlkİlk ... 6121314151617181920 SonSon
Toplam 294 mesajın 226-240 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ozsimsek82 Avatarı

Gerçek Adı
    Ozlem Cayiroglu
    Son Giriş
    28.07-2015
    Saat
    13:17
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba Kederli

Ben çok iyi yüzemiyorum. Fakat yüzebilmen için iki kolunuda biraz kullanman gerek, yoksa dengeyi sağlayamıyorsun. Ben Kartalda Hasan Doğan Tesisinde öğrenmiştim. Belediyenin bir sürü tesisi var. Hem hesaplı, hatta haftaiçi gidebiliyorsan ücretsiz seçenekler bile var. Hasta olan kolun suda hareketi daha kolay oluyor. Sana önerim belediyenin bir tesisine kaydolup , hocaya özel durumunu belirtmen. Yardımcı oluyorlar. Fitnes ile ilgili de hafif damble larla 0,5 kg 1 kg başlamalısın. Zaten ordaki hocalara özel durumundan bahsedersen ilgilenirler. Sana ona göre yapabileceğin hareketleri verirler. Lastik ile çalışman kolunu güçlendirmen için faydalı olacaktır. Zaten fittnesste yapılan hareketler fizik tedavide yapılanlarla benzer. Umarım biraz olsun yardımcı olabilmişimdir.

İnanabiliyorum. Bende daha yeni öğrendim Ben kolumda incinme var sanıyordum. Bu bir nevi felç gibi birşey, kolumu yukarıya kaldıramıyorum. Ebenin yanlış uygulaması ile olmuş benimki de. Fakat doğum anı öyle bir anki, o an bebeği çıkartamasalar nefessiz kalıp gerizekalı bile olabilirmiş bebek yada beyin zarar görebilirmiş. Bana bunu yıllar sonra bir doktor söyledi. Dua edin beynizde birşey yok. Moralinizi bozmayın. Fizik tedaviyi mutlaka deneyin. Elinizi güçlendirmek için kolay sıkabileceğiniz stres topu öneririm. Bayağı güçlendiriyor. Çok geçmiş olsun.

Üye
    Kederli Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:30
    Yaşadığı Yer
    *
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@ozsimsek82

Teşekkürler Özlem. Benim için de aynı şeyler söylenmiş yani beyin zarar görüp zihinsel engelli olacakmışım galiba vakumla yapılsa. Tabii bende de ebenin yanlış uygulaması.
    Maalesef İstanbul'da yaşamıyorum. Mutlaka oralarda daha fazla imkan vardır. Tabii bir de yaş meselesi var. Şu yaşıma kadar bu tür şeylerle ilgilenemedim...

Üye
    'Nur' Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: 000123000 Mesajı Gör
    Açıkçası çok merak ediyorum hani diyelim bir şeyi alıp yukarı koyacaksınız nasıl yapıyorsunuz ağır bir şeyi iki elinizi de kullanmanız gerekiyor mesela hani çok kötü birşey açıkçası genelde çoğu şeyi yapamıyorsunuz etrafta dikkat çekiyorsunuz peki kolunuzu neden kaldıramıyorsunuz ağırlık mı geliyor açıkçası merak ediyorum alttarafı diğer kolunuz gibi kaldırıcaksınız yani
    Bu kadar embesilce bir yorum yapıp kafatasınla olmayan beynin arasında hava boşluğu taşımayı nasıl başardın? Ben de bunu öğrenmek istiyorum.

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:53
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Gençler,

Bende doğuma bağlı Sol kol brakiyal pleksus lezyonu engellisiyim. %58 raporum var, denizlide ikamet etmeme rağmen denizliden alamadım gittim raporumu burdur devlet hastanesinden aldım. Askerlikten muaf tutuldum ama hala soruyorum kendime ısrar edip gitmek isteseydim acaba ne olurdu ? alırlar mıydı ? alsalar ne yaparlardı benle, geri hizmet mi yoksa başkalarından ayırtmaksızın aynı eğitimler mi ? yazıların hepsini okumadım tabi, bazı arkadaşlar bu farklı yönle ilginin üzerlerinde olmasından yakınmışlar, bence kesinlikle öyle bakmayın olaya. ben hep derim " Solum süründürür, sağım öldürür" hayattan tat almaya bakın derim. ben kulaç atarak yüzmeye kalktığımda manyak bir görüntü çıkıyor ortaya farkındayım, birazcık da kiloluyum ve manzara muhtemelen boğulan bir foku andırıyordur bende kulaç yerine kelebekleme yüzüyorum veya kendimi biraz sağ tarafıma yaslayarak sol kolumu hiç kullanmayacak şekilde yüzüyorum ki bu öylesine gelişen bir stil oldu benim için ve çok hızlı yüzebiliyorum bu şekilde en azından kelebek stiline göre. söylemek istediğim yılmayın arkadaşlar yapamadığınız birşey yoktur onun için illa bir taktiğimiz vardır. yürürken kötü görünüyor diyen vardı sanırım, evet başkasına göre kötü görünebilir ama sana bakan gözler bir insana ait ise kötü değildir merak etmeyin, ben hep sol elim cebimde geziyorum kimsede bakmıyor ki baksa ne olacak kolumuz Allah korusun olmasaydı n'olacaktı ki kolu olmayan arkadaşlar neler hissediyordur birde onları düşünün. neyse çook uzun uzun yazılır bu konu/konular hakkında onun için çok uzatmayalım. istediğiniz zaman özel mesaj atabilirsiniz arkadaşlar, siteye girdikce cevaplarım.

bu arada aranızda H ehliyet ve ÖTV indirimi için rapor alabilen oldu mu ? aldıysa nereden aldınız söylerseniz sevinirim. ben denizlide H ehliyet için halla rapor alamadım. aydından alacaktım o işide sağolsun sağlık müdürlüğü baltaladı...

Üye
    marto1 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:06
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@Deniz şahbaz

Merhaba deniz,

Askere alınmak istesek malesef ki alınamayız bir şekilde anlaşılır çürük rapor verirler. isetsekte geri hizmet dahi vermezler vs vs

h sınıfı ve ötv ile ilgili 5 ay kadar önce kanun çıktı otomotik vitesli araç alınabilir ibareli ama yasa tam oturmadığı için bazı devlet hastaneleri kanunu dahi bilmediği için otomotik vitesli araç alınabilir ibareli rapor vermiyor biraz beklemekte fayda var tab bu bahsettiğim tamamen sol kolundan problem olan kişileri kapsayan bir kanun öteki tarafta sağ kolda hiçbir sorun yok ötv muafiyeti var

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@marto1

Merhaba Murat,

Dediğin gibi kanun çıktı ama maalesef, memurlar sıkıntılı biraz. il sağlık müdürlüğüne yeni rapor için itiraza gittim ve bana dedikleri " millet geliyor geliyor istediği raporu alamıyor sonra bizi şikayet edip başımızı ağrıtıyorlar. sen önce raporu al sonra biz itirazını alıp sevk ederiz..." böyle bir iş güzarlık böyle bir saçmalık olabilir mi ? bunu diyerek gittim devlet hastanesi'de doğal olarak " senin raporun varken il sağlık müdürlüğü seni itirazın neticesinde sevk etmeden ben işlem yapamam diyor..." kala kaldık öyle. artık bu işi halledebilecek mantıklı insanların olduğu bir sağlık müdürlüğü veya hastane arıyorum bende

Üye
    metabo_1905 Avatarı

Gerçek Adı
    metin balın
    Son Giriş
    15.12-2016
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrblar 3,5 ay öncetrafik kazası sonucu sol kolumun sinirleri koptu c5 total c6 parsiyal c7vec8 kopmus sinirler geri dikildi kolumu hic oynatamıyorum sadece omuz oynuyo dirsege kadar his var benim gibi olupta iyileşen veya azda olsa iyileşmeye baslayan varmı tşk ederim...

Üye
    marto1 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@metabo_1905

hocam facebook ta türkiye brakial pleksus grubu orda senin gibi kaza geçiren insan yavruları var ordan daha sağlıklı iletişim kurabilirsin

Üye
    034 Avatarı

Son Giriş
    24.12-2015
    Saat
    13:28
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Murat bey(marto1), daha önce yollamış olduğunuz mesajlardan birinde, "murcaglar@hotmail.com" adresinden bana ulaşabilirsiniz demişsiniz. Halen aynı mail adresini kullanmaktaysanız ve hala, bu dertten müzdarip(brakial pexus) kişilere yardım etmeye çalışma konusundaki, iyi niyetli motivasyonunuzu koruyosanız, mail yoluyla olmak suretiyle, brz başınızı ağrıtıcam.. Tabii izninizle..

Üye
    simge98 Avatarı

Gerçek Adı
    z. simge taşyürek
    Son Giriş
    11.09-2015
    Saat
    15:48
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar. ben 17 yaşındayım. sağ kolumda blakiel pleksus total lezyonu var. doğduğumda his ve işlev yokmuş. 4 aylıkken sinir nakli yapıldı. onun haricinde kolumdan 7 ameliyat daha geçirdim. bu sayede artık hissedebiliyorum ve tam olmasa da kullanabiliyorum. kısıtlı da olsa kullanabiliyorum. öyle ki aktif olarak dans ediyorum. ne yazık ki bunun daha ileri bir tedavisi yok
    bu durumum hastanenin nöbetçi doktorunu bulundurmamasından kaynaklandı ve bu yüzden dava açtık. davam 16 yıldır devam ediyor. sürekli heyete giriyorum ve hepsi farklı yüzdeler veriyor. umarım artık sonuçlanır.

var. ben az da olsa iyileştim. yani hala tam kullanamıyorum ama bir şeyler kavrayabiliyorum hareket ettirebiliyorum. benimki doğumda olmuş. doktorlarının önereceği ameliyatları ol ve fizik tedavi gör. faydası olacaktır.

Üye
    zeynepaktas Avatarı

Gerçek Adı
    zeynep Aktaş
    Son Giriş
    23.09-2015
    Saat
    13:41
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ben zeynep. bu siteyi ilk defa 2 gün önce farkettim bendede brakial pleksus lezyonu var tıp adıyla obstetrik brakial pleksus ınjury diye lanet olası bir şey. daha 7 aylıkken ameliyat olmuşum ben. sonra bitane daha ve bitane daha derken bu yaşıma kadar tam 5 kez operasyon geçirdim. biraz gelişti ama hala kullanamıyorum. ben hep düşünürdüm acaba benim gibin bir elini kullanamayan insanlar varmı diye. bu siteyi gördükten sonra benim gibi insanlarda varmış dedim kendi kendime. arkadaşlarımızın yazmış olduğu metinleri teker teker okudum bazı arkadaşlarımız yanlış anlamadıysam elini cebine koyarak geziyormuş.yani elinden utanıyomuş o duyguyu bnde biliyorum iki ay öncesine kadar bnde aynı şeyi yapıordum. acaba sokağa çıkınca herkez elime bakarmı diye soru soruyordum kendi kendime okulda dışlanırdım genelde bunu bi ben hissederdim. ama olsun alıştım ben zamanla alıştım..
    nur diye bi arkadaşımız elinizi nasıl kaldıramıyosunuz nasıl kullanamıyosunuz. diye dalga geçiyor. daha beterini görmesi dileğiyle..

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@zeynepaktas

Merhaba Zeynep hoşgeldin foruma. Benim elime cebime koymam bir nevi alışkanlık aslında. Dün akşam yürüyüşe çıktığımda kolumu/kollarımı sallaya sallaya gezdim, bakan bakar bakmayan bakmaz çokda fifi. bazı zamanlarda evet, ruh halime bağlı olarak dikkati en aza indirmek için hiç çıkarmıyorum elimi cebimden ama buna rağmen farkına varılabilir bir durum aslında ve bunu kesinlikle utandığım için yapmıyoru. bence hiç kimse halinden utanmamalı, neticede nasıl doğacağımız bizim elimizde olan birşey değil. Ama şuna çok şükrediyorum, hiç bir dönemimde hiçbir arkadaşım beni yadırgamadı veya dışlamadı, belki en popüler kişi değildim ama, hiç bir zaman " ya haber etmeyi unuttuk " denilen kişide olmadım yani kısacası hayatınızın hiçbir anında utanmayın hep hayata neşeli tarafından bakın, bize benzemez ne zorluklar ne engelliler var arkadaşlar.

Üye
    mrv Nc Avatarı

Son Giriş
    12.01-2017
    Saat
    21:30
    Yaşadığı Yer
    kocaeli-izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

(Sayın marto1)benimde sol kol b.pleksus üst turunkus orta seviyede sinir hasarı var.sağlık kuruluna kişisel başvurdum ilk defa.yeni çıkan rapor %25 engelli,%40 olması için ne yapmalıyım.Ayrıca H sınıfı ehliyet alır,otomatik vites araç kullanır yazıyor

Üye
    Solveus Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    20:17
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende de buna benzer birşey var....sağ omzum tutuk...oyle ki sanki kol yerine ağır külçe asmışlar gibi hissediyorum bazen...omzumun hareket kalibiliyeti zaman zaman ciddi derecede azalıyor....ağrısı da cabası böyle durumlarda.....ne olduğunu bilmiyorum,doğum kaynaklı değil....bildiğiniz ağır derecede tutulma...kas gevşetici,sıcak duşa vs..cevap vermiyor...kolu ileri geri öne arkaya gerdiğimde garç gurç diye kaslardan tuhaf sesler geliyor,,,bazne korkuyorum ben bunları duymaktan... omzum tutuk olnca haliyele dirseğe olan kısım çok ağırlaşıyor...harekt kas geliştirmek işe yaramadı ben de,,,aksine durum daha da fea oldu...şuan bile tutuk...bir de sağ bacağımda kısmi felç var bnim şuan....her ikisiyle birlikte mücadele ediyorum...kolum için emg çektirmedim ama sanırım ihtiyaç var....bu tarz durumları olan var mıa caba?

Üye
    marto1 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    mail adresim değilti dostum yeni mail adresim muratcaglar@outlook.com benimle bu adresten iletişim kurabilirsiniz valla bende motivasyon hep full dür her zamna beklerim beni bilen bilir bıkma usanma gibi kelimeler benim lugatımda yok bekleirm

kolunun kullanabilme durumunu bilmiyorm ama ben %45 aldım ümraniye devlet hast sıkı kontrol oldu mu da sana 25 VERDİLER ?
    Konu marto1 tarafından değiştirilmiştir (21.09-2015 Saat 16:50 ).

Sayfa 16 / 20 İlkİlk ... 6121314151617181920 SonSon