+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 4 1 2 3 4 SonSon
Toplam 59 mesajın 1-15 arasındakiler
Epilepsi olan kim var?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size
    Üye
    Gerçek Adı
    ÖZGÜL SERT
    Son Giriş
    23.04-2014
    Saat
    21:10
    Yaşadığı Yer
    Denizli

bertuğ Epilepsi olan kim var?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    bertuğ da 2 yaşından beri epilepsi var.5 yıldır nöbeti yoktu ama bu yıl tekrardan başladı(çok korkuyorum)

Ergin

Arkadaşlar benim bir tandığıma yakın zamanda epilepsi tanısı konuldu.

Önerileriniz olabilir mi bu konuda ?

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de
    Üye
    Gerçek Adı
    ÖZGÜL SERT
    Son Giriş
    23.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli

bertuğ

bertuğ'un 5 saat süren nöbetleri oldu sağ tarafında kasılmaları oluyor bilinci bazen kapalı bazen açık oluyor.10 sn gibi kısa nöbetleride var.

kürşat99

merhaba arkadaşlar epilepsi diye bilinen rahatsızlığın duruma göre tedavisi mümkün sanırım.ben friedreich ataksisi hastasıyım ama epilepsi olan kişilerin yakınları ile konuşma esnasında duyumlarım oldu,eğer epilepsi nöbetleri doğuştan değilde sonradan oldu ise tedavisi mümkün diye duymuştum,belki doğuştan olanlarında mümkündür.bana tavsiye edilen ankara bir doktor,tavsiye eden kişinin çocuğunu veya yakınını ameliyat etmesi sonucu epilepsisi geçmiş.

Üye
    Gerçek Adı
    ÖZGÜL SERT
    Son Giriş
    23.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli

bertuğ

kursat99 evet eğer doğuştan değilse bazı epilepsiler 2 ile 4 yıl arası ilaç kullanıyor bu zamanda epilepsi görülmezse ilaç kesiliyor.ama bertuğ un beyinin değişik kesimlerinde hasar olduğu için ilaçları öbür boyu kullanacak gibi geliyor.ameliyat işinide bazı sitelerde okudum nöbet yapan bölgeye ya elektron dedikleri küçük bir iletici yerleştiriyorlarmış yada o bölgeyi çıkarıp alıyorlarmış.ama daha yeni bilgiler.bertuğ a pek faydası varmış gibi gelmiyor çünki hasar beyninde dağınık bir halde (inş. yanılıyorumdur).ankarada çocuk nörölojisinde bir numara olan KALBİYE YALAZ diye bir prof.

Üye
    Gerçek Adı
    ÖZGÜL SERT
    Son Giriş
    23.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli

bertuğ

Epilepsi; beyindeki sinir hücrelerinin artmış uyarılabilirliğinden (nöronal hiperekstabilite) kaynaklanan bir klinik durumdur. Epilepsi nöbeti gri maddedeki artmış, hızlı ve lokal elektriksel boşalımlardan köken alır ve klinikte belli bir süreye sınırlı olarak, bilinç, davranış, duygu, hareket veya algılama fonksiyonlarına ilişkin stereotipik bir bozukluk gözlenir. Nöbetler zaman içinde her hasta için belli bir paternde, genellikle spontan olarak veya bazı tetikleyen faktörler zemininde tekrarlar. Nöbetler arasında hasta genellikle normal yaşantısını sürdürür. Nöbet aralıkları ve tipleri son derece değişken olmakla birlikte aynı hastada genellikle aynı bir veya belli birkaç nöbet tipi tekrarlama eğilimi gösterir.

AKBELEN79

bende 10 sene öncesinde kazadan sonra çıktı .ama 6 ayda bir kere oluyor.moralini düzelt heyecan yapma fazla yorulma ve en hafifinden ilaç al.inşallah geçer denildi.

gerçekten de şu ülkede hiç canımızı sıkacak durum yokmuş gibi anlatılıyor ama millet o kadar acizlik içindeki.

adempeh :shock: epilepsi hastası varmı?

epilepsi halk arasında sara olarak bilinen ve kasılmalar şeklinde olan bir rahatsızlıktır bu hastalıkla mücadele eden arkadaş varmı görüşmek isterim

Gamzelim

Merhabalar, ben de epilepsi hastasıyım. Ve dr bulursanız tedavisi mümkün yani nöbetler kesiliyor Allaha'a şükür. Bir arkadaşımızın dediği gibi öncelikle beyinde bitiyor her şey yani "nöbet geçireceğim" diye şartlandırmamalı kendimizi. Ben çok zor günler geçirdim. Allaha şükür 15 yıldır geçirmiyorum ama bundan sonra ne olur bilemiyorum çünkü hapları azaltma yoluna gidildi. Allahın izniyle bir şey olmaz ve nöbet geçirmeden sağlıklı günlerime dönerim.

okan03

epilepsi cerrahisinde hacettepede prof.dr.nejat akalın var.çok dürüst insan canlısı paraya hiç önem vermeyen çok değerli bir beyin cerrahı ve çalıştığı ihtisası epilepsi cerrahisi.kardeşim 11 yaşından beri eplilepsi hastası idi günde 10 ila 15 nöbet geçiriyordu.eptendoin topamax vb ilaçları kullandığı halde.ancak ameliyattan sonra allaha şükürler olsun daha bir kez bile nöbet geçirmedi.allah sizede şifa versin.

sengül

merhaba arkadşlar ben 29 yaşındayım ve 4 yıldır epilepsi hastısıyım 3 yıl hastalıgım agır geçti ama bir yılldır ilaçlarla daha iyiyim bu konuda dr. çok önemli allah hepimize acil şifalar versin..

efecan05

Merhaba ark. Bende 38 yaşındayım.1981 den beri epilepsi ile mücadeledeyim. Çeşit çeşit ilaçlar kullandım, halende kullanıyorum. Zaman zaman nöbetlerim oluyor. Artık epilepsiyi arkadaşım olarak görüyorum.

Sizlere şunu söyleyebilirim. İlaçlarınızı muntazam alın, uyku düzenine dikkat edin ve stresten kaçının.
    Sağlıcakla kalın......

SER-VET

merhaba arkadaşlar,ben 27 ylıdır ilaca karşı dirençli (durdurulamayan)epilepsi hastasıyım,4 kez ankara hacettepe ve ibni sina hastaneleri doktorları tarafından ameliyata karar vermeleri sonucu (beyin içine plaket) konulması uygundur,ama %80 felç olma ihtimali var denmesi sonucu ameliyat olmadan izmire döndüm.hala günde 10-15 arası nöbetler oluyor,kimi bitip birkaç saniye sonra tekrarlıyormuş,kimi nöbet'te bitip bikaç saat sonra tekrarlıyormuş.üç çeşit epileptik ilaç alıyorum ama sonuç aynı,aslında düşmeler sonucu kırılan kemiklerimi saymazsak şikayetçi değilim,sadece kas ağrıları oluyor kasılmalardan okadar,yaşım 47,üzerine kanser ve tedaviler eklendi,akabinde tüberkiloz ve bikaç hastalık daha gelişince psikolojik sorun da eklendi,şuan iki kolumu kullanamıyorum,bilinç kaybı çok oluyor insanları tanımıyorum,sokakta bıraksalar biryere evimi bulamaz anlarım oluyor.ama yaşamak öyle güzel ki,en büyük değerlerim eşim ve kızım öyle anlayışlılar ki,ben ALLAHA şükür etmekten başka yapçak bir şeyim yok....bazen hastalıkla dalga geçiyorum,bazen alınıyor bazende üzülüyorum,ama kendime değil aileme...neyse sonuçya nefes alabiliyorsak ne mutlu bize,allaha emanet olun ve yaşamayı sevin mücadeleyi bırakmayın....

ayshe

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    mrhaba bende epilepsi hastası idim ilaç kullanmayı bırakalı 10 sene oldu epdantoin epanutin kullandım ilaç kullandığım zamanlara bile bazen bayılmalarım oluyordu dini kitaplarda bunun 3harflilerden kaynaklaaandığı sebebei ile olduğu yazıyordu euzu besmele çekip ayetel kursi felak nas okuyup elime ufleyip başıma sürüyorum muayyen günlerdeise euzu besmele çekip la havle vela kuvvete illa billahil aliyyul aziym en az 10-11 defa okuyup başıma sürüyorum geceler karabasan oluyordu ve ben bunuda epilepsi krizi zannediyordum tgrtfm 'de osman ünlü hoca alimlerin günde 100 defa okunursa eve musallat olan cinlerin defolup gideceğini süyledi la havle vela kovvete illa billahinin ve allaha şükür karabasandan da kurtuldum benim beyin tmg normal idi en son çekilen eeg 3 sene ünce normaldi bayılma olayını 1 kez yaşadım oda 4sene önce idi ramazan ayındaiftara yarm saat kala başımın içinde bir şeyler düşüyor gibi başım biraz tuhaftı 15 dk sonra bayılmışım o zamanlarda antiepileptik antidepresan kullanıyordm şekerin düşmesi sebebi ile düşmüştr dedi dr. ramazan ayından önca tatsız üzücü olaylar yaşanmıştı daha sonralarıda oruç tuttum birşey olmadı

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 4 1 2 3 4 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye