Sayfa 74 / 78 İlkİlk ... 2464707172737475767778 SonSon
Toplam 1167 mesajın 1.096-1.110 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    myhoss Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet değer
    Son Giriş
    01.09-2016
    Saat
    18:27
    Yaşadığı Yer
    gaziantep

myhoss

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    MERHABALAR ben de myasthenia gravis hastasıyım 6 yaşların da hastalandım ve yürüme zorluğu çabuk yorulmadan dolayı önce devlet hastahanesine gittim iltihaplı romatizma deyip ilaç yazdılar ilaçları kullandım ve faydası hiç olmadı sonra Gaziantep üniversitesi tıp fakültesin de araştırma yaptılar uzun bir süre ve bu hastalığa tanı koydular 3 yıla yakın oldu benim isteğim üzere timus ( timomo ) amaliyatı oldum şimdi moralim güzel olursa hiç bir sıkıntı yok eğer ki moralim kötü olursa yürüme zorluğu gibi aksaklıklar oluyo ama yine de eskiye nazaran şu anda süperim medeg27@gmail.com email adresim her an sorularınız için iletişime geçebilirim yardım eder ve yardım talep edebilirim bu arada yapılabilecek sporlar var mı onun hakkın da bilgi verirseniz sevinirim İyi günler sağlıcakla .

miyastenik

selamun aleykum arkadaşlar. biz bu hastalığın üstesinden gelebiliriz. başlarda bunun bilincinde pek değildim ama çok şükür şimdi anladım ve çok iyiyim. haftada bi yada 2kere 8 mg lık prednol alıyorum. mestinon kullanmayı bıraktım. imuranda kullanıyordum 6 ay önce onu da kestik. çok şükür iyiyim her şey yolunda. bitkisel bazı kürler uyguluyordum Rabbimin izniyle şifa olduğunu düşünüyorum

Üye
    myhoss Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet değer
    Son Giriş
    01.09-2016
    Saat
    18:27
    Yaşadığı Yer
    gaziantep

myhoss

miyastenik

nasıl bir kür ki bu

Üye
    caglarcanagir Avatarı

Gerçek Adı
    daily living
    Son Giriş
    18.09-2016
    Saat
    23:08
    Yaşadığı Yer
    ANKARA

caglarcanagir

kortizon kullananlar için yemesi ve yememesi yiyeceklerin facebook siteme eklediğimi bildiririm.

ikbal derya

Merhaba arkadaşlar ben iki yila yakindir mg hastasiyim amaliyat yolu banada gorunuyor biraz korkuyorum galiba acaba çözümmü diye düşünüyorum en çok bana amaliyat olmuş olan arkadaslarin tavsiyeleri çok önemli ve sonuç önemli rc ediyorum yorum yaparsaniz çok mutlu olurum.

Slm çok merak ettim ersin tandan memnun kaldinizmi?

ftm_izm

Mrb benim myastenia hastası olduğum EMG testi ile ortaya çıktı timus normal dendi kanda antikor <0.1 çıktı bu negatif anlamına gelio galiba doktorum mestinon verdi günde iki kere içmeme rağmen buğulu görme yorulunca çift görme kollarda bacaklarda güçsüzlük devam ediyo bakalım bu ay arttıracak dozu galiba.Şuanda merkeze uzak bir yerde görev yapıyorum doktorum hemen merkeze gelmemi söyledi hastalığın başındayım ama myastenik kriz geçirme riski nedir bilen varmı korkmalimiyim?

ikbal derya

Merhaba ftm bende bilmiyodum ama benimde iki kez ataklarim oldu bence kriz ataktir benim atak geçirmem ani bi haber aldim ve onunla birlikte hareketlerim yine hastaligimin başindaki gibi ağırlaştim yuruyemedim güç kaybim oldu yani buna atak dediler ama iste farkli farklı oluyomuş herkezde ben bunu anladim araştirmalarimda.rabbim şifa versin sizede ve herkese.

ftm_izm

Merhaba İkbal derya cevap verdiğiniz için teşekkür ederim inş hiç yaşamam böyle birseyi ve sizde inş birdaha yaşamazsınız amin inş Allah hepimize şifa versin...

ikbal derya

Amin cümlesini teşekkür ederim allah razı olsun.ama ftm ben şunu anlamadim senin mestinon az geliyo onu kendimiz yukseltitorum ben sana doktorun söylemedimi ben 3 le basladim suan artik kendim yukseltip düşürüyorumda ondan sordum

ftm_izm

Rica ederim doktorum bana 1 yada 2 tane mentinon İçmesi söyledi kendin karar ver dedi ben 2 içiyorum şuanda Mayıs'ın başında kontrolüm var kapak düşmesi ve yorgunluk devam ediyo o yüzden dedim ilaç dozajını doktor değiştirecek herhalde diye benim teşhis yeni kondu daha 1.aydayım ilaç kullanımında ileriki dönemde heralde benimkinide tamamen bana bırakır bilmiyorum..

Üye
    neslihanzorlo Avatarı

Gerçek Adı
    çirkin
    Son Giriş
    16.08-2016
    Saat
    02:10
    Yaşadığı Yer
    bursa

neslihanzorlo

Mrb arkadaslar öncelikle hepinize Allah acil sifalar versin... ben 18 yasindayim 3-4 aydir mg hastasiyim herseyin farkindayim da sadece bisey ögrenmek istiyorum ben 3 5 dk uzun sure konusamiyorum sesim gidiyor konusamiyorum bazen anlasilmayacak gibi bi hal aliyor sizinde oyle mi yada bu konusamama hastaligimin yeni olmasindan mi kaynaklaniyor acaba ilerde duzelir mi ??? Yorumlarinizi bekliyorum simdiden tesekkurler...

O krizi biliyorum bizzat yaşadim insallah yasamazsin. Bana cok zor geldi bilmiyorum belki ben abartiyorumdur ama cok kotu olmustum Allah kimseye yasatmasin. baş agrisi mide bulantisi agiz cevresinde kuvvetsizlik yutkunamama konusamama nefes darligi kollar ve bacaklar güçsuz yani hastaligimizda olan hersey ayni anda oluyor ve cok asiri derecede oluyor ozellikle nefes alamamak ve bas agrisi mahvetmisti beni ama Allaha sükur simdi daha iyiyim ama bu krizi tekrar yasayabilirim bilmiyorum artik. 5 gun İvig verildi hastanede bana ilac yetersiz geldigi icin o krizi yasamisim ilacimin dozunu artirdi doktorlar idare ediyorum oyle boyle. Cok Korkulacak bisey degil aslinda ama ben korkuyorum Rabbim acil sifalar versin insallah herkese...

ikbal derya

Slm nasıl kürler onlar bizimlede paylaşabilirmisin lütfen

Neslihan slm peki bu ivig nasil bi ilaç banada o uygulanacakta acaba odami kortizon gibi bi ilaçmi kilo aldiriyomu yani bilgilendirirsen çok sevinirim

Üye
    neslihanzorlo Avatarı

Gerçek Adı
    çirkin
    Son Giriş
    16.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa

neslihanzorlo

As ikbal. Kortizon nasil bi ilac bilmiyorum kullanmadim hic ama ivig kilo aldiran bi ilac degil 4 gun boyunca gunde 3 şişe serum yoluyla verildi bana hic bi yan etkisini gormedim ama cok iyi geldi kisiden kisiye degisir tabi yan etkileri. Ve yurt dışından gelen bi ilac maddi açıdan zorlayabilir.

Bide Bisey sormak istiyorum size iki yıl kadar mg hastasiymissiniz sesinizde konusmanizda bi sorun var mi hala bi sure sonra geciyor mu anlatirsaniz sevinirim..

ikbal derya

Teşekkür ederim neslihan benim sesimde yada yutkunmada bi zorluk olmadi yani yüz kadlarimla ilgili bi sorun yaşamadim ama bu sıralaryemek yerken çigneyemiyorum bi elektiriklenme oluyo çenemde oda agzima büyük lokma aldiğimda yoksa seste felan bi dorun yaşamadim canim

Üye
    neslihanzorlo Avatarı

Gerçek Adı
    çirkin
    Son Giriş
    16.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa

neslihanzorlo

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bende cok tsk ederim. Benim yuz kaslarim fazla etkilendi cigneme yutkunma konusma gulme hepsi devam ediyor kol ve bacaklardaki gucsuzluk disinda

LinkBacks (?)