1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 73 / 78 İlkİlk ... 2363697071727374757677 ... SonSon
Toplam 1167 mesajın 1.081-1.095 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MÜZİSYEN Avatarı

Gerçek Adı
    SÜLEYMAN KESKİNER
    Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    19:57
    Yaşadığı Yer
    Kirsehir

MÜZİSYEN

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Benden mesaj yolu ile bilgi almak isteyen arkadaşlar var yazarak değil konuşarak daha sağlıklı iletişim kurabiliriz 0542 646 44 63

İMURAN
    Miyasteni Gravis tedavisinde İmuran kullanımı İmuran Nedir?
    İmuran immunsupresif bir ilaç olan Azathiopirin in ticari adıdır. (MG) otoimmun bir hastalık olduğu için tedavisinde immun sisitemi baskılayan ilaçlar kullanılır. Normal şartlarda; vücut antikorları bakteri veya viruslerin neden olduğu enfekiyon durumunda salgılar.
    MG de immunsistem asetilkolin reseptörüne (AChR) karşı anormal antikorlar üretilir. Bu AChR antikorları güçlü kas hareketleri ve nöromusküler iletim için gerekli olan reseptörleri yok yada bloke ederek kasta güçsüzlüğe yol açar. İmuran immun sistemi baskılar ve AChR antikor üretimini azaltır. Reseptörler iyileşebilir ve sonrasında nöromüsküler ileti gerçekleştirelebilir. Bundan sonra kas gücü geri gelir.

İmuran ne yapar?
    İmuran aldıktan yaklaşık 3 ile 12 ay sonra hastalar; kademeli olarak iyileştiklerini hissetmelidir.
    Bu iyileşme klinik olarakta ölçülebilir;
    · semptomların sayı veya şiddetinde azalma
    · prednisolon veya asetilkolinesteraz inhibitörleri (Mestinon) ihtiyacında azalma
    · IVIG ve plazmaferez tedavisi ihtiyaç sıklığında azalma
    · AChR antikor titresinde azalma

Niçin İmuran alıyorum?
    İmuran; MG kontrol etmek için doktorların tedavide kullandığı bir yoldur.
    İmuran sıklıkla diğer tedavi seçenekleriyle beraber kullanılır.
    Ancak özel durumlarda tek başına da kullanılabilir
    . Hasta doktoruna İmuran tedavisi ile umut edilen sonuçların neler olduğunu sormalıdır.

İmuran alırken olası yan etkiler nelerdir?
    İmuran; genellikle oldukça iyi tolere edilebilen ve ciddi yan etkiler gözlenmeyen bir ilaçtır.
    Eğer aşağıda belirtilen durumlardan herhangi biri olur ise hemen doktorunuza başvurunuz;
    · bulantı ve kusma
    · ateş veya titreme
    · iştah kaybı
    · karın ağrısı
    · deride kızarıklık
    · diyare (ishal)
    · öksürük veya nefes darlığı
    · ağız veya dudaklarda yara
    · idrar yada dışkıda kan
    · yorgunluk
    · adet görmeme
    · göz yada ciltte sararma
    · saç dökülmesi
    · kas yada eklem ağrısı
    · cilt yada tırnaklarda morarma

İmuran alırken dikkat edilmesi gereken özel durumlar nelerdir?
    İmuran kemik iliği baskılanması ve karaciğer enzimlerinde yükselmeye bazen neden olabilir.
    Bu yüzden, doktorunuz kan testleri ile bu önemli değişiklikleri saptayacaktır.
    Hasta bu tedavide devamlı kalabilir, İmuran uzun dönem bir tedavidir.
    Temel olarak klinik iyileşme tedavinin ilk yılı boyunca olur.
    İyileşme kademelidir ve semptomlardaki iyileşmeyi anlayabilmek için
    tedavi başlangıcından birkaç ay geçmesi gerekebilir.
    Günlük 100 ile 200 mg arasında değişen dozlarda kullanılır.
    Hasta ilaçlarını mutlaka doktorunun önerdiği şekilde almalıdır.
    İlac azaltılması, artırılması yada kesilmesi doktorundan habersiz yapılmamalıdır.
    Gebe ya da hamilelik planı olan bayan hastalar İmuran’ı kullanmamalıdır.
    İmuran dozu unutulduğunda yapılacaklar;
    Günde bir tane
    Unutulan doz yada bir sonraki doz ile birlikte alınmamalı.
    Sıradaki doz tarifeye uygun olarak alınmalı ve doktoruyla irtibata geçilmelidir.
    Günde birden fazla
    Unutulan dozu hatırladığı anda almalı,
    bir sonraki doz zamanı ise iki doz birlikte alınmalı ve normal tarifesine devam edilmelidir,
    ancak daha fazla unutmuşsa doktoru ile irtibata geçmelidir.
    Karın ağrısını durdurmak yada önlemek için kısa aralarla yemek yenmeli;
    tost, bisküvi gibi hamur işi yada kilo aldırıcı yiyeceklerden kaçınılmalıdır.
    Hasta ilacı ısıdan ve direk ışıktan korumalıdır.
    Hasta doktorunun izni olmaksızın immunizasyon ve enfeksiyon gelişmesinden korunmak amaçlı
    özel yöntemler almaktan kaçınmalıdır. Hastalık durumunda hemen doktoru ile irtibata geçmelidir.
    Özellikle Allopurinol (Zyloprim, Lotensin; Zestril) başta olmak üzere
    başka ilaç kullanımında doktoruna bunları söylemelidir.
    Doktor olası diğer daha nadir veya teorik komplikasyonlar,
    kesinleşmiş malignensi tipleri gibi, konusunda da hastaya bilgi vermelidir.

SÜLEYMAN KESKİNER 0542 646 44 63

Üye
    reha Avatarı

Gerçek Adı
    Reha
    Son Giriş
    09.09-2014
    Saat
    11:48
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli

reha

buradaki arkadaşlar pek aktif olmuyorlar bende bu sebeple Ihmal ediyorum çok güzel bir paylaşım Imuran hakkında herşey var bu paylaşımda bende 2010 yılı kasım ayından bu yana Imuran kullanıyorum ve Ileride neler olacak bırakmak zorunda kalınca neler yaşayacağım hem endişe hemde merak Içindeyim herkese sağlık diliyorum reha.yucel@Hotmail.com 05332028590

ETHEM 35 Selamlar

Arkadaşlar uzun zamandır yazamadım son 5,6 aydır hiç olmadığım kadar kendimi iyi hissediyorum...günde 4x1 kortizon,2x1 imuran alıyorum mestinonu 7 aydır kullanmıyorum....hastanede yatışımın yıl dönümü....arkadaşlarıma ve hastalığa yeni yakalanan arkadaşlarımada sabır , acil şifalar dilerim...

Üye
    soket Avatarı

Gerçek Adı
    fatih
    Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    15:24
    Yaşadığı Yer
    gaziantep

soket

selam arkadaşlar rabbim bütün hastalara ve bizlere acil şifalar versin mg hastalığının asıl sebebinin beyinden geldiği beynin yanlış komut verip vucutta hastalık olmadığı halde hastalık varmış gibi savunmaya geçip fazla antikor ürettüği için bu hastalık meydana geldiği biliniyor peki benim anlıyamadığım neden beyni tedavi etmeye çalışmıyorlar geçiçi tedaviler uygulanıyor

Üye
    FurkanErdoğan Avatarı

Gerçek Adı
    Furkan
    Son Giriş
    22.10-2014
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    istanbul

FurkanErdoğan

Arkadaşlar İstanbul Küçükçekmecede Oturuyorum . bazı arkadaşların durumu benimkinden çok daha agır galiba yazılanlara bakılırsa . ben ankara aşagı ayrancıda mıyastenıa gravis hastalığının türkiyede ana bilim dalı başkanında tedavi görmekteyim . bende sizin gibiydim sağolsun haluk hoca beni eski saglığıma kavusturdu diyebilirim . gunde 3 tane mestinon alıyorum ve hatta çogu zaman hastalığımı unutuyorum bile . istediğiniz zaman arayabilirsiniz . her konuda yardımlaşabiliriz 0536 061 32 66 . sağlıcakla kalın

birde tıp şoyle bi ilaç yaptı gece kullanıyorsun gün boyu rahatsın ilacın adı mytelase . türkiyede satılmıyor . yurtdışından getirtmeyi düşünüyorum

myastenia gravis hastalığıyla ben 8 yıldır uğraşıyorum bu hastalıkla . bişey sormak istiyorum normal herşey devam ederken birden kriszler tutuyomu bana şimdiye kadar hiç olmadı .s

BuAşkFazlaSana

Bu mytelaseyi nereden getirteceksiniz acaba?

Üye
    soket Avatarı

Gerçek Adı
    fatih
    Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    15:24
    Yaşadığı Yer
    gaziantep

soket

selam arkadaşlar anne babasında kanser olan kişilerin imuran kullanması sakıncalımıdır

cengizhoca

selam müzisyen kardeş...neden kimse yazmaz oldu..güzel bilgiler alıyorduk...herkese geçmiş olsun..

Üye
    MÜZİSYEN Avatarı

Gerçek Adı
    SÜLEYMAN KESKİNER
    Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    19:57
    Yaşadığı Yer
    Kirsehir

MÜZİSYEN

Hocam ben hep burdayım

Üye
    reknesya Avatarı

Gerçek Adı
    nebiye iskender
    Son Giriş
    27.12-2014
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    samsun

reknesya

Merhaba göz kapağı düşüklüğü nedeiyle göz doktorua gittim.norolojiye gönderdi .çekilen emg sonucunda miyasteni şüpesiyle 19 mayıs üniersitesine yönlendirdiler.yapılan emg lerden kesin teşhis konulamadı kan alıp çapaya gönderdik ondanda kesin teşhis konulamadı.doktor ilaç başlayalım dedi.ilaç deneyerek teşhis yapacaklarmış doktora gitmedim. çabuk yoruluyorum . Göz kapağım akşama dahada düşüyor ne yapacağımı bilmiyorum.bu konuda bigi alabileceğim doktor önerebilir misiniz?

Üye
    Saadetv Avatarı

Gerçek Adı
    Saadet
    Son Giriş
    10.01-2015
    Saat
    03:03
    Yaşadığı Yer
    Kırklareli

Saadetv

ben 14 yaşındayım sabah kalktığımda göz kapağım kızarmış hafif şişmiş ve göz kapağımın üstü 2 ye katlanmıştı belirgin çizgilerle daha sonra bu hastlaığın resimlerine baktım gözüm aynı öyle , haftasonu olduğundan şuanda doktora gidemiyorum ama yazdıklarınız gibi ciddi birşeymi bu ?

Üye
    erhankaygan Avatarı

Gerçek Adı
    erhan kaygan
    Son Giriş
    18.02-2015
    Saat
    09:16
    Yaşadığı Yer
    balıkesir

erhankaygan

bende aynı hastalıktan muzdarip im ama tedavilerle çok şükür iyiyim iletişime geçmemiz için mail adresim erhankaygan@hotmail.com görüşmek dileğiyle

tedavi gerektiriyor yaşın da daha çok genç bence iyi bir norolojiye git

bende mg hastasıyım ve ilaca başlarken bana doktorlar sordular demekki ailesinde kanser olanların kullanmaması gerekiyor

Üye
    safa_7 Avatarı

Son Giriş
    19.05-2015
    Saat
    23:33
    Yaşadığı Yer
    istanbul

safa_7

Merhaba ben dogustan myastenia gravis hastasiyim benim hayatim hic normal olmadi hep hastaydim oyuzden hep ayni hayatim ve 5 yasimdan beri mestinon kullaniyorum bi faydasi varmi onuda bilmiyorum surekli boyle olucak ve tedavisi olmamasi tabiki iyi degil ama ben kendimi normal gibi goruyorum tabi insanlar gozlerime bakmadiklari surece toplum hicbirzaman normal karsilanmadim hayatimi normal surduyorum hastaneye hic yatmadim kontrollere falanda gitmiyorum cunku ben hasta degilim sadece goz kapaklarim dusuk ve ilac kullaniyorum kendimi boyle kandiriyorum. 17 yasindayim ve hayat benim icin normal insanlara gire hala 3kat daha zor her sekilde ben sadece durumumu anlatmak istedim tesekkurler.

Üye
    gizem5 Avatarı

Gerçek Adı
    gizem
    Son Giriş
    12.03-2015
    Saat
    14:30
    Yaşadığı Yer
    ankara

gizem5

Bende iki senedir miyasteni hastasıyım hastalıgım yavaş yavaş ilerledi sonra kötüleşmeye başladım dışarıda yürüyemez oldum bi umut diye timus ameliyatı oldum doktor umut verdi ama düzelememe ihtimalide söyledi yalnız ilerletmez durur dedi ameliyat oldum bir ay çok iyiydim daha sonra yine aynı olunca kortizon ilacı başladım şimdi prednol iki adet mestinon beş adet alıyorum hala kötüyüm ev hapsi yaşıyorum merdiven inip çıkamıyorum kolumu bile kaldıramıyorum çok güçsüzüm benim gibi olan varmı ? Çok yoruldum gerçekten dışarda yürümeyi özledim artık stresden birde sigara içiyorum bana yardım edin lütfen dayanacak gücüm kalmadı

Üye
    ersindnc Avatarı

Gerçek Adı
    Ersin Dinç
    Son Giriş
    14.02-2015
    Saat
    23:31
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

ersindnc

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba bu siteyi hastalığımı araştırırken buldum
    Bende Mystenia Gravis hastasıyım bu hastalığı bulana kadar okul hayatım mafoldu diyebilirim liseyi bıraktım 1.5-2 sene hastanelerde gezmediğim kapı kalmadı bulamadılar 19 gün bile yattık beyin sıvısı bacağımdan parça aldılar ama bulamadılar çapada felanda bulamadılar Bakırköyde Ayhan Köksal adlı nöroloji doktorun tavsiyesiyle Fikret Aysal beye gönderdi. Saolsun hastalığımı şıp diye buldu diyebilirim Kendisi Medipol Fatih Mahallesindeki Nöroloji servisinde doktorluk yapmakta bu hastalıkla uğraşan veya olan kişilere tavsiyemdi.
    İstanbuldaki Medipoldeki yerine gidip hastalığınız ile ilgili bilgi alabilirsiniz aileden geldiği için bizim 2 hasta buldu yani

Sayfa 73 / 78 İlkİlk ... 2363697071727374757677 ... SonSon

LinkBacks (?)