Sayfa 72 / 78 İlkİlk ... 2262686970717273747576 ... SonSon
Toplam 1167 mesajın 1.066-1.080 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    soket Avatarı

Gerçek Adı
    fatih
    Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    15:24
    Yaşadığı Yer
    gaziantep

soket

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    mg li arkadaşlar niye birşeyler yazmıyorsunuz hastalığın yeni tedavisi varmı kapalı timektomi hangi şehirlerde var kortizon tedavisi olanlar yüzde kaç rapor alabiliyor olmayanlar kaç alabiliyor vesaire gibi kortizondan başka çare yokmu

optech30

Çok yeni bir tedavi yok, sağlık durumunuza göre değişir her miyasteni farklı ama genelde 40 yada 60 alabilirsiniz oran olarak

mghyri

iyi akşamlar ben myasthenia hastasıydım 2008 yılında 2 yıl tedavime devam ettim 4 sonrasında bıraktım iletişime geçebileceğim arkadaşlar varmı?

Üye
    Buycum Avatarı

Gerçek Adı
    Z.burcu şengün göçtü
    Son Giriş
    04.05-2014
    Saat
    12:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Buycum

Merhaba burcu ben
    Bende 2006 yılından berı myastenıa gravus hastasıyım

Üye
    gönül karaca Avatarı

Gerçek Adı
    gönül karaca
    Son Giriş
    04.05-2014
    Saat
    01:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul

gönül karaca

burcu hn merhaba eşime bu hastalıgın teşhisi konuldu vakıf gurabaya gıdıyor sürekli fakat sırtından baslayıp göğsune kadar uzanan korkunç bir ağrı ile yaklaşık bir aydır uğraşıyor. hayattan koptuk. gittiginiz veya tavsiye ettiğiniz bir doktor var mı? bizi doktor hiçbir konuda bilgilendirmiyor sürekli emg çekip gönderıyor.çıldırıcam artık.

Üye
    Buycum Avatarı

Gerçek Adı
    Z.burcu şengün göçtü
    Son Giriş
    04.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Buycum

Gönül hanım merhaba.
    Çok geçmiş olsun Allah herkese sifa versin.
    Bende bu hastalıkla 2006 yılında tanıstım.
    Yüzdeki kaslarımda gösterdi belirtilerini.
    Konuşma bozukluğu,yutkunma güçlüğü vs ile.
    Uzun araştırmalar sonunda bu hastalık oldugunu ogrendık.
    2006 yılının eylulunde tımoktomı amelıyatı oldum capada.
    Ozamandan buzamana guzel gecen cok uzun bır donem oldu.
    Doğum yaptıktan sonra baya kotulestım ve ıvık tedavısı yaptırdım.
    Ondan sonra toparladım,ilacları dusurduk.
    Ama suan yıne yukselttık bırgun 10 bir gun 2 alıyorum deltakortılı.
    Kemık erımesı içinde ayrı bır tedavı goruyorum.
    Benım ılk gunden berı doktorum FIKRET AYSAL
    Kendisi bakırkoy ruh ve sınır norolojıde ıdı.
    Sonra emeklı oldu.
    Şimdi medipol hastanesi bagcılarda
    Ben cok faydası gordum ,gorusmenızı ısterım tabıkı karar sızın
    Sevgıler

Üye
    gönül karaca Avatarı

Gerçek Adı
    gönül karaca
    Son Giriş
    04.05-2014
    Saat
    01:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul

gönül karaca

burcu hanım sizede çok geçmiş olsun Allah şifalar versin bebegınızı analı babalı sağlıklı büyütmenizi nasip etsin mesajıma cevap verdıgınız için çok teşekkür ederim. bu hastalık ile ilgili hiç bir bilgimiz yok. fakat sırtındakı ağrıyı bitürlü bulamadılar acaba timüs bezi ile ilgili midir diye düşünüyorum. siz ameliyat olmadan önce acaba agrı varmıydı sizdede? önümüzdeki hafta medical park hastanesınde bı doktor buldum oraya gıdecegız. sonuç alamazsam sizin tavsıye ettıgınız doktora gıdecegım. çok teşekkür ederim ayrıca eşimde bacağında ve sırtındakı agrı dışında ayaklarına ve ellerine kramplar giriyor evet halsızlıkte var önceleri günde 4-5 saat yol yururdu şimdi yarım saatte yoruluyor. bu hastalıkla ilgilimidir bilmem ama genel bir halsızlık ve bu ağrıların dışında pek bir şikayeti yok.hiçbir agrı kesici fayda etmıyor. çok zor bir dönem geçiriyoruz Allah şifa bekleyen herkese yardımcı olsun.

Üye
    Buycum Avatarı

Gerçek Adı
    Z.burcu şengün göçtü
    Son Giriş
    04.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Buycum

Gönül hanımcım
    Bende sırt agrısı olmadı hıc
    Onun için bılemıyorum myastenıada sırt agrısı belırtısı varmı bır bılgım yok.
    Ama yorgunluk gucsuzluk yutkunmada sıkıntı gıbı belırtıler bu hastalıgın belırtıletınden
    Cok gecmıs olsun Allahım herkese acıl sıfa versın
    İnşallah kısa surede bır sonuc bulursunuz
    Irtıbatı koparmayalım lutfen
    Sevgıler

ahmetgülay

öncelikle hepinize acil şifalar diliyorum...Biz babamla birlikte açtık bu sayfayı bu hastalıkla tanışalı 3 ay oldu yaklaşık olarak annem 3 ay önce bacalarındaki ağrı nedenile fizik tedaviye gitdi ama tedavi sonunda ağrıları dahada artdı kollarda ve bacaklarda uyuşma ve güçsüzlk başladı.samsun 19mayıs tıp fak. hastanesi nöroloji de 10 gün yatdı tüm emar ve emg çekildi ve sonunda MG tanısı konuldu ve kesin sonuç için istanbula kan yollandı antikor için kesin sonuç onunla belli oluyormuş fakat henüz sonuç çıkmadı.suan evde ve sürekli yatıyor mestinon tedavisine başlandı. annemde de MG nin belirtileri olan göz kapağı düşmesi ve yutkunma zorluğu gibi belirtiler olmadı ama kollardaki ve bacaklardaki güçsüzlük çok fazla destek almadan yürüyemiyor...Ben sizlere birşey danışmak istiyorum annemde PLT değerlerinde ve iyi kötü kollestrollerde aşırı düşüklük var sizlerde de böyle bir durumoldumu.
    şimdiden teşekkürler ve hepinize acil şifalar diliyorum

Üye
    reha Avatarı

Gerçek Adı
    Reha
    Son Giriş
    09.09-2014
    Saat
    11:48
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli

reha

nasıl durumun şimdi?

uzun zamandır yazmıyordum facebooktaki gurup tüm zamanımı alıyor nasılsınız arkadaşlar ben iyiyim şükür hala günde 4 mestinon 2 x50mg imuran ve gün aşırı 4mg prednol alarak gayet düzgün devam ediyorum ama imuranla alakalı endişelerim gün geçtikçe artıyor çünkü zamanla sorunlar yaratma ihtimali olan bir ilaç olduğunu biliyorum bakalım nereye kadar gidecem. herzamanki gibi bana ulaşmak isteyenler için reha.yucel@Hotmail.com ve 05053251584 geçerlidir sağlıkla kalın https://www.facebook.com/groups/miyastenigravis/
    beklerim her MG hastasının olması gereken yer

ösge

merhaba arkadaşlar,
    siteye yeni üye oldum. eylül 2013 tarihinde bana da miyasteni teşhisi konuldu. AchR negatif çıktı. Geçen ay anti musk testi yapıldı ve dün sonucunu aldım. Anti musk sonucum pozitif çıktı. Aslında timektomi ameliyatı olabilmek için Çapaya gitmiştim. Tesitimin sonucu pozitif çıkınca Feza hoca ameliyat olmama gerek olmadığını söyledi. Galiba benim durumumdaki miyastenilerde ameliyatın bir faydası olmuyormuş. Yüksek dozlarda kortizon kullanımına devam edeceğim bir süre sonrada imurana geçeceğiz. benim gibi anti musk ı pozitif çıkan arkadaşlar varsa bilgilendirme yapabilirler mi? Durumumuz diğer mglere göre daha mı ağır ilerleyecek? imuran nasıl bir ilaç?

olcay123

slm özge benim cocugum mıyastenı 2013 yılının mayıs ayında teshıs konuldu anti musk sonucumuz negatif cıktı ama bıze söylenen pozitif çıksaydı ameliyat olabılır dedıler. suanda mestoni + kortizon kullanıyor + ayda ivig tedavisi yapılıyor. doktor imuran verdı ama daha kullanmadık acaba sız kullanıyormusunuz biz bu ilaçtan korkularımız var yan etkılerı cok ne yapacaz bılmıyorum. imuran kullanan varmı bizi bilgilendire bilirmi.

Üye
    MÜZİSYEN Avatarı

Gerçek Adı
    SÜLEYMAN KESKİNER
    Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    19:57
    Yaşadığı Yer
    Kirsehir

Üye
    çavgaa Avatarı

Gerçek Adı
    yeşim
    Son Giriş
    25.08-2014
    Saat
    17:55
    Yaşadığı Yer
    ankara

çavgaa

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    myastenia gravis hastası olan bi arkadaşım var ben ona yardımcı olabilmek için. bu sitedeyim bilgi almak konuşmak istiyorum ?

ysm-1@hotmail.com adresinden iletişime geçeçbilirsiniz

Sayfa 72 / 78 İlkİlk ... 2262686970717273747576 ... SonSon

LinkBacks (?)