Sayfa 71 / 78 İlkİlk ... 2161676869707172737475 ... SonSon
Toplam 1167 mesajın 1.051-1.065 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mygravis Avatarı

Gerçek Adı
    bayram
    Son Giriş
    12.12-2013
    Saat
    17:01
    Yaşadığı Yer
    istanbul

mygravis

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bende 5 sene önce belirtileri başladı ilk başlarda önemsemedim konuşma bozuklugum ve yutmada zorluk artınca doktora gittim myasteni hastası oldugumu ögrendim 1.5 sene mestinon kullandım ama sadece günü idare etmisim mestinon tedavi bakımından hiç faydası olmadı cerrahpaşa nöroloji anabilim dalında tedavime yeni başlandı doktorum kortizon a başlattı merak ettigim şu kortizon kullanmaya başlayıp yüzde yüz tedavi olan varmı hastalıkla ilgili enbüyük sıkıntım insanların sizi anlamıyor olmaları dışardan bakıldıgında saglıklı gibi gözüküyorum fakat durum hiçte öyle degil bir çok şeyde sıkıntı çekiyorum konuşmada yemek yemede gülmemde bile bozukluk oluyor o yüzden kendimi mümkün oldugu kadar çevremden soyutluyorum bir etkinlik oldugu zaman (halısaha maçı karaoke vs.) gitmiyorum çünkü gittigimde ya erkenden yorulup bitkin düşüyorum yada konuşmam bozulyor .etrafımdaki insanlar ise abarttıgımı düşünüyorlar ama durum hiçte öye deil

BuAşkFazlaSana

chilal;

aynı yollardan biz de geçtik hilal hanım.ben de aynılarını yaşadım ama şu an çok iyiyim çok şükür.inancınızı kaybetmeyin.tedavinizi olun.sabredin siz de düzelirsiniz inşallah.daha iyi duruma geleceğinizden şüpheniz olmasın.

Üye
    chilal Avatarı

Gerçek Adı
    Hilal
    Son Giriş
    19.12-2013
    Saat
    19:04
    Yaşadığı Yer
    bursa

chilal

İnancımı evet kaybetmiyorumm.O an çok boşluktaydımm öyle isyan etmişim ama şuan okadar iyiyim kii anlatamam şükürler olsun bir merdiven inip çıkmada zorluklarım kaldı ama çok az yok denecek kadar.Onun dışında herşeyy yolundaaa mükemmel )

BuAşkFazlaSana

maşallah.çok sevindindim sizin için.Allah yardımcınız olsun.daha güzel günlere inşallah...

Üye
    chilal Avatarı

Gerçek Adı
    Hilal
    Son Giriş
    19.12-2013
    Saat
    19:04
    Yaşadığı Yer
    bursa

chilal

İnş aminn hepimize allah yardımcıı olsuun Nerdeyse remisyon geçirdiğime inanıcazz okadar

MG_Yaşayanbilir

MYGRAVİS; Arkadaşım ben 13 senelik hastayım. öncelikle tedavi için iyi bir nöroloji prof. doç. alanında iyi bir hocayla devem edecen biraz masraflı ama devlet hastanesin de bulursan iyi olur maalesef kortizon kullanmadan iyileşme(remisyon ) göstermez. ya da ıvıg (iyi gelirmi bilmem) alıcan kendine bol bol moral vericen iyi olucan yi düşünücen ben 2005 de komple ilaç bıraktım daha sonra 2009 tekrar (başıma gelen iş felaketleri sonrası) tekrar kortizona başladım hemen azotioprine geçip takriben 12 ay sonra diger kortizonu bıraktım şuan iyiyim. 100 de 100 tedavi dedigim gibi 4-5 yıl da var ama tekerrür etmiyecek diye birşey yok bununla yaşamaya alışıp ona göre davranıcan agır iş yapmadan hayatını devam ettirip mutlu olucan

Üye
    mustafa42 Avatarı

Son Giriş
    26.12-2013
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul

mustafa42

Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim.
    Bende yaklaşık 9 aydır deltacortril Kortizon kullanıyorum, Birde ımuran diye bir ilaç kullanıyorum ama nezaman bitecek bu ilaçlar bilmiyorum. Yaklaşık 14 kg aldım ve şuanda tahlillerimdede ferittin ve demir çok düşük çıktı, bu hafta sonuda dahiliyeye gideceğim.Doktorumdan Çok memnunum Kendisi çapanın doktoru prf.Dr.Yeşim Parman sağolsun ilgili bir dr.Allah tüm hastalara şifalar versin,

MG_Yaşayanbilir

Arkadaşım kortizonların yan etkileri malum. çok zararlı lakin almamak daha zararlı imuranda bi çeşit kortizon(azotioprin ana maddesi) kilo almamaya özen göstermeye çalışın az yiyin kesinlikle steroid (kortizon) kullanırken tuzlu yemeyin tuzsuz ne varsa onla beslenecegiz yoksa aşırı kilo aldırır ben herşeyi tuzsuz yerim ekmek,peynir,yemekleri de tuzsuz salçayla yaptırırım. bu şekilde kilo almassınız Ayrıca steroid kullanımın belli bir süre sonra sadece imuran kullanıcan o zaman tuz lu tüketebilirsiniz. Allah acil şifalar versin. bu süreç sonun da kendine iyi bakarsan inşallah bütün ilaçlardan zaman içerisin de kurtulursun

dilek kara

merhaba arkadaşlar hepinize geçmiş olsun bende myasteniliyim 9yıl oldu 2yıl kortizon kullandım çok şiştim sonra bıraktım şimdi mestinon ve antideprasan olarakta cimbalta kullanıyorum acaba sizlerde anti deprasan kullanıyormusunuz merak ediyorum her doktorun tedavisi farklı oluyor galiba

Üye
    MÜZİSYEN Avatarı

Gerçek Adı
    SÜLEYMAN KESKİNER
    Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    19:57
    Yaşadığı Yer
    Kirsehir

MÜZİSYEN

Uzun zamandır yazmıyordum aramıza yeni katılan tüm arkadaşlara geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum yeni yılınızı en içten dileklerimle kutlar sağlık mutluluk ve huzur dilerim 0542 646 44 63 suleymankeskiner@hotmail.com

Üye
    stgama Avatarı

Son Giriş
    17.01-2014
    Saat
    22:40
    Yaşadığı Yer
    antalya

stgama

F.C.Ü.;

selam sizin rahatsızlıgınız nedır tam olarak

areitos

Herkese selamlar, benim teşhisim yaklaşık iki ay önce kondu ve ardından hemen ameliyat kararı aldık. Timusum alınalı yaklaşık 20 gun oldu. Ankara GATA'da robot ile ameliyat oldum. Bu şekilde yapılan ameliyat gerçekten oldukça rahat ve sıkıntısız geçiyor. Robotun adı Da Vinci ve yalnızca GATA'da mevcut sanırım Ankara'da ameliyat olacak arkadaşlara kesın tavsıyemdır.
    Hastalık yalnızca diplopi şeklınde göz kapağıındaki düşüklük ile beraber kendını fark ettirdi. Diğer kaslarımda bir sıkıntı yok şimdilik. Ancak aşırı yorulma söz konusu. Bazen saçımı dahi tarayamıyorum. Teşhis konulduğundan beri Mestinon kullanıyorum. Ameliyat öncesi oldukça işe yaramıştı çift görme konusunda ancak ameliyat sonrası gunde üç tane aldığım ilaç yetmez oldu. Doktorumla bu konuyu henuz görüşmedim. Ayrıca ameliyat olan arkadaşlar iyileşme konusunda nasıl adımlar katettıler, yardımcı olurlarsa çok sevınırım! Herkese geçmiş olsun...

BuAşkFazlaSana

stgama;

miyasteni gravis

Üye
    soket Avatarı

Gerçek Adı
    fatih
    Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    15:24
    Yaşadığı Yer
    gaziantep

soket

selam arkadaşlar mg hastalığında hiç bitkisel tedavi olan varmı varsa faydasını gören varmı selamlar

Üye
    hakanfda Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    12.02-2014
    Saat
    20:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul

hakanfda

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    gecmıs olsun

Sayfa 71 / 78 İlkİlk ... 2161676869707172737475 ... SonSon

LinkBacks (?)