Sayfa 69 / 78 İlkİlk ... 1959656667686970717273 ... SonSon
Toplam 1167 mesajın 1.021-1.035 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    miyastenii Avatarı

Gerçek Adı
    semra
    Son Giriş
    11.12-2013
    Saat
    22:48
    Yaşadığı Yer
    istanbul

miyastenii

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    meraba herkese acıl sıfalar dılıyorum.benım bı sorum olacaktı cevaplarsanız cok sevınırım.mıyastenı hastaları tetanoz asısı olabılıyorlar mı?

ETHEM 35 Ethem 35

Slm uzun zamandır yazamadım...herşey yolunda gidiyordu üç ay öncesine kadar ,yine göz kapaklarım düşmeye ,çiyneme ve yutma zorluğu sıkıntılarım başladı yeni yeni nefesimde daralmalar başladı....mestinona yeniden başladım,kotizon devam ediyor...hepinize şifalar dilerim.....

Üye
    MÜZİSYEN Avatarı

Gerçek Adı
    SÜLEYMAN KESKİNER
    Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    19:57
    Yaşadığı Yer
    Kirsehir

MÜZİSYEN

YENİ ÇIKACAK OLAN MALULEN EMEKLİLİK YASASINDA KRONİK RAHATSIZLIĞI OLANLAR EMEKLİ OLABİLECEK ŞEKER TANSİYON ASTIM VE NOROLOJİK HASTALIĞI OLANLARDA DAHİL . BİLGİLERİNİZE. SLYMNKSKNR suleymankeskiner@hotmail.com 0542 646 44 63

Üye
    murti Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    07.07-2013
    Saat
    01:42
    Yaşadığı Yer
    ankara

murti

emekli sistem deyişiyor mu.

Üye
    su_ Avatarı

Gerçek Adı
    RZ
    Son Giriş
    16.12-2013
    Saat
    08:40
    Yaşadığı Yer
    Şanlıurfa

su_

MERHABA;
    Anneme bugün mystenia tanısı konuldu, moralimiz çok bozuk...riskleri var mı ya da bu hastalığı yıllardır çekenler varsa bana yardımcı olabilirler mi ..çok tşkler.

Kimse yardım etmeyecek mi ilerlermi bu hastalık ya lütfen

Üye
    nargül Avatarı

Son Giriş
    30.04-2014
    Saat
    01:26
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Blog Mesajları
    1

nargül

su arkadaşım geçmiş olsun bu hastalık kişiye bünyeye göre değişiklik gösteriyor

miyesteni hastalığınında 60 çeşidi var

Üye
    su_ Avatarı

Gerçek Adı
    RZ
    Son Giriş
    16.12-2013
    Saat
    08:40
    Yaşadığı Yer
    Şanlıurfa

su_

nargül tşk ederim, 20 günü geçti ilaç kullanıyor ama hala çift görüyor , çift görmesi ilacın yan etkisinden mi olur ben teşhis aşamasında sanıyordum , çift görünce de sinirleri bozuluyor ,psikolojisini etkiliyor,bu hastalıkla ilgili ayrıntılı bilenler varsa özelden de yazabilirler ,ayrıca hastane ve doktor isimleri araştırıyorum ,hem ameliyat hem de iyi bir nöroloji doktoru için...tşkler.

Üye
    tugragungor Avatarı

Gerçek Adı
    tugra
    Son Giriş
    27.05-2013
    Saat
    00:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul

tugragungor

Herkeze geçmiş olsun.allahtan acıl şifalar diliyorum.benımde babam bu hastalıga yakalandı.cok uzucu,cok moral bozucu.imuran gunluk 50mg ıle tedavisi başladi.ilerleme konusunda bılgılendırmek amaclı foruma yazacagım.2 ılaç daha var aklımda degıl ofısteyım gececı calısıyorum,arastırırken googleden buldum bu forumu.2 hap 1 iğne verıldı.her gün 1 iğne sabah aksam 25mg 25 mg hap diğer hap ise sabah aksam oglen 1 er adet.sol göz kapak düşmesi,çene yorulmasi,yutkunmasi.zaman zaman yürürkende ayaklarının yorulması oluyormus bu sıkayetlere gore o ilaçlar verildi.
    Mesajlarda dıkkatımı ceken bır konu vardı,myastenıc gravıs hastaları malulen emeklı olabılır şeklınde,bu konuda arastırma yapan bılgı sahıbı olan varmı acaba?
    SU cift görme olayı hastalıgın sebebidir.

Üye
    secebay Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    27.06-2013
    Saat
    00:08
    Yaşadığı Yer
    bursa

secebay

Arkadaşlar merhaba,
    Yaşadığınız süreçlerin tamamen bir gözlemcisi olarak aranızdayım. Benim annem de mg hastalığınla mücadele etmekte olan biri. İlk zaman çift görme, kasılmalar, kaslarına hükmedememe gibi belirtilerle ortaya çıkan rahatsızlığa o günün şartlarında teşhis konulması çok zor olmuştu fakat 1995 yılında GATA da teşhisi konuldu ve zorlu bir süreç sonunda 2000 yılında ameliyat olmaya karar verdi. Yapılan ameliyat sonucunda annem eskiye oranla çok çok iyi duruma ulaştı, fakat ameliyatın sonrasında ilk zamanlar yine de zor geçmişti, ama az öncede belirttiğim gibi çok şükür şuan ki halimize.
    Çok iyi bilirim bu hastalığın nelere yol açtığını. Anneme hep refakat ederdim hastahaneye giderken, sokakta oynarken aklınız hep evde kalır anneme bir şey olur mu diye hatta 15 dakikada bir anne susadım der eve giderdim annemi kontrol edebilmek için, kömür kovalarını taşırdım eve, annemin yapacağı temizliğe yardım etmeler daha neler neler, ama çok şükür annem şimdi çok iyi ve torununa bakıyor Allah'ım onun yokluğunu göstermesin.

Nette gezinirken böyle oluşumun varlığında mutluluk duydum açıkçası destek açısında. Şimdi sizlere bir sorum olacak annem dişlerini yaptırmak istiyor ancak doktorlar anestezinin etkisinden korkarak dişlerini çekmeye yanaşmıyorlar,sizlerin önerebilecekleri bir yöntem veya teknik var mı?
    herkese selamlar ve saygılarımla

türkan34

annenizin durumunda sadece üniversite hastaneleri dişlerine müdahale edebilir oda doktoru izin verirse önce doktoruna danışın

Üye
    Teco Avatarı

Gerçek Adı
    Tezcan
    Son Giriş
    28.06-2013
    Saat
    16:03
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak

Teco

Myastenia Gravis hastasıyım 1999 itibariyle mail atabilirsiniz bilgi alış-verişi için , Zonguldaklıyım. tstezcan@gmail.com

ben de MG hastasıyım anestezi oldum 2 kez sıkıntı olmadı bi nöroloji doktorundan bilgi alıp bu konuyu netleştire bilirsiniz...

Üye
    soket Avatarı

Gerçek Adı
    fatih
    Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    15:24
    Yaşadığı Yer
    gaziantep

soket

herkese rabbim şifa versin arkadaşlar myastenia gravis hastalığını doğal yollarla ayakta tedavi eden bir kılinik varmış ismi özel doğal hayat polikliniği ankaradaymış bu yer burda tedavi olup iyileşen varmı veya başkasının tedavi olduğunu bilen duyan varmı bilgisi olan varsa lütfen buraya yazsın teşekürler

Üye
    caglarcanagir Avatarı

Gerçek Adı
    daily living
    Son Giriş
    18.09-2016
    Saat
    23:08
    Yaşadığı Yer
    ANKARA

caglarcanagir

slm arkadaşlar, hayırlı ramazanlar, myastenia gravis hastalara tavsiyem sicakta fazla durmamaları, patron emeklilikle ilgili bizi aydınlatırmısınız. bu arada şafak 11 hehehe

slm secebay gökhan, iki yıl önce Ankara gata da diş tedavimi yaptırmak için diş polikliğine gittim kendilerine rahatsızlığımdan bahsettim sonrasında kendileri benden nöroloji doktorum olan Prof.Zeki ODABAŞI ndan izin almamı ve bir takım prosedür yapılması gerektiğini söylediler ama zorlu bir süreç değil sonuç olarak sorunsuz bir şekilde dişlerimi yaptırdım.

superisi.beyaz

merhaba arkadaşlar uzun zamandır yazmayı planlıyordum bir türlü denk gelmedi. size önemli bir deneyimimi paylaşmak istiyorum.doğuştan myasteni hastasıyım kongenital myasteni yani. yıllarca sadece mestinon kullanıyordum fakat drumun tavsiyesiyle denemek amacıyla mestinona ek olarak ventolin isimli bir ilaç kullanmaya başladım. drum yurt dışında katıldığı konferanslarda yabancı meslektaşlarıyla istişare sonucunda bu ilacın myastenide kullanılabildiğini görmüş ve bana deneyelim dedi. ve başladık ilaç bir ay geçmeden etkisini gösterdi ve inanılmaz bir değişim yaşadım.artık eskisi kadar halsiz hissetmiyorum kendimi.enfeksiyonlara karsı da eskisi kadar hassas değilim.eskiden öğlene kadar kendimi nispeten güçlü hissederken şimdi tüm gün boyunca enerjimi koruyabiliyorum.aşırı halsizliklerim çok çok azaldı. size doktorunuza bu konuyu sormanızı tavsiye ediyorum. benim drumun bu ilacı denediği ilk hastası benim o da bu etkiyi beklemiyordu ve çok mutlu oldu.tabi bu myasteni çok farklılıklar gösterebiliyor ama yine de eğer hastalığınızın karakteri uygunsa ki drunuz karar verecektir denemeye değer.bu arada bu ventolin isimli ilaç myasteni için yeni bir keşif değil astım hastalarının kullandığı zaten var olan bi ilaç ama sanırım nefes problemini ortadan kaldırdığı için myasteni için de yararı oluyor ha bir de bu ilaç yurt dışında myastenilere zaten veriliyormuş. umarım siz de benim gibi bu ilaçtan faydalanabilirsiniz. gücünüz hiç bitmesin

Üye
    caglarcanagir Avatarı

Gerçek Adı
    daily living
    Son Giriş
    18.09-2016
    Saat
    23:08
    Yaşadığı Yer
    ANKARA

caglarcanagir

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    slm süperisi.beyaz, ilaç konusunda bilgilendirmen çok memnun verici bir durum, bu konuyu araştıracağımı ve benim açmış olduğum (dirilis1453@hotmail.com) MyasteniaGraviss facebook sitemde çoğunlukla yurt dışından mg hastalar mevcut ve onlarla bu konuyu paylaşıp araştıracağımı bilmeni isterim. ayrıca senin bu ilaçla ilgili olarak, ne zaman başladın? ne kadar süredir devam ediyor? günde kaç tane kullanıyorsun? dozu ne kadar? nasıl temin edebiliriz? vb. bilgilerle aydınlatmanı istiyorum. saygılarımla. çağlar

Sayfa 69 / 78 İlkİlk ... 1959656667686970717273 ... SonSon

LinkBacks (?)