Sayfa 67 / 78 İlkİlk ... 175763646566676869707177 ... SonSon
Toplam 1167 mesajın 991-1.005 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    melez_prens Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    04.06-2013
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    istanbul

melez_prens

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bu hastalığa sigaranın etkisi ne kadar ? bilen varmı...

BuAşkFazlaSana

her hastalığa ne kadar etkisi varsa en az buna da vardır.kullanıyorsan bir an önce bırak bence.

Üye
    reha Avatarı

Gerçek Adı
    Reha
    Son Giriş
    09.09-2014
    Saat
    11:48
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli

reha

Merhaba arkadaşlar uzun zaman uğrayamadım, bu geçen zamanda imuran kullanımımın 19 ayına girdim. hala gün aşırı 8 mg prdnol ve 4X1 mestinon kullanıyorum. sanırım hala tam olarak ilaçları kesecek azaltacak durumda değilim ancak eskiye nazaran çok daha iyi durumdayım her işimi yapabiliyorum arac kullanıp çalışabiliyorumda nefes sıkıntım biraz zorluyor ancak bunun diyafram kaymamında etkisiyle olduğunu düşünüyoruz. özellikle yaz ve bahar aylarında daha iyiyim sıcaklara dikkat ediyorum ve uygun zamanlarda bolca güneşlenerek kemik yapıma destek oluyorum 8 yıldır kortizon vs kullanımına rağmen kemikerimem cok iyi durumdaymış ve kontrol altında aynı şekilde şeker sıkıntım kortizon alımı günaşırı olup azaltılınca düzeldi sayılır. yorulmalar elbette var ama okadarda olacak bunun adı hastalık şükür halime. tansiyonumla ilgili zaman zaman sorun yaşasamda ciddi sayılacak sorunum yok. kilo vermeye uğraşıyorum ama zor oluyor malesef pis boğazım. asla umutsuz olmayın bence cok büyütecek birşey yok tecrübe kazanıp prensiple hastalığınızın gerektirdiği özeni gösterirseniz illaki ciddi şekilde düzelir hayatınızı engellemeyecek seviyede tutarsınız bu MG eninde sonunda yenebileceksiniz. sorusu,sorunu,paylaşmak istediği olan arkadaşlar 8 yıldır yaşadıklarımla tecrübelerimle elimden geleni yaparım herzaman sorun mustafareha@yandex.com gsm: 05053251584 miyastenigravis@groups.facebook.com ilaçlarınızın düzenlenmesi bile gidişatı değiştiriyor bazen aynı ilaçların dozları alım saatleri bile daha iyi hissetmenizi sağlıyor doktorunuzun bu konuda gereken özeni gösterdiğinden emin olun. sağlık ve sevgiyle kalın

meltem gülsoy

Mrb arkadaşlar bende uzun yıllardır bu hastalığın maduruydum iki yıl önce teşhisim kondu ve bi yıl öncede timektomi ameliyatı oldum şimdi çok şükür çok iim ilaçlarımı bıraktım )inşallah bütün arkadaşlarımda iyileşir.doktorumun ismini verebilirim ulaşmak isteyen olursa cvp yazabilir

Üye
    ergun 35 Avatarı

Gerçek Adı
    ergün
    Son Giriş
    27.09-2014
    Saat
    13:11
    Yaşadığı Yer
    izmir

ergun 35

meltem hanım önce geçmiş olsun dileklerimi sunarım.ama sakın olaki timoma ameliyatı oldum ben bu hastalıktan kurtuldum diye düşünmeyin çünki bu hastalık bizde ömür boyu kalıcı nöroloji kontrollerinizi asla aksatmayın sürekli takip altında olun sonra benim gibi geçmişte düştüğüm hataya düşmeyin. banada doktorlar ameliyat olduktan sonra geçmiş olsun alalh şifalar versin dediler bende 1 yıl hastaneye gitmedim yoğun bir şekşlde iş hayatında çalıştım ve gözlerimi açtığım da çok geç kalmıştım ve gözlerimi yoğun bakımda 22 gün sonra açtım.toplam 43 gün yattım. sakın siz konrollerinizi aksatmayın. allah hepimize şifalar versin esen kalın.

Üye
    miyastenii Avatarı

Gerçek Adı
    semra
    Son Giriş
    11.12-2013
    Saat
    22:48
    Yaşadığı Yer
    istanbul

miyastenii

hamılelıkte mg hastalıgı hakkında bılgı verebılecek olan var mı acaba...

Üye
    nargül Avatarı

Son Giriş
    30.04-2014
    Saat
    01:26
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Blog Mesajları
    1

nargül

semra hamilelik deyilde doğumdan sora biraz zorluyor o da bunyeye göre değişir doktorunuzun fikri ilaçları felan ona göre kullanırsın hamileyken ilaç kullanamazsın ama hamılelikte allah ona göre gücünü veriyor ınan

mustafamedicine

merhaba arkadaslar ılk olark hepınıze gecmıs olsn dılekelerımı sunayım
    bn ıkı yıldr hastalık belırtılerını gostermekle beraber hastalıgımın teshısı konulalı bır ay kadr oldu
    sımdılık amelıyat rıskını arstrma ıcın goze almadan mestınn draje ıle yetınıyorum ve ole bellı baslı bır sorunla da karsılasmadım.. konusma bozuklugum cıddı safhadayken tedavı sonrası genel anlamda duzelmem oldu
    ve sımdı ayakta gayet ıyııym..
    ama mutlak bı tedavının ne derece oldugunu bılmıyorum. erken tımektomi amalıyatından fayda goren arkadas var mı bunu bılmek ısterım bir de varsa tımektomı amelıyatlarının cesıtlerı hakkında turkıye de nerede hangı amelıyat cesıtlerı kullnılıyor bu konularda yardımcı olabılcek kmseler var mı
    tesekkurler.. herkese gecmıs olsun mg siz günler herkese

meltem glsy

mrb arkadaşlar bende myastenia gravis hastasıyım 3 yıl önce tanım kondu ve 2 yıl öncede ameliyat oldum..artık haplarımı kullanmıyorum hepsini bıraktım..diliğim bütün arkadaşlarımın da aynı durumda olması...doktorumun ve hastanenin ismini veriyorum kesin sonuç alabilirsiniz..konya başkent hastanesi nöroloji doktoru GÜNNER KOYUNCU ÇELİK

history

arkadaşlar ben sağ göz kapağımda düşme oldugu ıcın doktora gıttım ve tomografıde 1.5 cm lık kıtle goruldu göğüsdoktoru kesın timomadır diyemem dedı ve ben de mg ye ait bir bulgu yok doktorum da bekleyelım dedı cok korkuyorum dedıgınız bulguların hıc bırını yaşamıyorm göz kapağım son 4 senedır düşük.sıradan bır kıtle olabılırmı dıe gorulen umut edıyorum

bir fikir verebilecek olan var mı

arkadaşlar timoma şüphem vardı ve mg var mı die asetilkolin rseptör antikor testi yapıldı değerim0.001 çıktı henüz doktora gösteremedım bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varmı ?bu tahlil sonucuna göre mg var mıdır?

miyasteni06

Arkadaşlar öncelikle hepimize geçmiş olsun.Benim timoma kitlem 1,5-2,5 cm çapında.Aynı zamanda nörologum MG hastası olduğumu söyledi.Henüz tesadüfen yeni öğrendim.Göğüs cerrahı ameliyatla bu kitlenin alınması gerektiğini söyledi.Bu sayede MG hastalıgımdanda kurtulacağımı düşünüyor.Fakat göğüs cerrahı bu mediasten ameliyatını (kitle ameliyatı) açık yapacağını söyledi.Bu ameliyatın kapalısıda varmış.Ankaradan yapan bulamadım ama istanbulda varmış.Ama kapalımı açık mı iyi olur karar veremedim.Bilgisi deneyimi olan arkadaşlar fikir verebilirse sevinirim.Çünkü bir an önce karar vermem gerek.

BuAşkFazlaSana

miyasteni06, kapalı olmanı öneririm.ben kapalı oldum hiç bir sıkıntı çekmedim.sadece 2 gün hastanede yattım.ertesi gün de normal hayatıma devam ettim.İstanbul çapa tıp fakültesinde göğüs cerrahı Alper Toker yaptı ameliyatı.eğer ameliyat kesin kararsa hiç düşünme orda yaptır derim.geçmiş olsun.

miyasteni06

biraz internette araştırdım çapa uzman gibi görünüyor bu konuda bende ankarada ikamet ettiğim için emin olamadım ama ankarada kapalı yapan bulamadım zaten.birde bir doktor şu şekilde ifade kullandı açık yapıp göğsümdeki kitleyi alırken göğsümün üzerinde bir yağ tabakası varmış onuda alıyormuş MG hastalığına tedavide etkiliymiş.Bunu ilk kez duydum böyle bir şey duydunuzmu.F.C.Ü yardımın için teşekkür ederim.Geçmiş olsun.Sen ne zaman ameliyat oldun birde MG gelişme kaydettinmi

BuAşkFazlaSana

doktorun yağ tabakası dediği timus bezidir.zaten bu hastalığın sebebi timusun salgıladığı antikorların sinir kas iletişimini bozmasıdır.bende kitle yoktu benim sadece timusu aldılar.ben ameliyat olalı 3-4 sene oldu.göz kapağımda düşme aşırı halsizlik gibi şikayetlerim vardı ama şuan çok iyiyim.hiçbir şikayetim kaldı çok şükür ve hiç ilaç kullanmıyorum.kapalı ameliyatı zaten sadece çapadaki alper toker yapıyor.başka yapan yok.ben ankaradan da uzak bir şehirden gittim.ilk önce git bi doktorla görüş.ameliyat tarihini belirlesin.çok yoğun olduğu için biran önce git bence.1-2 ay sonrasına ancak gün alabilirsin zaten.sonrada ameliyat günü gider yatarsın 2 günde de taburcu olursun.istanbul uzak diye düşünme.bence git.açık ameliyat zahmetli biraz.göğüs kafesini açıyorlar.ama kapalıda göğsün yanından 3 küçük delik açıp giriyorlar.çok az bir dikiş oluyor ve hastaneden çıktıktan sonra gidip bir de evde yatman gerekmiyor.ertesi gün hayatına devam edebiliyorsun.tekrardan geçmiş olsun.Allah şifa versin.

Üye
    gegt Avatarı

Gerçek Adı
    elif
    Son Giriş
    14.10-2013
    Saat
    19:59
    Yaşadığı Yer
    kırklareli

gegt

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadş sen neymişsinyaa maşşlh dktrmşn
    bnde 2 yıldır mg lym çok klo aldm khr olası kortzndn

Sayfa 67 / 78 İlkİlk ... 175763646566676869707177 ... SonSon

LinkBacks (?)