Sayfa 60 / 78 İlkİlk ... 105056575859606162636470 ... SonSon
Toplam 1167 mesajın 886-900 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

ADRENALİNN

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selam Mg daşlarım nasılsınız....

Üye
    reha Avatarı

Gerçek Adı
    Reha
    Son Giriş
    09.09-2014
    Saat
    11:48
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli

reha selam hayırlı Ramazanlar

arkadaşlar herkesin ramazanını kutlarım. Ben tatile çıkacak kadar iyi durumdayım. Elbette sıkıntılarım (eforla çoğalan güçsüzlük,sol göz kapagında zaman zaman düşüklük,çift görme) var ama bedensel gücüm oldukça iyi durumda %75 80 oranında bedensel performansım olumlu. Şükür kortizonum gün aşırı 8mg pregnol günde 100mg imuran ''sabah 50 akşam 50mg'' vee günde 4 kez mestinon 6 saat arayla kullanıyorum. İmkanı olanlara uygun saatlerde güneşlenmeyi ''16 18 saatlerinde''ve eforu düşük yüzmeyi tavsiye ederim. Elbette yüzmekten kastım yanınızda birisi bulunurken kendinizi zorlamadan bel hizasındaki denizde İmkanı olan arkadaşlara havuzda bedensel aktiviteleri öneririm. ( arkadaşlar bu tavsiyelerim benim gibi bedensel performansı yüksek mg hastalarınadır) ve doktorunuza danışmadan asla uygulamayın.) ben 2010 nisanından 2011 subatına kadar tuvalete bile yardımla giderken bugün kayalara tırmanıp denize girdim dostlarım asla umutsuz olmayın bu mg zaman zaman sıkıntılı olabiliyorsada kontrol altına alınabiliyor herkese şifa dilerim. reha_yucel@hotmail.com 05332028590

miyasteni

merhaba arkadaşlar.bende aranıza yeni katılıyorum.46 yaşındayım izmirde oturuyorum.burdan Süleyman beyi tanıyorum.2009 yılından beri miyasteniyim.ilk başlarda konuşma ve yemede zorluk, çift görme, ellerimde uyuşma vardı.tanı ege üniversitesinde kondu.ilk olarak 7 tane kortizon olarak deltacortil ve 3 tane mestinon verilmişti.2009 mayıstada timoma ameliyatı oldum.ameliyattan sonra 25 gün radyoterapi aldım.ameliyattan sonra ve ilaöların etkisiyle sesim, çift görmem iyileşti.1 ay önceye kadar kortizon 2 günde bir 2 taneye düştü, mestinonuda hiç almıyordum.ama 3 hafta önce sesim ve yemek yemem tekrar zorlaştı.15 gün önce ege üniversitesine kontrolümden önce gitmek zorunda kaldım.o gün kortizon 4e çıkarıldı ve mestinon almaya başladım.2 hafta sonraya randevu verildi.ama sesim düzelmedi.dün tekrar gittim ve kortizon 8e, mestinon 3e çıkarıldı.kortizon artırılınca moralim bozuldu.8 eylüle tekrar randevum var umarım sesim düzelir. herkese iyi günler

mr.gravis

hocam sizin tahmin ettiğiniz bir neden var mı tekrardan ilacı artırmaya başlamanızın? stres falan gibi mesela ben de miyasteniyim de.

miyasteni

stresten olabilir diye tahmin ediyorum bi de bu aralar biraz fazla yoruldum.2 gündür daha iyiyim

Üye
    nur.oz Avatarı

Son Giriş
    28.12-2011
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul

nur.oz myesteni

mrb. ben yaklasık 5 aydır myestenia hastasıyım. 5 aydır ayda 2 3 kez kötüleşmemin dısında bi sorunum olmadı. ama su son ıvıg ten sonra cok kötü oldum. konusamaz göremez oldum vucudumda istem dısı titreme oldu terleme oldu. birde benm vucudumda seyrelme oluyor myestenia da seyrelme olmazmıs henuz drma soramadım ama als den cok korkuyorum. vucut seyrelmesi als de oluyormus. vucut agrılarım ve güçsüluk cok oluyor. vucudunda seyrelme olan arkadaslar var mı varsa içim rahatlıcak cünkü yeni tetkikler tahliller emg fln cok yoruyor. beni aydınlatırsanız sevinirim

Üye
    MÜZİSYEN Avatarı

Gerçek Adı
    SÜLEYMAN KESKİNER
    Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    19:57
    Yaşadığı Yer
    Kirsehir

MÜZİSYEN

nur.oz;

Mestinon kas kırapmları ve seğirme yapar

suleymankeskiner@hotmail.com 0542 646 44 63

Üye
    nur.oz Avatarı

Son Giriş
    28.12-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

nur.oz

seyirmeden korkmamın sebebi als hastalıgında olması. mestinon yapıyorsa korkmama gerek yok. eger als olsam zaten
    psikolojik çöküntüden ölürüm.

Üye
    caglarcanagir Avatarı

Gerçek Adı
    daily living
    Son Giriş
    18.09-2016
    Saat
    23:08
    Yaşadığı Yer
    ANKARA

caglarcanagir

meraba arkadaşlar, mg hastasıyım yeni aranıza katılıyorum süleyman abiyi tanımıyorum nasıl birisi ve bana mg hakkında bilgi verirmisiniz...

geçen gün haberlerde kas hastalığı ile ilgili çare bulduklarını duydum ve çalışmaların olduğunu biliyorum.

Üye
    MÜZİSYEN Avatarı

Gerçek Adı
    SÜLEYMAN KESKİNER
    Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    19:57
    Yaşadığı Yer
    Kirsehir

MÜZİSYEN

caglarcanagir;

TANIŞALIM suleymankeskiner@hotmail.com 0542 646 44 63

Üye
    nur.oz Avatarı

Son Giriş
    28.12-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

nur.oz

myastenialılar kol ve bacakta damar atar şeklinde seyrelmeleriniz oluyor mu bu normal mi? offf bu hastalık beni çok çökertti
    herşeyden korkar oldumm

mr.gravis

neymiş bu çalışmalar merak ettim
    caglarcanagirmeraba arkadaşlar, mg hastasıyım yeni aranıza katılıyorum süleyman abiyi tanımıyorum nasıl birisi ve bana mg hakkında bilgi verirmisiniz...

geçen gün haberlerde kas hastalığı ile ilgili çare bulduklarını duydum ve çalışmaların olduğunu biliyorum.

Üye
    nur.oz Avatarı

Son Giriş
    28.12-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

nur.oz

biz mg liler acaba neden mg liyiz diye düşündük mü? Çok mu hassasız ya da çok mu içimize atıyoruz herşeyi?

Üye
    gmnysl Avatarı

Son Giriş
    29.12-2011
    Saat
    23:31
    Yaşadığı Yer
    aydın

gmnysl timus bezi

cümleten s.a. benmde babam mg hastası. süleyman bey ile tanıştık hakkaride öğretmenim babam aydın'a tadavi alrında bu gün 4.günü kortizon + ilaçlar ile başladı. timus bezinde 2cm gibi bir büyüme varmış. kesin ameliyat dedi doktor. ama önce vücudunu toplaması lazımmış. ameliyat içinse bahar ı bulacak gibi. öncelikle güç kaybının yavaşlaması gerekiyormuş. babam ameliyattan çok endişeli. arkadaşlar bu timörun vücüda yayılması gibi bir durumu var mı? bez büyümesi ama diğer adı da timör sonuçta. her gün neredeyse her saat babam için elimde olmadan göz yaşı döküyorum. bazem ço0k korkuyor bazense içim rahatlıyor gibi..
    doktor vücuda başka zararı yok dese de size sormak istiyorum. bu timör babamın diğer organlarını da etkiler mi? Rabb'im herkese acil şifalar versin inş.. babacığım da dahil herkesi Rabb'im sevdikleriyle sınamasın. dua ile.. ameliyatın zararı ve faydaları neler?

aynur taş

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba arkadaşlar nerdesiniz ben sizlerin yorumlarını okuyarak bilgi sahibi oluyordum çoktandır kimse yazmıyor banada bir beyin emarından sonra miyasteni teşhisi konuldu iki ay prednol 16 mg vegünde 3 adet mestinon kullandım ve kortizonun etkileri başladı şeker kolesterol yükseldi ve hacettepede bir hocaya gittim ilaçlar kesildi emg çekildi temiz çıktı şimdi kastan biyopsi istedi fakat çok bi faydası olacagını sanmadıgımdan yaptırmak istemiyorum ilaçlar fayda sagladıgındanmı emg temiz çıktı bilmiyorum ilaçları kullanırken dermanım yerine geldi agrılarım geçti şimdi bırakalı 15 gün oldu agrılarım tektarlıyor gözümdeki düşüklükte tekrarlıyor yorulunca baçaklarımdaki kasların agrısı çok fena sabahları yada uzun süre hareketsiz kalınca yürüme zorlugu var bana miyasteni yok dedi kas biyopsisinden sonra kesin belli olur dedi bana yorumlarınızı yazarsanız sevinirim

Sayfa 60 / 78 İlkİlk ... 105056575859606162636470 ... SonSon

LinkBacks (?)