1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 59 / 78 İlkİlk ... 94955565758596061626369 ... SonSon
Toplam 1167 mesajın 871-885 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

patronus

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Herkese merhaba..! Bu hastalık konusunda tecrübeli olanlardan bilgi almak istiyorum. Şubat ayında mide rahatsızlığı bahanesi ile check-up yaptırmıştım, orada ki film sonuçlarında timus bezinin olması gerekenden büyük olduğu görüldü.
    Bunun üzerine Myasthenia Gravis şüphesiyle kan alınıp Ankara'ya gönderildi...
    Sonuç temizdi.
    Ama bende el ve ayaklarda uyuşma ve hissizleşme vardı. Nefes alırken ciğerlerimi tam dolduramadığı mı hisediyordum, yemek yerken çok nadir de olsa ara sıra yiyeceği yutamadığım oldu. Hatta boğulacaktım.

Her neyse 6 ayda bir kontrole gel dediler. Ama 6 ay oldu ve gitmedim. Şikayetlerim de geçmedi.
    Gözlerde düşme filan yok, ama görmede biraz sorun var. Uzağı çok net göremiyorum, biraz bozulma var. Numara düşük, ama yinede bir sorun. Yorgunluk mevcut. Oturduğum yerde baışımı dik tutamıyorum, hemen yastığa dayamak geliyor içimden vs vs...
    Ha bunlara rağmen, günlük yaşantımda eskiden ne yapıyorsam yine yapıyorum ama bu sebeplerden daha yorucu olmaya başladı.

Benim merak ettiğim, Bursa da bu hastalık için hem doğru teşhis, hem de tedavi için önerebileceğiniz iyi bir doktar veya hastane var mıdır ? Hastalık Erken dönemde teşhis edildiğinde, hastalığın tedavisi kolaylaşır mı ?
    Bir de bu hastalıkta evham ve heyecanla ne kadar alakalı. Çünkü heyecanlı biri sayılırım. Beslenme konusu hastalığı etkileyen bir sebep midir ? Ne yeyip içilmeli, belli bir diyet uygulasak iyileşme olur mu ?
    Teşekkürler...

Bu arda yaşım 22

gülseren

geçmiş olsun bursada en iyi uludag üniversitesi hocada ömer faruk turan ben onatedavi oluyorum

Üye
    gegt Avatarı

Gerçek Adı
    elif
    Son Giriş
    14.10-2013
    Saat
    19:59
    Yaşadığı Yer
    kırklareli

gegt

bende 1yıldır mgliyim çapa tıp fakültesinde tedavi görüyorum bu konun uzmanı orası çünkü kas hastalıkları bölümü var bence hiç vakit kaybetmeden oraya baş vurmanı öneririm bendede gözlerde çift görmeyle başladı birde tıkanma yemek yerken vakit kaybetme derim allah hepimize şifa versin

bende çapa tıp fakültesinde tedavi görüyorum 1 yıldır mgliyim oradan başkası yalan çünkü kas hastalıkları bölümü var ben çok memnunum özellikle yeşim hanım ve piraye hanımdan

dilekaydin

meraba arkadaslar ben dilek aydın 5 yıldır myastenia hastasıyım sitenize yeni katıldım benıde aranıza alın doğum yaptıktan sonra başladı hastalık hala tedavi görüyorum mestinon vede fulsak kullanıyorum

Üye
    yeniköy Avatarı

Gerçek Adı
    --------------
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ------------

yeniköy

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: gülseren Mesajı Gör
    geçmiş olsun bursada en iyi uludag üniversitesi hocada ömer faruk turan ben onatedavi oluyorum
    gülserenciğim niçin bursada en iyi ömer faruk turan diyorsun herkesin doktoru kendine iyidir bırak şu paragözü övmeyi bende 12 senedir prof dr mustafa bakar ın hastasıyım benim içinde en iyi o sayın patronus bu hastalıkta bilgisi olan her doktor iyidir bu bir devlet hastanesindeki doktor olsa dahi

yaaa topuklu ayakkabı giymek istiyorum hemde en yükseğinden ama giyemiyorum sol ayağımda biraz güçsüzlük var ahhhh ahhhhhhhh sağlığım yerinde olacaktıda şöyle bi apartman boyu ayakkabı giyecektim desem de çok şükür bu gününmden de memnunum benim gibi yüksek topuk giyemeyen var mı yaz bitiyor ayakkabılarım giyemeden eskiyecek ))))))))))))))))))))))

dilek kara

merhaba arkadaşlar bende 5 yıldır miasteri hastasıyım şu anda sadece mestinon kullanıyorum ama yorgunluğum devam ediyor çapada tedavi görmek istiyorum bana doktor konusunda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim...kendi doktorum doğuma ayrıldı tedavim yarım kaldı yeni bir doktor bulmak zorundayım önerilerinizi bekliyorum...

Üye
    gegt Avatarı

Gerçek Adı
    elif
    Son Giriş
    14.10-2013
    Saat
    19:59
    Yaşadığı Yer
    kırklareli

gegt

merhaba kader arkadaşım okadar güzel yazmışsınki okurken agladım bende 1yıldır mglyim çok üzülüyorum çok yüksek dozda kortizon alıyorum çapada tedavi oluyorum yüzümde karnımda çok şişlikler var sizdede oldumu?şuanada bir gün 9 deltrekotin bir gün3 alıyorum çapada tedavi gryrum benimde asetn kolin negatif musk pozitif ama ameliyat olmadım hep kafamda soru işareti var olsamıydım diye ama feza hocam olsanda olmasanda bişi degişmiyicek dedi negatif olsaydı ikiside tahlillerin 100de100 olderdimdedi ozaman kurtulma şansı daha yüksekmiş dedeiğin gibi moral çok onemli ama insan eski halini görünce üzülmemek elde degil arkadaşım kendine iyi bak saygılar

slm dilekçim ben çapada feza hocaya gidiyorum çok memnunum tavsiye ederim saglıklı günler

çapada feza hocaya git derim dilekçim

Üye
    womanizer Avatarı

Gerçek Adı
    YUXEL-67
    Son Giriş
    20.11-2016
    Saat
    13:36
    Yaşadığı Yer
    ZONGULDAK/EREĞLİ - AYDIN

womanizer

ya arkadaş bu konuyu açan superisi beyaz arkadası tanıyan eden yokmudur.senelerdir ulaşmaya çalısıorum ona.

Üye
    caglarcanagir Avatarı

Gerçek Adı
    daily living
    Son Giriş
    18.09-2016
    Saat
    23:08
    Yaşadığı Yer
    ANKARA

caglarcanagir

herkese merhabalar özellikle patron a, patron seninle dostluk güzel...

Üye
    MÜZİSYEN Avatarı

Gerçek Adı
    SÜLEYMAN KESKİNER
    Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    19:57
    Yaşadığı Yer
    Kirsehir

MÜZİSYEN

KOMUTANIM SELAMLAR KARABÜK,TEYİM suleymankeskiner@hotmail.com 0542 646 44 63

Üye
    mehmetefe Avatarı

Son Giriş
    16.12-2012
    Saat
    19:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

mehmetefe

Aman arkadaşım cerrahpaşaya gitmede nereye istersen oraya git

benim eşime de yeni teşhis kondu.Tüm belirtiler derken çift görmeniz varmıydı?Varsa geçtimi? cevap yazarsanız sevinirim TŞK

benim eşime yaklaşık 1 ay önce benim sitenizde okuduğum belirtilere dayanarak profesöre YAPTIĞIM BASKI sonucu myasteni gravis teşhisi konuldu.Eğer sitede ki arkadaşlar bu hastalığı bu kadar açık ve net anlatmasalardı emin olun eşime belki 15. mr çektiriyorduk.Çünkü daha önce 4 MR 1 Beyin anjiyo yaptırdık.Sizlerde okuduğum belirtilerin eşimdeki belirtilerle uyuştuğunu fark edip hocaya baskı yapmam sonucunda ( ki bu oldukça uzun sürdü 15 gün) eşim hastaneye yatırıldı EMG çekildi ve 1 saat içinde teşhisi kondu.Bu nedenle hepinize çok teşekkür ederim ve lütfen bu hastalıkla ilgili bildiginiz her şeyi duymak istiyorum

Üye
    caglarcanagir Avatarı

Gerçek Adı
    daily living
    Son Giriş
    18.09-2016
    Saat
    23:08
    Yaşadığı Yer
    ANKARA

caglarcanagir

karabükte değilsin bartın da yolda kalmışsın patron hehehehehe jandarma lar kurtarsın seni emiiiii !

Üye
    MÜZİSYEN Avatarı

Gerçek Adı
    SÜLEYMAN KESKİNER
    Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    19:57
    Yaşadığı Yer
    Kirsehir

MÜZİSYEN

VALLA KARABÜKTE BARTINA GEÇTİM SAHİLDE MAHSUR KALDIK CENDERME PARDON JANDARMA KURTARDI
    suleymankeskiner@hotmail.com 0542 646 44 63

Üye
    reha Avatarı

Gerçek Adı
    Reha
    Son Giriş
    09.09-2014
    Saat
    11:48
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli

reha

Herkese iyi,hayırlı ramazanlaarkadaşlar. Ben uzun zamandır oldukca iyiyim hatta böbrek sorunumda dahi gerileme oldu bu konuda mutluyum. Vücudumda kortizon kullanımından dolayı olusan akne,sivilce ve enfeksiyonlara iyi gelecek bir ilac ararken LOTRİMİN isimli spreyi bir arkadasım tavsiye etti ve 2 gün kullandım aslında herseyi kendi druma soran ben bu sefee birazda tavsiye eden arkadasa güvenip sormadan kullandım ve bana bu sprey sıkıntı yarartı gücsüzlük ve solunumda sıkıntılar yaptı. Hemen kestim ve ögrendikki bu ilacı MG hastaları kullanmamalıymış. Bunu sizinle paylaşmak istedim LOTRİMİN kullanayın ve magnezyum iceren takviyeler mide ilaclarıda kullanmayın. Daha kısaca ve doğrusu doktorunuza danısmadan hicbirşeyi kullanmayın. Ve her doktorada güvenmeyin MG konusunda bilgili olduğuna inandığınız bir doktor olsun.

ETHEM 35

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sitemize yeni katılan arkadaşlarıma acil şifalar dilerim... patronus siz henüz çektirmediyseniz ... Emg ...çektirmelisiniz..ben 2,5 yıldır mg hastasıyım tedavimi ege üniversitesi hastanesinde yaptırıyorum ,ğünaşırı 4 kotizon, 3x1 mestinon kullanıyorum...... Mehmet efe sanırım sensin arkadaşım çok geçmiş olsun ,benimde çift görmem,net göreremem vardı kortizon aldıktan tahmini 2 ay sonra düzeldi. şuan yorgunluk,halsizliklerim devam etmekte ve konuşmada sıkıntı yaşamaktayım ...hastalığın en önemli ilacı moral arkadaşlar......sağlıcakla kalın.......

Sayfa 59 / 78 İlkİlk ... 94955565758596061626369 ... SonSon

LinkBacks (?)