1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 53 / 78 İlkİlk ... 34349505152535455565763 ... SonSon
Toplam 1167 mesajın 781-795 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MİNE03 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine Özsoy
    Son Giriş
    26.11-2012
    Saat
    23:24
    Yaşadığı Yer
    Antalya

MİNE03

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sevgili Reha verdiğin bilgi ve moral için teşekkürler...bu çift görme ilerlemeden böyle kalsa başka şikayetlerim olmasa ona da razıyım....zaten doktor en iyisi gözde kalandır başka kaslara göre diyor...evet haklısın bu hastalık herkeste başka başka farklılklar gösteriyor.ne yapalım Allah beterinden saklasın diyorum...sağlıklı günlere...

Üye
    MİNE03 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine Özsoy
    Son Giriş
    26.11-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya

MİNE03

doktor kontrolünden geldim .çift görmem için özel prizmatik gözlük yapıldı ve şu an kullanıyorum vee çok mutluyum gözlükle herşeyi yerinde tek görüyorum.tahlil sonuçlarım çıktı antikoru yine yüksek ,vucüddaki d vitaminim çok düşük çıktı doktorum tahlilleri bugün görecek bakalım ne diyecek?herkese sağlıklı günler......nefes alabiliyorsak ümit vardır demektir.....

gülseren reha

reha hep sormak istedim unuttum
    sen ameliyat oldunmu ben olmadım valla bakıyom
    olanlarda hep aynı

çok şukur1987 slm

herhese geçmıs olsun bu siteye ilk defa gırdım.bende 2000 yılından berı mg hastasıyım bendekı belırtısı göz kapagının düşmesi.ilk basta ikiside düştü ama 2001 yılında amelıyat oldum suan çok iyiym sadece sol gözmde var onuda mestinon ilacı içerek atlatıyorum butun msjları okudum bende çok şükür bu yazılan belırtıler olmadıı.bazen çift görme oluyo buda herhalde uzun zamandır muane olmuyorum sadece ilacımı kullanıyorum. ilerde ne gibi belirtiler olur bilmiyorum nerdeyse on yıl olcak hıç ilerleme olmadı pek gerılemede oldu sayılmaz yada ben fazlasıyla alıştım hastalığıma.herkese tekrar geçmış olsun

LuMi

Merhabalar yine deneyimlerimi paylaşmak için son durumumu aktarmak istedim. En son ameliyatımın ertelendiğini yazmıştım. İvik tedavisi yeterli olmamıştı ameliyata girmem için. Kortizon verilmeye başlanmıştı. Kademeli olarak kullandığım kortizon 10mg, 20mg, 30mg, 40mg olarak arttırıldı mestinon 8 tane kullanıyordum. 9 ekimde başlamıştı şikayetlerim ve ivik ve korziton tedavisinin ardından 15 kasımda neredeyse normale döndü, göz kapaklarımda düşme olmuyor, çift görmem tamamen geçti, istirahat halindeki solunum şikayetlerim neredeyse tamamen geçti, nefes alırken ağrılarım geçti, sadece çabuk yorulmam devam ediyor şuan bir problemim yok ama mestinonumun ameliyata girebilmem için kortizonda kullandığımdan dolayı 3e düşürülmesi gerektiğini söylediler. Kalacağım yer çapaya yakın olduğu için hastaneden çıkardılar, haftada 3 kez muayne olmak için gidecekmişim. Perşembe günü çıktım hastaneden 6 mestinon kullanıyordum, bugün yani cumartesi günü ilaç saatine yakın bir şikayetim olmadığı için 5e düşürdüm. İlk msj yazarkenki korkularım şuan geçti gözüm açılmıyacak sanıyordum, çift görmem geçmez sanıyordum ama çok şükür gördüğüm tedaviler ile hepsi geçti tabiki ameliyatı olmak lazım çünkü günde 40mg kortizon kullanarak bir ömür geçirilmez, d vitamini eksikliği, kemik erimesi, böbrek ve göz rahatsızlıkları yapıyor ameliyatı tavsiye etmeyen arkadaşlara benim gibi durumu ciddi olanlarında kafalarını karıştırmamalarını tavsiye ederim. Herkese geçmiş olsun inşallah yine yazmak paylaşmak nasip olur. İyi dileklerde bulunan arkadaşlarada tekrar çok teşekkür ediyorum

Üye
    caglarcanagir Avatarı

Gerçek Adı
    daily living
    Son Giriş
    18.09-2016
    Saat
    23:08
    Yaşadığı Yer
    ANKARA

caglarcanagir

slm MİNE gözlerindeki problemden dolayı kullandığın prizmatik gözlükten dolayı mı düzelme oldu. ve ne işe yaradığınıda yazarsan memnun olurum. (benim bildiğim kadarıyla güneş ışığında sıkıntısı olanlarda kullanılıyor)

Üye
    MİNE03 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine Özsoy
    Son Giriş
    26.11-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya

MİNE03

selam caglarcanagir,gözümdeki çift görme hala var ama gözlüğü taktığımda herşey teke düşüyor bu gözlük bildiğin normal gözlük gibi sadece problemli gözümdeki cam özel odaklı cam biraz kalın ama çerçeveli gözlükte belli olmuyor.bu gözlüğü takınca belki çift görme azalabilirmiş 3 ay sonra kontrol olacakmışım. %100 geçe de bilirmiş az da olsa kalabilirmiş ama olsun gözlükle de olsa normal görmek güzel.ama antikorumda çok fazla gerileme yok ...

Üye
    reha Avatarı

Gerçek Adı
    Reha
    Son Giriş
    09.09-2014
    Saat
    11:48
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli

reha mine

mine ben ameliyat oldum ve iyiki oldum ameliyattan evvel ölümcül durumdaydım. Ameliyat ileriye dönük gerekebilirde gerekmeyebilirde her vücudun farklı bir tepkisi var. Kimi insan 15yıl harika gidip sonra sıkıntılar yaşayabilir ama hayatının sonuna kadar sadece ufak tefek sıkıntılarla yaşayanda olabiliyor. Umarım sende harika yaşarsın. Bu hastalıkta bazen sadece göz kaslarında sınırlıda kalabiliyor oküler deniyor şanslı olanlar ama bedeki generalize olan türü malesef nereden vuracagı belli olmuyor. Lakin takipli dengeli bir tedaviyle mutlaka kontrol altına alınabiliyor. gözlerin icin sevindim herkese sağlık dilerim.

LuMi;
    Arkadaşım ben senden çook daha beter durumdaydım yatakta sondaya bağlı 76 gün yattım merak etme ve inanki düzeleceksin ameliyattan sonra herşey son bulmayacak ama cok daha normal bir hayat süreceksin. Bu arada ameliyattan sonra 100%100 iyi olanlarda var neden olmasın belki sende iyi olacaksın umudunu asla kırma / D vitamini eksik olan dostlar hegün 20 dakka kollarınızı ve yüzünüzü güneşe gösterin cok fayda sağlarsınız. Sevgiyle kalın.

LuMi

Benda hastanede yatarken gördüm daha kötü durumda olanlar var ama herkese farklı bir şekilde zor geliyor ben 1 hafta hiç uyuyamadım uyuduğumda yattığımda solunumum duruyordu. Okadar aşırı göz kaymam olmuştuki neredeyse hiç göremiyordum tek başıma dışarıda yürüyemiyordum. Diğerler şikayetlerimi ciddiye bile almıyorum bunların yanında en kötüsü solunum ile görmeydi benim. Benimde aynı şekilde hem oküler hem jenaralize mg hastalığım. Benim şansım ilk belirtiyi görünce doğru doktora gitmiş olmam ve tedavime çabuk başlanmış olması oldu. Allah herkese teşhis konusunda şans versin.

Üye
    MİNE03 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine Özsoy
    Son Giriş
    26.11-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya

MİNE03

sevgili reha öncelikle verdiğin moral için çook sağol.ben de ameliyat olduğum için pişman değilim çünkü gücüm kuvvetim yerinde ve inanıyorum ki her şey daha da iyi olacak.benim tek gözümde ve konuşmamda ve kollarımda hafif güçsüzlük var(her zaman değil) ama asla moralimi bozmuyorum ve hergün öğle güneşinde camın önünde güneşleniyorum artık.sana da tekrar geçmiş olsun diyorum sen de az şey geçirmemişsin ama moralinin böyle olması ve bizlere moral vermen de güzel doğrusu......sevgili lumi sana da çoook geçmiş olsun ve sakın moralini bozma ameliyatını ol bak daha iyi olacak herşey.hele hastalığın başında ameliyat olunca başarı daha yüksek.doktorun ne diyorsa onu yap burada yazılan herşeye takılma .senin de iyi haberlerini bekliyoruz......

Üye
    reha Avatarı

Gerçek Adı
    Reha
    Son Giriş
    09.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli

reha 5053251584 reha_yucel@hotmail.com

evet asla morali bozmayın ben 2004 te ameliyat oldum 2006 da cok feci atak yaşadım ama düzlip 4 sene normal insan gibi yaşadım bu sene atak tekrarladı yani zaman zaman herhangi bir sebeple atak yaşansada bu sonsuz sürmez üzülmeyin normale dönecez. Bu arada Mine benim D vitaminim 7 olmustu simdi 46 cıktı yazın güneşlendim ve d3 vitamini aldımdı ama test yaptırmadan doktora sormadan almayın hiçbişeyi

Üye
    MİNE03 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine Özsoy
    Son Giriş
    26.11-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya

MİNE03

merhabalar,öncelikle reha senin de bir daha hiiç atakların olmaz inşaallah.evet benim de moralim son derece yerinde Dvitamini için ben de vitamin almaya başladım doktorumda düzeleceğini söyledi şimdi bile güneşi görünce camın önüne yapışıyorum şanşıma kış geldi neyse beslenmeme zaten çok dikkat ediyorum balık,tavuk ,süt,yoğurt ve potasyum,fosfor içerikli herşeyi düzenli şekilde tüketiyorum ...doktor antikor seviyene kafanı takma elbet düşer dedi 2 hafta 60mg kortizon daha sonra 1 ay 45mg kullanacağım ve doktoru arayacağım bakalım ne olacak?herkese çook sağlıklı günler diliyorum.....

Üye
    reha Avatarı

Gerçek Adı
    Reha
    Son Giriş
    09.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli

reha mine

kemik ölçümünü de yaptırıyorsundur herhalde Mine. Yüksek kortizon kullanınca ihmal etmemek lazım

Üye
    MİNE03 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine Özsoy
    Son Giriş
    26.11-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya

MİNE03

evet yaptıracağım hemen....bu durumda yaptırmak lazım.....

Üye
    caglarcanagir Avatarı

Gerçek Adı
    daily living
    Son Giriş
    18.09-2016
    Saat
    23:08
    Yaşadığı Yer
    ANKARA

caglarcanagir

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kemik erimesi için her zaman söylemlerde bulunuyorum. yazdıklarınızı okuyunca yorum yapmak istedim. kortizon kullanan kişilerin öncelik yaptırması gereken tetkiktir. ve her 6 ayda bir yaptırmaları gerekir. mine senin kullandığın şu gözlük kafama takıldı en kısa zamanda bir göz muayenesinden geçip nasıl bir etki yaptığını merak ediyorum.

Sayfa 53 / 78 İlkİlk ... 34349505152535455565763 ... SonSon

LinkBacks (?)