Sayfa 52 / 78 İlkİlk ... 24248495051525354555662 ... SonSon
Toplam 1167 mesajın 766-780 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

müjde eren

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    herkesin bayramı kutlu olsun. sağlıklı bir şekilde daha nice bayramlara inşallah....

MR.gravis...cevabınız için teşekkürler.

Üye
    reha Avatarı

Gerçek Adı
    Reha
    Son Giriş
    09.09-2014
    Saat
    11:48
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli

reha Myastenia Gravis (Ağır Kas Zafiyeti) hastası olanlar

Myasteni gravis (Ağır kas zafiyeti) olan kişilerin hastalıklarının gidişatı ve tedavi şekilerindeki ortak yada farklılıkları yazmak için paylaşımlarınızı bekliyorum.
    05053251584 reha_yucel@hotmail.com

Üye
    MİNE03 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine Özsoy
    Son Giriş
    26.11-2012
    Saat
    23:24
    Yaşadığı Yer
    Antalya

MİNE03

herhesin kurban bayramı kutlu olsun....nice bayramlara sağlıkla,mutlulukla erişmek dileğiyle.....

reha verdiğin bilgi için teşekkür ederim..bakalım doktora gidip gelince yazarım ne olduğunu...benim de sanırım bu çift görme pek geçecek gibi durmuyor....halbuki ameliyattan sonra kendime çok iyi baktığımı sanıyordum ve nezle bile olmadım ama yine de bu çift görme başladı...1,5 yılda bu 5.çift görmem oluyor....(yani oluyor 1-2 ay sürüyor geçiyor gibi oluyor tekrar başlıyor) neyse yine de Allaha hamd olsun ayaktayız ya...kimseye muhtaç olmadan yaşamak dileğiyle.....

Üye
    reha Avatarı

Gerçek Adı
    Reha
    Son Giriş
    09.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli

reha Bayramlaşma

Herkesin Kurban bayramını kutlarım sağlık, sıhhat, afiyet, dilerim arkadaşlar.

gülseren gülseren

arkadaşlar bayramınız mübarek olsun
    ben 7 yıldır mgyim uzun zamandır şikayetim yoktu
    bana imuran başladılar tam 1 ay oldu iyi gelceyi yerde gözlerimher ikitane çıldıracam birde
    bütün kemiklerim agrıyor hiç böyle şikayetlerim yoktu hepsi arttıvarmı böyle sorunu olan
    yazarsanız sevinirim

Üye
    reha Avatarı

Gerçek Adı
    Reha
    Son Giriş
    09.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli

reha

sevgili gülseren imurana bende kasım 18 de başladım daha önce cell cept adlı bir ilacı denedim 5 ay kadar ama kortizonu kestiklerinden pek fayda sağlamadım. Bendede ağrılar oldu ve cift görmeler güçsüslük oluştu daha sonra imurana karar verip 1 hafta kadar öncede kortizona başladılar tekrar ağrılar azaldı hemen ama güzçsüzlük ve cift g,rme hemen geçmez zaten zaman alır ayrıca ben 6 yıldır mg hastasıyım iyi zamanlarımda bile cift görmem tamamen geçmedi. İmuran denen ilaç zaten 6 10 ay arasında etkisini belli ediyor yani sabır gerek biraz ben gün asırı 4mg pregnol 50mg imuran ve 6 x1 mestinon alıyorum
    Ve ıvıg aldım halde hala sorun yasıyorum yanlız takılmıyorum eminim 2 3 ay a kadar daha iyi olacagım.

Üye
    caglarcanagir Avatarı

Gerçek Adı
    daily living
    Son Giriş
    18.09-2016
    Saat
    23:08
    Yaşadığı Yer
    ANKARA

gülseren reha

iyi akşamlar reha ben 7 yıldır hastayım sizin en çok nereleriniz agrıyor kortizonu içtin mi çakı gibi
    oluyon ama onun da yan etkiler saymakla bitmez
    benim eklemlerim birde kemiklerim agrıyor birdene var bende bugün agrıyor bakıyors
    un iki hiç agrım yok hayret edersin kafayı yemek içten degil

Üye
    reha Avatarı

Gerçek Adı
    Reha
    Son Giriş
    09.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli

reha Gülseren

kortizonu kesip almadığında, mg atak yapmıyorsa ve kullanmayabilirsen sadece kemik ağrın icin kullanma tabiki bu kortizon alışkanlığından dolayı olabiliyor endokirin e müracat et bunun testleri var ayrıca kemik erime testlerini d3 ve kortizon testlerini yaptır bunun iğnesi var böbreküstü bezlerini uyarıp kortilzon üretimini artırıyor bu konuda yardım al doktordan inan caresi var ben cok minimal kullandığımdan yan etkisi de az olucak diye umuyorum zaten kemik erimem orta siddette var ama hep takip durumunda olmak lazım.
    05053251584 reha_yucel@hotmail.com

gülseren reha

sagol sorularıma cevap verdigin için inan seninle aynı ilaçları kullanıyoz gün aşırı 4 mg prendol alıyom hergün 1 imuran 5 tane mestinon mide koruyucum var calsiyum var evet çok iyi anladım kortizonu almadımmı başlıyor kemiklerim diyorsun yutma eger iyisen kortizon olmassa
    olmuyor kemik agrılarım için inan gitmedigim doktor kalmadı hiç anlamıyorlar
    romatizmada diyemiyorlar hep hastalıımı öne sürüyorlar benim sedimsyonum yüksek çıkıyo senin nasıl başka tahlillerim iyi dikkat edersem biraz şeker ara sıra çıkıyo oda kortizonun etkileri

Üye
    reha Avatarı

Gerçek Adı
    Reha
    Son Giriş
    09.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli

reha

gülseren benim tahliler bugüne kadar hep normal cıktı ama imurana ayın 18 inde başladım aralık 8 de tahlil yaptırıcam bakalım imuran etki ediyormu etmiyormu ozaman görecem. İmuran karaciger enzimlerini falan etkiliyormus bazı kişilerde ama kim ne etki görür zaman belli edermiş her ay kan tahlilleri yaptırmak gerekiyor ilk 6 7 ay sonra 3 4 ayda bir. İnan bende sabırsızlıkla bekliyorum durum bu.

gülseren

benim aralık 22 de tahlilerim bana 2 ay sonra görelim sonuçları dedi hayırlısı

Üye
    reha Avatarı

Gerçek Adı
    Reha
    Son Giriş
    09.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli

reha

ben ayın 3 e aldım randevuyu ilk tahliller sanırım 6 sında yapılır ozaman belli olur artık imuran bana nasıl yan etki yaptı. Herkese sağlık dilerim BÜTÜN ÖĞRETMENLERİN ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLARIM.

Üye
    MİNE03 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine Özsoy
    Son Giriş
    26.11-2012
    Saat
    23:24
    Yaşadığı Yer
    Antalya

MİNE03

merhabalar...dün kontrolden geldim göz norolojisindeydim ve doktor bir sürü test yaptı ve her iki gözün iç kasları çalışmıyormuş özel yapım prizmatik gözlük verdi bu çift görmemi rahatlatacakmış 3 ayda bir kontrol edecekmiş.ameliyat eden doktorum benim çift görmemin bitmediğini görünce üzüldü ben senden iyi haberler bekliyordum dedi o da akciğer filmi istedi noroloğumsa tahlil istedi antikor testi istedi sonuçlara göre ilaç ayarlaması yapacakmış o da çift görmenin ameliyattan sonra %5 kişide kalıcı olabildiğini söyledi ama geçebilirmişde....inşaallah tahlillerim iyi çıkar ve bu gözlük işe yarar....ve kortizonum düşmeye başlar tam biterken 10 katına çıkan kortizon canımı sıkmıyor değil ama moralimi yüksek tutmaya çalışıyorum ..herkese sağlıklı günler....

Üye
    reha Avatarı

Gerçek Adı
    Reha
    Son Giriş
    09.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli

reha

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sevgili Mlne çift görmende umarım dozelir bede 6 yıldır zaman zaman azalsada hiç geçmedi. Ama kortizonu eninde sonunda azaltırlar merak etme ben ilk 3 yıl cok aldım ama simdi günasırı 4 mg alıyorum
    Bundan daha az almak mümkün ama kişiden kişiye değişiyor enteresan farklılıklar gösteren bir hastalık bu umarım hersey gönlünce olur

Sayfa 52 / 78 İlkİlk ... 24248495051525354555662 ... SonSon

LinkBacks (?)