Sayfa 46 / 78 İlkİlk ... 3642434445464748495056 ... SonSon
Toplam 1167 mesajın 676-690 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

ofelia

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar öncelikle merhaba, bende bir myasthenia gravis hastasıyım. Ankara'da oturuyorum ve ankaradaki çoğu doktora gittim MG için. Bu hastalık için size tavsiye edebileceğim bir kaç dr var ( 1. Prof dr. Turgut Zileli 2. Prof dr. Ersin Tan 3. Prof dr. Zeki Odabaşı) tabiki de en önemlileri Prof dr. Turgut Zileli ancak bu hocamız yaşının da ilerlemiş olmasıyla pek de fazla sizlerle ilgelenemeyebilir. Bende bu hocamızın yanına gitmiştim ve beni doğrudan kendisinin öğrencisi olan Prof dr. Ersin tanın yanına gönderdi. Gerçekten de çok bilgili ve bizlere çok faydası olabilicek bir hoca Ersin hoca. Zeki hoca ya gelicek olursak ki bu hastalığı açıklığa çıkaran teşhisi koyan emg mi yapan bu hocamızdır. Hepsi birbirinden değerli hocalar allah hepimizin yardımcısı olsun.

Üye
    MİNE03 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine Özsoy
    Son Giriş
    26.11-2012
    Saat
    23:24
    Yaşadığı Yer
    Antalya

MİNE03

sevgili yeniköy ilgin için çoook teşekkürler...iyiyim diyeceğim ama 3 haftadır kortizonum 3 katına çıktığı halde hala çift görmemde gerileme olmadı.gerçi yavaş yavaş geçecek bunu da biliyorum ama kortizon artacak diye endişeleniyorum.doktorum Ersin beyle haberleşiyoruz haftaya arayacağım bakalım ne diyecek.onun dışında iyiyim.çok şükür dikkat ettiğim için ilaçların yan etkisi olmuyor tuzu ve şekeri unuttum gibi ve kilo bile verdim geçen seneden beri 7 kilo verdim kortizona savaş açarak.şimdilerde beynimle konuşarak bu hastalığı yenmek için savaşıyorum.moralim yüksek herşey çoook güzel olacak hepimiz için.dualarımdasınız......senin haberlerini de bekliyorum.iyi ki ailelerimiz var onlar için(özellikle canım oğlum ve eşim)ayakta durmak zorundayız....daha bu hayatta çooook yapacak işlerimiz var Allahın izniyle.....bizim de imtihanımız hastalıkla,herkes birşeyle imtihanda zaten önemli olan isyan etmemek....bizler de çok şükür o bilinçteyiz ve heeep öyle olacağız.......inanç ve sevgiyle üstesinden geleceğiz değil mi?

sevgili ofelia ben de dotor Ersin Tana gidiyorum.Doktor Zeki bey emgmi çekti ve tanıyı koydular.ben doktorumdan çook mennunum.bilgisi,ağırlığı,güven veren tavrı beni rahatlatıyor hep moralimi yüksek tutmamı sağlıyor.sana da sağlıklı günler diliyorum...

Üye
    yeniköy Avatarı

Gerçek Adı
    --------------
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ------------

yeniköy

minecim şu anda kortizonu kaç mg alıyorsun bilmiyorum ama bazen kortizonu düşürmeninde çok faydası oluyor tabi bunu en iyi doktorun bilir ben prednol 16 mg kullanıyorum bazen yüksek doz çok daha hasta yapabiliyor inşallah daha iyi olursun bu arada doktorun ersin beyin sitesine baktım en az benim doktorum kadar iyi birine benziyor hani yüzünden nur akıyor derler ya öyle işte tabi bazen insanın doktorundan aldığı pozitif enerjide hastalığında çok rol oynuyor yaklaşımıda çok önemli ben doktoruma gittiğimde çıkışta o kadar büyük bir enerjiyle çıkıyorum ki başkası bana en iyi doktor bu desede bu benim fikrimi asla değiştirmez zaten annemiz babamız ve eşimizle evladımızın yanımızda olması bizim için en büyük mutluluk sevgiyle kal minecim kendini çok iyi bak umarım bu hastalığı üstünden silkeleyip atarsın

Üye
    sinan5389 Avatarı

Gerçek Adı
    sinan sinanoglu
    Son Giriş
    01.10-2010
    Saat
    23:34

sinan5389

bnde mg hastasyım ısteyen ekelsın everything_live@hotmail.com

ofelia

teşekkürler mine allah hepimizin yardımcısı olsun.

Üye
    MİNE03 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine Özsoy
    Son Giriş
    26.11-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya

MİNE03

sevgili yeniköy güzel temennilerin için çook sağol.ben kortizon olarak flantadin kullanıyorum.zaten ameliyattan önce 75 mg ile başlayıp zamanla birkaç ayda 30 mgye düştüğünde ameliyat oldum .ameliyattan sonra 15mgye düştü işte o zaman çift görmem arttı onun üzerine doktorum 45mgye çıkarttı.bakalım ne olacak?ama moralim çook iyi.bu hastalık geçici süreli misafir ve hiçbir misafir sonsuza dek gittiği yerde kalmaz.şimdilik bizim misafirimiz bizi çok sevdi bizi mesken tuttu ama biz onu güzelce ağırlayıp,yolcu etmesini de biliriz elbety....sağlıcakla kal....

Üye
    yeniköy Avatarı

Gerçek Adı
    --------------
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ------------

yeniköy

minecim banada doktor prednolden çok kilo aldığım için flantadin 30 mg vermişti ama ben nedense ondan çok fayda göremedim genelde doktorlar flantadin veriyor etkileri daha az çünkü şimdi neden kilo verdiğini anladım bende bazen çok az rahatsızlandığımda kullanıyorum şişirmesi falan yok ama prednol öyle değil bişeyler yemek için etrafa saldırıyorsun minecim inşallah bütün herşeyi atlatırsın bazen en ufak bi çft görme bile çok uzun zaman sürüyor ben nedense hala çok iyiyim sende iyi olcaksın bazen biraz uzun sürüyor okadar kendine iyi bak

Üye
    caglarcanagir Avatarı

Gerçek Adı
    daily living
    Son Giriş
    18.09-2016
    Saat
    23:08
    Yaşadığı Yer
    ANKARA

caglarcanagir

slm arkadaşlar uzun bir aradan sonra hepinize tekrar çok geçmiş olsun diliyorum, mine sen de benim gibi gözlerinde bu hastalık kalmış. ben bunun üzerine ilaçları artırdığım halde herhangi bir değişiklik yok ve kortizondan kurtulacağımızı hiç de sanmıyorum...

Üye
    MİNE03 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine Özsoy
    Son Giriş
    26.11-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya

MİNE03

hoş geldin caglarcanagir,epeydir sesin çıkmıyordu.evet artık ben kortizon bitecek diye çook hayal kurmuyorum.ne yapalım başa gelen çekilir.bugün de kortizonum 60mgye çıkarıldı doktorum tarafından.iki ileri bir geri ilerliyoruz artık.kaplumbağa misali ama inşaallah sonumuz kaplumbağa hikayesi gibi biter......sevgili yeniköy sana da tekrrar verdiğin moraller için teşekkür ederim.....herkese sağlıklı,mutlu günler dilerim.

Üye
    yeniköy Avatarı

Gerçek Adı
    --------------
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ------------

yeniköy

minecim nasılsın canım biraz iyi oldunmu yoksa aynımı aklıma bi şey takıldı sadece çift görmenmi var yoksa güçsüzlük tüm vücudunda varmı çağlarcanagirde de aynı sorunun olması beni biraz tedirgin etti hani kimse tamamen düzelmeyi beklemiyor zaten 1 ihtimal tam düzelme olur ama eminim herkes kortizon ve imurandan kurtulmak istiyordur diye düşünüyorum sorun sadece çift görmemi ??????????? birde sende timoma yada timik doku hiperpilazi varmıydı yoksa hiç timoma bulgusu yokmuydu içime bi kurt düştü demesem yalan olur iyi haberlerini bekliyorum hoşçakal

ofelia

arkadaşlar aranızda anti-musk testi yaptıran var mı ? yaptırdıysanız nerede yaptırdığınızı söylerseniz sevinirim.

Üye
    MÜZİSYEN Avatarı

Gerçek Adı
    SÜLEYMAN KESKİNER
    Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    19:57
    Yaşadığı Yer
    Kirsehir

MÜZİSYEN

DEĞERLİ ARKADAŞLAR BİR ÇOK SORULARINIZIN CEVABI BURADA MEVCUT 1.SAYFADAN SON SAYFAYA KADAR OKURSANIZ KAFANIZA TAKILAN SORULARIN CEVABINI BULABİLİRSİNİZ ......05426464463 suleymankeskiner@hotmail.com keskinersuleyman@hotmail.com

müjde eren

herkese mrb.benim eşimede 10 gün önce mg teşhisi koyuldu.E.Ü Prof.NEŞE ÇELEBİSOY 'A gittik.5 günlük kortizondan sonra mestinon verdi.Ama eşimin ağrıları 5 günden sonra yine başladı.şimdi cumartesi mr çekilecek.Benim sormak istediğim mg hastalığı baş ve gözde şiddetli ağrı yaparmı? eşim sabahlara kadar ağrıdan uyuyamıyor.Bu hastalığı yaşayanlardan cevap bekliyorum.Hepinize geçmiş olsun..

Hilalcim benim eşimede 10 gün önce mg teşhisi koyuldu.bizde NEŞE hocaya gidiyoruz.sen memnunum diyorsun ama hastalık hakkında çok fazla detaya girmiyor.ilgileniyor fakat net birşey söylemiyor.acaba bizimki daha yeni diyemi?birde bu hastalıkta baş ve göz ağrısı çok şiddetli oluyormu?şimdiden teşekkürler geçmiş olur inşallah..

gülseren

iyi akşamlar bende mg hastasıyım ama benim öyleagrılarım olmaz

alpyg

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Müjde Hn,

Nişanlımın da doktoru Neşe Hn. Kendisine her konuda güvenebilirsiniz. Tarzı gereği ve bence de doğru olan budur, elinde test sonuçları olmadan yorum yapmayı sevmiyor çünkü bu hastalık kişiden kişiye farklı seyirlerde gözlemlenebiliyor.

nişanlımda sadece çift görme ve göz kapağında düşme vardı çok şiddetli ağrı yoktu. Eşinizde göz tansiyonu var mıydı? ya da kendisi şeker hastası ise şekerini ölçtürmesinde fayda vardır. Tabi ki kesinlikle bu durumun cevabını forumdan ziyade hekimlerden almalısınız.

iyi günler-acil şifalar dilerim.

saygılar,

Sayfa 46 / 78 İlkİlk ... 3642434445464748495056 ... SonSon

LinkBacks (?)