Sayfa 44 / 78 İlkİlk ... 3440414243444546474854 ... SonSon
Toplam 1167 mesajın 646-660 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MÜZİSYEN Avatarı

Gerçek Adı
    SÜLEYMAN KESKİNER
    Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    19:57
    Yaşadığı Yer
    Kirsehir

MÜZİSYEN

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    BU KADAR CAHİL OLMAYIN SEN SAĞLIĞINI KAYBEDERSEN ALLAHIN VERDİĞİ CANA EZİYET EDİP SAĞLIĞINI TEHLİKEYE SOKARSAN VE BUNUN CEVABINI BURDA ARIYORSAN BAŞKA SÖZE GEREK YOK SAKIN BANA GÜCENME MUSTAFA ........ suleymankeskiner@hotmail.com 0542 646 44 63 keskinersuleyman@hotmail.com

Üye
    Hilal_izmir Avatarı

Gerçek Adı
    Hilal
    Son Giriş
    14.01-2013
    Saat
    19:02
    Yaşadığı Yer
    İzmir

Hilal_izmir

ETHEM35 - MİNE03

Cvplarınız için çok teşekkürler.2 haftadır kortizon kullanıyorum. Tuzu ve şekeri tamamen kestim. Yediklerime dikkat ediyorum. Zaten bi yararları yoktu Artık daha iyiyim. Şikayetlerim çok azaldı zaten ağır değildi şükürler olsun ki. Yapacak şeyler belli ilaçları zamanında ve düzenli almak, dengeli beslenme ve moral. Bunları yapmak zor olmasa gerek. MG de neymiş O benden korksun. Herkese sağlıklı ve huzurlu günler diliyorum.

mustafa1884

Bu konuda haklısınız en iyisi benim bunu doktora sormam ama daha kontrl günü gelmediğinden konu ile ilgili bilgi almak istemiştim.Tabi ki olması gerekenin eğer çok zararlı ise oruç tutmama olduğunu biliyorum ama çocukluğumdan beri bunu terketmeyen biri olarak vicdanım sızlıyor ya tutamazsam diyeCevaplarınız için çok teşekkürler ben açıkçası bu kadarını beklemiyordum.Hayırlı günler diliyorum herkese

Üye
    MİNE03 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine Özsoy
    Son Giriş
    26.11-2012
    Saat
    23:24
    Yaşadığı Yer
    Antalya

MİNE03

sevgili Hilal moralinin iyi olmasına sevindim.inan ben de hiiç moralimi bozmuyorum hissediyorum ki birgün bu hastalığın çok daha kolay tedavisi çıkacak.kortizona dost olursan o da dost oluyor ve bir müddet sonra normal geliyor.hayat çook güzel ve bizler hastalığımıza yenik düşmeyip,doktorumuzun sözünden çıkmayıp kendimize iyi bakarsak herşey yolunda gider.sevgilerimle........sevgili mustafa kardeş başlarda bazı şeyleri kabullenmek zor geliyor insana ama Allah hepimize akıl vermiş ve sağlığınız yoksa diyetini ödersiniz diyor senin de bildiğin gibi......vücuduna bile bile zarar verirsen Allah bununda hesabını soracak....sana sadece orucu tutma diyor doktorlar ibadetleini yapma demiyorlar ki.....ramazanda yapılacak birçok ibadet var senin de bildiğin gibi......ayrıca doktor kontrollerini beklemeden aklına takılanları doktoruna telefon açarak mail atarak sorabilirsin.sağlıklı günlere......

maliekonomist

Merhaba arkadaşlar hepinize geçmiş olsun, Allah sağlımızdan etmesin. Mg hastası değilim ama iyi bilirim lanet hastalığı. 1999 yılında yakalandı babam. forumdaka çoğu kişi gibi göz kapağının düşmesiyle kendini gösterdi sonra yutkunma, solunum eksikliği problemi. Diyarbakırda doktorlar anlamadılar hiçbirşey, ilk 2-3 günde komaya girme derecesinde kötüleşti kendi imkanlarımızla sevk bile alamadan ankaraya yolladık ibn-i sina'ya. teşhis orada kondu ağustos ayından aralık ayına kadar hastanede yatarak tedavi gördü, kas erimesi başladı beraberinde dağ gibi adamı eritti resmen. doktorlar yapacak bişi yok dediler ilaç tedavisi (mestinon kullanıyordu) zaten evinizde yapın dediler (orada yaşanan krizleri anlatmıyorum) bir kaç aylık yatalak hali bahar aylarında giderek azalmaya başladı ve ayaklandı tekrar çok güçsüz de olsa yürümeye başladı. Geçirdiği en sorunsuz birkaç aydı iyileşiyor dediğimiz bir anda 2000 aralık ayında hastalık kendini göz kapağı düşmesiyle tekrar gösterdi ve beraberinde ciddi solunum yetmezliği. acı içinde geçen 18 günlük yaşam mücadelesini ne yazıkki yine bir kriz sonrası kaybetti canım babam....
    bu şekilde ayrıntılı yazıp içinizi karartmak yada mg hastasısınız ümitlerini yıkmak istemezdim ama birden hastalığı nette araştırırken burayı farkettim ve yazmak istedim sadece.
    Allah hepimize sağlık versin, sağlık olmayınca gerisi boş..

Üye
    MİNE03 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine Özsoy
    Son Giriş
    26.11-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya

MİNE03

sevgili teeriii babanız için üzüldüm Allah rahmet eylesin...takdiri ilahi elden birşey gelmiyor ne yazık.hasta olan kadar hasta yakınları da çekiyor bazı şeyleri.evet hiçbir hastalık kolay değil ama moral çook önemli şahsen ben moralimi çook yüksek tutuyorum ve beynimle sürekli konuşup bedenime iyi mesajlar göndermeye çalışıyorum,tabi bazen krizi düşündüğüm de oluyor ama beynimden onu da siliyorum hemen .inşaallah hiçbir mgli arkadaşım babanızın yaşadıklarını yaşamaz diye de dua edyorum bol bol....veee şiddetle inanıyorum ki birgün bu hastalığın da kesin sonuç veren tedavisi çıkacak,o gün çooook yakında gelecek....ve biz o günleri göreceğiz Allahın izniyle.......

maliekonomist

sevgili mine, teşekkür ederim ve senin de dediğin gibi takdiri ilah elden birşey gelmiyor. Babamın yaşadıklarının zerresini umarım hiç kimse yaşamaz, 1,5 yıl nasıl acılar çekti, uyku anında solunum yetmezliği çekmeyeyim diye nasıl uykusuz kaldı, nasıl yaşadı bir kendi birde ailesi olarak biz biliriz. Allah beterinden cümlemizi korusun. Güzel düşünün inşallah güzel olur herşey hakkımızda herşeyin hayırlısı.

Üye
    MİNE03 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine Özsoy
    Son Giriş
    26.11-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya

MİNE03

sevgili maliekonomist Allah size desabır versin ve bir daha böyle acılar yaşatmasın.sen de bizlere dua edersen seviniriz.....

maliekonomist

mine arkadaşım teşekkür ederim. Allah size, tüm mgli ve tüm hastalara acil şifalar versin, sağlımızdan etmesin.

toprakbalkan

viyolet;

İyi geceler;

ben bu ufak mg hastasının annesiyim, Seda.
    ileride kendisi foruma katkıda bulunur diye oğlumun adına bir hesap açmayı uygun gördüm.
    tehşis, tahlil bekleme, tedavi başlamasını derken 2 ayı geride bıraktık. artık 6.5 aylığız

yaklaşık 3 hafta önce tedavimiz başladı. 4x 5mg mestinon kullanıyoruz.
    yoğum bakımda başlandı ilaca. ne olacak diye korkulu geçen iki saat sonunda ilaç ilk etkilerini gösterdi. şaşkınlıkla oğlumun hareketlerini izledim çok mutlu, umutlu anlardı.
    hiç beklenmediği halde oğlum mestinona olumlu cevap verdi. şuan durumu gayet iyi, şükürler olsun.
    doktorumuz istanbul tıp fakültesinden prof dr Mine Çalışkan.

genetik tahliller dışında tüm araştırmalarımız bitti.

genetik testler için yurtdışındaki merkezlerle bireysel olarak iletişime geçmemiz söylendi. bakılacak genler, fiyat, gönderme seçenekleri vs.
    bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa sevinirim.
    hacettepe bünyesinde tüm testler yurtdışındaki merkezlere hastane tarafından gönderiliyormuş sanırım. bilgisi olan var mı?
    bireysel uğraşmaktansa ankaraya gidip halletmek daha zahmetsiz olacak sanırım.

herkese geçmiş olsun. allah yardımcınız olsun arkadaşlar.

HÜLYA MYASTENİA Öncelikle Allah tüm hastalara şifa wersin...

Ben mg ile 2003 yılında tanıştım timektomi oldum.Şu anda gün aşırı 30 mg deltacortril alıyorum ayrıca 150 mg ımuran 120 mg da mestinon kullanıyorum yanı sıra bir senedir ivig tedavisi görüyorum ve bu hastalıktan tamamen sonuç alabilen arkadaşlar warsa buraya yazmalarını rica ediyorum ne kadar süreci war atlatılabilen hastalıkmı ki ben şuana kadar rastlamadım bu konuda bir bilginiz warsa buraya yazmanızı rica ediyorum.şimdiden teşekkür ederim Allah cümlemize şifa wersin inş...!

Üye
    MÜZİSYEN Avatarı

Gerçek Adı
    SÜLEYMAN KESKİNER
    Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    19:57
    Yaşadığı Yer
    Kirsehir

MÜZİSYEN

BENİ ARARSANIZ MG HAKKINDA SİZE BİLGİ VEREBİLİRİM BURAYA YAZMAKLA ANLATILMIYOR BEN MG DEN EN İYİ SONUÇ ALANLARDAN BİRİYİM suleymankeskiner@hotmail.com 0542 646 44 63 keskinersuleyman@hotmail.com

ETHEM 35

arkadaşlar bugün ege de randevüm vardı mestinon kesildi,kortizona devam durumum iyimiş....sağlıcakla kalın...

Üye
    MİNE03 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine Özsoy
    Son Giriş
    26.11-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya

MİNE03

selam arkadaşlar,geçmiş bayramınız kutlu olsun.....ethem35,gözün aydın inşaallah kortizonun da biter en kısa zamanda......benim ameliyattan sonra ikinci kez çift görmem oldu,şu anda da devam ediyor.kortizonum tam azalmışken 3 katına çıktı maalesef.2 ileri 1 geri ilerliyoruz bakalım.....moralleri yüksek tutmak dileğiyle.........

Üye
    yeniköy Avatarı

Gerçek Adı
    --------------
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ------------

yeniköy

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    2 ay önce ne zor günler geçirdim ayağa kalkamıyordum evimin arkasında pazar kuruluyor ve camdan bakıp ağlıyordum nasılda severim gezmeyi bacağı kırık kedi gibi şimdi çok iyiyim hatta %99 iyiyim şu anda sağlıklı bi insandan hiç farkım yok yaratıcılığa verdim kendimi kapı süsleri kelebekler kumaştan yoyolar yapıyorum yaptıkçada mutlu oluyorum 3 gün önce 4 tane halı yıkadım bir büyük 3 küçük eeeeee yuh demeyin böyle sağlıklı olunca ne yapayım kaptırıveriyorum kendimi aslında doktorum ağır işler yapmamamı geri dönüşü olmayan sorunlar yaratacağını söylemişti ama bide şu içime sorun duramıyorum ki sağlıksız günlerimin acısını çıkardım gitti 11 yıldır mg hastasıyım geçenlerde raporumu yenilemek için nöroloğa gittim 2010 lu yıllarda bu hastalıktan beyhaber doktorlarla karşılaşmak beni çok üzüyor ilaçların etken maddeleri için kitaba bakıyor oysa önünde eski raporda yazdığı halde bana sorsaydı ben tek tek söylerdim bu sene içinde artık ameliyat olmayı düşünüyorum bakalım ne zaman kısmet olur bilmem hepinize bol sağlıklı güzel bakışlı güzel konuşmalı ve düzgün yürümeli gönler diliyorum sevgiyle kalın

Sayfa 44 / 78 İlkİlk ... 3440414243444546474854 ... SonSon

LinkBacks (?)