Sayfa 43 / 78 İlkİlk ... 3339404142434445464753 ... SonSon
Toplam 1167 mesajın 631-645 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

alpyg

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sevgili Hilal,

kusura bakma uzun zamandır işlerimdeki yoğunluk ve seyehatler nedeniyle foruma giremiyordum.

soruna gelince inan Ege üniversitesindeki bu konudaki en iyi prof Neşe Hn, doç. ise Figen Hn'dır. Ameliyatı göğüs cerrahinde ana bilim dalı başkanı Ufuk Hoca ve Ayşegül Hn yaptılar. kendileri de inanın Neşe Hn gibi konusunda uzman insanlardır. Ameliyat olalı 2 ay oldu ve Nişanlım çok şükür iyi tıpki Mine Hn gibi tek derdimiz şimdilik kortizon.

ameliyatınızı ne zaman yapmayı planlıyorlar?

syg

Alpyg ben de ege üniversitesine gidiyorum doktorlarım doç.dr.Figen hanım ve prof.dr.Neşe hanım.Acaba nişanlının ameliyetını kim yaptı? Çok çok geçmiş olsun. Güzel günler diliyorum. Ben de nişanlıyım ve 9 ay sonra evlenicem. Benim şikayetlerin hafif. Umarım sorun çıkmaz. Bilgi verirsen çok sevinicem.

Üye
    MİNE03 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine Özsoy
    Son Giriş
    26.11-2012
    Saat
    23:24
    Yaşadığı Yer
    Antalya

MİNE03

sevgili Zuhal,cevabın için teşekkürler.ne güzel kortizonsuz yaşamak.bana da kortizonsuz 3 hafta deneme yapıldı ameliyattan önce, ama şikayetlerim iki katı artarak geri geldi ama kortizon kullanırken anında düzelme oluyor hatta ağrılarım bile bitiyor hatta gücüm kuvvetim yerine geliyor ve hiiç şikayeti kalmıyor.şimdi yavaş yavaş azaltıyorum ve çok şükür bir şikayetim olmuyor.zaten doktorum çook umutlu bu kortizonun biteceğinden.evet bizle birlikte ailelerimiz de çekiyor sıkıntıyı.Allah onları başımızdan eksik etmesin.sağlıcakla kalman dileğiyle......

Üye
    Hilal_izmir Avatarı

Gerçek Adı
    Hilal
    Son Giriş
    14.01-2013
    Saat
    19:02
    Yaşadığı Yer
    İzmir

Hilal_izmir Alpyg

Cevabın için çok teşekkür ediyorum. Neşe hanım MR larda,kan testlerinde ve Toraks BT de ameliyatlık bir durum yok dedi. Şu an ameliyat gerekmiomuş. Ama kortizona başlattı 5 gün oldu. Kesinlikle tuz ve şeker yeme dedi. Beslenmene çok dikkat et dedi. 2 eylül de tekrar kontrolüm var. umarım atlatırım. Henüz çok başındaymışım. Ancak şikayetlerim hafiflese de hala hepsi devam ediyor. Nişanlın beslenmesine dikkat ederse kortizon sorun olmaktan çıkar diye düşünüyorum. Tekrar geçmiş olsun. Biliyor musunuz MG olmayanlar bu rahatsızlığı anlamıyorlar. Burda birbirimizi hiç tanımadığımız halde anlayabilmemiz çok çok güzel bu durum. Herkese sağlıklı ve huzurlu günler diliyorum.

alpyg

teşekkürler..

MG sorun edilecek bir hastalık değil.. Allah daha beterlerinden herkesi korusun.

iyi günler herkese

Üye
    MİNE03 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine Özsoy
    Son Giriş
    26.11-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya

MİNE03

sevgili Hilal öncelikle sana da geçmiş olsun dileklerimi sunarım.evet tuzu ve şekeri kesersen ki tuzu hiiiç kullanmazsan kortizonun zararları azalıyor.bir de mide için verilen ilacı de,kemik erimesini önlemek için calcium tabletlerini de kullanırsan hiç problem olmuyor.ben de harfi harfine uyuyorum tuzu hayatımdan çıkardım şekeri de .....bol meyve ve sebze içinde yaşıyorum ve hiiiç şişmedim tam 7 kilo verdim ve en önemlisi ameliyatım çook iyi geçti(bana da başlarda ameliyat dememişti kortizonu kullanıp bakıyorlar sonra karar veriyorlar ve 6 sonra ameliyat dediler ben hiç beklemeden oldum ve şimdi iyiyim,6 aya kadar da kortizonum bitecek gibiymiş)sana da çook geçmiş olsun diyorum ilaçlardan hiiç korkma ki sen de güçlü görünüyorsun tüm MGliler gibi....sağlıklı günlere....

alpyg umarım nişanlın daha iyi olmuştur.....selamlarımı söyle....daha güzel günlere ......

alpyg

mine merhaba,

çok iyi şükürler olsun.. senin de iyi olman bizleri çok mutlu etti..

mustafa1884 Ramazan da geldi..

Herkese hayırlı akşamlar diliyorum öncelikle.Arkadaşlar bir mg hastası olarak ve 5 sene sonunda bunu yeni farkeden ,5 aydır da ilaç kullanan bir kişi olarak birkaç sorum olacak:birincisi hastalık zaman geçtikçe artar mı yoksa ilaç kullandığım süre zarfında yerinde mi sayacak?İkincisi mestinon denilen bu ilacın yan etkisini göreniniz var mı?üçüncüsü bu ilaç dozu artırılırsa ne gibi sonuçları olur?Dördüncüsü Ramazanda baya zorlanıyorum ilaç kullanmadığım için. iftarda kullandığımın etkisini ancak saat 23 gibi gösteriyor acaba bu konuda daha iyi- tabi oruç tutarak- nasıl olablirim, bu konuda doktoruna danışan var mı?Cevaplarsanız sevimirim çünkü hastalığımı yeni tanıyan biri olarak daha bir sürü soracağım var

Üye
    metin türk Avatarı

Gerçek Adı
    metin
    Son Giriş
    22.09-2016
    Saat
    20:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul

metin türk

şeker hastasıyım tutamıyorum tutanlara allah yardım etsin allah kabul etsin

Üye
    MÜZİSYEN Avatarı

Gerçek Adı
    SÜLEYMAN KESKİNER
    Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    19:57
    Yaşadığı Yer
    Kirsehir

MÜZİSYEN

mustafa1884;
    sormak istediğin her şeyi sorabilirsin kıdemli bi MG li olarak cevaplamaya çalışayım 0542 646 44 63 suleymankeskiner@hotmail.com keskinersuleyman@hotmail.com

mustafa1884 Süleyman abiye;

Abi ramazanla ilgili ne öneriyorsunuz?

Üye
    MÜZİSYEN Avatarı

Gerçek Adı
    SÜLEYMAN KESKİNER
    Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    19:57
    Yaşadığı Yer
    Kirsehir

MÜZİSYEN

EĞER İLAÇ ALIYORSANIZ ZATEN TUTAMAYIZ BEN KAÇ SENEDİR ORUÇ TUTMUYORUM TUTAMIYORSANIZ DİYETİNİ MADDİ OLARAK GÜCÜNÜZ YETTİĞİNCE ÖDERSİNİZ VE BU YAZDIKLARIMA BAKARAK SORUMLULUĞU SAKIN BANA YÜKLEMEYİN KİME SORSANIZ SANIRIM BENİM GİBİ DÜŞÜNÜR suleymankeskiner@hotmail.com 0542 646 44 63 keskinersuleyman@hotmail.com

Üye
    MİNE03 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine Özsoy
    Son Giriş
    26.11-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya

MİNE03

mustafa,öncelikle sana da geçmiş olsun.kullanılan ilaçlar ilk zamanlar yan etki yapabiliyor ama zamanla geçiyor ayrıca doktorlar mg hastalığında orucu kesinlikle yasaklıyorlar en azından benim doktorum öyle(çok zor kabullensekte sağlık daha önemli ve bizim tutamadığımız oruçlar bir fakirin iftarı oluyor düşüncesi biraz içimizi rahatlatıyor.zaten dinen sağlık problemi olanlar doktor tutma diyorsa kesinlikle tutulmaması lazımmış.çünkü Allah hastalık geçirenlere bir fakiri doyuracak parasını verdirerek hem hasta olana sevap veriyor hem de bir fakirin doymasını seninle sağlıyor yani Allahın emrini yerine getirmiş oluyoruz.)bizlerin düzenli beslenmesi ilaçlarımızı düzenli alması gerekiyor.sağlıklı günlere......

ETHEM 35

Hilal hn. öncelikle geçmiş olsun bende ege de tedavi oluyorum.tahlil bulgularınız mg hastaları içindeki şanslı sayılacak düzeyde görünüyor.benada ameliyat önermediler benim gözlerimdeki şikayetlerim geçti. Sizin hastalığınızın başlangıcı benimkine çok yakın kasım ayı sonuna doğru iyi anlamda çok ilerleme yaşayağınıza inanıyorum. Hastalıkla barışık olarak yaşamaya devam etmeliyiz.düğün hazırlıklarına devam ediniz ,iyileşmeniz dileği ile......

mustafa1884 birkaç soru daha:

Öğleden sonrasına kadar çok hissetmiyorum sahurda ilaç aldığım için ama saat 5 gibi yorgunluk çöküyor. Hele iftarda yemek yedikten 2 saat sonrasına kadar kendime gelmekte zorluk çekiyorum ve çok istememe rağmen camiye de gidemiyorum.Peki ben bu halimle oruç tutmaya devam etsem bunun hastalığın ilerlemesindeki rolü ne kadar etkin olabilir?bir de ilaçları kullandığımdan beri daha çok terliyorum bu ilacın etkiisi mi yoksa bu seneki sıcakların etkisi mi?Ayrıca ben de özellikle ağrılar ve yorgunluk sağ tarafta oluyor bu değişken midir yoksa sağ tarafa mı vurur genelde?Bu günün son sorusu da bir mg hastasının sporla ne kadar ilgisi olmalı eski günlerine dönebilir mi?Biliyorum çok sor soruyorum ama bunu yeni olmama verip cevap yazma lütfunda bulunursanız sevinirim

Üye
    MİNE03 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine Özsoy
    Son Giriş
    26.11-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya

MİNE03

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Mustafa1884 bilmiyorum doktorunuza sordunuz mu ama doktorlar mglilere orucu kesinlikle tutmayın diyor siz oruç tutarak hem bedeninize eziyet etmiş oluyorsunuz hem de Allahın sağlıklıysanız oruç tutunuz emrine ,hem de dokrorunuza karşı çıkıyorsunuz.düzenli beslenip,haplarınızı vaktinde alırsanız şikayetleriniz olmaz.inanın bizim de hiiç hoşumuza gitmiyor oruçsuz,teravisiz ramazan ama bu da bir imtihan sabredeceğiz.doktorum bana ağır sporları vermedi sadece yüzmenin iyi olacağını söyledi.ağır sporlar kasları zorlarmış ve daha yorgun ve güçsüz düşürürmüş vücudu....ilaçlar ilk etapta terletiyor,yan etkileri oluyor ama zamanla geçiyor.bence siz doktorunuza bunları iyice sorun çünkü hiçbir hasta birbirine benzemez,doktorunuz size,sadece size uygun tedavi verebilir...sağlıklı günler.....ayrıca ağrılar her hastada farklı yerlerde oluyor sizin sağ tarafınıza vuruyormuş,benim de genellikle sol tarafım ağrıyor,yani herkes de farklı ama ortak olan güçsüzlük ve halsizlik hissi tüm mglilerde var...moral çook önemli,üzüntü,stres hastalığı tetikliyor,virüs,mikrop kapmamamız lazım,nezle grip olmamamız lazım,yani bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirmemiz lazım o yüzden oruç da bağışıklık sistemimiz için sakıncalı.kendimize çook iyi bakmamız lazım.mg korkulacak bir hastalık değil ama hafife de alınmaması gerekiyor....

Sayfa 43 / 78 İlkİlk ... 3339404142434445464753 ... SonSon

LinkBacks (?)