Sayfa 40 / 78 İlkİlk ... 3036373839404142434450 ... SonSon
Toplam 1167 mesajın 586-600 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MİNE03 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine Özsoy
    Son Giriş
    26.11-2012
    Saat
    23:24
    Yaşadığı Yer
    Antalya

MİNE03

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar,Ankara'dan kontrolden geldim.herşey yolundaymış kortizonum yavaş yavaş azalacak inşaallah 6 ay sonra tekrar kontrolum var.doktorum bu 1 yıl içinde arada sırada alevlenmeler olabileceğini söyledi.bunun normal olduğunu söyledi.Allahın izniyle iyi olacağız hepimiz moralleri yüksek tutmak dileğiyle......herkese sağlıklı günler.......

Üye
    caglarcanagir Avatarı

Gerçek Adı
    daily living
    Son Giriş
    18.09-2016
    Saat
    23:08
    Yaşadığı Yer
    ANKARA

caglarcanagir

slm arkadaşlar dün halı saha da futbol maçı yaptım bir tane de gol attım, hamlamışım maçtan sonra her tarafım ağrıdı ve hareketsiz kalmak da iyi değilmiş...

Üye
    MÜZİSYEN Avatarı

Gerçek Adı
    SÜLEYMAN KESKİNER
    Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    19:57
    Yaşadığı Yer
    Kirsehir

MÜZİSYEN

aman komutan dikkat et

tayahrun Tayahrun

Merhaba bende m.g hastasıyım 5 önce tanıştım kenisi ile amaliyat oldum ve şimdilik iyiyim hepimize geçmiş olsun

Biraz anlatayım kendimi 2005 de hastalık belirtisi olarak yutma güçlügü konuşmak ta zorluk halsizlık gıbı başladı 2 yıl boyunca hastanelerde gezdım 2 yıl sonunda teklif emg çekindim ve m.g oldugum anlaşıldı ankara numune hastanesınde göğüs cerrahi bölümünde 25 gün yattım ve amaliyat oldum doktorum bana hemen iyileşmeyi bekleme belkı 1 yıl belkı 5 yıl devam eder dedi ve ben bir yıl sonra düzeldim tabiki eskisi gibi degıl ama yıne de allah ıma şükür iyiyim mestinonu da günde 6 tane kullanıyordum artık kullanmıyorum bazen konuşurken genizden konuşur gibi konuşuyorum işte bu kadar

Üye
    MİNE03 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine Özsoy
    Son Giriş
    26.11-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya

MİNE03

merhabalar,ameliyatımın üstünden 54 gün geçti veeeee ben çoook iyiyim.hafif çift görmem vardı o da hiç ilerlemedi.doktorum bu bir yıl içinde hafif alevlenmelerin olacağını ve bunun normal olduğunu söyledi.o yüzden moralim çook iyi.6 ay sonra kortizonum bitecek gibi inşaallah mestinon da biter diye umut ediyorum ,bitmese de önemli değil,sonuçta bu hastalığı yeneceğim.......sevgili tayahrun sana da geçmiş olsun darısı tüm mg lilerin başına (ilaçsız olmak)........herkese sevgiler.......gülşencim sesin soluğun çıkmıyor ne zamandır,umarım iyisindir merak ettim seni......sağlıcakla kal......

tayahrun

mine kortizon ney ben öyle bi şey kullanmadım

Üye
    MİNE03 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine Özsoy
    Son Giriş
    26.11-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya

MİNE03

Tahayrun,mestinonun yanında,bir de flantadin adlı kortizon ilacı veriyor doktor .bütün mg li hastalar bildiğim kadarıyla kortizon kullanıyor.çünkü kortizonu bırakınca çift görmem,gözkapağım düşmesi tekrar geri dönüyor.kortizonu kullanınca şikayetlerim bitiyor yani bir nevi kortizon vücudun direncini artırıp,hastalığı baskılıyor.ben yaklaşık 8 aydır(mg teşhisi konulunca)kortizon kullanıyorum.yıllarca kullananlar var.senin doktorun vermemiş olabilir diyeceğim ama bildiğim tüm mg liler bir dönem kortizon kullanıyolar..sağlıcakla kalman dileğiyle....

Üye
    caglarcanagir Avatarı

Gerçek Adı
    daily living
    Son Giriş
    18.09-2016
    Saat
    23:08
    Yaşadığı Yer
    ANKARA

caglarcanagir

bağışıklık sistemi baskılıyor (bu sayede diğer hastalıklara daha çok yakalanma riski artıyor özellikle grip)

sates

arkadaşlar ben yeni katıldım eşimde sadece yürümede yavşlama merdiven çıkamama vardı teklif emg çekildi mg teşhisi kondu sizin dediğiniz gibi gözde düşme yok yutmada sıkıntı yok acaba ilerlermi doktor anti titin yapılması için fransaya kan örneği gönderildi kortizon verilecekmiş bu konuda tecrübesi olan varmı

doktorumuz ersin tan

anti musk sonucu negatif 0.1
    anti asekolin sonucu negatif

Üye
    MÜZİSYEN Avatarı

Gerçek Adı
    SÜLEYMAN KESKİNER
    Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    19:57
    Yaşadığı Yer
    Kirsehir

MÜZİSYEN

SEVGİLİ ARKADAŞIM ERSİN HOCA VE SEVİM HOCA HACETTEPEDE BENİM İÇİN 1 NUMARA KONUŞMAK İSTERSENİZ 0542 646 44 63 suleymankeskiner@hotmail.com

Üye
    MİNE03 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine Özsoy
    Son Giriş
    26.11-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya

MİNE03

sevgili sates benim de doktorum ersin bey,doğru adrestesiniz .kortizon kullanırken dikkatli olunması gerekiyor.(doktorunuz söyler)özellikle tuzu kullanmamaya özen göstersin hatta şekeri de kullanmazsa iyi olur.çünkü kortizon vücuda yağ depoluyor ve tuz alımında vücuttaki suyu tutup ödem yapıyor,şeker ise doğrudan yağa dönüşüp kilo yapıyor.kortizonla dost olursan o da dost oluyor,düşman olursan o da sana düşman oluyor.internetten kortizon ilgili bilgilere girin bence(ben öyle yapmıştım)ve de beyninize bu ilacın hastalığınıza iyi geleceğini başka hiçbir kötülüğü olmayacağını yerleştirin o zaman herşey yolunda gider(ben kortizon kullanarak tuz, şekerden uzak durarak tam 7 kilo verdim ,hiiiç şişmedim,ödemim hiiç olmadı.bunu size moral olsun diye söylüyorum çünkü etrafdakiler kortizonu duyunca canınızı sıkıyor ben de onlara inat böyle yaptım ve çoook iyiyim.moralim süper.)doktorunuz ne derse yapın.sağlıklı günler....

sates sates

şimdi burada yazılanları okudun ameliyat deniliyor göğüs tomografisinde timus bezi çıkmamıştı sizinkinde var mıydı yoksa daha sonra oluştu öyle mi ameliyat oldunuz sizede bu anti titin kan tahlili yapıldımı birde bizim ayaklarda ver şu anda yolun neresindeyiz acaba

viyolet

Merhaba

Arkadaslar merhaba ,gruba yeni uye oldum... Oncelikle bu tarz forumlarin varligi bize bir umut isigi oluyor.. .Deneyimlerini,tecrubelerini paylasan herkese cok tesekkur ederim...

Daha dune kadar myasthenia gravis hakkinda pek bilgim yoktu... Taaki 5 aylik yegenime bu teshis konulana dek... Forumda daha ziyade sonradan bu rahatsizligi cikanlara rastladim... Yegenimki konjenital olani... bu konuda tecrubesi ve deneyimi olan varsa iletiseme gecmek isterim..
    .Tavsiye ediceginiz doktor varsa lutfen bildirin.....

simdiden tesekkurler...

Üye
    MİNE03 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine Özsoy
    Son Giriş
    26.11-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya

MİNE03

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    aramıza hoş geldin viyolet.öncelikle yeğenine çoook geçmiş olsun.allah şifaların eennn çoğunu o minicik yavruya versin.onu da dualarımıza aldık artık.ben sonradan mgli olnlardanım.konjenital olanlar hakkında sadece burada okuduklarımı biliyorum.benim doktorum hacettepeden prof.dr.Ersin Tan. beyin,sinir ve kas hastalıkları uzmanı ve ben çook mennunum,teşhisinden,tedavisinden.size ancak böyle yardımcı olabilirim.tekrar geçmiş olsun ,ailesine de allah yardımcı olsun.sevgilerle....

Sayfa 40 / 78 İlkİlk ... 3036373839404142434450 ... SonSon

LinkBacks (?)