1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 32 / 78 İlkİlk ... 2228293031323334353642 ... SonSon
Toplam 1167 mesajın 466-480 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

orhan bozkuş

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sn Gülşen-Y

Bende 12 yıldır MG hastasıyım.Ara sıra ataklar görüyorum. Ama hiçbir zaman bana doktorlarım cellcept tablet önermediler.Eğer isterseniz google'dan (cellcept 500mg tabletin kullanıldığı hastalıklar) olarak girerseniz bu ilaç hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.
    Ben size ancak bu kadar yardımcı olabiliyorum. elimden bu kadarı geliyor.
    Sizede sağlıklı günler diliyorum. Saygılarımla.

Üye
    gülşen_y Avatarı

Gerçek Adı
    gülşen
    Son Giriş
    29.08-2011
    Saat
    13:21
    Yaşadığı Yer
    istanbul-gaziosmanpaşa

gülşen_y

Orhan Bey öneriniz için teşekkürler kortizonu kesmek istedikleri için cellcept vermek istiyorlar.biraz araştırınca onunda kortizon gibi yan etkileri çook var.Uygun görürlerse kullanmak istemiyeceğimi söyleyeceğim.Teşekkürler.

gülseren kortizon

arkadaşlar hepinize geçmiş olsun ben 7 yıldır mg yim 7 yıldır kortizon kullanıyordum şimdi 3 ay oldu kortizon kesileli
    kortizonu bıraktıktan sonra bende ayaklarım kolarım bileklerim ellerim çok agrıyo sizdede oluyormu bilgisi olan varmı doktara gittim bana vücudun kortizona bagışıklık yapmış ondan dedi birde kilo verdim

Üye
    MİNE03 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine Özsoy
    Son Giriş
    26.11-2012
    Saat
    23:24
    Yaşadığı Yer
    Antalya

MİNE03

Sevgili gülseren kortizon yan etkileri çok olan ama neredeyse mucizevi bir ilaçtır.Kortizon vücuda girdiği andan itibaren nerede hasar varsa orayı onarıyor ağrıları da yok ediyor o yüzden kanser dahil bir çok hastalığa tedavi olarak veriliyor.Bırakınca tekrar ağrıların gelmesi normalmiş.Çünkü kortizon hastalığı geçirmiyor sadece baskılıyor ağrıları da öyle.....Merak ettim siz ameliyat oldunuz mu?Çünkü ben ameliyatı kortizondan kurtulmak için istiyorum.Sağlıklı günler....

gülseren

iyi günler mine hanım ameliyat olmadım yaşımdan dolayı hep korktum 45 yaşındayım kısmetse ekimde ameliyat günü alcam gerçe ameliyat olanlarda halen kortizon imuran mestinon kullanan çok arkadaş var ama ameliyat doktrun demesi seni rahatladır bide kesin sonuç vermiyolar iyi olurda olmaya bilirde diyo doktor 7 yıldır mücadele içindeyim

Üye
    MİNE03 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine Özsoy
    Son Giriş
    26.11-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya

MİNE03

Sevgili Gülseren ben de 37 yaşındayım.Geçen sene nisan ayında MGhastası olduğum anlaşıldı.Doktorum ameliyattımdan çok umutlu.Şu an doktorumdan haber bekliyorum herhalde Mayıs gibi ameliyat olacağım.Kaybedecek birşey yok(timus bezi dışında)biran önce olup bitsin istiyorum.Şuan 75 mg kortizon alıyorum ameliyattan sonra en azından daha aza inebileceğini söyledi doktor hatta%10 hiç kullanmayanlar bile varmış ki doktor beni o sınfta görüyor.Ben de en iyiyi umaraktan ameliyata karar verdim.İnşaallah hepimiz birgün ilaçsız bir hayat sürdürürüz.SAYGILAR....

gülseren

mine hanım ben şu an hiç kortizonalmıyorum
    kortizon alsam süper iyi geliyo nerde olacaksınız ameliyatı
    zaten bizim burda bir buçuk aya atıyorlar ameliyat gününü
    ama şu krtizon kesileli eklem yerleri müthiş agrıyo valla

Üye
    MİNE03 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine Özsoy
    Son Giriş
    26.11-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya

MİNE03

gülseren hanım ben Ankara'da ameliyat olacağım.Doktorum da Ankara'da.Doktorlarım Hacettepeden.Evet haklısınız kortizon olmayınca ağrılar çoğalıyor bir de benim çift görmem,peltek konuşmam,göz kapağı düşmesi de hemen geri geliyor.O yüzden doktor artık ameliyat olmam gerektiğini söyledi.1 ay kortizona ara verilmişti,ama şikayetlerim geri gelince tekrar kortizona başlandı.Kendimi toparladığımda ameliyat olcakmışım.Görüşmek üzere.....

nesil m.gravisliyim

merhabalar,ben de 2 yıldır m.gravisim.hastalığımın ilk günlerinde sadece kendimin böyle bir hastalığa yakalandığı zannediyodum ama hiç öyle değilmiş.allah hepimize şifa versin....

Üye
    yeniköy Avatarı

Gerçek Adı
    --------------
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ------------

yeniköy

özerçekgel Merhaba Mery, Bursa Tıp Fakültesinde tedavisi var bu hastalığın. Ben de mg hastasıyım, iyi bir sonuç alacağına eminim

merhaba özerçekgel arkadaşım bursa tıp fakültesinde bu hastalığın tedavisi var demişsin neresinde var çok merak ettim çünkü ben 11 seneden buyana uludağ ünv.tıp fakt. hoca tarafından kontrol ediliyorum bu hastalığın tedavisi heryerde var ama tamamen değil kontrol altında tutularak eğer kendimizden ödün vermezsek herşeyi yüreğimizin tam ortasında tutmazsak sinemize çekmezsek iyi oluruz tabi başarabilene beni yanlış anlama ama arkadaşlarda ümitlenmesin tedavisi var demek bence yanlış kendine çok iyi bak seviyorum bu hastalığı ya

gülseren

evet
    dogru konuşmuşsunuz ben 7 yıldır bursa tıp fakültesinde tedavi oluyom hoca kontrlünde ama hep ilaç lar la 2 ay kortizonu kestiler
    tekrar sar başa nereye tedavisi var

Üye
    yeniköy Avatarı

Gerçek Adı
    --------------
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ------------

yeniköy

gülseren evet
    dogru konuşmuşsunuz ben 7 yıldır bursa tıp fakültesinde tedavi oluyom hoca kontrlünde ama hep ilaç lar la 2 ay kortizonu kestiler
    tekrar sar başa nereye tedavisi var
    gülserencim merhaba yorumun için sağol ben mustafa bakarın hastasıyım sen hangi hocaya gidiyorsun? aynı şekilde benimde kortizonu kesiyorum sonra yine sar başa hastalığımdan değil ama kortizondan bıktım artık insanların hamilemisin yada yüzün çok şişmiş arı sokmuş gibi demelerinden ayyyyyyyyyyyyyyyyyy ne oldu sana çok kilo almışsın (sanki yaratık görüyorlar) )))))))))))))))) bıktım oysaki biz soruyormuyuz insanlara senin neden gözünün üstünde kaş var yada neden şaşısın ayağınmı topal diye nedir bu ön yargı sağlıklımıyım daha güzeli ne var ama param olsada elim kolum tutmasın ne faydası var

gülseren

ben ömer faruk turan ın hastasıyım ama
    tabi hep ona gitmiyorum normal polklinik te tedavi oluyorum gücüm yok okadar 200 tl
    vermeye
    sen ameliyat oldunmu birde ilaçlarında neler kullanıyon hemde şu anki saglıgın nasıl

Üye
    caglarcanagir Avatarı

Gerçek Adı
    daily living
    Son Giriş
    18.09-2016
    Saat
    23:08
    Yaşadığı Yer
    ANKARA

caglarcanagir

Ankara gata fizik tedavi randevu numarası 0312 304 46 07

günde 5 kişi sivil kontenjanı muayenesi bulunmaktadır ve olanaklarından yararlanılmaktadır. bu mesaj ilgili arkadaşa iletidir.

Üye
    yeniköy Avatarı

Gerçek Adı
    --------------
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ------------

yeniköy

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    gülseren ben ömer faruk turan ın hastasıyım ama
    tabi hep ona gitmiyorum normal polklinik te tedavi oluyorum gücüm yok okadar 200 tl
    vermeye
    sen ameliyat oldunmu birde ilaçlarında neler kullanıyon hemde şu anki saglıgın nasıl

gülserencim ben ameliyat olmadım toraks bt sonucum timomayla ilgili bi bulgu saptanmadı şansmıdır değilmidir bilemem şu anda sadece imuran ve mestinon kullanıyorum ataklarda da prednol 16 mg alıyorum çok zor durumda olmadıkça kortizonu kullanmıyorum ben 11 senedir hocaya gidiyorum daha hiç polk. gitmedim başlarda 3 ayda bir sonra senede bir en sonda hoca hastalandığım zaman gelmemi söyledi bi hastayla görüşmüştüm ö.faruk hocanın çok paragöz olduğunu parasız uğradığında surat astığını duymuştum bilmiyorum ne kadar doğru evet muayene ücreti maalesef ağır benim sağlığım şimdilik iyi normalde hastalığımdan şikayetçi değildim bir tek konuşma problemim vardı ama doğum yaptıktan sonra konuşmam düzeldi fakat bu seferde adet günüme 1 hafta varken hiç bir yerim tutmuyor bittikten 1 hafta sonra kendime geliyorum sendede bu dönemlerde hastalığında artış oluyormu benim 2 senedir böyle ve ben 1 senedir bunun farkındayım ameliyata sıcak bakmıyorum eğer beni yıllar sonra yatağa düşürmeyecekse kimseye muhtaç etmeyecekse ben ameliyat olmak istemiyorum ama eğer daha sonra elim ayağım tutmayacaksa o zaman ameliyat olurum çünkü ameliyat olup hala ilaçlara aynı dozda devam edenlerde var sen ameliyat oldunmu şimdi sağlık durumun nasıl

Sayfa 32 / 78 İlkİlk ... 2228293031323334353642 ... SonSon

LinkBacks (?)