1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 26 / 78 İlkİlk ... 162223242526272829303676 ... SonSon
Toplam 1167 mesajın 376-390 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

KataRSiS

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Öncelikle herkese geçmiş olsun, acil şifalar diliyorum...Bundan yaklaşık 25 gün önce anneannemin sol göz kapağında düşüklük olunca , Gata ya gittik ve yapılan tetkiklerin sonucunda myastenia gravis hastası olduğunu öğrendik...Anneannemde sadece göz kapağı düşüklüğü var.Bu forumu okuyana kadar bu hastalığın ciddiyetinin farkında değildim ve hala ailem de farkında değil.Nasıl tarif edeceğim onlara , bilemiyorum.Doktorların zaten hiç bir şey anlattığı yok.Anneanneme kullanması için verdikleri ilacın kortizon olduğunu bile burada öğrendim.(bu arada doktorla görüşmelerde felan anneannemin yanındaydım hep.) Anneannem 68 yaşında.Metsinon ve flandotin kullanıyor.Bu çarşamba doktora torax sonucunu göstereceğiz.Ona göre herhalde ameliyat olup olmayacağını söyleyecek.Anneannemin antikoru 21 çıktı acaba bu iyi mi kötü mü ? Daha doktora göstermedik ama siz de anlarsınız ki insan merak ediyor ,telaşlanıyor...Bir de merak ediyorum aranızda Gata da Prf.Dr.Zeki Bey ' den tedavi gören var mı?

Üye
    aylin gürtekin Avatarı

Gerçek Adı
    aylin gürtekin
    Son Giriş
    20.11-2010
    Saat
    01:50
    Yaşadığı Yer
    istanbul

aylin gürtekin geçmiş olsun

merhabalar bende yaklaşık 5 yıldan beri mg liyim.32 yaşındayım.ilk başlarda sol göz düşmesi ve halsizlikle başladı.sonunda mg teşhisi kondu.cerrahpaşada tedavi oluyorum.flantadin kortizon ve mestinon kullandım.eski sağlıklı günlerimme dönmüştüm,ilacımın dozunu doltorumun desteğiyle azaltmaya başladık.herşey yolundaydı,ta ki 2 ay evveline kadar.çift görmem ve gözkapağımın düşmesi tekrar başlayınca doktorum bu sefer prednol önerdi.şimdi iyiyim çok şükür.bu hastalıkta moral çok önemli.sağlıklı günler diliyorum.

KataRSiS

Evet gerçekten de moral önemliymiş Aylin Hanım.Hastalığınızın tekrarlamaması , daha doğrusu sizin ve tüm mg hastalarının tamamen iyileşmesi dileğimle..

Üye
    MÜZİSYEN Avatarı

Gerçek Adı
    SÜLEYMAN KESKİNER
    Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    19:57
    Yaşadığı Yer
    Kirsehir

MÜZİSYEN

SEVGİLİ kataRSİS ZEKİ HOCADA TEDAVİ OLAN ARKADAŞLARIMIZ VAR suleymankeskiner@hotmail.com 0542 646 44 63

Üye
    caglarcanagir Avatarı

Gerçek Adı
    daily living
    Son Giriş
    18.09-2016
    Saat
    23:08
    Yaşadığı Yer
    ANKARA

caglarcanagir

benden mi bahsediyorsun çavuş !

Üye
    aylin gürtekin Avatarı

Gerçek Adı
    aylin gürtekin
    Son Giriş
    20.11-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

aylin gürtekin

merhabalar bugün timus ve timome araştırması için mediaster mr oldum.sonucunu yarın alıcam ama;içim hiç rahat değil.tümor durumunda ameliyat şartmı ve ameliyat ne kadar tehlikeli öğrenmek istiyorum.ameliyatsız iyileşen arkadaşlar varsa bilgilenmek isterim.herkese geçmiş olsun.

Üye
    MÜZİSYEN Avatarı

Gerçek Adı
    SÜLEYMAN KESKİNER
    Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kirsehir

MÜZİSYEN

EVET ÇAĞLAR KOMUTANIM SENDEN BAHSETTİM ZEKİ HOCANIN HASTASI DİYE .... AYLİN HANIM DOKTORLAR GEREK GÖRDÜĞÜ TAKTİRDE AMELİYAT OLUN .MİYASTENİA GRAVİS VE TÜM AYRINTILAR İÇİN EKLEYİN KONUŞALIM. sulemankeskiner@hotmail.com 0542 646 44 63

Üye
    aylin gürtekin Avatarı

Gerçek Adı
    aylin gürtekin
    Son Giriş
    20.11-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

aylin gürtekin

süleymen bey ameliyat olmak kesin çözüm mü?öğrenmek istiyorum.ameliyat olupta tamamne iyileşmiş tanıdıklarınız varsa bilmek isterim.ameliyat sonrası bakım zor diye duydum doğrummudur?benim artık bu hastalık psikolojimide bozmaya başladı.aklıma hep en kötüsü geliyor.allahım inşallah mr sonuçlarım temiz çıkar da;ameliyatlık bir durum olmaz.bana yarın olmaz bir türlü.bu gece en uzun gecem olacak herhalde.

Üye
    MÜZİSYEN Avatarı

Gerçek Adı
    SÜLEYMAN KESKİNER
    Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kirsehir

MÜZİSYEN Ameliyat

Aylin hanım ameliyat olupta iyileşen çok yakından tanıdığım biri var kim diye sorarsanız tabiki beeeennn. Beni 2 kişi taşıyordu hiç bir yerim tutmuyordu şimdi bıraksalar futbol oynayacağım şaka bi tarafa ameliyat gerekiyorsa mutlaka olun ve hiç korkmayın doktorunuzu dinleyin ve merak etmeyin ben bu hastalığın her aşamasını yaşadım çok şükür şimdi çok iyiyim tekrar geçmiş olsun konuşmak isterseniz iletişim bilgilerim yazılı
    suleymankeskiner@hotmail.com 0542 646 44 63

Üye
    aylin gürtekin Avatarı

Gerçek Adı
    aylin gürtekin
    Son Giriş
    20.11-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

aylin gürtekin

selam arkadaşlar
    çooooook uzun süren mr sonucumun bekleyişimin sonucunu aldım ve allaha şükürler olsun ki raporda tez çıktı.kısmetse pazartesi günü doktoruma götürücem.artık inşallah ilacımın dozunu düşürecek.allah herkese acil şifalar versin.en korktuğum şey ameliyatlık bir durum olmasıydı am zannedersem bu sefer ilaçlarla yırttık.

Üye
    caglarcanagir Avatarı

Gerçek Adı
    daily living
    Son Giriş
    18.09-2016
    Saat
    23:08
    Yaşadığı Yer
    ANKARA

caglarcanagir

timus un olup olmaması önemi olduğunu sanmıyorum çünkü ileriki zamanlarda sorun yaratmasından ve timus a bağlı bir rahatsızlık değil sağdece tetiklediği için kontröl altında tutulması şart sonuçta ne olursa olsun teşhis konduysa şimdi veya ileriki zamanlarda ortaya çıkmayacağı kimse bilemez her ne olursa olsun genede moralimizi yüksek tutmak gerekir...

ZUHAL ÖDEMİŞ

slm
    10 dk yürüyünce nefes darlığı çekiyorum,sesim amelayattan beri kısık.nörologuma sordum griptende olabilir timektomiden de olabilir myasteniden de olabilir diyor.prof neyin neden olduğunu bilmezse ben ne yapacağım daha da moralim bozuluyor. yazı yazmaya başlayınca 5dk sonra elim kalem tutmuyortedavime ankara hacettepe de devam etmeye karar verdim
    Hepimize geçmiş olsun.

gülseren

geçmiş olsun
    nekadar oldu ameliyat oldugunuz

Üye
    aylin gürtekin Avatarı

Gerçek Adı
    aylin gürtekin
    Son Giriş
    20.11-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

aylin gürtekin

zuhal hanım çok geçmişler olsun.sizin bu yazdıklarınız,benim hastalığımın teşhisi konulmadan yaşadıklarım...ameliyatı ne zaman oldunuz?durumunuz şimdi daha mı kötü yoksa hiçbir gelişme yok mu öğrenmek isterim.sağlıklı günler dilerim...

ZUHAL ÖDEMİŞ

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    slm
    4 ay önce ameliyat oldum ameliyın etkisinin en erken 1 en geç 5 yıl içinde olacağını söylemişti doktorlar. Ben son 1 aydır solunum güçlüğü çekiyorum ve yorgununum. Daha önce yoktu. Hatta ameliyattan önce ellerimde ve kollarımda güç kaybı aniden düşmeler ve elimde bir şey tutamamaktan başka sorunum yoktu. Bide ölübalık gözlerimi unutmamak lazım. Sizler ameliyat oldunuz mu şu an ne durumdasınız.

Doktorum myasteniniz kış ve yaz aylarında komplikasyonlarının daha fazla olabileceğini de söylemişti.
    Mestinonu dr tavsiyesiyle kırarak yarım draje kullanıyorum. Bu şekilde kulanan var mı
    Hepimize geçmiş olsun

Sayfa 26 / 78 İlkİlk ... 162223242526272829303676 ... SonSon

LinkBacks (?)