Sayfa 16 / 78 İlkİlk ... 61213141516171819202666 ... SonSon
Toplam 1167 mesajın 226-240 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    aferdane Avatarı

Son Giriş
    15.07-2010
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    Elazığ

aferdane

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    fcu ve zuhal hanıma ben de geçmiş olsun diyorum. Laz kızı bana ilaçlarımı sormuşsun. ben 3 yıl kadar deltakortril kullandım. ancak yan etkillerden dolayı doktorum beni bir endokrın hekimine yolladı (Çapa da ). o da bana Flantadin adlı kortizon içeren bir ilacı verdi. şu an gün aşırı 1 tablet kullnaıyorum. yan etrkisi daha az.halen İmuran 150 mg kullanıyorum. kasımda azalacak

zesin

arkadaşlar bu imuran nasıl bir ilaç?

Üye
    MÜZİSYEN Avatarı

Gerçek Adı
    SÜLEYMAN KESKİNER
    Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    19:57
    Yaşadığı Yer
    Kirsehir

MÜZİSYEN Imuran

Imuran, tek başına, ya da daha sık olarak, bağışıklık cevabını etkileyen diğer maddeler (genellikle kortikosteroidler) ve yöntemlerle birlikte uygulanan bir immünsupresan antimetabolittir. Terapötik etkisi ancak haftalar ya da aylar sonra görülebilir ve steroidden tasarruf ettirici bir etki de yapabilir; böylece yüksek dozlarda ve uzun süreli kortikosteroid kullanımında görülen toksisiteyi azaltır. Imuran, kortikosteroidlerle ve/veya diğer immünsupresif madde ve yöntemlerle birlikte, renal transplant, kardiyak transplant ve hepatik transplant gibi organ transplantlarının kabul edilebilirliğini arttırmak ve renal transplant alıcılarının kortikosteroid ihtiyaçlarını azaltmakta endikedir.0542 646 44 63 suleymankeskiner@hotmail.com

ilknur1971

sevqılı aferdane ..
    e-postanı aldım .. cevap da yazdm qormedn qalıba .. sonra bende snı ekledım .. bı sorun mu oldu anlamadım cunku hıc acık qormedım senı .. ıstersen sen benı ekle .. birlikcircir@hotmail.com

arkadaslar ..
    fıratın ve zuhal hanımın ıyı olmasına cok sevındım .. ınsallah en yakın zamanda yorumlarını okuruz .. hoscakalın ..

sevqılı laz kızı ..
    uzun sure mı kortızon kullandın ? o yuzden mı kemık erımesı basladı ? ben de 7 aydır kullanıyorm o yuzden korkmaya basladım .. ne kadar suredır kullandıqını yazarsan sevınırım .. ve ne dozda kullandın ? qecmıs olsun ..

AYŞE AYGÖR

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: zesin Mesajı Gör
    arkadaşlar bu imuran nasıl bir ilaç?
    imuranla ilgili benim de söylemek istediklerim var.iki yıl önce doktorumuz yoğun olarak kullandığımız kortızonun etkılerını azaltmak için bu ilaca başlamamız gerektiğini belirtti.biz de tabikide kortizon kullanımında doğabilecek zararlardançok korktuğumuz için çok sevinerek başladık bu ilacı kullanmaya.ancak ne varki kullanmaya başladığımız(annemin)ilk günden itibaren mide bulantısı şeklinde şikayetler gündeme geldi.arkadaşlar bu mide bulantısı sıradan bir bulanma şeklinde değildi.akciğerlerini kendisi aspre edebilen annemi çığlıklarla bağırtacak şekildeydi.doktorumuz bir uyum süreci olduğunu,zamanla vücudun alışacağını söyleyerek dozları azalttı.günde 2 taneden çeyreğe kadar düştük.fakat hiçbir değişiklik olmuyordu.tabi bu arada acillik olduğumuz dönemleri anlatmıyorum.uzatmayayım üzerinden heralde 3 ay kadar geçtiğinde yapılan testlerde karaciğerin kaybedilmek üzere olduğu anlaşıldı ve immuran kullanımı durduruldu.son olarak demek istediğim her bünye bu ilacı kabul etmiyor.biz bunu ve burada yazamadığım bu ilaçla ilgili pekçok problemi yaşadık.

Üye
    laz kızı Avatarı

Son Giriş
    25.07-2010
    Saat
    16:55
    Yaşadığı Yer
    samsun merkez

laz kızı

merhaba ilknur ben yaklaşık bir sene kullandım ilk başladigimda 4 taneyle başladım yavaş yavaş biraktım bayadır kullanmıyorum ameliyat olan arkadaşlarıma gecmiş olsun allahtan acil şifalar dilrim ameliyatlarının güzel gectıgıne cok sevindim en kısa zamanda burda görüşmek dilgiyle

bodrum dan

süleyman abi nasıl bir anlatmışsın imuranı doktor gibi vallao yüzden de hiçbişey anlamadım.ben ameliyat olalı 2 ay olacak 19 unda.bu aradada ışın tedavim başlayacak bu hafta.kortitozunu şimdi(prednol)gün aşırı 80mg olarak içicem ve 1 adet olarak imurana başlıycam.ve bu aradada tam kan sayımı yapılıp imuranın vücuda uyumuna bakılacak.ona göre dozu günde 3 e çıkarılacak.ve bu arada tabiki bağışıklık sistemimi iyice çökecek.dr umun planlarına göre 3 ay içinde de kortizon bırakılıp sadece mestinon ve imuranla devam edilecek.bu arada ben kortizona başladığım günden itibaren kemik erimesi için haftada bir fosamax ve hergün cal d vita içiyorum ve tabiki bol sütlü ve yoğurtlu diyet.yaklaşık 2 ay oldu kortizon kullanalı ve asla tuzlu yemedim ekmeğim bile.ve diyete tamamen uydum dolayısıyla HİÇ kilo almadım.ilaç kullanan deneyimli arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.mutlu günler....

Üye
    caglarcanagir Avatarı

Gerçek Adı
    daily living
    Son Giriş
    18.09-2016
    Saat
    23:08
    Yaşadığı Yer
    ANKARA

caglarcanagir

Dynamis Homeopati Tedavi Merkezi bir bakmanızı tavsiye ederim

http://www.fengshui-istanbul.com/homeopati.htm

----------

fırat ve zuhal a çok büyük geçmişler olsun inşallah bu ameliyattan sonra kırlarda ceylan gibi zıplaya zıplaya koşarlar kelebek gibi çiçeklere konarlar...

Üye
    aferdane Avatarı

Son Giriş
    15.07-2010
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    Elazığ

aferdane

selamlar herkese. kortizon kullana arkadaşlar tuzlu yemesin, mide koruyucu ilaç alsın.ayrıca 6 ayda bir göz kontrolu yaptırsın. bu arada İmuran adlı ilaçtan bahsedeceğim. bu ilaç bağışıklığı düşüren bir ilaç. verilmesinin amacı vucudun yaptığı antikorları yok etmek. tabii bu arada diğer mikroplara karşı savunmasız oluyorsunuz. bunun için de el temizliğine dikkat etmeli ve fazla kişi ile toklşmaktan öpüşmekten vaz geçmeniz gerekiyor. ilacın başlangıcında mide şikayetleri oluyor ama azalıyor zamanla. bir de başta 10 günde bir sonra ayda bir tam kan ve karaciğer enzimlerine baktırmanız gerekiyor. tam kanda önemli olan lenfosit sayısı bunun da 800 ün altına inmemesai gerekiyor. karaciğer enzimleri başta artıyor ve sonra azalıyor. bunu da takip etmek lazım. yoksa sorun yok

bodrum dan

DİŞİM AĞRIYOOO,
    öncelikle aferdane teşekkürler yanıtın için.bugün başladım imurana.haftaya tam kan testi yapılacak.bu arada dişim ağrıyo ve nasıl uyuşturulacak bilmiyorum.diş sıkıntısı çekip tedavi olan varsa bilgi almak istiyorum.bize özel bir anestezi şekli var mı?

fcu,
    çok sevindim durumuna.mg olarak durumun nasıl gücün vb.inşallah daha iyi olursun.çok geçmiş olsun.

zesin

fcu inanılmaz sevindiimmm çok rahatlamış olmalısınnn.... dikişlerde alınınca ohh bee dersinnn sende benm gibi mutlu girip mutlu çıktın heraldee... çok sevindimm ...

diş ağrısı şikayeti olan kaderdaşım ben 3 ay önce dişimi çektirdim doktoruma danıştım diş doktorunun verdiği iilacı o onaylayınca kullandımm sonrasında dişimi çektirdimm ...diş doktorundan herşeyi öğrnip doktoruna danışmanı tavsiye ederim hangi anestezi uygulayacağını bile ama bana bişi olmadı gayet iiyimm..

bodrum dan

zesin saol ilgine.bugün temizlediler diş taşlarını falan ama yinede ağrıyo.bide ışın tedavim başlayacağı için hemen çözmem lazım sorunu.çünkü ışın tedaviisi olurken yapılamıyo hiç bir işlem.

AYŞE AYGÖR

arkadaşlar;içinizde akciğer bt si çekilip timus'a rastlanmayan var mı?

Üye
    laz kızı Avatarı

Son Giriş
    25.07-2010
    Saat
    16:55
    Yaşadığı Yer
    samsun merkez

laz kızı

merhaba bodrumdakı arkadaşim sana birşey soracam neden ışın tedavisi görüyorsun bende oyle birşey olmadı ameliyattan sonra merak ettim neden ışın doktorunmu tavsiya etti nete gerek gördüde görüyorsun ayrıca bende yenı dişlerimi dolgu ve cektırdım birşey olmadı önce kendi doktorumla görüştüm sonra dişcime elimdek listeyi gösterdim ondan sonra yaptırdım gecmiş olsun

----------

fc arkadaşım sanada cok gecmiş olsun dikişlerini almıyacaklar sadece uclaını kesecekler bende öyle yaptılar ama gercekten iyi olmana sevindim bizi bizden başkası anlamaz kendine iyi bak buarada sen lazlardan pek hoşlanmiyordun öyle hatrlıyorum

ZUHAL ÖDEMİŞ

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    slm
    Taburcu oldum evdeyim.Allah'a şükür iyiyim.
    fcu81 sanada geçmiş olsun.
    Hepinizden Allah razı olsun. Beni yanlız bırakmayan Süleyman bey'e okan burak a ayça hanıma çok teşekkür ederim.
    İbni Sina da Adem hocanın ekibine timüs belirgin değildi.açık timektomy oldum. İyi ki açık olmuşum 545 gr yağ çıkarıldı. Patololoji sonucunda Yağ dokusunun içinde çok sayıda timik doku varmış. Malign (kanser) oluşmamış.Drenler çekilirken ve kateter takılırken bayıldım adım nazlıcan a çıktı. ameliyattan önce 3 kez plazmaferez yapıldı. Adem güngör hoca ve Dr Sinan Issı alanlarına hakimler ve hasta değil insan muamelesi yapıyorlar.Ameliyat olmayı düşünenlerin bu hocayı da değerlendirmesini tavsiye ederim.3*1 mestinon kullanıyorum ameliyattan sonra kontrollere göre azaltabilecegiz.
    evdeyim oturup kalkarken zorlanmam dışında sorunum yok.
    Dikişlerim estetik ince bi çizgi var oda 6 ay sonra kaybolacak.Dr sinanın ellerine sağlık.Zaten iz bıraksa onu vuracaktım.)
    Hepimize çok geçmiş olsun

Sayfa 16 / 78 İlkİlk ... 61213141516171819202666 ... SonSon

LinkBacks (?)