Sayfa 9 / 9 İlkİlk ... 56789
Toplam 125 mesajın 121-125 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    adımehmet Avatarı

Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    00:17
    Yaşadığı Yer
    istanbul

adımehmet

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Cok sukur sonunda aldim raporu,şimdi ekpss ye çalışıyorum.. ilgilenen herkese teşekkürler..tüm arkadaşlara hayatta başarılar..

Üye
    necmettin79 Avatarı

Gerçek Adı
    necmettin bakkallar
    Son Giriş
    21.05-2016
    Saat
    10:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul

necmettin79

ARKADAŞLAR BU mexitil ilacına niye bu kadar takılıyorsunuz.Arkadaşlar 41 yaşındayım 19 yıldan beri çeşitli doktor tedavilerinden ve gözetimlerinden geçtim Allah razı olsun şimdi emekli oldu çapa tıp fakültesi nöroloji bölümünde Peraye Oflazer isminde prof hocamızın çok yardımı oldu. Bu adını zikrettiğiniz ilaç bir nevi kas gevşeticisi ve yan etkileri çok fazla Peraye hocamıza ilk tedavi için gittiğimde sordugu ilk soru ilaç ismi oldu mexitil diyince çocugum olup olmadıgını sordu direk.
    Arkadaşlar ben şu an TEGRATOL CR 200 kullanıyorum hayatım düzene girdi şükürler olsun ancak arada baş dönmesi yapıyor doktoruma sordugumda ilacın dozunu arada düşürmemi söylüyor. Hem bu ilaçı düzenli kullanınca öğle geçici değil kalıcı etkisi var.Tabi bu koşarak merdiven çıkıyorum veya top oynuyorum demek değil ama ama eskiye göre çok çok iyiyim
    Yanlız size tavsiyem bu ilaç bana iyi size kötü olabilir doktorunuzla istişare edin derim
    geçmiş olsun

Üye
    miller Avatarı

Gerçek Adı
    salih
    Son Giriş
    20.11-2016
    Saat
    21:29
    Yaşadığı Yer
    kayseri

miller

merhabalar
    .. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi nöroloji polikliniğine gittim.. askerde myotonia congenita teşhisi konuldu burda da inceletmek istiyorum dedim..
    EMG ye gittim... EMG sonuçların myotoni? pompe ? .. yatış verilerek araştırılma yapıldım 12 gün sürdü..

1- EKG 2-Akciğer Röntgen 3-İç Hastalıkları 4-EKO 5-Kardiyoloji 6-Troid US 7-Göz 8-Solunum Testi (yatarak ve oturarak) 9-Pompe kanı (yurt dışına gönderildi)
    toplamda 21 tüp kan alındı

- Göz kuruluğu tespit edildi systane lubrikant göz damlası verildi
    - Şeker yüklemesi yapıldı gizli şeker olmadığına,
    - D vitamini eksikliği 4,8 oranı (20-120 aralığı) D-vit ampül
    - B 12 eksikliği.. dodex verildi.

ilk günden başlayarak yarım EPDANTOİN verildi daha sonra tam verildi ve bunu kullanmam söylendi.. bu hap beni sürekli uyutuyor acaip hissizlik veriyor.

myotonik distrofi açısından yurt dışına kan gönderilmek istendi 3 bin dolara.. kabul etmedim
    Altı ayda bir EKO çekinmem söylendi..
    EPDANTOİN kullanan oldu mu hiç .. faydası var mı?

2 tane profesör inceldi.. rapor verilemez sadece ağır ve tehlikeli işlerde çalışamaz raporu alabilirsin dedi.

drfatiqu

Merhaba Salih..sonuç itibariyle sana kesin tanı konulmadan mı ilaç başlandı ???hastalığının teşhisi için sana tavsiyem eğer imkanların varsa kas hastalıkları konusunda daha donanımlı olan bir tıp fakültesine git...forumdaki arkadaşlarda ben de nerelerin nöroloji departmanı kas hastalıklarında donanımlıdır diye yazarız sana...

Üye
    miller Avatarı

Gerçek Adı
    salih
    Son Giriş
    20.11-2016
    Saat
    21:29
    Yaşadığı Yer
    kayseri

miller

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba drfatiqu..EMG sonucu yazılan yazı ''Bu EMG de myotonik fenomen ile normal ve normalden uzun süreli MUAPların yanısıra kısa sürelilerin görülmesi myojenik lesyon lehine bulgulardır''....myotonik distrofi ? ve pompe ? .. pompe kanı aldılar yalnız pompe olmadığına kanaat getirdiler.. hastaneden çıkarken verdikleri epikriz de myotonik distrofi yazıyor.. tıp fakültesi hastanesindeki ilk günüm söylendi,ikinci günümde yarım epdantoin başlanıldı. geçen hafta devlet hastanesine gittim orda da epdantoine devam etmem söylendi.. hatta fakültede öğrencilerle derse katıldım onayım alınarak. doktor tek tek motor sistem muayenesi yaptı. orda da tüm bulguların var olduğunu söyledi..
    Kayseri de yaşıyorum. önerebileceğiniz hastene varsa şuan olmasada ileri zamanda gidebilirim. teşekkürler

Sayfa 9 / 9 İlkİlk ... 56789