Sayfa 5 / 9 İlkİlk 123456789 SonSon
Toplam 125 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tahaenes Avatarı

Gerçek Adı
    Sezgin
    Son Giriş
    19.05-2016
    Saat
    00:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Başakşehir

tahaenes

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    nihat bey ,
    askerlik konusunda ortağız. gerçekten bizde çok çektik ama eski kuşak böyle yaştaşız. bizim zamanımızda hastalığın adı belli değildi. şimdiki gençler yatıp kalkıp dua etsinler. mexitil, indirimler erken emeklilik askerlikte muafiyet yatsın kalksınlar dua etsinler. eskiler mağdur şimdilelere göre ama nasip her işte bir hayır vardır.
    gelelim sizin meseleye, siz çalışıyorsanız iş yeriniz aracılığıyla defterdarlık üzerinden vergi indirimi talep edeceksiniz. gerisi kendiliğinden gelir. mardinde yoksa hastane sizi en ykaın bir hastaneye atayacaklardır hatta size soruyorlar nereyi istersin diye ulaşım kolay olsun diye devlet yardım bile ediyor sizde araştırın hangi hastane daha uygunsa onu seçin veya bırakın kendileri atasın ve gidin durumunuzu anlatın zaten miyotoni olduğunuz EEG testinden çıkacaktır. o testi istiyecekler sizden o yeterli muayenede onu destekler. gününüz yetersiz 3760 a tamamladınız mı hiç bier engel kalmadan allahın izniyle emeklisiniz.
    allah yardımcımız olsub vesselam.

fatih bey,

bu mexitil ile mexicord aynı ilaç değil mi ? yani sadece isimleri mi farklı yoksa gerçekten içerikleride farklımı ? ortada bir yanlış algılama mı var ? Mexitil yurt dışında hala var ben getirttim içiyorum üzerinde mexitil yazıyor. Mexicord diye başka bir ilaç mı var.

birde sizin dediğinize göre bu ilaç yerine başka bir ilaçmı üretiyor firma içieriği aynı fiyatı sanırım daha düşük dediğinize göre mexitil 70 euroya satıyor teb. çok para. dediğiniz doğruysa ve o ileç mexitil ile aynı ise yaşadık gibi.

bilgi verirseniz seviniriz.

miro-47

tşkrlr taha enes

drfatiqu

sezgin bey mexicord,mexitil,ritalmex...hepsi aynı içeriğe sahip..ritalmex daha ucuz....bu arada ilaç raporuna myotoni ve kardiyak aritmiler diye teşhis yazdırırsanız endikasyon dışı ilaç formuyla uğraşmazsınız.nöroloji uzmanı yerine kardiyoloji uzmanındanda sadece kardiyak aritmiler teşhisiyle rapor çıkarttırabilirsiniz...kutu başı sgk çalışanı iseniz 3 tl gibi bir fark çıkartıyormuş...

Üye
    huldil Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Aras
    Son Giriş
    18.11-2014
    Saat
    18:36
    Yaşadığı Yer
    istanbul

huldil

Ardaşlar az önce il sağlık müdürlüğüne mail gönderdim hastalıgımız ve bu yeni çıkan ritalmex'in Türkiye'de üretilmesi ve ya dağıtılması amacıyla, sizlerinde bu şekilde mail göndererek mevcut tepkimizi göstermeliyiz ve buna kayıtsız kalmayacaklardır inanın bana, istanbul@saglik.gov.tr .
    Şansımızı denemekte fayda var, gerçekten de ithal ilaç bürosuyla falan uğraşmaktan kendi adıma çok sıkıldım. Hastalığım bile bu kadar zeval vermedi. 2009a kadar herşey ne kadar da güzeldi..

drfatiqu

noroloji kardiyak aritmiler ve myotoni teşhisinin ikisinide birden aynı raporda yazabilir...

Üye
    isanes Avatarı

Gerçek Adı
    isa nes
    Son Giriş
    15.01-2012
    Saat
    00:09
    Yaşadığı Yer
    ankara

isanes

slm ilac hic kullanmadım ben 36 yaşındayım ayaklarım yaş ilerleyince kasılmalar yada tutulmalar arttı diyebilirim bu ilac buna fayda saglarmı

drfatiqu

İsa bey çoğu hastada fayda sağlıyor diyebilirim.ama bu kesinlikle hastalığın belirtilerini tamamen geçiriyor anlamına gelmiyor..
    selamlar...

bu arada artık forumu kullanan kişi sayısı baya azaldı sanırım,bir nedeni var mı bilen yazsın....

Üye
    huldil Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Aras
    Son Giriş
    18.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

huldil

arkadaşlar, şubat 1 için hastaneden randevu aldım, %40 engelli raporu alma şansım var mı sizce?

yere2323

herkese selam adım yılmaz ben hastalığımı 14 yaşında farkettim ama sonra aklıma geldi ilkokulda mendil kapmaca oynayamazdım askere gittim dediğiniz gibi inanmadılar daha sonra gataya gittim 6 ay 15 gün sonrasına randevu verdiler anlayacağınız 11 aylık askerlikten sonra çürük verdiler ordakilere çürük yerine iyileştirseniz dedim beni başlarından savdılar daha sonra sivile geldim siirt kısıtlı imkanlar zaten çoğu doktor ne olduğunu bilmiyor en son 2006 yılında özel hastanede işe başladım noroloji uzm gittim sende yok dedi askerdeki raporu gösterdim 11 subay imzalı rapor tamam dedi emg yaptık anlamadığı için sende yok dediler neyse bende uzun süre araştırma yaptım mexitili keşfettim gittim noroloğa biliyorum dedi yaz ilacı dedim etken maddesini bilmediği için yazamadı neyse ilaç ismini buldum daha sonra yazdı kullandım çok iyi geliyordu üretimden kaldırıldı bulamadım almanyadan istedim getirtemedim şimdi sorum şu heyet raporu yani %40 lık rapor için ilk etapta nereye gidecem burdaki bir devlet hastanesine mi yoksa direk bir üniversiteyemi? bence birlik olmak ve hatta gerekirse bir çatı aktında toplanmak dernek ne bileyim bunun gibi bir şey işte tşk herkese

Üye
    huldil Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Aras
    Son Giriş
    18.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

huldil

yılmaz kardeş, öncelikle aramıza hoş geldin,

atlattığın tüm evreleri ben de atlattım ama henüz askere gitmedim ben de rapor için hastaneden randevu aldım, daha gitmedim ama verirler mi vermezlermi bilmiyorum, raporu almak için devlet hastanesine gitmen kafidir, sana en yakın devlet hastanesi nerdeyse oraya gidip başhekimlikten heyet raporu için randevu isteyeceksin, sana ileri bir tarihe gün verecekler ve sonunu bekleyeceksin.

dernek kurma fikri güzel ama sayıca da bir yerlere gelmek lazım, bunun için herkesin katılımı şart, bunu burda halletmek zor, artık çok kişi uğramıyor bile foruma...

yere2323

ben devlet hastanesine gittim onlar sgk ye git dediler sgk da bana maliye ye vergi indirimi başvurusunda bulun dediler bende başvurdum bakalım neler olacak mustafa bey bence siz askere gitmeden önce mutlaka bu raporu almaya çalışın mutlaka verirler

mustafa bey benim aklıma bir fikir geldi facebook ta bir sayfa açsak ve orda toplanmaya çalışsak bence faydası olacaktır ben sayfayı açıyorum

Üye
    huldil Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Aras
    Son Giriş
    18.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

huldil

yere2323 ben işin en zor tarafından başlayarak gittim Okmeydanı eğitim ve araştırma hastanesinden kişisel müracaat yaparak özürlü sağlık kurulu raporu talebinde bulundum, nihayetinde heyet bana %0(rakam ile yüzde sıfır) rapor verdi, arkadaşlar sizce bu mümkün mü?

Fatih bey yüzde 0 rapor verdiler, ben de akbil vs. belediye yardımlarından ve erken emeklilik gibi haklardan yararlanmak istiyorum bunun için raporu sizce gidip istanbul'un hangi hastanesinde çıkarmayı denemeliyim?

Yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar. Facebook grubumuz varsa lütfen biri yazabilir mi?

Mustafa Aras | Facebook
    Mustafa Aras (@huldil) Twitter'da

drfatiqu

şu an istanbulda hangi fakültede bilmiyorum ama piraye serdaroğlu isminde bir hocayı araştır ve onun olduğu hastaneye gitmeni tavsiye ederim...türkiyede kas hastalıkları konusunda en iyilerdendir...özürlülük oranın ne ise en doğru şekilde orda verilir diye düşünüyorum...selamlar...

Üye
    isoakcabay Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    14.11-2015
    Saat
    01:59
    Yaşadığı Yer
    istanbul

isoakcabay

selam arkadaslar bende mıyotoni konjentina hastasıyım ıkı yıl once teshıs kondu mexsitil denen ilacı bulamadım pıyasada doktorum bana tegratol denen ılacı kullanmamı onerdı bıkac ay kullandım fazla bısey faretmedı hareketlerımde en son gıttıgımde bıraktıgımı soyledım ılacı baska bı ılac onermedı sate oda.ben sunu merak edıyorum bıze özurlu raporu veryolarmı acaba veryolarsada % kactır bılgısı olan arkadaslar yazarsa sevınırım bu arada msn adresım isoakcabay@hotmail.com ankmert06 sana katılıyorum bu hastalık cok lanet bı hastalık ((

drfatiqu

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba ismail.daha önceki sayfalarda da yazmıştık;yüzde 40 ve üzeri verebilirler..

Sayfa 5 / 9 İlkİlk 123456789 SonSon