Sayfa 6 / 16 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon
Toplam 226 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    _KaBuS_ Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    14.05-2013
    Saat
    15:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bende spina bifida hastasıyım 6 aylıkken kesem alınmış belden aşağısında kısmi his var 19-20 yaşına kadar normal bir şekilde yürüyebiliyordum sağlam insanlar gibi ama ondan sonra iki taraftada kalça çıkıklığı meydana geldi şuan koltuk değnei ve tekerlikli sandalye kullanıyorum ve şuana kadar hastalığımı bilmiyordum yani spina bifida dan bi haberdim açıkcası hiç araştırmamış ve merak etmemiştim meğerse benim gibi ne çok insan varmış neyse uzun lafın kısası sizlerle tanışıp dertleşmek hatta izmirdeki arkadaşlarla birebir görüşmek isterim sanırım paylaşacağımız çok şey var

Üye
    SERDEN Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    25.05-2010
    Saat
    16:04
    Yaşadığı Yer
    izmir / karşıyaka
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benimde 2001 doğumlu spina bifidalı kızım var.çok şükür yürümesinde bir sorunu yok.sadece tak yapıyoruz.fakat bezden kurtulamadık. sık sık enfeksiyon oluyor.herkese geçmiş olsun

Üye
    bekir hamza Avatarı

Gerçek Adı
    erol
    Son Giriş
    02.07-2014
    Saat
    17:38
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm benim oğlumda spina bifidalı onunki tetret kord şuan 3 yaşında 2 yaşında ameliyat oldu.onda kese yoktu 18 aylıkken yürüdüğü ve sağ bacağını tam kullanmadığı için doktora götürdük emar sonucu tanı konuldu şuan durumu iyi ufak tefek tuvalet sıkıntısı oluyor yazışmak isteyenler yazışıp sıkıntıları paylaşabiliriz.

Üye
    büşra su Avatarı

Gerçek Adı
    Büşrasu
    Son Giriş
    05.04-2010
    Saat
    20:55
    Yaşadığı Yer
    bodrum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba;
    Bendede gergin omurilik ve spina bifida (tetret kord) ve skolyoz rahatsızlığım vardı.30 eylül 2oo9'da marmara ünv.de 3 ameliyatıda birden oldum.Benimde spina bifidam doğuştandı.Ailem çok küçük ameliyat ettirmemişler kormuşlar.Ama şimdi herşey yolunda 2 hafta hastanede 1 gün yoğun bakımda kaldım.Platin takıldı ve 2.5 ay çelik korse kullandım.Skolyozum 59 dereceydi.Zor günlerdi ama artk okuluma hayatma hiç skıntısız devam ediyorum.Yanlız bir kaç soru sormak istiyorum sizlere belde kıllanma gergin omurilik rahatsızlığından mı spina bifidadan mı ortaya çıkıyor? Skolyozz amelyatndan sonra korse kullandınz mı ve platinleri aldrdnız mı?
    Son olarak hayata engellerimizden dolayı sıkıntı çekmek için ağlamak üzülmek için değil bunlarla başetmek hayata daha da tutunmak diğerlerinden daha güçlü olduğumuzu kanıtlamak için geldik.Kesinlikle hiçbir şeyi kafanıza takmayaın herşeyin çözümü.Sİz her zaman olumlu düşünün.Cesur olun,sonuçta bu hayata bir kere geliyoruz Değil mi?

Bu arada ben 13 yaşndayım. =)

Üye
    urmaz Avatarı

Son Giriş
    28.10-2010
    Saat
    21:45
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

büşra su 13 yaşndayım. =) inşallah sen yirmi yaşını görmeden her şey daha güzel olur bende spina bifidalıyım doğuştan bir rahatsızlıktır bende belde kıllanma yok muhtemelen farklı bir sebebi olabilir Allah hepimizin yardımcısı olsun

Üye
    SoN_sAvAşÇı Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:41
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun arkadaslar hastalıgın her türlüsü var herkese ALLAH acil sifalar verin inşş

Üye
    GuLeNKIZ Avatarı

Son Giriş
    17.03-2013
    Saat
    17:13
    Yaşadığı Yer
    uzaklar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gerçekten çok güzel bi noktaya değinmişsiniz anne karnında oluşan bu hastalığa neden olan etkenler çok fazla bilinmiyor. Anneleri bilinçlendirmek belkide bu hastalıkla doğan bebek sayısını azaltacaktır.

Üye
    tutkulalsezen Avatarı

Gerçek Adı
    sevalsezen
    Son Giriş
    15.04-2011
    Saat
    23:55
    Yaşadığı Yer
    adana/seyhan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benm kızımda 3 günlükken boynundaki kese ameliyatı oldu.şu an 5 yaşında 9 ay önce de 2. ameliyatını boynundan geçirdi. denge kaybı çok vardı.şuan çok iyi el ayak fonksiyonları çok iyi,sadece çok değişken ruhsal yapıya sahip,tuvalet,görme v.s.. problemimiz yok..nisanda doktor kontrolü var.bundan sonra bizi ne gibi riskler bekleyebilir?..doktorumuza neler sormalıyız
    HERKESE GEÇMİŞ OLSUN...
    TEŞEKKÜRLER!!

Üye
    kübraa Avatarı

Son Giriş
    30.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

meraba arkadaslar bende sıpına bifidalıyım (keseli).... ama benım hala belımdekı kese duruyo....

Üye
    urmaz Avatarı

Son Giriş
    28.10-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kese duruyorsa yürüyebilir musunuz? geçmiş olsun

Üye
    kübraa Avatarı

Son Giriş
    30.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

urmaz;saglıklı kışıler gıbı olmasada yuruyebılıyorum... dısarıda kullanmam ıcın kısa bacak yurume chazı verdıler onu kullanıyorum ama o olmadan da yuruyebılıyorum...

Üye
    urmaz Avatarı

Son Giriş
    28.10-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sizin için sevindim kübraa kesesi alınmayanlar yürüme konusun da daha şanslı bir kez daha teyit etmek istemiştim cevapladığın teşekkürler.

Üye
    hüdanur Avatarı

Gerçek Adı
    HÜDANUR
    Son Giriş
    28.12-2010
    Saat
    19:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mrb oncelıkle tum hastalara acil şifalar dılerım . 5.5 aylık spına bıfıda ve hıdrosefali olan bır kızım var doğar doğmaz 3.gun amelıyat oldu . Ayaklarıda deforme olmuştu alcıyla tam normal ayak gıbı olmasada şukurler olsun eskısınden cok dahada ıyı. O sırada ultrasyona gonderdıler ve kalca cıkığını tespit ettıler . Her 2 ayaktada cok hafıf bır kıpırdama var ama ayak parmaklarını kıpırdatmıyor.dızden aşagısı bıleğe kadar pullanıp ve alerjı oluyor ve kalca çıkığı için pavlık bandajı kullanıyorum her doktor değişik tavsiyelerde bulunuyorlar bebeği bu surecı geççiren bırı var mı tavsiyelerınıze cok acıl ihtiyacım var . Hakkaride oldugumuz icin van da tedavı surduruyoruz ıyı bır doktor tanıdıgı olan varsa lutfe bıldırsın .....unutmadan kızımın sırtın da sert bır çıkıntı var acaba o da zamanla yada amelyatla duzelır mı ... Mesane ve buyuk abdest kac aylıktan sonra tedavıye goturmem gerekıyor yardımcı olursanız cok sewınırım tekrardan bu guzel yavru larımız için allah tan şifa dilerm........

Üye
    yasemin_43_76 Avatarı

Son Giriş
    27.08-2010
    Saat
    07:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb bende spina bifidaliyim siteye yeni üye oldum yasim 33 tecrübelerimden faydalanmak isteyen olursa seve seve yardimci olurum. Yazmaniz yeterli.

Üye
    BEKİREFE Avatarı

Son Giriş
    12.12-2010
    Saat
    18:56
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hepinize geçmiş olsun benimde 3 buçuk yaşında bir oğlum var ve 9 aylıkken (Tethered cord lipom) belinden ameliyat oldu
    şuan idrar sorunu yok ama sol bacağı sağa göre zayıf, soğuk ve yürürken aksayarap yürüyor tek sorunumuz bu

böyle bir site olması çok güzel araştırma yaparken karşılaştım

Sayfa 6 / 16 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon

Başlığın Etiketleri