1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 20 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ebru^_^ Avatarı

Son Giriş
    23.10-2015
    Saat
    01:08
    Yaşadığı Yer
    karabük
    Blog Mesajları
    2

ebru^_^ Akut Dissemine Ensefalomiyelit (ADEM) hastası olan var mı?

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    akut dissemine ensefalomyelit(ADEM) hastalığı geçiren arkadşlar varsa bana benimle bilgilerini paylabilirler mi? bende geçirdim ve iyileşme süresini öğrenmek istiyorum.

Ömer erkan Adem hastalığı

Yiğenim geçirdi belden aşağısı felç nasıl bi yol izlemeliyiz yardımcı olursanız şimdiden teşekkürler

Üye
    ebru^_^ Avatarı

Son Giriş
    23.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    karabük
    Blog Mesajları
    2

ebru^_^

ben bu hastalığı geçireli 4 yıl oldu şuan allaha şükür iyiyim yiğeyinizin durumunu bilmiyorum ben çok ağır geçirdim ölümlerden döndüm .

Üye
    kayzersoze90 Avatarı

Gerçek Adı
    Serdal
    Son Giriş
    12.01-2014
    Saat
    18:48
    Yaşadığı Yer
    Kahramanmaraş

kayzersoze90 Adem Hastalığı geçiren lütfen iletişim kurun!!!

3-4 ay önce bir rahatsızlık geçirdim. Şimdiki doktorum Adem olduğunu söyledi. Burada bu hastalığı geçirmiş olanlar benimle iletişime geçerse çok memnun olurum. Çok nadir rastlanan bir hastalık olduğu için, bu hastalığı geçirmiş bulunan birini bulmak da o kadar güçleşiyor.

Moonlight34

Merhaba bir yakınımız 19 nisandan beri bu teshisle hastanede. Yürüme konuşma yutkunma yok yoğun bakımda kalıyo. 10 gün kortizon uyguladik ilac tedavisini bitirdik diyolar.bu hastaliktaki tedavi bu mu? Tedavi sürecini nasıl geçirdini anlatabilir misiniz lütfen

Ömer erkan

Öncelikle cok gecmis olsun kac yasında bu hasta bi ikinciside eğer cocuk ise yanında kalan kişi cok uyanık olsun kendisinede zarar verebilir cocuk 0553 451 01 72 ararsanız konusuruz tekrar gecmis olsun

Ebru hanım cok gecmis olsun yeni gordum msjinizi simdi nasıldınız bi aksama bıraktımı sizde bu hastalık

Moonlight34

Teşekkür ederim 29 yaşında. LeZyonlarin biri beyin sapında o yüzden biraz ağır geçiyo

Üye
    ebru^_^ Avatarı

Son Giriş
    23.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    karabük
    Blog Mesajları
    2

ebru^_^

Tabiki bir hasar degil bir kac hasar birakti suan adem hastaligi sonucu yuruyemiyorum ve mesanemde sorun var ben cok agir gecirdim hem beynimde hemde omuriligimde hasar var tekrar gecmis olsun.

Üye
    ege_lii Avatarı

Gerçek Adı
    halime
    Son Giriş
    15.04-2016
    Saat
    15:08
    Yaşadığı Yer
    denizli

ege_lii

ebru hnm mrb eşimde aynı adem hastalıgı gecırdı bir bucuk ay hastanede kaldık kortizon tedavisine cvp vermedi ivig tedavisine yanıt verdi su an evde yarın kotrolü var iletişim içinde olurmuyuz size sorularım olacak tskler simdiden

Üye
    enesgdmn Avatarı

Son Giriş
    21.10-2015
    Saat
    13:00
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep

enesgdmn

Bende adem hastasıyım 5 yıl oldu arkadaşlar herkeze geçmiş olsun Allah acil şifalar versin

Üye
    Aysun_ Avatarı

Gerçek Adı
    Aysun
    Son Giriş
    08.01-2016
    Saat
    16:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Aysun_

Oğlum 24 yaşında ,Nisan 2015 te ADEM teşhisi koyuldu , sağ tarafta güç kaybı , yutkunma güçlüğü vardı, hiç konuşmuyor ve yürüyemiyordu.... Damardan yoğun kortizon tedavisine cevap vermedi, İVİG tedavisine kısa sürede cevap vermeye başladı, yaklaşık 2 ay hastanede kaldık. Fizik tedavi bu süreçte ve hastaneden çıkınca da bir müddet her gün devam etti. Son derece yıpratıcı ve üzücü bir süreç geçirdik. 9 ay oldu, şimdi çok daha iyi , tam olarak eski haline dönmedi ama bu sancılı ve sabır isteyen bi süreç , bu günümüze hamd ediyoruz .... Bu konuda sormak istedikleriniz olursa elimden geldiğince yardımcı olmak isterim... Sağlıklı günler......

Üye
    ege_lii Avatarı

Gerçek Adı
    halime
    Son Giriş
    15.04-2016
    Saat
    15:08
    Yaşadığı Yer
    denizli

ege_lii adem

Abi benim esimde adem rahatsızlığı geçirdi ağustosta hala sıkıntılar devam ediyor size sorularım olacaktı ben ulaşım yada numaramı verim bu konuda bi haberleselim 5452203420

Üye
    Htc Binnue Avatarı

Son Giriş
    09.01-2016
    Saat
    11:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Htc Binnue

Herkese şifa dilerim öncelikle.annem şu an bu hastalığı geçiriyor.bu yaz solunum yetersizliği ile hiç uyanamadan yoğun bakımda kaldı.50. Gün tek gözünü açtı solunumu cihazdan ayrıldı.2.5 ay gibi normal serviste yattı 2 aydır da evde.beyin sapında devasa lezyon var dedi Dr emar sonuclarına göre.yoğun bakımda tek gözünü açtığından beri çok ufak bi noktada kalmış lezyon ama annem 7 ay bitti şimdi evde ve hala tek gözü kapalı, konuşma hiç yok. Boğazdan aspire ediyoruz.yutkunma yarı yarıya.fizyoterapist evde devam ediyo ilk zamana göre kıpırdama hafif artıyo.annem konuşur mu tekrar normale dönüş oluyor mu bu tablodan sonra.herşey Allah'ın izniyle elbette ama bu hastalıkta bu seyir normal mi?

Üye
    Aysun_ Avatarı

Gerçek Adı
    Aysun
    Son Giriş
    08.01-2016
    Saat
    16:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Aysun_

Anneniz kaç yaşında? Bu rahatsızlık daha çok genç ve çocuklarda oluyor bildiğim kadarıyla... Benim oğlumun beyin sapında lezyon yoktu., sağ ve sol lobta vardı , daha ileri yaşta olduğu için belki annenizin iyileşme süreci uzamış olabilir ...

Üye
    Htc Binnue Avatarı

Son Giriş
    09.01-2016
    Saat
    11:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Htc Binnue

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Annem 64 yaşında. Evet daha çok çocuklarda oluyormuş. Önce ensefalit denildi ama bosta mikrop üremediği için adem denildi hatta bu teşhis bile %100 değil

Sayfa 1 / 2 12 SonSon