1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 20 mesajın 16-20 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

aorkuns

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bende bahsedeyim bu adem hastalığından. Annem(52 yaşında) de var bu rahatsızlık. Ilk başta göz de bulaniklik ile göz doktoruna gitti gözlük yazdirdik. Fakat ertesi gün yürüme de konuşma da el kol hareketlerinde zorluk gördük hemen acil e gittik eeg yapıldı temiz çıktı sonra tomografi çekildi 3 tane lezyon görüldü sonra ilacli mr çekildi 3 tane lezyon daha net görüldü.(buraya kadar olan kısım sadece 4 günde oldu) Sonrasında bunun ms rahatsızlığı olacağını düşünüp yatış yapıldı. 1000 mg lik kortizon yapildi omirlik sıvısı alındı ankaraya tahlile gitti sonuç ms deil ama belirtileri ms çıktı. 10 gün kortizon tedavisinden sonra ms teşhisi konulacakken tesadus doktor bir ilacli mr daha cekilsin dedi ve mr sonucunda kortizonun baskılayıp küçülmesi gereken yerde 3 tane lezyon 15 günde 7'ye çıktı. Sonrasında doktorlar bu konu bizi aşar dedi ve başka hastaneye yonlendirdiler. Gittigimiz hastanedeki doktor acil hastayı yatıracağız dedi ama doktorları şaşırtan annemin görünüşüydü çünkü normal işlerini yavasta olsa yapabiliyordu doktoru ben seni böyle beklemiyordum yatalak olduğunu düşündüm dedi neyse hastaneye yattı ve plazmaferez yapıldı birer gün arayla 5 kez yapıldı bu zaman zarfında metassas vaskulit ensefalit ödem tümör toxoplazma behçet rahatsızlıklarını araştırdılar sonuç ADEM çıktı. Tedavi sonunda çok yıprandı çünkü doktorun dediğine göre cok ağır ameliyat geçirmiş bir hasta gibisin bu tedavi bu derece ağır dedi. Bunun sonuçlarını 6 ay sonra alabileceğimizi hemen etki gostermeyecegini söyledi. Ve bu doktorda ms mi adem mi kesin tanı koyamadı ve bizi turkiyenin en iyi doktorlarına yönlendirdi kesin taniyi bu doktorlar koyar dedi ve dedigi doktorlara gittik sonuç adem. Ve su an el ve ayaklarda hareket güçlüğü olduğu için yeniden kortizon alıyor bu tedavisinden sonra ivig yaptırmayı düşünüyorum. Doktorlar plazmaferezin ivig den çokdaha güçlü ve etkili bir tedavi olduğunu zaten plazmaferez yapıldığı için ivig e gerek olmadığını soylediler ama ben yaptiracam turkiyenin en iyi doktorlarına gittim ve ayni soruyu sordum ivig yapılsın mi dedim. Gereken herşey yapılmış elimizde kullanacağımız tek koz ivig kalmış dedi. Lezyonlar suan 10 tane 1 tanesi beyin sapında digerleri kafa tası altındaki zarın altında. Zaten annemi rahatsız eden ve doktorlar içinde önemli olan o beyin sapındaki lezyon. Son durum bu herkese çok geçmiş olsun ve herkese acil şifalar diliyorum.

yurdagl adem

merhaba öncelikle geçmiş olsun acil şifalar diliyorum benim 3 yaşında ki yeğenim benzer bir hastalık geçiriyor tam teşhis konulamadı gittiğiniz doktrun adını bana mail atarmısın.

teşekkür ederim.

Üye
    ege_lii Avatarı

Gerçek Adı
    halime
    Son Giriş
    15.04-2016
    Saat
    15:08
    Yaşadığı Yer
    denizli

ege_lii

Aorkuns bey eşimde adem rahatsizligindan dolayı 2 ay hastanede yattı.sonrası fizik tedavi 7 ay oldu suan dengede ve yürüme de sorun var size sorularım olacak mumkunse bana ulaşmanızı rica etsem 545 2203420 teşekkür ederim

Üye
    ege_lii Avatarı

Gerçek Adı
    halime
    Son Giriş
    15.04-2016
    Saat
    15:08
    Yaşadığı Yer
    denizli

ege_lii

Ebru hnm mrb aynibrahatsixligi esimde gecirdi siz suan nasilsiniz bi kac sorum olacakti rahatsizlik vermezsem donus yaparsaniz sevinirim gecmis olsun tessekkur ederim
    Ebru hnm gecmiscolsun numaram 5452203420 bisekilde banavulasursaniz size sorularim olacakti esimde ayni rahatsizligi gecirdi sizden bilgi alicsktim oda yuruyemiyo

Aysun hnm mrb ayni hastaligi esimde gecirdi surec cok kotuydu sizin tarif eddiginiz durumlar bizimde oldu size sorularim olacak uygun olursa bana msj yada cagri atin ben sizi arasam lutfen tskler 05452203420

Üye
    halil385 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    17:48
    Yaşadığı Yer
    Istanbul

halil385

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Herkese Merhaba,

Bende bu hastalığı geçirdim 50 gün yürüyemedim Yoğun fizik tedavi ile 3 ay sonrasında desteksiz yürümeye başladım. Hastalık ayaklarımdan başladı kollarım gitti nefesim de giderken yoğun bakımda plazma ferez le geri dönmeye başladı 5 seans plazma ferez 10 seans ta kortizon aldım kollarım açıldı belden aşağı tutmadı onu da fizik tedavi ile atlattım. Hastalığı geçireli 1.5 sene oldu nörojen mesane kaldı. TAK Sonda ile hayatıma devam ediyorum. Yaşım 28. Herkese sağlıklı günler dilerim. Sorularınız olursa mesaj atabilirsiniz forumdan.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12