Sayfa 18 / 20 İlkİlk ... 814151617181920 SonSon
Toplam 292 mesajın 256-270 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    onurakgun Avatarı

Gerçek Adı
    Onur AKGÜN
    Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    07:53
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selamınaleykum öncelikle herkese geçmiş olsun.
    ben sağ diz altı amputeyim protez zamanım yaklaşıyor Allaha Cok şükür ekonomik durumum hamdolsun iyi sorum şu: Sağ bacağım trafik kazası sonucu dizaltı ampute oldu. Nerede protez yaptırabilirim?

Üye
    ^KaFaSı^GuZeL^ Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    11.01-2017
    Saat
    12:03
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nerede yasıyorsun?

Üye
    onurakgun Avatarı

Gerçek Adı
    Onur AKGÜN
    Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    07:53
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tekirdağda yaşıyorum ama nerede olursa olsun hic önemli deil sadece en iyi yeri bilmek istiyorum

Üye
    digitalazrail Avatarı

Gerçek Adı
    Orhan
    Son Giriş
    18.08-2012
    Saat
    17:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar facebook da kendimize AmputeTurk diye bi sayfa açsam üye olur musunuz ? Asya ve nafiye sizleri de administrator yapabilirim cevaplarınızı bekliyorum

Üye
    kaderimsee çekerim.. Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:04
    Yaşadığı Yer
    Ürgüp
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

herkese merhabalar..
    iş kazaı sonucu sağ bacağım kalçadan ampute oldu 1,5 sene oldu. (25 yaşındayım)
    halaa bu ağrılardan kurtulamadım, ne zaman bitecek bu ağrılar(ben bacağımı makinaya kaptırdım) sanki her an yeniden yaşıyorum o ağrıyı hep aynı ne olacak bölee yaa her gün ilaç alıyorum ağrı kesici nasıl kurtulacam ben bu ilaçtan?
    almassam rahatlayamıyorum dayanamıyorum sancılara..

konu hakkında yardımcı olacak benim gibi olan kader dostlarımdan akıl almak istiyorum..
    yoksa bu ilaç yüzünden vücudum mahvolacak...

Üye
    özçiçek Avatarı

Gerçek Adı
    Demet
    Son Giriş
    29.05-2015
    Saat
    15:48
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende tarfik kazası sonrası kaybettim bacağımı ,kazadan 15 gün sonra kesildi bacağım 10 kez ameliyat oldum çünkü hayati tehlikem çoktu ve bu sürde dayanılmaz acılar yaşadım tabi bu acılar beynime kazındı resmen; tabi kesilince acılar bitmedi ...
    farklı ilgi alanları bulmaya çalışın sürekli bacağınızı ve vücudunuzu dinlemeyin,çünkü ampütelerde yaşanan Fantom hissi(acısı)vardır.Bunu duymak istediğinde duyarsın tabi bu ağrının arttığı azaldığı zamanlar vardır.Yıllarca sürüyor bu his benim doktorlarım pek ağrı kesici kullanmamı sylemişlerdi,çünkü bu defa böbreğe zarar veriyor.
    En önemlisi en kısa sürede kendinizle barışık olup moreliniz yüksek tutmanız çok önemli.Kendinizi hayat kapatmayın bol bol çevrenizdekilerle vakit geçirin ve sürekli kazanızı yada yaşadıklarınızı konuşmayınız ...Hayatta daha neler oluyor onlara bi bakın çok çok kötü olanlar var ...

Üye
    cesar39 Avatarı

Gerçek Adı
    Cess
    Son Giriş
    22.12-2016
    Saat
    09:42
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

özçiçek;

Öncelikle büyük geçmiş olsun şükür ki zor günlerin üstesinden gelmeyi başarabilmişssin. Şimdi bambaşka bir hayat var önünde umarım herşey gönlünce olur ve standartların üzerinde sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürersin. Fantom ağrılarına gelince fantom ağrıları için hani vücüdunuzu dinleme filan demişsin ya bunun onunla bir ilgisi olmadığını düşünüyorum bacağımı kaybedeli 9 sene oluyor ve kimi zaman halen bu ağrıları çekiyorum hatta yerimden zıplatacak canıım o kadar acıtacak kadar.. Bu ağrılar ömrümüzün sonuna kadar bizimle elbetteki ilk zamanlar kadarki sık ve şiddetli olmuyor.. Engelli olmak zor bu dünyada dediğin gibi başa gelinen olayı her defasında birilerine açıp anlattıkça insanın morali hiç bir zaman düzelmiyor bu yüzden herkese anlatmamak senin de dediğin gibi mantıklı.. Yeniden geçmiş olsun aramıza hoş geldin

onurakgun;

Ankara bilkentte bulunan Türk Silahlı Kuvvetlerinin Rehabilitasyon merkezini tavsiye ederim. Hiç düşünme en iyi hizmeti rehabiliteyi ve uygun şartları sağlayan harika bir yer 6 ay orada tedavi görüp protezimide orda yaptırmıştım her ne kadar protezi kullanmasamda harika bir yerdi...

Üye
    digitalazrail Avatarı

Gerçek Adı
    Orhan
    Son Giriş
    18.08-2012
    Saat
    17:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar facebook da kendimize AmputeTurk diye bi sayfa açsam üye olur musunuz ? Asya ve nafiye sizleri de administrator yapabilirim cevaplarınızı bekliyorum

Üye
    emir Avatarı

Gerçek Adı
    Emir
    Son Giriş
    15.01-2017
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    isvicre
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayfani actinmi digitalazrail

Üye
    Soner Üzmez Avatarı

Son Giriş
    11.12-2016
    Saat
    13:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ben sağ bacak diz altı 3/1 amputasyonluyum 25 yıldır diz altı protez kullanıyorum

Üye
    baver iğircik Avatarı

Gerçek Adı
    baver iğircik
    Son Giriş
    04.03-2014
    Saat
    23:41
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar

ben 5 ay önce kavga edenleri ayırırken bacağımdan ve kalçamdan vuruldum. doktorun eksik tedavi uygulamasından dolayı kangren olan bacağım dize yakın yerden kesildi.
    kendimi tuhaf hissediyorum. şimdiye kadar beni taşıyan ayak artık yok bundan sonraki hayatımı nasıl devam ettireceğimi bilemiyorum çünkü onca geçen zamana karşılık hala kalçam'dan ötürü basamıyorum

emekliiğe başvurdum ancak içinde bulunduğum belirsizlik gibi karanlıkta kaldım. hiç bir fikrim ve bilgim olmadan öylece bekliyorum.
    çoğunlukla insanlık için kavga edenleri ayırmaya kalktığım için başıma gelenlerden ötürü büyüyen pişmanlığımla başbaşa tecrübesiz naçar bekleyişim sürüyor neler yapabileceğim konusunda önerilerinizi bekliyorum

saygılar

Üye
    cesar39 Avatarı

Gerçek Adı
    Cess
    Son Giriş
    22.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

baver iğircik;

Öncelikle büyük geçmiş olsun diyorum. Ne yazık ki hayatın cilvesimi demek gerek kader mi bilemedim fakat artık olan olmuş giden gitmiş. Evet sizi çok iyi anlıyorum bende 17 yaşımda bir doktorun yanlış tedavi ve teşhisi yüzünden yaşanan gecikme sonucu sol bacagımı diz üstünden kansere hediye ettim çok ama çok zor günler geçirdim gerek başıma gelen kötü olay gerekse kanserle mücadele beni iki kat fazla yıprattı. Size nacizane tavsiyem profesyonellerden yardım almak ve belirli bir dönem rehabilite görmek sizin yararınıza olacaktır, bundan hiç şüphem yok.

Bir psikologa başvurup yaşadığınız bu olumsuz olay nedeniyle destek almanız hayatınızı ve geleceğinizi yeniden planlama konusunda size faydalı olacaktır. Keza ben yaşadığım o kötü yılları gerek ailemin gerekse dost ve arkadaşlarımın desteği ve aldığım psikolojik destek ile atlattım ama elbette silinmesi güç izler bende bıraktı. Bu izlerin olumsuzluğunu da bende halen yaşamaktayım ama en azından halen yaşıyor,çalışıyor,sosyal hayatta aktif bir rol oynuyorum.. Sakın hayata küsüp kendinizi dört duvar arasına hapsetmeyin ki bu sizin için bir intihar olur. Profesyonellerden alacağınız yardım destek ailenizin size olan desteği ve iyi bir rehabilite sonucunda kendinizi toparlayacağınıza eminim.

Tekrar Çok geçmiş olsun , iyi haberleriniz almak dileğiyle...

Üye
    baver iğircik Avatarı

Gerçek Adı
    baver iğircik
    Son Giriş
    04.03-2014
    Saat
    23:41
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekür ederim öneriniz için destek alıyorum zaten ama engelli halimi pozitif bir şekle sokmak için hayatımı bir parça düzene sokmak amacı ile emeklilik için başvurdum ama sonuca yönelik cevap alamayınca strese girdim. çünkü iş gücümü yani meslekte kazanma kayıbının oranı hakkında birşey bilmiyorum vucut engel oranım yüzde kırk üç ama meslekte kazanma kayıp oranı=?kaç bunu nasıl öğrenebilirim bilmiyorum ben elektrik teknisyeniyim işim sürekli ayakta yüksek gerilim trafo merkezleri inşa ediyorum yani enerjili alanda sürekli indiksiyona maruz kalarak çalışıyorum

Üye
    ist01 Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    01:29
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

valla bnm 2 diz alti ampute ama ben kiloluyum protez kullanamiyorum

burda diz alti ampüte olanlarda ağrı oldunu söylüyorlar benim 2 diz alti ampute ilk zamanlar 1 2 yil hafif araliklarla ağrı karincalanma vardi ama artik ağrı filan yok gayet normal aliştim ben ondandir belki bilmiyorum ama allaha şükür ağrım filan yok ağrısı olanlara allah sabir şifa versin ben protezde kullanmiyorum protez yaptirdim fakat ayaklarimi yar abere yapti sonra protezleri attim

Üye
    cesar39 Avatarı

Gerçek Adı
    Cess
    Son Giriş
    22.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Öncelikle merhabalar Meltem hanım..
    Bizler için çoğu zaman eziyet hatta ızdırap olan bu ağrılar ile ilgili bu güne kadar yapılmamış bir araştırma ve tedavi için öncelikle teşekkür ediyorum. Ben bacağımı kaybedeli 11 sene oldu ilk 2 yıl özellikle çok şiddetli Fantom ağrılarım oldu o dönemde bir çok ilaç ağrı kesici,psikolojik ilaçlar ile o dönemi atlattım. Şimdilerde ise arada sırada özellikle rahatsız hasta olduğum dönemlerde ortaya çıkıyor ağrılarım ama kısa sürede vücud direnç kazandığında geçiyor ağrılarım.
    İhtiyacım olması dahilinde sizinle irtibata geçmek isterim, umarım ben ve benim gibi bu ağrıları çeken arkadaşlara yardımlarınız dokunur ve sizin sayenizde bu ağrılardan kurtulurlar.
    İyi çalışmalar diliyorum,görüşmek üzere.

Sayfa 18 / 20 İlkİlk ... 814151617181920 SonSon