Sayfa 13 / 20 İlkİlk ... 391011121314151617 ... SonSon
Toplam 292 mesajın 181-195 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MESUT CURA Avatarı

Gerçek Adı
    mesut cura
    Son Giriş
    19.03-2012
    Saat
    19:40
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    SEVGİLİ MEMPHSİS...MESAJINI YENİ GÖRDÜM.
    BENİM HEMEN DİZÜSTÜNDEN KESİLDİ. GEÇİRDİĞİM KORKUNÇ AĞRİLARDAN SONRA İNANKİ RAHATLADIM. YALNIZ BİR HAFTA BENİM BİRAZ HAREKET SORUNUM OLDU. TUVALETE GİTMEKTE ZORLANDIM. ONDAN SONRA YÜRÜTENLE İDARE ETTİM. 2 AY SONRA PROTEZİM TAKILDI.4 AT SONRA PROTEZİM VE BASTONUMLA BERABER TEK BAŞIMA SOKAKLARDA YÜRÜDÜM. 5 AY SONRA İŞE BAŞLADIM. FABRİKA TETKİKLERİNE GİTMEYE BAŞLADIM.7 AY SONRA ARAÇ KULLANMAYA BAŞLADIM. TABİİKİ OTOMOTİK VİTESLİ.(KULLANIRKEN HEP BİR SİTEDE GÖRDÜĞÜM SAĞLAM BİR KİŞİNİN LAFI AKLIMA GELDİ.'' OTOMOTİK VİTESLİ ARAÇ KULLANDIĞIMDAN BERİ SOL AYAK NE İŞE YARAR ACABA?''KULLANDIĞIM PROTEZ OTTO BOCK MALZEMELİ SSK DESTEKLİ
    PROTEZ. TABİİKİ KOŞMUYORUM, AMA YÜRÜYORUM. BELKİ DAHADA İYİSİ OLABİLİR,SORUŞTURDUM BU İYİ DEDİLER.
    FAKAT ARKADAŞIM HERŞEY BEYİNDE BİTİYOR.BEN 55 YAŞINDAYIM AMA ESKİSİNDEN DAHA ÇOK ÇALIŞMAK ,GEZMEK,EĞLENMEK İSTİYOR CANIM. KOŞTURUP DURUYORUM(BAZEN HER TÜRLÜ OLUMSUZLUKLAR OLSADA-İÇTE,DIŞARIDA )BAZEN SANKİ AYAK VARMIŞ GİBİ FANTOM AĞRILARIDA HİSSEDEBİLRSİN. SAKIN MORALİNİ BOZMA, BEYNİNİ KIYMETİNİ BİL. YETREKİ ONA BİR ŞEY OLMASIN. [HER ŞEYE RAĞMENYAŞAMAK GÜZEL ŞEY BE KARDEŞİM DİYE HAYKIR..]SEVGİLERİMLE.

Üye
    memphis Avatarı

Son Giriş
    09.02-2010
    Saat
    09:55
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mesut Hocam,

Cevap için teşekkürler.

Dizden aşağısı kesilmesi gerekiyor ama ben tıpda hergün birşeyler oluyor diye kestirmiyordum. Bende ağrı yok dizimi kullanamıyorum ve 22 cm kısalık var. Dizim hareket etmediği için 3 ay önce düştüm ve dizimden yukarısı kırıldı. Alsında onca sene boşu boşuna bu bacağın hamallığını yaptım. Görüyorumki tıpda birşeyler olsada bizim gibi halktan olan birilerine kadar gelmesi zor. O yüzden kestirip protez taktırıp artık bende yüreyeyim.

bu fantom yada hayalet ağrıları bende duymuştum çok ilginç

Çok ağrıyormu ve bu sık sık oluyor mu?

Üye
    emir Avatarı

Gerçek Adı
    Emir
    Son Giriş
    15.01-2017
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    isvicre
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam MENPHIS...Elvis Presley ya da Firavun hayranimisain
    Kesilecek bacagin felclimiydio poliomu...
    kesildikten sonras protezle rahat yuruiyebilmen icin kalcanin felcli olmamnasi lazim basin ve gudukteki kaslar onemli
    ona dikkat et
    saygilar emir

Üye
    Nafiye Avatarı

Gerçek Adı
    Nafiye
    Son Giriş
    26.07-2016
    Saat
    19:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yeni gelen arkadaşlara hoşgeldin diyorum .Bu başlığı açalı uzun zaman oldu ... Sıkıntılarımı paylaşmak sadece bende mi sorun var diye düşünürken burdaki yazılanları okuyunca herkesin yaşadığını problemler olduğunu görünce bi nebze rahatlıyorsunuz.Hata bende değil diye düşünmenize sebep oluyor.

Fuara giden oldumu ordaki yeni protezleri gördünüz mü arkadaşlar.

Benim bişey dikkatimi çekti hani hava alıyor da biz yürürken çeşitli sesler çıkartıyor ya işte onun için bişey yapmışlar düğmeye basıyorsunuz havayı boşaltıyo süper bişey ama 7500 euro ee benimde çift protez olunca 15000 euro oluyo başka bi bahara diyerekten sadece seyrettim ama çok hoştu

Son model arabaları seyrediyormuş gibi keyif aldım izlerken ))

Üye
    helpme Avatarı

Son Giriş
    19.12-2008
    Saat
    21:33
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm

siteye yeni katıldım 5 yıldır diz altı protez kullanıyorum 2 yılda bir yenisini yaptırmak zorunda kalıyorum incelme hala devam ediyor ve kovan çok bollaşıyor

yeni çıkan yasadan haberiniz varmı? sosyal güvenlik kurumları 5 yılda bir ÜCRET ödeyecekmiş param yoksa kendim yaptıramıyosam ki gücüm yetmez yaptırmaya 3 yıl evden dışarı çıkamayacak gibi görünüyorum

Üye
    TAGI ÇEÇE Avatarı

Son Giriş
    06.11-2015
    Saat
    09:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Nafiyeciyim 2004 yılındaki yazınıza şimdi cevap yazıyorum hayat ortapediye pırotezinizİ yaptırın fiyatta yardımcı olurumsize KALİTELİ GÖRÜNMEZ EKİPLERİ HER İŞİ HALLEDİYORLAR

Üye
    Nafiye Avatarı

Gerçek Adı
    Nafiye
    Son Giriş
    26.07-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tagi cece tşk ederim erken yazıyorsun hehehe

Üye
    GuLGuZeLi Avatarı

Son Giriş
    28.03-2009
    Saat
    00:57
    Yaşadığı Yer
    Avusturya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu KOnu tam bana göre.
    sag bacak diz üstü ampüte
    protez Kullaniyorum .daha dogrusu kUllanamiyorum.daha önce türkiyede SSk nin karsiladigi 2 kez bacak taktirdim ve ilkiyle koltuk deynegi olmadan yürüye biliyordum Ama digeriyle koltuk deynegiyle yürüyordum .Suan yurt disinda yasiyorum 2003 yilinda bi protez daha yapildi yine sigortanin karsiladigi ve bukez koltuk deyneklerimle bile hareket etmem zorlasti .Suan bacagimi hic kullanmiyorum.Inanilmaz derecede agri ve yara yapiyor. Bi cok kez tamir yapildi yara yapamamsi icin SLikon vs kullanildi ama fayda etmedi.
    %70 engelliyim .vergi indirimden yararlaniyorum.
    VE aranizda diz üstü protez kullanan ve koltuk deynegi yardimi olmadan yürüyenler varmi?

Üye
    Nafiye Avatarı

Gerçek Adı
    Nafiye
    Son Giriş
    26.07-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam Gülgüzeli ;

2003 Yılında yurdışında mı yaptırdın protezini Hangi ülkedesin merak ettim çünkü avrupa ve amerikada alternatif çok daha iyi yaptırabilirsin diye düşünüyorum.
    Ve gelelim senin soruna siteden yusuf abi var o da dizüstü protez kullanıyor değneksiz yürüyor ve bisiklete bindiğini söylüyor. Artı sen daha önce yürüyebilmişsin başkalarının yürüyüp yürüyemediğini duymak seni şaşırtmamalı bence umarım kısa sürede protezinle ilgili problemlerin çözülür ve hiç değnek kullanmadan yürüyebilmen umuduyla
    Sevgiler

Üye
    GuLGuZeLi Avatarı

Son Giriş
    28.03-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Avusturya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Avusturyada yasiyorum .

Insallah . Insallah . Yillardir deynek kullanmamdan dolayi belimde sorunlarda oluyor :S
    Sastim kaldim ne yapacagimi bilmiyorum .
    protezim 2003 yapildigi icin 6 yil hic bi sekilde yenisini alamiyorumda .2009 bekliyorum ve benim icin en güzel haberde sigortamin c-legi karsiliyor olmasi i .tek umudum oo

Üye
    GuLGuZeLi Avatarı

Son Giriş
    28.03-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Avusturya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: mehmetbtunca Mesajı Gör
    güdük çok önemli bence bu tür kesitlerde özellikle diz üstü protezlerinde.güdüğün büyük küçük olması,1 cm bile önemli.
    dışardan bakıldığı zaman bu gözardı edilebiliyor.yok o değnekl,i yok o değneksiz mevzusu oluyor.
    evet en büyük sorunlarimdan biriside bu güdügün kisa olmasi . sadece 4 parmak uzunlugunda ve Dr.mesafenin cok kisa oldugunu oyüzden bacagi tutumadigini en ufak seyde ciktigini söylüyor. Bir diger sorunda daginik olmasi . Ozamanlar hastanediki arkadaslarim güdügü sürekli bandaj yardimiyla SIKI SIKI sararlardi . Ama dr. bana sardirmadi . Bu nedenlede daginik.

Üye
    GuLGuZeLi Avatarı

Son Giriş
    28.03-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Avusturya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende varim

Üye
    protezuzmanı Avatarı

Son Giriş
    26.03-2009
    Saat
    12:01
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bilgi için fatih. 0224.2202492

Üye
    GuLGuZeLi Avatarı

Son Giriş
    28.03-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Avusturya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

13 yil önce bacagimi kaybettim ve sadece bi protezimde cok zorda olsa yürümüstüm suanki pürotezlerimle yürümek degil oldugum yerde durmak bile bana cok aci veriyor :S
    Saglam olan bacagimi kaldirip bir adim dahi atamiyorum..
    Buradaki yorumlari okuyunca cok sasirdim.Protezimin sadece otto bock firmasina ait oldugunu biliyorum bildigim baska birsey yok.
    EN iyi protez hangisidir? ben cleg taktirmak istiyorum sigortamm baslayinca ama protezcim bana c-leg ilede yürüyemeyecegimi söyledi ?
    ama ben artik yürümek istiyorumm

Üye
    pilavx Avatarı

Son Giriş
    01.07-2009
    Saat
    10:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bende diz altı protez kullanıyorum

Sayfa 13 / 20 İlkİlk ... 391011121314151617 ... SonSon