Sayfa 59 / 64 İlkİlk ... 949555657585960616263 ... SonSon
Toplam 958 mesajın 871-885 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kerem2014 Avatarı

Son Giriş
    20.10-2016
    Saat
    01:33
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    2. aylıkken başladık iğne tedavisine. tipini bilmiyorum ama hafif oduğunu sölediler herhangi bi test ölçüm yapılmadı dexa için 3 yaşını bekliyoruz .
    ALLAH RAZI OLSUN İYİ DİLEKLERİNİZ İÇİN RABBİM HERKESE ŞİFA VERSİN İNŞALLAH ...TEDAVİSİNİ HİÇ AKSATMIYORUZ .İLAÇ İÇİN BURSA ULUDAĞ .FİZİK TEDAVİ ORTEPEDİ İÇİN İZMİR EMOT HASTANESİ . KONTROL AMAÇLI İSTANBUL BALTALİMANI GİDİYORUZ.ÇAPAYA GİTMEK İSTİYORUM ORASI NASILL MERAK EDİYORUM FARKLI Bİ TEDAVİ UYGUNIP UYGULANMADIĞINI MERAK EDİYORUM ÇAPAYA GGİTTİNİZ Mİ . ŞİMDİDEN ÇOOK TEŞEKKÜRLER EYÜP BEY.

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim yaklaşık 15 yıl oldu tedaviyi bırakalı. bu başlık altın da size yardımcı olacak arkadaşlar çıkacaktır mutlaka.

Üye
    kerem2014 Avatarı

Son Giriş
    20.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler çok sağolun ... benim aslında konuşacak soracak cok sorum var cam kemik hastası olan arkadaşlarla konuşmak istiyorum bana yazarlarsa çok mutlu olurum sağlıkla kalın ...

Üye
    grayland Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    05:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle geçmiş olsun keremin annesi.Ben İstanbul da yaşıyorum.Çapa yı ortopedi konusunda önermiyorum.Ama büyüme gelişme endokrinoloji konusunda önerebilirim.Benim kızım 4 yaşındayken çapaya bir trafik kazası sonrasında 8 kırıkla gitmiştik.Ameliyata aldılar bizde birey yapacaklar zannettik ama hiç ellemeden açıp kapatmışlar.Çocuk boğazına kadar alçıda kalmıştı o zaman.Madem bir şey yapamayacaksın neden çocuğu boşu boşuna ameliyat ediyorsunuz diye sorduğumuzda kemikleri şöyle kemikleri böyle bir sürü bahane öne sürmüşlerdi.Endokrinde kızımda tedavi görüyor.6 ayda bir zometa veriyorlar.Faydası tartışılır ama gidiyoruz işte.Bir zararını görmedik.Ama Çapa ortopediye o günden sonra götürmedim.
    Sizin oğlunuz inşaallah en hafif olanıdır.Bu güne kadar kaç kırığı oldu veya oldu mu?
    Bu forumdaki yazıları okumanızı tamamını okumanızı öneririm.Mümkün olduğunca iyi koruyun.Kırıkları az olsun.Ergenlikte ve ondan sonrasında bunun çok faydası oluyor.
    Bence Hiç sağa sola götürüpte hem kendinizi hemde keremi yormayın.Ama gerekli bilinen tedavileri yaptırın tabiiki.Hani şuraya da buraya da sorayım tarzında dolaştırmayın demek istiyorum.Mutlaka her kırıkta doktora götürün kendi kendine kaynamasına izin vermeyin.Kendi kendine kaynadığında kemik doğal özelliğini kaybediyor.Sağlıklı kaynama olmuyor.Zaten bu hastalarda en büyük sorun kemik dokusunun sağlıklı bir şekilde oluşmaması ve oluşan kemik dokusunun da gerekli sertliğe ulaşamaması.Sert olmadığı için kolay kırılıyor.
    Birde siz güçlü olun sizin güçlü olmanız Kerem için en iyi tedavi.En Büyük destek bu çok önemli.
    İnşaallah güzel günlerini görürsünüz.

Arkadaşlar birde kendimizden size haberler vereyim.
    PGT ve Tüp bebek çalışmaları devam ediyor.Sağlıklı embrio bulundu ve transfer yapıldı.Eşim 4,5 aylık hamile.
    Günler geçmiyor.Hepinizden Ayrı ayrı dua istiyorum.
    Rabbim esen hanım ve Samir abiler gibi bize de sağlıklı ve hayırlı bir evlat nasip eder.
    Rabbim isteyen herkese nasip etsin.
    Herkese Selamlar duayı unutmayın lütfen.
    Allaha Emanet kalın

Üye
    kerem2014 Avatarı

Son Giriş
    20.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ilginiz ve önerileriniz için çok teşekkür ediyorum... ilk çocuğum ailede kimsede yok çok panik olduk çok üzüldük çok yere götürdük keremi iyileşsin diyee... bişiler için geç kalmak istemiyorum ne bileyim iyi mi oluyor kötü mü bilmiyoruzz çırpınıyoruz işte keremin doğum anında sol kolu ve sağ bacağı kırıldıı. kaburgalardan da 3 tane kırık vardı. daha sonra bacağı 6ncı aylarda fizik tedavi sırasında kırıldıı ama fizik tedaviyi uygulayan kız çok sert davrandıı gözümün önünde çok kötüü bi şekilde keremin bacağını bastırdı ve kırdııı daha sonrada grip olmuştu bi antibiyotik kullanmıştık kullandıktan sonra daha önce kırılıp kaynayan yerleri bacağı ve kolu tekrar kırıldıı o sıralar yürütece biniyorduu ben o ilaca bağladım hassas yaptıı kırılıp kaynayan yerlerinii acıttı diye düşündüm ya da bilmiyorum nasıl olduu aslında inanılmaz bi şekildeeee üzerine düşüyorum ama gene de bişiler oluyor neysee son olarak bi ay oldu olmadı gene sol kolu daha önce kırılıp kaynayan yeri gene kırıldıı büyük bi kırık değil bu kırıklarr küçük çatlak gibiii ama tabiii canı çok yandıı genee şu an iyiii çok şükürrr ... alçıyıı aldıkk. kırılıp kaynayan yerlerii acıyor genelde aynı yerler sol kol sağ bacak aynı yerlerr. bazen nasıl oldu anlamıyorumm küçücük bir şeydee inciliveriyorr binlerce şükürler olsun ki kerem 2 kez büyük yataktan düştüü hiç bişi olmamıştııı koltuktan düşmüştüüü bişi olmamıştıı bu olan kırıkları da birii fizik tedavi sırasında diğerleri dee antibiyotikten sonra olduuu en son olan da ben masaj yaparken incittim ölee işte ( inşallah bir daha hiç yaşamaz oğlum kırık RABBİM BÜTÜN CAM KEMİK HASTASII KARDEŞLERİME YARDIM ETSİN ACI AĞRI ALÇI GÖSTERMESİN İNŞALLAH ... ÇOK KORKUYORUM BAŞIMA GELECEKLERDEN BÜYÜYÜNCEEE NELER YAŞAYACAĞIZ KOŞAMAYACAK MI OYNAYAMAYACAK MI DİYEEE KENDİMİİİ YİYİP DURUYORUMMM ÇOK ZOR ÇOKKK ... daha yürüyemiyor dizlerinin üstüne kalkıyor emekliyor öleee inşallah yakın zamnda yürür YÜRÜMEK İSTEYİP DE YÜRÜYEMEN BÜTÜN KARDEŞLERİM YÜRÜR İNŞALLAH ...

Istanbuldaki arkadaşım bilgiler için çok teşekkürler ...kerem için dexa testi istediler ama yaşı küçük olduğuu için ölçüm olmadıı 3 yaşını bekliyoruz.tipini bilmiyoruz ama bi doktor hafif olanına benziyor dedi.zometa kemik güçlendirici bi ilaç mı ... Biz pamidronat veriyoruz . Atelleri var geceleri yatarken takıyoruz sabaha kadar onlarla yatıyor.sabah çıkartıyoruz .ben cam kemik hastalığında ne gibii tedavi yöntemlerii var ilaç haricindee bişiler de var mı onu merak ediyorum bir deee cam kemik hastasıı bi çocuğuuu büyüten ailelerle dertleşmek konuşmak istiyorum beni çevremdee tam manasıyla anlayan birilerii yokkk ruhsal anlamda ben çok yoruldummm ama her zamn güçlü olmaya çalışıyorum ...kızınız için de çok üzüldüm rabbim vicdanlı doktorlarla karşılaştırsın inşallah çapayı bilmiyorumm izmir bursa istanbul geziyoruz zaten tedavi için .rabbim evladınızıda sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin ... Sağlıkla kalınnn

Üye
    prens69 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2016
    Saat
    10:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar arkadaşlar ,
    Siteye yeni üye oldum. Bende OI hastasıyım öncelikle Allah tüm hastalara içinde de bize yardım etsin.
    Benim kırıklarım 14 yaşına kadar sürdü şuan 29 yaşındayım bacaklarımda ciddi deformiteler mevcut. Bir çok kez ameliyat olmak için girişimde bulunsam da anestesi korkusu nedeniyle ameliyat olamadım fakat artık olmak istiyorum.Arkadaşlar aranızda bu ameliyatı gerçekleştiren arkadaşlara sormak isterim. Lokal anestesiyle ameliyat olan var mı ? Birde doktor önerilerinizi bekliyorum.
    Hepinize sağlık dolu günler dileğiyle.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

kotu kaynamis kiriklar buyuk ameliyatlardandir lokal anestezi olmaz lokal anestezi basit kucuk seylerde olur
    en onemsiz bir yerde bile olsa en az bir saatlik ameliyat kiriklarda

Üye
    prens69 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2016
    Saat
    10:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Siz hiç operasyon geçirdiniz mi ?

Üye
    kerem2014 Avatarı

Son Giriş
    20.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar balta limanı kemik hastanesinde boyun ve omurga için iyi bi doktor bileniniz var mı

Üye
    nisa16 Avatarı

Gerçek Adı
    Nisa
    Son Giriş
    20.02-2016
    Saat
    02:53
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben varım hatta şu an ağrım bile var 😕 beni facebook'dan ekleye bilirsiniz adım nisa beyazıt ekleyin gözlüklüyüm

bu arada ben 13 yaşındayım

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Prens selam ;

Bahsettigin deformite ameliyatini temmuz ayinda oldum. Ben de anestezıden korkuyordum. Ama cok sukur sikinti olmadi. Uyudum uyandim. Fazla zorlanmadim. Şimdi fizik tedavideyim. Degnekleri atmaya calisiyorum. Doktorum konyadan mehmet arazi. Kendisinden cok memnunum.

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:38
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende konuda yeni mesaj görünce bilim çare buldu sanıyorum oi ye.

Üye
    çiçek3 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle herkese merhabalar. Çok uzun süredir girmiyordum bu siteye ama bugün gireyim dedim ve sizin yazdıklarınızdan çok etkilendiğimi söylemek istiyorum. Evet bende 16 ve 14 yaşlarında 2 çocuğu cam kemik hastası olan bir anneyim ve büyük oğlumun adı da kerem. Çektiğiniz acıları tanıyan ve bilen bir anneyim. Öncelikle sizin çok güçlü ve sağlam durmanızı tavsiye ediyorum. Evet çok zor bunu yapmak böyle davranmak ama ne yazık ki böyle davranmak zorundayız onların sağlıklı ve güçlü bireyler olması için buna zorunluyuz. Ümidinizi kaybetmeyin ve güçlü durun. Herkes çocuk yetiştirir ama bu hastalıkla yaşayan yaşamayı öğrenen çocuklar yetiştirmek çok zor bunu en çok ben biliyorum. Biz tedaviye büyük 3 küçük 1 yaşındayken başladık çok zor bir dönemdi. Kemik yoğunluğu ölçtürmek için gideceğimiz zaman gece yarısı uyandırıp uyutmuyordum. Merkezde uyutup çekim yapılmasını sağlıyordum. Haftada bir tane fosamax tablet ezip içiriyordum. Hergünde calsiyum sandoz içiriyorduk. Böylece kemikler hergün biraz daha güçleniyordu. Yaşıtlarından çok geç yürümeye başladılar 2 yaşlarında. Elim sürekli enselerinde yürüyordum kesinlikle koşmalarına atlamalarına zıplamalarına izin vermiyordum. Benim bütün işim gücüm onlardı. Sürekli onları gözlüyordum. Bilmeyenler tabi benim bu hassasiyetimi anlayamıyorladı. E canım çocuktur koşacak düşecek diyorlardı. Ama ben aldırmıyordum.
    Taki okul çağı gelene kadar bu böyle devam etti. Başladı bizde bir korku bu çocuklar okulda nasıl olacak nasıl kollanacaklar. Devlet okuluna veremezdim çünkü hergün yüreğim ağzımda yaşayamazdım. Bu yüzden özel kurumda karar kıldık. Birkaç okul görüşmemizde yönetime böyle bir durumdan bahsettiğim an biz böyle bir sorumluluğu alamayız demeleri okadar içime dokundu ki çok üzülmüştüm. Oysa ben okulda yanlarında olmayı bile göze almıştım. Kabul etmediler. Derken çok köklü bir okul Allah razı olsun onlardan hala orda eğitime devam ediyoruz. Beni yüreklendirdi sizin aklınız kalmadın biz elimizden ne geliyorsa yaparız kollarız dediler ve beni rahatlatdılar.
    bizdede kırıklar oldu büyük oğlumun ciddi olarak kol ve bacağı kırıldı. Ufak tefek parmak kırıklarını saymıyorum bile. Küçük oğlumun ilk kırığı 8 aylık iken tam ayaklandığında düştü femur kemiği kırıldı göğsüne kadar alçıyla durdu. Tam o iyileşti derken 2 ay sonra babaannesinde uyutmuşlar oradaki yataktan düştü bu sefer kalçası çatladı gene göğsüne kadar alçıya aldılar 2 ayda öyle baktık. Şimdi yazarken bile içim acıyor onun çektikleri aklıma gelince. Neyse çok uzun bir süre çok şükür birşey olmadı okulda da tam yaramazlık dönemlerinde bile birşey olmadı Allah korudu diyecem.
    Taki 2014 yılında büyük oğlum tamda teog sınavına hazırlanırken okulda ayağı kırıldıameliyatla ayağına platin takıldı. En zor zamanlarımızdı. 1 ay okuldan uzak kaldı e bide ergenlik var tabi onun o hali içimi çok acıttı. Ilk kez kendimi çaresiz hissettim. Onunla birlikte ağladım onunla birlikte biz bu işin de üstesinden gelmeye ant içtik. Allah'a şükürler olsun ki oğlum toparladı iyileşti ve o sınavdan da çok yüksek not alarak fen lisesine yerleşti. Fakat bu süreci atlatmak inanın hiç kolay olmadı ama başardık. Tabi tek başımıza yapamadık psikolojik destek aldık oğluma oda çok iyi yönde etkiledi keremimi.
    Şimdi daha 6 ay önce bu seferde küçük oğlumun ayağı aynı şekilde kırıldı. Ve biz gene aynı kabusun içinde bulduk kendimizi. Oda teog a hazırlanıyordu ve daha okula hiç başlayamadıydı bu sene. Ne yapacaz nasıl üstesinden gelecez diye tekrar düşünmeye başladık. Sağolsun okul yönetimi çok destek oldu evden okula skypi aracılığıyla derse bağlanmamıza olanak sağladılar. Biraz iyilrşince tekerlekli sandalye ile okula gidip gelmeye başladık. Çok şükür şimdi oda sağlığına kavuşmak üzere 1. Sınavını başarıyla geçti. Şimdi var gücüyle 2. Ye hazırlanıyor.
    Çok yazdım biliyorum ama burdan söylemek istediğim en çok biz kendimizi sağlam tutacaz ki çocuklarımıza faydalı olalım. Bu arada benim eşimde OI hastası oda çok acılar çekmiş ama hiçbir zaman pes etmemiş. Ben eşimin azmine ve hırsına hayranım. Inşallah çocuklarımda babaları gibi pes etmeyen bireyler olur. Birşey daha söyliyecem 3. Çocuğum kız ve onda bu hastalık yok tamamen şens.
    hepinize. Sağlıklı mutlu günler eminim sizde çocuğunuz için güçlü olup onun yanında onu en sağlıklı şekilde büyütürsünüz

Üye
    kerem2014 Avatarı

Son Giriş
    20.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

çiçek hanım siz yazın sayfalarca yazsanız bile defalarca okurumm. bizi bizden birbirimizden başka kimse anlayamaz.dediğiniz gibi çok güçlü olmak gerek .biz şu anda kerem yanii 2 yaşında yürüyemiyor ayaklarının üstüne biraz biraz basıyorparmak uçlarına basardı genelde şimdi baya güzel basıyor ayakta durmaya çalışıyor çok şükür kıyamam yavrum kalkıp yürümek çok istiyor çok çaba sarf ediyor uğraşıyor ama birden olmuyo işte yavaş yavaş geç başını dik tuttu geç oturdu geç emekledi yattığı yerden de geç kalktıı oluyoya çok şükür inşallah bi zamn gelir ve yürürde inşallah. rabbim sizin evlatlarınıza sağlık sıhhat versin ağrı acı göstermesin inşallah tahsil hayatlarında çok başarılı olurlar inşallah.bizimde zaman zaman kırıklarımız oldu .yazdım daha önceki mesajlarda .her kırık yaşadığımızda kendimi suçluyordum kendime çok kızıyordum daha dikkatli daha özenli olmam gerekiyor diyeee. benimde öle bütün işim gücüm kerem. emeğim cabamm hep kerem için . inşallah bu emeklerimin mukafatını alır oğlumun sağlığına tamamen kavuştuğunu görürüm.sizinle daha sık konuşmak mesajlaşmak isterim. inşallah mümkündür.ben ikinci bi cocuğu düşünmüyorum . rabbim elimdeki sağlık versin olmayanlara nasip etsin ama aklımda yok böle bi düşünce yüzde25 ihtimal gene aynı hastalıkla doğma ihtimali oluyormuşş.kerem sağlıklı olsun ayağa kalksın da inşallah rabbim ona uzun ömür versin.aslında şimdedn beni de çok düşündürüyor bu okul hayatıı nasıl olacak merak ediyorum.inşallah oğlum için hiç kırık acı olmadan sağlıkla başlar sağlıkla devam eder hayatının her döneminde bu hep böle olur inşallah bir daha hiç kırığı olmaz hastalığını hiç bilmez hissetmeden yaşar yok olur gider inşallah bu hastalık görmezlere karar inşallah . hiç olmamış gibi olur.bütün cam kemik hastalarııı şifa bulur mutlu olur inşallah.

çiçek hanım ayrıca düzenli hergün tablet eritip veriyordum demişsiniz doktorumuz bize onları düzenli kullanmamızı söylememişti hiç... iğne tedavisini olduktan sonra eger gerek duyarsa üç gün kullanın falan derdi oda tableti 4 e bölüp bi parçasını verirdik suda eritip.sürekli yoğurt süt içiriyorum bideee kemik sularıı işte bilirsiniz evdeki imkanlar öle...ayrıca çocuklarınız tipleri ne..biz dexa hiç çektirmedik 3 yaşını bekliyoruz.tipini bilmiyoruz.ayrıca cicek hanım okulda cocuklarınızın yanında durdunuz mu.kendileri mi gidip geldi.yanlış anlamadıysam bağımsız yürüyebiliyorlar sanırım .. offf çok soruuu sordum kusura bakmayın sizinle konuşmak çok isterim ben kerem büyüyünce koşmak istiyorum ağaca cıkmak istiyorum ne bilim böleee şeyler ister yapamazsa üzülürse diye çok düşünüyorumm üzülüyorumm inanın neler geçiyor aklımdan .zaten şimdi bile böle parka gidiyoruzz çocuklar yürüyo koşuyor onlara böle hayret vericii bakıyor ayaklarına bakıyor nasıl yürüyorlar diyeee içimmm var yaaaa yanıyor ordaaa çok zorrr ama rabbim beterinden korusun neleri var gene de bin şükür inşallah rabbimin izniyleee daha da iyi olacağızzz.bisikleti var onu sürüyor kerem de yeni yenii kullanıyor pedalları ceviremiyor ama götürüyor kendinii. benim elimde devamlı ensesinde .hafiften böle hırkasını falan tutuyorum öle.aslında yazmak konuşmak istediğim çok sey var ama tıkanıyor insan bi yerde sonra gene konuşuruz inşallah görüşmek üzere oğullarınızla ve prenses kızınızla sağlıkla kalın

Üye
    grayland Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    05:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Herkese selam.Sabahın bu vaktinde yine yazıları okudum.Duygularım depreşti.
    Ama buraya çok kere yazdım yine yazacağım.Cam kemik çocuğu olan aileler lütfen çocuğunuzu hayatın içinden geri çekip kopartmayın.okulsa okul işse iş evlilikse evlilik.Arkasında sapasağlam durun.Her konunun gerekli incelemelerini yapın tedbirlerini alın.Gerekeni eksiksiz yapın.Yapacak ta ne olacak kırılmasında varsın yapmasın demeyin.Yapsın sizin çocuğunuz da yapabilir.
    Örneğin okul hayatı.Okula giderken veya okulda çocuğunuzun biryeri mi kırıldı? Artık götürmeyeceğim okumasın noolacak tarzı düşüncelere kapılmayın.O kırılacak siz hem psikolojisini hem kırılan yerlerini iyileştirip okumaya öğrenmeye teşvik edin.
    Örnek vereceğim.Kızım 8.sınıfa gidiyor bu sene biz o kadar zorluklarla onu okula götürmeye çalışıyoruz ki (Mesela şimdi gidip komşuma rica edeceğim ki çocuğu okula götürebileyim.Saat 09:00 da dersi başlıyor.Ben taşıyamıyorum eşimde aynı.) Ama yok o evde kalıp ta okuldan arkadaşlarından sosyal hayattan dış dünyadan kopmayacak inşaallah.Bu sene okul açıldığında 20 gün okula gidebildi kızım.Çünkü okuldan getirirken ayağı kırıldı.2 ay alçıda kaldı.bu sene 8.sınıf TEOG sınavları var.1.sınavlar oldu kızım okula gitmeden 1.teog sınavlarından 120 soruda 10 yanlış yaptı.okula devam eden sağlam sağlıklı arkadaşlarının en iyi yapanı 4 yanlış yapmış.
    Bana diyorlar ki devlet evde eğitim yapıyor.Neden Başvurmuyorsun?. Evet yapıyor.Ama ben sonuna kadar mücadele edeceğim.Kızım insanların arasına karışsın eve yatağa bağlanıp kalmasın.Götürebildiğim kadar götüreceğim.Evde eğitim de aldırılabilir tabiiki karşı değilim.Ben bu yolu tercih ediyorum.Ama her türlü gücü kuvveti var imkanı var ama yok devlet evde eğitim veriyor diye çocuğu herkesten soyutlayıp eve kapatmak o çocuğa yapılabilecek en büyük kötülüktür bence.
    Götürün kırılacak ben size söyliyeyim kırılacak.Ama vücudu kırılacak kalbi onuru gururu kırılmayacak.Tekrar düzelip tekrar okula gidecek tekrar olacak.Nerden biliyorsun derseniz benim hayatım böyle geçti.2 ay evde 3 ay okulda , 1 ay ede 1 ay okulda.
    Ama Anam Babam Sağolsun emeklerini ödeyemem beni okula götürmekten vazgeçmediler ve Liseyi bitirdim.üniversiteyi de kazandım ama tam o zamanlarda ameliyatlarım oldu ve sonrasında iş kapısı açılınca ben gitmek istemedim.
    Kendimden anlattım biraz da doluyum bu eğitime götürülmeyen çocuklar için kusuruma bakmayın.Ama bu tecrübeler bütün Oİ anne ve babalarına örnek olsun diye anlattım.Özellikle Anneler bu yazıları okursanız babalara da okutun.Onlar bu konuda baya uzak kalabiliyorlar.
    Ve bir tane Oİ çocuğum oldu ben birdaha çocuk falan düşünmüyorum.Bu konuya da katılmıyorum.Allah ömür verirde çocuğunuz büyüyünce sizi yanında bulamazsa ve bu hayatta tek başına kalırsa ne olacak.Bize bir kardeş lazım.Artık teknoloji gelişiyor.Allahın izni ile tabiki.Bu ortamda tıbbi destekle sağlıklı çocuk sahibi olan arkadaşlar var.Körü körüne bilinçsiz bir şekilde yine Oİ çocuk dünyaya getirin demiyorum tabiki ama yapılabilecek birşeyler varsa zorluklar karşısında mücadele yolunu seçin pes etmeyin diyorum.

Birde Baltalimanında ameliyata giden Hira kızımız var onun için de dua edermiyiz.Ameliyatı inşaallah iyi geçer.Eğrilik ameliyatı olacak uzayan çiviler takılacak.Rabbim herkesin evladına şifa versin.Acısını göstermesin.Hira ya da şifa nasip etsin.
    Vesselam.
    Allaha Emanet kalın.

Sayfa 59 / 64 İlkİlk ... 949555657585960616263 ... SonSon