Sayfa 44 / 64 İlkİlk ... 3440414243444546474854 ... SonSon
Toplam 958 mesajın 646-660 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sindirella Avatarı

Son Giriş
    21.08-2016
    Saat
    20:37
    Yaşadığı Yer
    Adapazarı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    akasya;

amin inşALLAH hayırlısı olur kucağına almak nasip olur.

Üye
    grayland Avatarı

Son Giriş
    12.01-2017
    Saat
    23:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

akasya senin adına çok sevindim inşaallah sonuna kadar umduğunu bulursun.Şuan daha tahlil ve tetkik yapılmadı değil mi?amino sentez işlemleri yapılacak mı?Bizim sümeyyenin hamilelik sürecinde hiç bir tahlil yapılmamıştı ama ultrasonla her ay kontrol yapıldı.ta ki altıncı ayına kadar kemik hastalığı olduğu için kemiklerde 6 aydan sonra şekillendiği için 6.ayda oi olduğu anlaşılmıştı.tabii biz amino sentez yaptırmamıştık.2-3 . aylarda yapılıyor galiba.o zaman netleşir inşaallah.biliyorum çok heyecanlısınız ama ben inanıyırum sonuç çok güzel olacak.dualarımız seninle ve bebeğinle.selamlar.

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sindrella çok teşekkür ederim canım. Amin inşallah...

Grayland daha önce 10-12 haftalar arası CVS denilen işlemin yapılması gerektiğini söylemişlerdi. Bu sefer gittiğimizde Kadın Doğumcu cvs riskli bir işlem dedi. 14. haftaya kadar bekleyip amniyo sentez yaptırmak daha doğru dedi. Tabii ki kararı bize bırakıyorlar. %1 yanılma payı vermişlerdi. Ama üstü kapalı olarak dediler ki , aslında yanılma olmuyor. Yani şimdiye kadar hiç yanılmamışlar. Amniyo sentez konusunda henüz bir karar vermedik. %1 oranında düşük riski olduğundan aslında biraz korkuyoruz. Bakalım Rabbim en doğru kararı vermemizi nasip etsin inşallah... Sümeyye prensese sevgiler.. Eşine de selamlar ve sevgiler...

Üye
    kitap38 Avatarı

Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    12:58
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Biz de amniyo sentez aşamasında epey tereddüt etmiştik. Ama yine de bu işlemi yaptırmakta karar vermiştik. Doktor da iyi birisiydi. Adı Cihangir Yılanlıoğlu. Bence endişe etme Akasya. Çok rahat bir işlem. Bence hamileliğin tadını çıkarmaya bak. Kendine de çok dikkat et. Tavsiye edilen şeylere uymaya çalış. Gerisi geliyor. Sana şimdiden hayırlı doğumlar dilerim.

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kitap selamlar ;

Güzel dileklerin için çok teşekkürler.. Elimden geldiğince dikkat etmeye çalışıyorum.

Aslında ben de size amniyo sentez konusunu sormak istiyordum. Size yapılan işlem amniyosentezdi dimi ? Karından sıvı alma işlemi. CVS farklı çünkü. CVS plasentadan parça alma işlemiymiş. Amniyosentez kaçıncı haftada yapılmıştı ? Bir de gebelik takibini Cihangir Bey mi yürütmüştü ? Memnun muydunuz ?

Üye
    sevimli123 Avatarı

Son Giriş
    12.02-2014
    Saat
    10:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar oglum için burdayım 12 yaşında galiba cam kemik pazartesi capaya götürcem tehşis için hangi bölüm napacagım yardım edermisiniz

arkadaşım kızını çapaya götürdügünü yazmışsın bende oglumu götürmek istiyorum telefonlamı randevu alınıyor hngi bölüm yardımçı olursan sevinirim

Üye
    EnBüyükİlaçtırSevgi Avatarı

Gerçek Adı
    furkan yusuf çiftci
    Son Giriş
    03.12-2012
    Saat
    22:44
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle herkese Selamlar,Merhabalar,Şifalar arkadaşlar.. Yeni katıldım şu an size,ilk yorumum hatta Sevgilim için buradayım,Furkan ismim 18 yaşındayım.Sevgilim de osteogenesis hastası..Kemiklerinde herhangi bir eğiklik ya da bozukluk yok tam tanısı bugün konuldu 7-8 aydır yurtdışından cevap bekliyorduk.Sadece endişeleniyorum,korkuyorum fazla bir bilgim yok.Sizlerle olmak istedim burada,en iyi bilgiyi sizden alacağımı düşündüm teşekkür ederim şimdiden.İsteyene abi,kardeş,arkadaş olabilirim tabi ki.Çok memnun oldum sizin gibi güzel insanları burada görmek okudum yorumları hep kısaca Merhabalar

Üye
    grayland Avatarı

Son Giriş
    12.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hoşgeldin Furkan.İyi dileklerin için teşekkürler.Sevdiğinle sana mutluluklar dilerim.Korkuyorum demişsin ama bu ana kadar nasıl sevdiyseniz birbirinizi tanı konulduktan sonrada aynı şekilde devam edin.Biraz daha bilinçli hareket edersiniz.Formu bir kere daha oku bence baştan sona.Daha detaylı bilgiler edinebilirsin.Hayatın tadını bir şekilde çıkarın.

Akasya gelişmeler ne hiç yazmıyorsun.İnşaallah bir sorun yoktur.Allah gönlüne göre versin.

Herkese Selamlar.

Üye
    dilek36 Avatarı

Gerçek Adı
    dilek bağ
    Son Giriş
    25.06-2014
    Saat
    22:18
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende varım cam kemik hastası 36 yaşındayım ve bu durumumu 32 yaşında öğrendim ortaokulda babam boyum kısa diye doktora götürmüştü boy uzatma için doktorun dediğine göre anca 4 cm uzayabilir iki bacak birden veya 1 bacak 1 sene diğer bacak 1 sene şeklinde olucak dedi bende 4 cm için değmeyeceğini anladım ayrıca bu ameliyatın büyük riskleri de vardı bu yüzden vazgeçtim eskiden kafama takıyordum ama şimdi artık takmıyorum

evet benimde dış görünüşümde bişey yok ama en ufak bir burkulmada kemiklerim kırılıyor kırılmadık yerim kalmadı hem de 2 şer defa şuandada kaslarımda ve kemiklerimde ağrı oluyor

ben kendimi bir konuda şanslı hissediyorum 2 tane çocuğum var ama 2 sindede bu hastalık yok

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam grayland. Geçen haftamız oldukça zor geçti. Çünkü bizden CVS denilen bebeğin plasentasından bir parça alma işlemini yaptırmamızı istediler. Böylelikle PGT'nin %1 yanılma ihtimalini tamamen ortadan kaldıracaklarını söylediler.Ama bu işlem nedeniyle bebeğin %1-2 oranında düşük riski varmış. Eşimle çok düşündük. PGT yanılmış olsa, bebek hasta bile olsa bebeği aldıramayacağımızı anladığımızdan CVS yaptırmamaya karar verdik. PGT 'ye güvenerek yolumuza devam edeceğiz. Şimdilik herşey yolunda. Bebeğin boyu, omurgası herşeyi normal gelişti. İnşallah da sağlıklıdır. Ben PGT işlemine güveniyorum. Yanılacaklarını pek zannetmiyorum. Şimdiye kadar hiçbir PGT işleminde yanılmamışlar. Ama tabii Allah ne yazdıysa onu yaşayacağız. İnşallah emeklerimizin karşılığını alırız.

Dilek hoşgeldin. Çocukların sağlıklı olduğu için gerçekten çok şanslısın. Çocuklar normal yolla mı oldu ?

Furkan hoşgeldin. Mutluluklar dilerim. Bu hastalıkla ilgili topikte çok faydalı paylaşımlar var. Okursan epey bilgi edinirsin.

Üye
    grayland Avatarı

Son Giriş
    12.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Akasya Bende aynı fikirdeyim.Sen Önce Allaha güven.İnşaallah dileğine kavuşacaksın.Rabbim isterse olmaması için hiçbir neden yok.Bence işin tadını çıkarın.
    Dilek hn.hoş geldiniz.32 yaşımda öğrendim dediniz ve kırılmadık yerim kalmadı diyorsunuz.Ama bu kadar çok kırığınız oldu ise size hiç bir doktor OI olabileceğinizi dahi söylemedi mi.Evlatlarınıza çok sevindim.Allah bahtlarını açık etsin inş.
    İşte Çapada bana söylenen de bu idi.Dilek hanımın yaşadığı gibi.Tamamen şansa kalmış birşey.Bütün çocuklar sağlam da olabilir veya bütün çocuklar OI de olabilir diye bilgi vermişlerdi tabiki normal yollarla olan gebelikler için.
    Kısmetten ötesi yok.
    Sağlıkla kalın.

Üye
    emine.gncl Avatarı

Gerçek Adı
    emine
    Son Giriş
    31.12-2012
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese merhabaaa.. bu siteye yeni üye olduum ve ortak noktamızı paylaşmaktayım sizlerle (OI) hepiinize gönülden geçmiş olsun diliyorum..

Üye
    özqe Avatarı

Gerçek Adı
    özqe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    düzce
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sağol sanada geçmiş olsun emine hg siteye

Üye
    sevimli123 Avatarı

Son Giriş
    12.02-2014
    Saat
    10:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar ben oglum için burdayım nihayet şubatın 25 de çapadan randevu aldık ogluma tehşis için dün okulda merdivenlerden düşme sonucu diz aldında kıkırdak zedelenmesi olmuş yatıyo şimdi nasıl düzelcek ne kadar sürcek bilmiyorum doktor 10 gün rapor verdi içinizde böyle sakatlanan oldumu bilgi verebilirmi

Üye
    my_life Avatarı

Son Giriş
    06.08-2013
    Saat
    14:22
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Geçmiş olsun sevimli

hani arkadaşlar akasya arkadaşımızdan da hiçbir bilgi yok merakla bekliyoruz forum pasif kaldı

Sayfa 44 / 64 İlkİlk ... 3440414243444546474854 ... SonSon