Sayfa 23 / 64 İlkİlk ... 1319202122232425262733 ... SonSon
Toplam 958 mesajın 331-345 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    grayland Avatarı

Son Giriş
    22.01-2017
    Saat
    03:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selamlar Arkadaşlar.
    Styric gerçekten baya oldu hiç durumunuz hakkında bilgi vermiyorsun.Biraz Ya da Anlayalım istanbul maceran nasıl sonuçlamdı

Neyse Ben şunu söylemek için yazıyorum ben 15 sene önce bu şişkebap ameliyatını oldum ama ufuğun dediği gibi birşey olmadı bende.Ufuk arkadaşımızın bahsettiği şey uzatma ameliyatı olmasın.
    Çükü şiş kebap ameliyatı platinin bacak kemiğine vidalar yadımı ile yapıştırılması ve eğer vücut gelişimi bitti ise orada kalması.Yok yaş genç ve büyüme devam ediyorsa kemikle beraber büyüyen yaylı bir pşatinle aynı işlemi yapıyorlar.
    Bendeki sabit platinler iki baldır kemiğimdede var ve 15 yıl oldu ufak tefek soğuk yediğimde sızlamasından başka bir şikayetim yok

Uzayan platinleride kızımın bacağına taktırdık ve onunla birlikte uzuyor 5 cm falandı enson kontrolde limiti 10 cm.
    uzaması limite gelince değişiyor.

Kızıma 3 yaşında iken iken takıldı.Kalçalarında eğrilikler vardı ve onlar düzeltilerek kalçadan diz kapağı kemiğine kadar platin takıldı.

Elifben senin kemiklerin herhalde o zaman 3 yaşında olan kızımın kemiklerinden daha kalındır.Yanlış anlama lütfen seni üzmek istemiyorum yani senin kemiklerin daha kalındır demek istiyorum

Kızıma takılacağı zama Önce Çapaya Gittim orada takılabilir ama garanti veremem çok zor bir ameliyat özel yerde yapmamız lazım ve size pahalıya patlar dediler ve ayrıca o zaman 5 milyar bıçak parası istediler.Bunu söyleyen Capanın Prof. ü ama adını şimdi hatırlıyamadım.
    Sonra vakıf gurebaya gittim bunlar istanbulun sayılı hastahaneleri oradakilerde bir heyet yaptılar ve henüz çocuk küçük onun için erken ilerleyen yaşlarda olur dediler.

Sonra benim doktoruma Yani Haseki hastahanesine gittim Haldun ERTÜRK.Şimdi oranın Başhekimi.O Bana yaprız 2-3 ay beklememi istedi.Bekledik ve dediği gibi özel imalat olan uzayan çiviler şiş kebap yöntemiyle takıldı kızımın bacağına ve ondan sonra daha rarat yürüyebildi
    ah birde düşmese laf anlamıyor çocuk işte

Yani Son Söz Öyle Korkulacak ekstra acılı bir ameliyat değil bacağın dışında falanda birşey yok.tamamen içeride kemiğe yapışık.
    Ben Tavsiye ederim zaten ben o ameliyatı olduğumda hiç ayağa kalkamıyor ve yürüyemiyordum ondan sonra koltuk değneği ilede olsa ayağa kalktım ve yürüyorum.

Uzattım ama bu bilgi elifbene lazım
    kusuruma bakmayın hade hoşçakalın

Bu linki bir inceleyin ben ve kızım haldun beyle gazetede yayınlanmıştık.

http://arsiv.sabah.com.tr/2007/04/21...9457D6D2F.html

http://arsiv.sabah.com.tr/2007/04/21...7ECC80B51.html

Üye
    .ufuk. Avatarı

Son Giriş
    04.03-2010
    Saat
    23:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

grayland arkadaşımız uzatma amelıaytı demiş o cıhazıda var benım olduğum düzeltme amelıyatıydı ve çok zordu bilgilerinize....

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şiş kebap ameliyatı ilk olarak 7 yaşıda oldum. Çapa'da prof. Yener Temelli gerçekleştirdi ameliyatımı. Başarılı bir ameliyattı. Bu ameliyatın özelliği uzun kemiklerin eşit aralıklarla kesilerek platin üzerine yerleştirilmesi ve kemikler kaynadığında platin kemiği koruma ve düzleştirmesinin sağlanması. O dönem yani ayağımda platin olduğu dönem hiç kırık yaşamadım. Daha sona platin kayıp kalça kemiğine baskı yaptığı için almak zorunda kaldılar. Aynı ameliyatı bu sefer 15 yaşımda tekrar oldum. Şu an ayağımda platin var. Hiçbir şikayetim yok. 12 yaşımdan beri de kırıkla karşılaşmadım. Şiş kebap ameliyatı olmak isteyen arkadaşlara tavsiye ederim. Zor bir süreç değil. Kemik uzatma ameliyatı ise şahsen ben hiç düşünmedim. O ağır sürece katlanmak istemem.

Üye
    nokta Avatarı

Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    15:54
    Yaşadığı Yer
    Doğu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilerleyen yaşlarda kırıklar tekrar başlıyor demiş arkadaşlar
    kaç yaşlarında başlıyor peki

Üye
    nokta Avatarı

Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    15:54
    Yaşadığı Yer
    Doğu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cevap veren olmamış

Üye
    grayland Avatarı

Son Giriş
    22.01-2017
    Saat
    03:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilerliyen yaşlarda kırık başlamaz çünkü kırık biz de bir ömür boyu beraber kalır.
    Aradaki fark çocuk veya küçükken biraz daha dikkatsiz davranıp olmadık hareketlerde bulunmamız kırığın çocuk ve küçük yaşlarda daha fazla oluyor gibi algılanmasına sebep oluyor bence.
    ayrıca bu yazdığımız yerle ilgili uzun zamandır bakıyordum ama üye girişi yapmamıştım ve sanki toplam 19 sayfa yazılmış gibi duruyordu ama gerçeği 17 sayfaymış bu başlığın.
    yani ben forum bozuldu diye girmeyip yazı da yazmıyordum bilmem benim gibi anlayan ve yazmayan oldumu
    ama üye girişi yapınca gerçek sayfa çıkıyor ve enson yazanı görebiliyorsunuz.
    selamlar herkese

Üye
    eğitimci Avatarı

Son Giriş
    13.11-2009
    Saat
    22:37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Meraba arkadaşlar ben hacettepe üniversitesi öğrencisiyim.Ve Cam kemik hastalığı hakkında bi proje çalışması yapmaktayım.Eğer bana yardımcı olmaka isterseniz çokkk sevinirim))Sizleri daha yakondan tanımak istiyorum.Hatta mümkünse ankarada yaşayan arkadaşlarımla görüşüp birebir yaşamdaki zorlukları ve hastalıkları hakkında bilgi almak istiyorum)Şimdiden teşekkür ederim ...Umarım bana yardımcı olursunuz))

----------

Meraba esracım..Başta geçmiş olsun demek istiyorum umarım çektiğin bütün acılar bir gün biterBende antalyada yaşıyorum ve üniversite öğrencisiyim.Cam kemik hastalığı konusunda bir çalışma yapıyorum.Eğer müsait olursan seninle tanışmak ve seninle hoş bir sohbet yapmak istiyorum hastalığın hakkında.Eğer bunu istersen bana bi mesaj yazman yeterlı olucaktır.Şimdiden teşekkür ederim esracım.

Üye
    Styric Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Serkan
    Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    13:47
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ali abi kusura bakma cevaplar hep gecikiyor.. Yoğunuz bu aralar oldukca.. Çok şükür bizim gibi hastalara, nasılsın dedikleri zaman koşturuyoruz demek bile güzel.. Hiç bir sorun yok Allaha şükür herşey yolunda güzel gidiyor.

Seninle görüştüğümüz de biliyorsun kilo problemimiz vardı, onları hallettik fizik tedavi, şunlar bunlar egzersizler kaplıcalar okadar yoğunduk ki.. çok şükür emeklerimizin karşılığını aldık gayet iyi durumdayız.. Kardeşim Mustafa da 2 ay öncesine kadar başladı yürümeye oda iyi gidiyor. Her hangi gibi bir sorunla karşılaşmadık. Yıl başında ya da şubat gibi tekrar bir dexa testi yapılacak. Bakalim şimdilik herşey iyi gidiyor eskiye göre çok çok iyi durumdayız. günün büyük bölümünü ayakda gecire biliyorum.

Senin küçük, prensesinde iyidir inşallah.

Herkesin sağlığı yerinde inşallah..

Üye
    esraata Avatarı

Gerçek Adı
    ESRA
    Son Giriş
    10.01-2012
    Saat
    22:45
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA/ MERKEZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

her şeyden önce göstermiş olduğun ilgiden dolayı sana çok teşekkür ederim EĞİTİMCİ diyorum çünkü adını dahi bilmiyorum bende seninle tanışmayı çok isterim tabiki antalyada olduğun sürece beni arayabilirsin ben AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ nde tedavi görüyorum evimizde KARATAY LİSEsinin yukarısında AKDENİZ GÜNEŞİ ÖZEL EĞİTİMinin karşısında istediğin zaman gelebilirsin babam İSTEK ANTALYA YEDİTEPE KOLEJİndeTEKNİSYEN Adı UĞUR görüşmek dileğiyle HOŞÇAKAL

Üye
    eray11 Avatarı

Son Giriş
    05.01-2010
    Saat
    13:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle bütün ıo hastalarına allahtan şifalar ve mutluluklar dilerim.
    blogtaki mesajları okudum smile kodlu kardeşimiz dr ümit hn gittiğini okudum fakat 90 günlük tedavi neticesi hakkında bir bilgi edinemiyoruz ümit dünyasında yaşıyoruz sanırım smile antalya da yaşıyor ve ablası hemşire babalarıda ögretmen olduğunu ismininde vefa olduğunu anladım bu kişilere mesaj attım fakat cevap alamadım eğer sizlerde ulaşabileceğim bir adresi veya telefon numarası varsa bigilendirirseniz çok sevinirim,sevgiyle kalın.

Üye
    esraata Avatarı

Gerçek Adı
    ESRA
    Son Giriş
    10.01-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA/ MERKEZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet eray11 anlattıkların doğru VEFANIN BABASININ TELEFONU :0 505 6684568 sana bu kadar yardımcı olabilirim SELAMLAR

Üye
    eray11 Avatarı

Son Giriş
    05.01-2010
    Saat
    13:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim.
    sitedekilere gösterdğin yakın ilgi alakana teşekkür eder bütün mutlulukların senin olmasını dilerim.

Üye
    esraata Avatarı

Gerçek Adı
    ESRA
    Son Giriş
    10.01-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA/ MERKEZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim eray abi yaş olarak benden büyüksün bilmiyorum ama ben 9 yaşındayım arkadaşlarıma birazda olsa yardımım olduysa ne mutlu bana cenabı ALLAH herkesin kalbine göre versin kendine iyi bak HOŞÇAKAL

Üye
    eğitimci Avatarı

Son Giriş
    13.11-2009
    Saat
    22:37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Verdiğin bilgiler için ve benimle tanışmak istediğin için çok teşekkür ederim esra cım.Benim adım duygutanışmış oldukAkdeniz üniversitesinde ortopedi servisinde tedavi görüyosun dımı?bEN ŞU ANDA Ankara dayım.Bayramda inşallh antalya ya gelicemO zaman müsait olursan görüşüp seninle tanışmak isterimBende dokumada oturuyorum anlıcan yakınız birbirimizeO zaman en kısa zamanda görüşmek dileğiyle canım )))))))Bu kadar tatlı biriylr tanışmk için can atıyorum)))

Üye
    esraata Avatarı

Gerçek Adı
    ESRA
    Son Giriş
    10.01-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA/ MERKEZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    teşekkür ederim duygu abla

İNŞALLAH BAYRAMDA GÖRÜŞÜRÜZ kendine iyi bak olur mu MSN adresini ekliyorum

Sayfa 23 / 64 İlkİlk ... 1319202122232425262733 ... SonSon