Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 25 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

discharge Kalp kapakçık yetmezliğim var. Askerlik yapabilir miyim?

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar 18 yaşındayım yakında yoklamam gelicek bunu doktora sormam daha doğru olurdu ama sonraki kontrole daha 3 ay var.Sorum şu

Bende akut romatizmal ateş sonucu 2. derece aort, hafif mitral yetmezlik oluştu ve mitral kapağımda mvp var.Yakında askerlik yoklamam felan gelicek bu durumda askerlik yapabilirmiyim ?Yapma durumum yoksa Böyle bir rahatsızlığım var diyip hangi askeri kuruma gitmeliyim?Ve son olarak ekstra bir sorum var üniversite sınavlarına hazırlanıyorum öğretmenlik yada mühendislik istiyorum engelli katagorisine girip kazansamda gidememe gibi bir durum olabilir mi?

Şimdiden çok teşekkür ediyorum cevaplarınız için.Allah herkese acil şifalar versin.

Üye
    hayalet73 Avatarı

Gerçek Adı
    Atakan
    Son Giriş
    10.08-2013
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Beylikdüzü

hayalet73

Ekonuzda çıkan ef değeriniz kaçtır. kapakların durumuna bakılırsa ilaç verip takip ederler hemen ameliyata almazlar sanırım. Başka doktorlara da görünmeyi deneyin daha sağlam olur. Askerlik yoklamanızda bu durumu bildirdiğinizde sizi asker hastanesine sevk ederler ve çok büyük ihtimalle askerlik yapamazsınız. Tedavi olduğunuz hastaneden özürlü raporu veriliyorsa şansınızı deneyin derim. Sınıra yakın duruyor belki % 40 verebilirler.

discharge

Eko değerleri tam aklımda değil L.V hafif geniş deniyordu tek aklımda kalan bu
    Evet ilaçla normal hayatıma devam ediyorum zorluklar yaşıyorum ama idare ediyorum.Şimdilik ameliyata gerek yok diyorlar.
    Hastahaneden alıcağım özürlülük raporu ile direk asker hastahanesine gitmeden mi askerlik işini halledicem onu anlıyamadım?

Üye
    hayalet73 Avatarı

Gerçek Adı
    Atakan
    Son Giriş
    10.08-2013
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Beylikdüzü

hayalet73

Yok tetkikleriniz yanınızda bulunsun faydası olur fakat asker hastanesinde tekrar muayene etmeden karar vermezler sanırım.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Durmunuzla ilgili olarak elinizde ne kadar rapor vs. varsa yanınıza alın askeri hastaneye giderken. Orada doktorların karar vermesi aşamasında yararlı olur...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Ahmet Akkuş Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Akkuş
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    01:04
    Yaşadığı Yer
    Muğla

Ahmet Akkuş

Merhaba.
    Geçmiş olsun.Ben size yaşadığım süreci anlatayım.Eğer değişmediyse buna benzer bir süreç yaşarsınız.
    Askerlik yoklamasına gittiğimde muayene sırasında herhangibir hastalığınız var mı diye soruyorlar.Sormazlarsa siz söylersiniz.
    Ben aşiltendonu uzatma ameliyatı olmuştum.Ameliyat oldum dedim ve hastaneden verilen ameliyat kağıdını göstermiştim siz
    elinizdeki bütün raporlarınızı götürün bakacaklardır.
    Daha sonra beni İzmir 800 yataklı Askeri Hastanesi ne sevk ettiler.Burda bütün doktorları dahiliye,iç hastalıkları,kulak burun boğaz
    gibi dolaştım ve dosyam kurula gitti Askeri kurul beni tekrar inceledi tabi kurulun önünde muayene ediyorlar.
    Daha sonra da Askere elverişli değildir yazan bir kağıt veriyorlar.Ve evinize dönüyorsunuz.size orda bağlı bulunduğunuz askeri
    şubeye su tarihte gidin derler.O tarihte askerlik şubesine gittiğimde Askeri hastanenin düzenlediği raporu askerlik şubesine göndermişler.
    Burda imza attım.Ve raporun birini de bana verdiler bu raporu kaybetme dediler ve köye döndüm.
    Siz izmir de olduğunuza göre bir haftada askeri hastanede işiniz hallolur.Bu arada Askeri hastane tertiplerinizle dolu olacaktır.
    İşiniz o nedenle uzun sürer.Gittiğinizde görürsünüz.Kolay gelsin.

srcn52

Merhaba bende orta derecede aort yetmezliği var ve 0 özür raporum var askerlik durumum ne olur muaf olabilirmiyim?

bilgin için teşekkür ederim işimiz nekdr uzun sürer

Üye
    hakan_turk Avatarı

Son Giriş
    06.04-2014
    Saat
    22:07
    Yaşadığı Yer
    Türkiye Cumhuriyeti

hakan_turk

Kalpten dolayı rahatsızlığınız varsa bunu muayene raporlarınızla birlikte ve kullandığınız ilaçlar varsa bunlarıda rapolarıyla birlikte askerlik muayeneniz geldiğinde askerlik şubesinde sizi muayene edecek olan doktora sunmalısınız. askeri muayeneyi yapan doktor eğer gerek görürse sizden gereken tetkikleri isticektir. gerekirse askeri heyet hastanelerinden birine sevkinizi yapacaktır. ben izmir- hatay askeri hastanesinde olmuştum.heyete girdim.kalp kapaklarında delik onarımı ve aort anevrizması nedeni ile. alınan rapor bağlı bulunduğun askerlik şubesine iletilir. değişmediyse prosedür bu kardeşim...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Aort yetmezliği muafiyet sağlar çoğu zaman
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

srcn52

Cevap verdiğiniz teşekkür ederim

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk

FaCia

Çalıştığım Özel Hastanede Bir arkadaşım var oda %50 Özür raporuna sahip. Kalp Kapakçıkta sorun var onunda. Raporunu görmüştüm EF 40-50 yazıyordu. askerlıkten muaf oldu.

srcn52

Benimde %30 var bakalım sonuç ne olcak

Üye
    kemalabi Avatarı

Gerçek Adı
    kemal
    Son Giriş
    02.11-2012
    Saat
    00:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul

kemalabi

Merhaba,

Ayrı bir başlık açıp forumu kirletmemek adına buradan devam etmek istiyorum.

MVP Klass1 var bende de.... ef 65 ve %5 özürlülük raporu var bu nedenden dolayı...

bu şartlarda askere alınır mıyım? ef sınırlaması var mı?

teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

MVP Klass1 için EF değerine dair bilgisi olan var mı?

Benim tahminim, komando olamaz, askerliğe elverişlidir gibi bir sonuç çıkar...

Üye
    kemalabi Avatarı

Gerçek Adı
    kemal
    Son Giriş
    02.11-2012
    Saat
    00:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul

kemalabi

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba hocam,

ef % 65 bende....

askere alınır mıyım bu şekilde?

raporum da doğuştan kalp hastası %5 özürlü

Sayfa 1 / 2 12 SonSon