Toplam 14 mesajın 1-14 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    esattt46 Avatarı

Son Giriş
    11.07-2015
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    kahramanmaraş

esattt46 Dalağım yok. Askerlik için çürük raporu verilir mi?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    9 yaşında duvardan düştüm ve dalağım patladı. iç kanama geçirdiğimden dolayı 3 gün hiç bir müdahale yapılamadı ve 3. günün sonunda dalağımı aldılar. şuan yaşım 22 öğrencilikten dolayı tecilim vardı kasım ayında bitiyor. 2 yıllık okuduğum için kısa dönem şansım yok. acaba dalağım olmadığından dolayı, çürük raporu alabilir miyim???

Üye
    cockpit Avatarı

Son Giriş
    05.03-2015
    Saat
    16:32
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/AYDIN

cockpit

evet askerlikten muaf olursun ("En az bir yıl süre ile devam eden ve kot kenarını geçen splenomegaliler; görüntüleme yöntemleri ile ortaya konan geniş dalak infarktları; organik nedenliler hariç bütün splenektomiler; konjenital dalak yokluğu." askerlikten muaf olma nedenidir)

dalağı olmayan rapor yüzde 40 almak cok zor.
    askerlik raporu bazıları özür oranı yazmiyorlar..
    cünki dalak hayati bir organ değildir. dalaksız insan yaşabilir
    dalağı olmayan özür oranı en fazla yüde 35 dır. başka hastalık varsa ilave et yüzde 40 alabilirsin

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:13
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Life

Sizi askeri hastaneye sevkederler, gerekli muayene ve tetkik sonucu heyetin vereceği karar sonucuna göre işlem yapılır.Başka rahatsızlıklarınız varsa muayene sırasında belirtin muafiyet kazanmanıza etken olabilir

Üye
    ali ceyhan Avatarı

Gerçek Adı
    ali ceyhan
    Son Giriş
    20.06-2014
    Saat
    11:22
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Blog Mesajları
    1

ali ceyhan

2011 şubat ayında aldığım heyet raporunda dalak yokluğuna(trafik k
    azası sonucu dalağım komple alındı)%10 sol bacak diz üstü ampüdeye %48 verdiler.16/12/2010 da çıkan yasaya göre dalak yokluğuna % 10 veriliyor.

avcıkomando;
    şimdi dalak yokluğuna verilen oran %10

Üye
    esattt46 Avatarı

Son Giriş
    11.07-2015
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    kahramanmaraş

esattt46

hepinize çok teşekkür ederim cevaplarınız için.

cockpit;
    yazdığın o ingilizce terimleri anlamasamda muaf olduğumu öğrendim

özür oranına gerek yok benim için tek derdim muaf olmak. peki sizce muaf olma oranım kaçtır. bende başka hastalık yok sadece dalağım yok. kesinlik oranı kaç bu muaf olmanın

çünkü kasımda tecil im bittiğinde muayane ye gideceğim.

sivil hastaneden rapor alıp gitmem lazım dimi, garanti olması için

baya bir araştırdım da herkes muaf olacağını yazıyordu. o yüzden muaf olurum diyiyordum. birde buray sorayım dedim.

ben yoksa 2 yıllık okulun üzerine açıkörtimden 4 yıllığa tamamlayıp kısa dönem gideyim diyordum.
    daha hiç muayane ye gitmedim. kasımda sadece muayane gitmeyi düşünüyorum.
    bilmem siz ne dersiniz? yoksa açık öğretimi bitirince mi gideyim muayane ye ?

biraz elde ettiğim bilgilerden şunu buldum. milletin bir kısmı bilerek aldırıyormuş dalağım yok diye. eğer ki ameliyat olduğun hastaneden ne için dalağının olmadığına dair rapor alırsan işin daha kolaylaşıyormuş

sonuçta bir organım eksik. ve Allah boşuna yaratmamıştır. illa ki bir şeyi vardır
    atıyorum benim kanım temizlenmiyor. vucudum kan üretmiyor.
    geçen gün askerlik şubesine gittim tanık olduğundan dolayı rahat gittim sırf bunu sormak için. adam bana şunu dedi. senin bir organın eksik ben nasıl seni göndereyim dedi. seni askeri hastaneye gönderirm dedi.
    bir çok insanın söyledigi de şu. hastaneden dalağının patlayıpta alındığına dair rapor alırsan almaz seni dedi. askeri hastanede iyice incelerler gerçekten yoksa dalağın muaf olursun dediler. tabi bunları duymama rağmen tatmin olmadım. buraya sormak istedim..

Üye
    edi_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    20:58
    Yaşadığı Yer
    ankara

edi_67

avcıkomando;

]hüseyin dalagi olmayanlari askere almiyorlar bu ASKERIYENIN saglik tüsügünde de mevcutur ,bunu arkadas ASKERIYENIN saglik yönetmeligine baksa ydi kendine bukadar kafa yormazdi alacaklarmi almiycaklarmi diye ,birincisi ben le bir asker olmayan yükümlü heyete girmisti dalagi yoktu ve o arkadas ,,, kod: B elverisli degildir aldi ,geri hizmete de veremesler cünkü dalagi olmayn bir kisi ASKERI saglik tüsügünde b kodu askerlik yapamas diyorsa ve askeri hastanede deki doktor ona bunu bile bile geri hizmet verse bile heyeteki sahlik kugrulu baskani ve ordaki heyeteki doktorlarda imzalamas yani o doktorun kararina uymazlar bunuda o doktor bunu bildigi icin bile bile sen normalinde tüzük te cürüksün ama ben sana A vereyim yani arzali askerlik yapar verim diyemes cünkü bunu heytekiler kabul edmes cünkü kendilerini riske atarlar diye ,bAkin ASKERIYE saglik tüsügünde neyse mecbur onu verir bile bile yada bile bile saglamsa cürük vermesler is o doktorda bitmiyor heyet deki doktorlarda o karara bakip imza atip o doktora uyarlar yanlis bir kararsa o karara uymaslar onun icin heyet diyorlar ya ,hadi diyelim dalak olmadigi halde geri hizmete aldilar ve bu arkadas ihtiras eti ve yeninden askeri hastaneye yoliycaklar buda hakem karari olarak en üst gata profösörler karar vercek ve burda anlasilacak o doktorun bile bile askere aldigini ,ve busefer o önceki heyete yanlis yapanlarin rütbeleri daha büyümes ve heyeten bile atilabilirler o yüzden bile bile almaslar geri hizmet bile almazlar,geri hizmete alinanlar ASKERI saglik tüsügünde sinirda kalanlar yani hem hasta hem iyi yani iyide deyil kötü de deyil bu bu hastalarda gözden olabilir geri zekaliktan olabilir kulaktan olabilir bacaktan olabilri elden olabilir ,ama organ dan ic hastalikldan sinir yoktur ya A arzali askere alinir ya B CÜRÜK verili ya d cürük verilir yada C sevki gecitirme yada ertesiyila birakma olur

DALAK niye onemli dalagi olmayan kosamas cabuk yorulu ve kani hizli temizlenmes ve dalagi olmaynlarda sansislikda olabilir ömü boyu diyet yemekleri yemeleri lazim bunlarida askerde yapamaycagi icin kesi cürük veriliyo geri hizmet yapamazmi askeri ye göre yapamaz cünkü askeride geri hizmet yaptigi yerde diyelim yangin cikti yada saldiri oldu buna benzer biseler oldu diyelim ve cabuk kosmasi lazim yani cabuk olmasi lazim dalagi omayanlar yada safra keseinden haric organi omayanlar bunlai yapamas ve agir da tasiyamas o yüzden askeriye saglik tüsügünde kesin askere alinmamali denmis demeki benim düsüncelirim bunlar askeriyede bengibi düsünmüs olabilir
    dalak böbrek olmayanlar simdiki saglik tüsügüne göre askere kesinlikle alinmazlar önemli organ olduklari icin,ama safra kesesi alinanlar askerlik yapiyor hemde 100de100 yapiyor ama arzali yapar
    simdi diyceksiniski bacakdan geri hizmet yapanlar nasil kosacak dedim ya demek bacagi kosacak kadar iyiki geri hizmete almislar yani normal kosabilo hizli kosamiyo ama yorulmuyor

Üye
    hak1592 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    20.01-2015
    Saat
    12:12
    Yaşadığı Yer
    istanbul

hak1592 Ben de aynı durumdayım

sonuc ne oldu?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:36
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Muaf oldun mu Esat?

Üye
    hak1592 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    20.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

hak1592

hiç cevap yazmıyor :S

hadii beea arkadş cevap verr

Üye
    MUHENDIS Avatarı

Son Giriş
    30.07-2015
    Saat
    16:58
    Yaşadığı Yer
    GÖNLÜM ADANA DA KALDI.

MUHENDIS

dalagın yoksa askerlik yaptırmazlar.kesin karardır

Üye
    hak1592 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    20.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

hak1592

kesin karar nerden ki ? Bazıları gidersin diyor

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    30.07-2015
    Saat
    12:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul

ugir

Dalaım yok ve askere alınmadım..dalagı olmayan adamı askere al mı yor lar nokta.

Üye
    hak1592 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    20.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

hak1592

aliıyorlarmış agır iş yapamaz raporu veriliyormuş

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:36
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @ugir dediği gibi, muafiyet veriliyor diye biliyorum ben de.

Güncel deneyimi olan var mı?

Başlığın Etiketleri