Sayfa 1 / 7 12345 ... SonSon
Toplam 105 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

vuslatsevdası Hepatit B hastaları askerlikten muaf olur mu?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selamünaleyküm Kardeşler ben taşıyıcı kronik hepatitB hastasıyım. %49 özürlü raporum var.askere gidecemde.ama öncelikli öğrenmek istediğim durumumla ilgili askerlikten muaf olurmuyum? arkerlik şubesine gitsem özür durumumu bildirsem yinede malum tatmin olmadıklarından dolaylı özür durumumu kesin teşhisle öğrenmeleri için beni askerlik hastanesine sevk ederlermi?.eskiden onu esas alıyorlarmış şuan yeni yasalarda durum hala aynımı. yoksa değiştimi.?

Üye
    Norman Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    08.01-2015
    Saat
    21:55
    Yaşadığı Yer
    İzmir

Norman

evet olur taşiyici bulaşici hastaliğiniz var ise askerlikden muaf olursunuz

ortaca

arkadaş ben hepatıt b den dolayı askere gıtmedım öncelıkle durumun nasıl sağlıklı taşıyıcı düzeyındemısın yoksa tedavı oldunmu iğne ialaç bunlar öenmlı eğer bunalrı yazarsan bende askerıyede sivil işçiyim sana kesın bılgıyı verırırm

vuslatsevdası

ortaca kardeş benim hebatit B hastalığımın derece oranı %49 raporum var. 3 ayda bir 600 tl maaş alıyorum.
    benim vücudumda bulunan hepatitB Kronikleşmiş taşıyıcı ilerleyici karaciğer iltihabıdır. yani hepatitB virüsü karaciğerime bulaşmış. bepatitB virüsünde en tehlikeli ülümcül hastalık.
    karaciğerden asla temizlenemeyen bu hastalığım rutin ,ilaç tedavisi günümüzdeki teknolojiye rahmen malesef halada yok. sadece virüsün daha fazla ilerleyememesi için ağır işlerde çalışma yasağı sigara içme asit vs gibi yiyecek ve içekelerle tedavisi var. evet doktorların söylediklerine göre sağlıklı taşıyıcı düzeyindeymişim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Muaf olursun kardeşim...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

ortaca

kardeş benden de var 1997 yılından berı bende ılaç tedavısı oluyorum bende askere gıtmedım sende gitmezsın ama askerlık muanesı olurken şubenın yaptığında söyle orası senı askerı hastaneye sevkeder daha detaylı bılgı ıstersen porvitmusa@hotmail.com ekle sana bılmen gereken butun bılgıyı verırım

vuslatsevdası

oldu teşekkür ederim.ALLAH razı olsun sizlerde..

Üye
    muratyavuz Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    02.05-2014
    Saat
    10:54
    Yaşadığı Yer
    Kırıkkale

muratyavuz Hepatit B nedeniyle askerlik muayenesinde kan tahlili isteniyor mu?

arkadaşlar bu hepatit b hastalığı olanlar askerlik çin müracaat ettiğinde askerlik şubesinden kan tahlili istediler mi acaba?yoksa kişi kendisimi askerlik şubesine raporunu belirtti.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Askeri hastane kan tahlilini kendisi yapacaktır...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    edi_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    20:58
    Yaşadığı Yer
    ankara

edi_67

askerlik subesi icin soruyorsun herhal yani subeden askeri hastaneye sevkini kolaylikca versinler diye soruyorsun ben anladim,ben hepatit b ve bir baska sebebden dolayi muafim,
    en iyi sana ben anlata bilirim,simdi sen hepatit b olduguna dahil bir rapor gösterirsen askerlik subedeki tabibe ,sana hemen ya etmeskut askeri hastana yada gata hastanaya iksinden birine sevk verir ,göstermesen seni zaten askerde muayne ederler orda cikar hepatit b oldugun ve orda gidersin hataneye diyorlar,sen raporlarini yanina al göster subede
    yanina 16 tane fotaraf ve 2 tanede kimlik fotokopisi al ,ve ogünü tras ol ben tirasli degildim beni subenin revirine almadilar tiras ol gel dediler ona göre,evet sevki aldin hataneye gitin senden ikitane kan testi yapcaklar ,hastane senin raporlari hic takmiyor, kendi yaptiklari tahlilere inaniyorlar,birinci tahlil alt ve ast karaciger kani onlar yüksek cikmasi lazim yani alt 60 gecmesi lazim 40 ile 59 za kadar normal sayiliyormus askeri hastanada zaten alt yüksek cikinca ast ta otomatikmen yüksek cikiyor,ikinci test de hbv-dna ve bilurbin bunlar positif olacak zaten negativ se hepatit b yok demekdir
    bu iktane verdigin kan dedigim sekilde cikarsa ,sana heyeten C KODU verilip 1 sene ertesi yila birakma raporu veriyorlar hemen cürük vermiyorlar belki hepati b yeni hastasindir diye yani akut hastalik akut oldugu zaman yani yeni hepatitb kaptigin zaman 6 ay yada 1 sene icinde karacigerin bu hastaligi yenebiliyor ,ve tek hep b tasiyici oluyorsun eger degerler bir sene sonrada yüksekse kronik oluyorsun yani ömür boyu hep b aktiv hastasin demek onun icin hep b de bir sene sevk tehiri veriliyor ,bir sene sonra yine askeri hastaneye gitiginde ise yine bu iki kan degerlerini alip ,yine degerler yüksek ciktiginda seni biopsiye aliyorlar bende biopsi oldum karcigerden parca aliyorlar ve bakiyorlar patolojide aktivmi inaktivmi diye benim aktiv cikti fibrosis de 1inci evre kronik cikti,inaktiv cikarsa hepatitb var ama hasta aktiv deyilsin yani hasta deyilsin birtek tasiyicisin buda inaktiv demek ve askere aliniyor tasiyici olanlar ,

Üye
    muratyavuz Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    02.05-2014
    Saat
    10:54
    Yaşadığı Yer
    Kırıkkale

muratyavuz

teşekkürler arkadaşım.

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    16.04-2015
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

anakin

Bülent Bey, hepatit b oranı nedir diye arayıp duruyoruz.Ama cevap forumlarda var esasında.Bu arkadaşa nasıl ulaşabiliriz? siteye en son 2011 de giriş yapmış.

Üye
    MAHMUT01 Avatarı

Gerçek Adı
    Mahmut
    Son Giriş
    15.04-2015
    Saat
    10:23
    Yaşadığı Yer
    ADANA

MAHMUT01

hasan bey raporu aldınızmı öğrene bilirmiyiz.

ben doktora soruyorum oda başında savıyor olmaz diye ne yapmam lazım ilginize tesekürler

Üye
    MAHMUT01 Avatarı

Gerçek Adı
    Mahmut
    Son Giriş
    15.04-2015
    Saat
    10:23
    Yaşadığı Yer
    ADANA

MAHMUT01

kronik viteral hepatit b delta ajansız taşıyıcı demekmi arkadaşlar.ilginize tesekürler.

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    16.04-2015
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

anakin

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Hayır.Taşıyıcılık virüsün vücuttaki faaliyeti ve kan tahlillerindeki bazı değerler ile anlaşılır.

Sayfa 1 / 7 12345 ... SonSon