Sayfa 3 / 10 İlkİlk 1234567 ... SonSon
Toplam 136 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hamit61 Avatarı

Son Giriş
    23.05-2013
    Saat
    13:20
    Yaşadığı Yer
    çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    5_10_2012 tarihinde kasimpasa askeri hastanesi enfeksiyon bölümüne muayene oldum yazılan aynen şu: vücut direncini düşürecek spor ve spor faaliyetlerinden gıda ve sağlık birimlerinde gorevlendirmeden muaftir.komando olamaz askere inaktif hbsag taşıyıcısı olarak uygundur.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    105
    Verilen Beğeniler
    176

Allah allaaah! Yakın zamanda hepatit olup askerlik işlemi yapan kimse var mı acaba?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kuzeyaral Avatarı

Gerçek Adı
    Aral
    Son Giriş
    26.08-2013
    Saat
    10:19
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben 2011 de askerlık ıcın muracaat ettıgımde benı bu degerle muaf ettıler kardesım...

Mikroskobik Bulgular:
    Kesitlerde karaciğer ğarankiminde steatoz(yaglanma) , portal mesafelerde orta derecede mononükleer iltihabi hücre infiltirasyonu izlendi , ayrıca her 10'luk BBA da 5-10 adet fokal litik nekroz sahası görüldü.

Tanı : Kronik Hepatit delta ajansız (modifiye ishak hai : 7/18 , Evre : 2 , Metavir A1F1)

A(İNTERFACE HEPATİT) :1
    B(CONFLUENT NEKROZ) :1
    C(FOKAL LİTİK NEKROZ) :3
    D(PORTAL İNFLAMASYON) :2

--------------------------------------------
    BURASI ÖNEMLİ KARDESLERİM, ASKERLIGE MURACAAT ETMEDEN ONCE HEPATİT(YANI KARACIGERDE BOZULUM YAPMIS OLANLAR) TEDAVI SURECI BASLARSA ASKERIYE %100 MUAF EDER..

Üye
    Pompeii Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan Rıza Yetiş
    Son Giriş
    08.11-2012
    Saat
    20:48
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok yakından tanıdığım bir abim muaf olmuştu.

Üye
    kuzeyaral Avatarı

Gerçek Adı
    Aral
    Son Giriş
    26.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şunuda anti parantez belirtmeliyim ki kardesim ve kuzenım de aynı dertden sorunları var ama onların kanında hepatit olmasına ragmen karacıger enzımlerınde herhangı bır bozulum olmadıgı ıcın aynı donemde 2 sıde askerlıklerını 15er ay olarak yaptılar hava degısımı bıle alamadılar.

Üye
    eco Avatarı

Son Giriş
    23.05-2013
    Saat
    16:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar

Ben 2008 senesinden beri kronik hepatit b tedavisi görüyorum. Askerlik durumum üniversite nedeniyle tecilli idi. Bu sene tecil sürem doldu ve Kasımpaşa askeri hastanesinde 6 ay erteleme aldım hepatit nedeni ile.

Aralık ayında GATA ya göndereceklermiş beni kesin kararı vermek üzere.

HBV DNA değerlerim 2008 senesinde çok yüksekti ama şu anda 300 civarına kadar düştü. Enzimlerim de normale indi ama hala HBV DNA pozitif. İlaç tedavisine devam ediyorum ve biyopsi sonuçlarımda hafif derecede kronik hepait b teşhisi konmuştu.

Sizce Aralık ayında GATA dan nasıl bir sonuç çıkar. Askere alınır mıyım yoksa tekrar erteleme mi verirler. Ya da muaf mı olurum.

Bilgi verirseniz memnun olurum.

Teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    105
    Verilen Beğeniler
    176

Bence bir kez daha ertelenebilir, ama sonuçta muaf olursunuz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    eco Avatarı

Son Giriş
    23.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bilgi icin tesekkurler ama muaf olma durumunu ne belirliyor acaba. HBV DNA pozitifligi mi AST ALT yuksekligi mi yoksa biyopsi sonuclari mi? Benim enzimlerim 4 sene tedavi sonrasi dustu simdi askere alinma durumum olur mu acaba. Bir diger sorum da neden Kasimpasa dan GATA ya sevk ediyorlar acaba. Kasimpasa askeri hastanesinin kesin karar verme yetkisi yok mu acabaTesekkurler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    105
    Verilen Beğeniler
    176

TSK yönetmeliğine göre şu hallerde muafiye verilir (cetveldeki ilgili maddeleri derledim):

" 16. Biyokimyasal ve histopatolojik olarak düşük veya orta aktiviteli kronik hepatitler; steatohepatit; karaciğer transaminaz enzim düzeylerinde normalin üst sınırının iki katından fazla artış nedeniyle en az bir yıl süreyle hava değişimi kullanmış (veya en az bir yıl sevk geciktirmesi veya ertesi yıla bırakma kararı almış) ve karaciğer biyopsisinde hepatosteatoz minimal reaktif değişiklikler tespit edilenler; tekrarlayıcı kronik veya intrahepatik kolestaz.
    NOT: Karaciğer enzim yüksekliği ile seyreden hepatosteatozlu veya karaciğer biyopsisinde minimal reaktif değişiklikler bulunan subay ve astsubaylara en az bir yıllık istirahatsız rejim sonrası kesin işlem yapılır.
    17. Karaciğerin tedavisi mümkün olan depo metabolik hastalıkları (Wilson Hastalığı, Hemokromatozis, Hepatik Porfirialar vb.)."

"8. Kronik ağır toksik hepatitler, sirozlar, portal hipertansiyon, portal ven trombozu ve portal hipertansiyon nedeniyle yapılmış şant ve diğer ameliyatlar. "

"2. Hepatit B ve C virüsleri ile diğer kronikleşme özelliğindeki primer ve sekonder hepatotrop virüslerin neden olduğu serolojik olarak kanıtlanmış, biyokimyasal bozukluğu sürekli (Hepatit C için biyokimyasal bozukluk şartı aranmaz.), histopatolojik olarak aktivitesi ileri derecede olmayan kronik hepatitler.
    3. Altı aydan uzun sürdüğü kanıtlanmış; HBsAg (+), Anti-HBc Total (+), HBV DNA PCR (+), ALT yüksek, yapılan karaciğer iğne biyopsisinde “Kronik Hepatit” saptanmayan Hepatit B virüs enfeksiyonu. "
    Şu, geçici olarak muafiyet verilip, zamanla yeniden değerlendirilmeyi gerektiriyormuş:

"C) 52 nci maddenin A, B ve D dilimlerinde belirtilen hastalık ve arızaların tedavi ve nekahet hâlleri ile bu maddenin hiçbir fıkrasında adına yer verilmeyen diğer infeksiyon hastalıklarının tedavi ve nekahet hâlleri."

Şu hallerde ise askerliğe elverişli sayılıyor:

"Hepatit B (İnaktif HBsAg taşıyıcısı ile), ve Hepatit C (Anti-HCV Pozitif, HCV-RNA negatifliği ile) ve serolojik olarak gösterilmiş diğer kronikleşme özelliğindeki hepatotrop virüslerin neden olduğu, biyokimyasal bozukluk yapmamış hepatitler."

Üye
    kuzeyaral Avatarı

Gerçek Adı
    Aral
    Son Giriş
    26.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

%99 Çürük

Üye
    eco Avatarı

Son Giriş
    23.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tekrar merhaba,

Bu hafta yaptırdığım test sonuçlarına göre

AST : 28
    ALT : 31
    HBSAG : 36 ( POZİTİF)
    HBV DNA : 300

4 sene önce tedaviye başladığımda AST ve ALT 100 civarındaydı ve HBV DNA 10 ^9 civarında çok yüksek bir değerde idi. 4 sene önceki Biyopsi sonucuma göre hafif derecede kronik hepatit b hastasıyım

Şimdi bu duruma göre tedavi sonucu çok şükür düzelme olduğundan askere elverişli durumda olur muyum acaba. Daha önce belirttiğim gibi en son Kasuımpaşa Askeri Hastanesi 6 ay geciktirme verdi gelecek ay GATA ya gideceğim. AST ALT enzim değerlerim düştüğü için askere alınır mıyım yoksa muaf mı olurum.

Öğrenmek istememin sebebi iş ve aile durumumdan dolayı hep bir belirsizlik var. Ne işten ayrılabiliyorum ne de eşime askere gidiyorum diyebiliyorum. Kesin bir cevap alacak kurum yok mudur acaba. Bunu bilsek de ona göre kendimizi hazırlasak.

Bilgi veren arkadaşlara ve bu forum ve başlığı açanlara da teşekkür ediyorum. En azından bizden sonraki arkadaşlar az çok belirli şeyleri bilerek hareket edecekler bu forum sayesinde.

Üye
    kuzeyaral Avatarı

Gerçek Adı
    Aral
    Son Giriş
    26.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hepatit B askerlıkten curuk almak ıcın yeterlı degıldır. Biopsi sonucunda egerkı Karacıger zarar gormusse ve tedavı goruyorsa sıvıl hayatta o zaman muhaftır.

Bir ikinci soyleyecegımde sız ne olursa olsun bıopsı raporunuzu gotursenız bıle askerıye ya sıze bıopsı yapmak ıster yada bıopsı gordugunuz (ozel unv ve ozel hastaneler harıc) hastaneden lam ıle lamel arasında 10 sene boyunca saklanmak uzere dondurulmus cıgerınızın parcasını muhurlu zarf ıcerısınde resmı yazı ıle ister buna baglı olarak kendı patoloji labaratuarında yenıden rapor yazarlar.

eco;
    6 Ay sonra yıne gel dedılerse almazlar...

Üye
    hamit61 Avatarı

Son Giriş
    23.05-2013
    Saat
    13:20
    Yaşadığı Yer
    çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben kasımpaşa ya gittiğimde bana tahlihlerim normal cıkmasına ragmen kronik hepatit b iken inaktif tasıyıcı diyerekten beni askere alıyorlar subatta gidiyorum içerde ne olur bilinmez.değerleri normal çıkıp karaciğerde sorun yok ve karaciğer kronikseniz sanırım sizi de askere alacaklar...

Üye
    eco Avatarı

Son Giriş
    23.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hamit kardeş sen biyopsi oldun mu. HBV DNA , AST, ALT değerlerin kaç acaba. Kronik teşhisini nasıl koydular. Biyopsi oldun ise sonuçlarını paylaşır mısın. Nasıl inaktif taşıyıcısın derler anlamadım.

Üye
    bozo810 Avatarı

Gerçek Adı
    Cemal ÇAKMAK
    Son Giriş
    28.10-2016
    Saat
    21:33
    Yaşadığı Yer
    Afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkdaşalar Hepatit b taşıyıcısıyım,aralık 2012 tarihinde tecilimin biteceği nisan 2013 askere alınacağım sanıyordum,askerik şubesinden bakaya kaldınız diye yazı geldi,aralık celp tarihimiş,ben de işlerimi nisan ayına göre ayarlamıştım,şimdi şubeye gitsem beni askere hemen alırlarmı,yoksa nisan celphi mi beklerim,bir de hepatit b taşıyıcısı olduğum için bu durum benim için nasıl sonuçlanır,yardımlarınızı bekliyorum.ilginize teşekkürler.

Sayfa 3 / 10 İlkİlk 1234567 ... SonSon