Sunrise Quickie akülü, Quickie aktif ve Breezy manuel sandalyelerde lansmana özel büyük indirim kampanyası!
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 3 1 2 3 SonSon
Toplam 37 mesajın 1-15 arasındakiler
Askerliğe elverişsizdir raporu almam iş başvurularında soruna yol açar mı?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

use Askerliğe elverişsizdir raporu almam iş başvurularında soruna yol açar mı?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    merhabalar
    askerlik gorevimi yaparken gecirdigim pskolojik rahatsızlık nedeniyle hava degisimi raporu aldım. elverissizdir raporu almam halinde ne gibi sorunlarla karsilasirim?

kamuda veya ozel sektorde ise girerken zorluk yasar miyim? isveren muaf oldugumu kesin ogrenir mi ?

bana verilecek olan askerligimle ilgili durum belgesinde hastaligim acikca belirtilicek mi yani bir nevi fislenme olucak mi cunku pskiyatri bolumunden rapor alacagim?

cevaplarinizi bekliyorum

SAYGILAR.

son_bir

Askerlik için almış olduğun rapor sadece askerlikte geçerlidir askerlik yapar yada yapamaz diye rapordur. Niye öyle düşünüyosun rapor alınca işe girmen daha kolay olur

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de

Norman

evet çıkarir bende askerden 2004den rapor aldim çok çıkardi baktim olmadi sivildede engelli raporu aldim 3 ay önce ... ayrica hava degişimi alman rapor alman anlamina gelmez eger rahatsizliğin ciddiyse rapor alip sivil hyattada özürlü raporu almanizi tavsiye ederim ayrica son bire katilmiyorum her rapor alan kolayca iş bulur diye bir kural kaide yok evet raporunda hangi hastalikdan rapor aldigin yazilacak kardeşim geçmiş olsun
    psikoloji raporlari iş için biraz zorluk çıkaran raporlardir memurlukta özellikle belirtilmiş bir hususdur sizinde takdir edeceginiz gibi özel sektöre psikolojik bozuklugu olan arkadaşlarimiza ön yargiyla bakıyor
    eger rahatsizliğiniz ciddi degilse askerliğinizi bitirmenizi tavisye ederim gelecek açisindan

use

2 defa ust uste hava degisimi aldim suan durumum iyi fakat doktorun soyledigi seni curuge ayiricagiz lafiyla hareket ediyorum...siz hangi durumdan elverissizdir raporu almistiniz?

isverenler muaf tutulma sebebime ulasamazlar diye biliyordum ben %100 duzelme gostersem ve devlet hastanesinden saglam raporu alsam isler degismezmi acaba bunu ogrenmem kotu oldu,
    ya da isverenden muafiyet sebebimizi saklıcagiz sonucta askerlikle ilgili bi belge istemeyeceklerini dusunuyorum acaba yanlismi dusunuyorum.

askerligi bitirmem cok zor gozukuyor suan tamamen duzeldim gibi bir sey fakat askerde yine durumumu tetiklicek bir ortam olusucak...bir rapor yuzunden gelecegimiz kararicak desenize...2 universite bitirdim ve bu raporun beni etkilemesinden acikcasi korkuyorum is bulma acisindan.........

serdaruz

ne var bende bitirdim ayrıca benim eniştem eşimin amcası da askerliğe elverişsizdi raporu aldılar ama aslanlar gibi emekli oldular ya bak bence bu senin için dezavantaj değil avantajdır nice yüksek okul bitirip sağlam insanlar iş giremiyo bu kadar dert etme yani bide eğer düzelme imkanın varsa zorla sonra sağlık kolay kazanılmıyo yani kardeşim üzülme

use

universite olayini ukelalik olsun diye yazmak istemedim sadece kariyerime devam etmem lazim nasil bir avantaj olucak rapor almam durumunda ki??

Norman

arkadaşim birak dayi amcasini ben 2004 gözden rapor aldim askerden; ünüversite mezunuyum iş için askerlik durum belgesi istiyorlar ya işe girerken söylemek zorundasin neden askerden muaf oldugunu söylemezsen zaten askerlik belgende şu şu sebeblerden askerden muaftır diye yaziyor ... psikolojik rahatsizliği olanlarida işe zor aliyorlar memurlukta bile öyle ya askerligini tamamlayacaksin normal statüde işe başlicaksin yada askerlikden muafsan engelli raporu alicaksin buda bir dez avantaj daha bu sene devlet özürlü kadrsounda büyük alım yapti senelerdir sen boşver benim yaşim 30 yaşadigim deneyimlerimi aktariyorum yapikredinin bütün ön mülakatlarini geçtim tabi askerlik olayini gizledim işe başlamadan önce askerlik kagidimi istediler götürdümde bu şartlarda sizinle çalişmayiz deyip kapiyi gösterdiler özürlü raporu iş kapisi değildir
    iki tane ünüversite bitirmişin yazik etme hele özürlü kadrosunda bu seneye kadar hiç ünüversite bitirilen alinmiyordu sen beni dinle kardeşim varsa bitirme durumun bitir ilerde baktın olmadi özürlü raporu alabilirsin bide alamaz isen o sorun işte her askerden muaf olan özürlü raporu alamiyordu ben 6 sene sonra aldim mesela o zaman ne saglam ne özürlüsün diye arada gidip gelirsin emin ol buna
    80bin özürlü arkadaşimiz saglık bakanliğinin 2binkişilik kotejanina başvurdu şuan en son verilere göre 6bin ön lisans ve ünüversite mezunu meb sınavina başvurdu bunlarin 2 bini alındı bu 6 bin 10 senedir genel alım bekliyordu gerisini sen düşün madem bu kadar avantaj bu neden bu 80 bin kişi hala işsiz ben iki ünüveriste bitiricemde iş bulamicam karar gene senin geçmiş olsun tekrardan

use

yapıkredi ornegi tam olmus...bende boyle dusunuyorum cunku zaten adamlar ise almamak icin bahane arıyor bugunumuzde insanlari elemek icin.....askerlik belgesinde muafiyet sebebi yazmamasi lazim bu resmen insanlari fislemek gibi.....

Yasaklı Üye
    Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    19.11-2012
    Saat
    13:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul

barok

kariyer demekle neyi ifade ettin anlamadım ama anladığım kadarıyla yazmayım..şayet üniversitede kalıp kariyer yapacam dersen bu sana hiç bir eksi veya artısı olmaz..üniversitede ki kariyerin yapacağın bilisel çalışmalarla alakalıdır..

ama diğer taraftan iş hayatında ise belirtmek istediğin kariyer,senin rapor alman bişeyi ifade etmez..sadece iş bulman konusunda şöyle bir avantajın olabilir;ocak 2010 yılında yapılan yönetmelikte,özürlü personel alımı devlet personel rejiminden çıkarılıp,kurumların alacağı elemanlar istisna kaydedildi.(yani,devlet personel rejiminde belirtilen husus şuydu;emekli veya çalışan personelin işten ayrıldığı miktarın %25 kadarı istekte bulunuyordu,ama özürlü kadrosu için bu istisna kaldırıldı,kurum çalışan tüm personelin %3 kadar çalıştırma zorunluğu ön plana çıkarıldı) yani şu an özürlü olup iş kamuda iş bulmak eskiye göre daha bir kolaylaştı gibi gibi..-geçen hafta çıkan bir yönetmelik her ne kadar biz özürlülerin morelini bozsada bu gerçek,şu an da çalışan veya daha önce istifa etmiş özürlü memurlarda bu sınavlara katılacak olup,bizim için işsiz özürlüler için handikap dır-

use

evet %40 olayımı ne varmis sanırım....bu askerlikten muaf olma basa bela ozaman sanirim dedigine gore bende napiyim gitmek icin zorlucagim sanirim kendimi....cunku verdiginiz ornekler kotu is bulma konusunda....bunun baska bi cıkar yolu yokmu acaba

kariyerden kastettigim universitede kalmak degil ozel sektorde calisarak yukselmekti devlet memurlugunu hic dusunmedim zaten sanirim askerlikten muaf raporu alırsam pskiyatri bolumunden ozellikle, kamuda calismam epey bi zorlasicak sanirim......

Norman

ben gerçek olanlari yazdim 2004de aldim askerlik raporumu 6 sene iş için cebelleştim 2010da özürlü raporunu aldim hala kadro için bekliyorum rahatsizligin psikolojik olmasaydi iş için sorun olmazdi öyle yada böyle iş bulurdun ama diyorum ya özel sektör sende takdir edersin ki psikolojik rahatsizliği olanlari tercih etmiyor .. karar senin ben sana ne al nede alma diyebilirim sonuçta iki diplomam var diyorsun özürlü iki diplomali biri olup kadro bekliceksin buda %40 ve üzeri rapor alirsan ama işe girimlerde mutlaka sorucaklar askerliğini emin ol ...

use

jeam tesekkur ederim yorumlarin icin ama sanirim muaf alicagim cunku sagligimi tekrar kaybetmek istemiyorum....zorlu bi surec bizi bekliyor desene anlattiklarina gore.

Norman

barok o kanun 10 senedir mevcut mühim olan kanunun olmasi değil ki mühim olan uygulanmasi iki ünüversite bitirmiş adama özürlü raporu alsa ne degişicek ? alımlarda ünüversite mezunu çok az diyorum sana sen hala kanundan bahsediyorsun

herşeyin hayirlisi use allah kolaylik versin ...

use

amin jeam cumlemize ne diyelim.....demek bu kadar etkili bu askerlik muafiyet durumu ozel sektordede

Yasaklı Üye
    Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    19.11-2012
    Saat
    13:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul

barok

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    2010 ocak ayında yapılan yönetmelikten bahsediyorum..

bu yönetmelik le beraber bu son yıl bu kadar fazla özürlü alımı yapıldı..on yıllık süreçten bahsetmedim..yönetmelikleri oku değişen kısımları gör..
    sorarım peki neden bu sene bu kadar fazla özürlü alımı yapıldı?bunun asıl cevabını teşkil eden yönetmelik bahsettiğim 2010 ocak ta ki yönetmeliği dir....

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 3 1 2 3 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye