+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon
Toplam 26 mesajın 1-15 arasındakiler
Göz bozukluğu ve askerlik..?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

Tamirci34 Göz bozukluğu ve askerlik..?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Merhaba arkadaşkar herkese selamlar ben 6 yıldır elektronik tamirciliği yapiyorum şu an 21 yaşındayım ama kimlikteki yaşım 18 gösteriyor gözlerim çok fena halde bozukluk var yakın mesafeyi göremiyorum birde uzakda az göremiyorum geçen doktora gittim sadece bir kaç kez damla sıktılar ama hala ileşmedi diyeceğim şu askerlik zamanım gelince göz kusurundan dolayı muaf tutulurmuyum doktorun elime verdiği kadığı buraya yaziyorum cevaplarınız bekliyorum

CORM 0.25 -3.50 175

1.75 -3.00 10

Ne anlama geldiğini bilmiyorum ama bilen arkadaşlar varsa beni bilgilendirirsem sevinirim saygılar

ticet77

bu şekilde askere gidersin alırlar geri hizmette olursun muaf sayılman için en az %80 görme kaybı olması gerekli bildiğim bu

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

UTOPYA

Peki kullandığın gözlüğün tam olarak derecesi ne? Çünkü bu terimlerden birşey çıkaramadım...

Tamirci34

Doktor kağıdın üstüne yazmış birde şemalar var 90 derece gibi bende anlamadım yardcımcı olursanız sevinirim

UTOPYA

Bir dakika göz reçetemi bulursam bakayım bir belki ordan anlayabilirim...

UTOPYA

Şimdi senin iki gözünün derecesinin toplamı 8,5 derece... Az evvel nette araştırdığım kadarıyla 14 derece diyorlar muafiyet olabilmesi için... Yani askerlikten muaf olmuyorsun... Ama tabi ben yüzeysel olarak bilgi verebiliyorum...

Tamirci34

Ya muaf olmak için değil sadece ilerde askerlikle ilgili bir sorun yaratırmı diye açtım bu konuyu yardımların için tşkrler peki Tekrardan yazim bari

CORM 0.25 -3.50 175
    1.75-3.00 180

Bilgiler tam olarak böle ama ne anlama geldiğini bilmiyorum :S

UTOPYA

Gidersin sadece komando olamazsın...

0.25 - 3.50
    1.75 - 3.00

Bunlar gözündeki rahatsızlığın dereceleri... İki satırın en sağında yazan 175 ve 180 ise Aks yada prizmatik camla alakalı bilgiler...

UTOPYA

Rica ederim...

aliakici

GÖZLERİNDEN RAHATSIZ OLAN ARKADAŞLAR LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUN

Arkadaşlar öncelikle iszden ricam bilmediğiniz konularda insanları yanıtsız bırakmak yanlış bilgi vermekden daha iyidir. Burdan yanlış bilgiler aldım ve muayene olmaya gittim ve ordakiler hiç burda yazılanlar gibi değildi.

Benim gözlerimde doğuştan katarakt vardı yıllar geçtikçe ilerledi ve sonunda askerlik muayenesi geldiğinde nasıl askere gidilmeyeceğini gördüm ve rahatsızlığımdan dolayı askere gitmedim

Arkadaşlar öncelikle gözün numarası asker için pek önemli olmasada ywazılı kaynak 7.00 ve üzeri gidemez diyor. Ama dediğim gibi numaradan çok gözün durumuna bakıyorlar.

Size askerlikten muaf olma sürecimi olduğu gibi sırasıyla yazıyorum

Öncelikle yoklama için bağlı olduğum askerlik şube başkanlığına gittim orda muayene sırasında gözlerimdden 3 kez ameliyat geçirdiğimi söyledim ama benden bunu ispat etmek için belge istediler (ARKADAŞLAR BURASI ÇOK ÖNEMLİ AMELİYAT BELGESİ YOKSA ASKERİ HASTANEYE SEVK SÖZ KONUSU DEĞİL) belgelerimi gösterdikten sonra askerlik şubesindeki doktor beni en yakın asker hastanesine sevk etti.

Asker hastanesinde göz polikliniğinde 2 gün tetkik yapılıp gerçekten rahatsızlığın olup olmadığına karar verildikten sonra Ankara Etimesgut Hava Hastanesi ne sevk etti.

Etimesgut Hava Hastanesi ne gittiğimde göz polikliniğinde bir muayeneden sonra hastalığımın olduğuyna dair rapor ile GATA ya sevk edildim.

GATA ya gittiğimde 3 ayrı doktorun 2 gün süren uzun muayeneleri sonucunda GATA Göz Heyetine girdim (ARKADAŞLAR HEYET, MUAF RAPORU VERMEZ SAĞLIK KURULU VERİR. HEYETE GİREN ARKADAŞLAR HEMEN UMUTLANMASIN) Göz heyetinde tekrardan bir muayene edildikten sonra Etimesgut Hava Hastanesi ne geri sevk edildim.

Etimesgut Hava Hastanesinde tekrar muayene oldukdan sonra nihayet Sağlık Kurulu na sevk edildim.

1 gün sonra Sağlık Kurulunda aralarında "üroloji, ruh ve sinir hastalıkları, nöroloji" gibi doktorlarında bulunduğu 20 küsür kişinin önüne çıktım ve son olarak rahatsızlığımın giderilemeyeceği kanısına varılıp "Seferde ve Barıışta Askerliğe Elverişli Değildir" raporu aldım.

Önemli :

Askerlik Şubesine giderken : Daha önce geçirmiş olduğunuz hastalıklarla ilgili raporları yanınıza alın

Bölge Asker Hastanesine giderken : Askerlik şubesinden aldğınız sevk kağıdını unutmayın

Etimesgut Hava Hastanesine giderken : Yazılan herşeyin fotokopisini çektirin

GATA ya giderken : Asla uykusuz gitmeyin gözleriniz dinlensin ve asla yalan söylemeyin ve abartmayın çok gelişmiş cihazları var eğer sizden gıcık alırlarsa başka türlü muayene ederler.

Sağlık Kuruluna giderken : Askerlik şubesinden aldğınız 13 adet onaylı resim. Eğer kaybederseniz anlattığım işlemleri tekrar yapmak zorunda kalırsınız.

Daha detaylı sormak istedikleriniz olursa aliakici@hotmail.com mail atabilirsiniz.

kütüphaneci34

ticet77;
    Tamamen Yanlış Bilgi!

Bunu aşağıda detaylı bilgisini verdiğim GATA araştırmasından alıntıladım:

GATF Göz Hastalıkları Anabilim Dalı
    Reprint Request : Dr. A. Hakan DURUKAN, GATF Göz
    Hast. Anabilim Dalı 06018 Etlik / ANKARA
    e-mail: ahakand@yahoo.com
    Kabul Tarihi : 18.1.2005

İlgi Alıntı:

Kaynak İçin Tıklayınız!

yesil_izmit

arkadaşlar bilmeden yprum yapmayalım

benim gozlerimde hipermetrop sağ goz 12 sol goz 12,5 askere gitmedim.Sadece goz bozuklugu gorme kaybıda var Gorme kaybı ne oluyor derseniz ? 2 kişi var gozleri aynı derece biri bazı yazıları okurken diüeri okuyamıyor birinde gorme kaybı diye bir sey soz konusu fakat bu gorme kaybının derecesi makinalarla tesbit edilemiyor
    Yani kısaca size hastanede okutulan yazıları okuyamıyorsanız yada okumuyorsanız ve goz derecenizde 7 dereceden büyükse askere gitmezseniz tabi gorme kaybınızında olması lazım
    Yani geri hizmet yok komonda olamazsn falan hikaye şeylere gerek yok

ticet77

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    yeşil izmit arkadaşım ben kendi adıma söyleyeyim hikaye okuduğum yok sen çok okumuşsun anlaşılan bende bir göz 01 diğeri 02 artı bio nistagmus yani görme kaybı var 99 da askerdim bilmezsem boş konuşmam arkadaşın söylediği şekilde çürük alması zor geri hizmet yok komando olamaz boş demişsin ya sen boş konuşuyorsun anlaman ümidiyle

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon

LinkBacks (?)

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye