SGK havalı minder, akülü sandalye, aktif sandalye vb. ürünlerde alkışlanası iyileştirmeler gerçekleştirdi!
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Göz kırpamamak askerlikten muaf olmayı sağlar mı?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

zerotolerance Göz kırpamamak askerlikten muaf olmayı sağlar mı?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Arkadaşlar benimde sole bı sorum var

Ben ne sag ne de sol gozumu kırpamıyorum. yanı tek goz kırpamıyorum.

askerlikte bununla ilgili bı uygulama varmı muaflık?

ayrıca sag gozumde numara olarak bılmıorum ama ılerı duzeyde mıyop astıgmat vardır.

----------

sanırım goz tembellıgı denılen olay bendede var doktor kucukken alıstırma vermıstı bana bı kalemı gunde 50 defa gozume yaklastırıp uzaklastırcak ona odaklancaktım ama sag gozum kalemı takıp etmıodu.

OturanBoğa

Bu durumun tıptaki adı nedir bilmiyorum. Siz biliyorsanız ilgili yönetmeliği inceleyebilirsiniz: TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ SAĞLIK YETENEĞİ YÖNETMELİĞİ
    Ama göz kapaklarından dolayı muaf olamasanız ve askerliğe alınsanız bile, askerliğe başladıktan sonra hastaneye sevk olup birçok şeyden (spor, nöbet vb) muaf olmanız mümkün gibi geliyor bana.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

inzibat

Askerlik yapmak istiyormusunuz istemiyormusunuz bilemiyorum.
    Ama bu göz kırpma olayı gerçekten ciddi bir sağlık sorunu. Gerçi asker de nöbet sırasın da "gözümü bile kırpmadım" lafı vardır tam sizlik oluyor bu durum da.

Hakkınız da hayırlısı olsun.

körbıçak

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Sağ gözdeki görme kaybı yüzde kaç bilmiyorum sadece o görme kaybı sorun yaratabilir diğer kırpmama olayı atış talimi yaparken göz kapama bantı kullanırsınız olur biter .Sağ gözde atışta zorlanırsanız sol gözle yaparsınız .Gerçekten askerlik yapmak istiyorsanız yapabilirsiniz gibi görünüyor tabi detayları bilmeden tahmin yürütüyorum

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye