Toplam 12 mesajın 1-12 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

bahadırtutan1984 Şeker hastaları askerlik yapar mı?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    şeker hastaları askerlık yapar mı? yada hangi derecede seker hastası olmalı kı askerlık yapsın yada yapmasın ?
    ben unsilin kullanıorum (gunde 4 unıte) sabah öglen aksam we gece. askerlik yapar mıyım?

ben şeker hastasıyım kısa donem askerlık yapıcam bu snee yada onumuzde kı yıl ama dedıgım gb seker hastasıyım ve gunde 4 unıte ınsülin kullanıorum(sabah öglen aksam ve gece) izmir devlet hastanesı tarafından raporum var ve askere gıtme yada gıtmeme ıhtımalım hakkında bı bılgısı olan war mı? TSK'nın sıtesınde seker hastaları gereklı belgelerı toplarsa askerlık yapamaz dıo bunun derecesı nedır.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Şeker hastalığın askerlik şubesi sevki ile askeri hastane tarafından tespit edilir ve askerlikten muaf olursun.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum

biyo

şeker hastaları askeri hastahanenin raporu ile askerlik hizmetinden muaftırlar hemen rapor vermeyebilirler birinci muayeneden 1yıl sonrs tekrar muayene edip kesin karar veriyorlar

Üye
    sagopa66 Avatarı

Gerçek Adı
    Aşır Can
    Son Giriş
    02.12-2014
    Saat
    08:55
    Yaşadığı Yer
    Ankara/Altındağ

sagopa66

1 saat önce geldim askerlik subesinden.1 haftadır uğrasıyorum.bende şeker hastasıyım bu gün Muaf aldım. İçime oturdu yalnız. Askerlik yapmak isterdim =(

seker cocuk

arkadaslar bende seker hastasıyım gunde 4defa unsılın kullanıorum
    17senedır seker hastasıyım askere gıtmek ıstıorum vatan gorevımı gerceklestırmek ıstıorum ama sadece acemılık yada curuk alırsın dıolar
    askerlıgımı yapmam ıcın ne yapmam gerekıo

lutfen bana yardımcı olun yasım 19 muayaneye gırecem bi dilekce flan yaz dıolar
    bılgısı olan varsa bana lutfen cvp versın

Üye
    yunusemresahin94 Avatarı

Gerçek Adı
    Yunus Emre Şahin
    Son Giriş
    24.05-2015
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Ankara

yunusemresahin94

bildiğim kadarıyla bir günlük askerlik yapabiliyorsun çünkü bir tane ibrahim abimiz var hem down sendromu hemde şeker hastasıdır

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

seker cocuk, canım kardeşim, askerlik öyle istekle yapılabilecek bişey değildir. Sağlığın her şeyden önemlidir... Lütfen sağlığını riske atma. Emin ol askerlik sonrasında sağlığın daha da bozulursa "askerliğine de şusuna da busuna da" diye küfretmekten gına gelir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Club23 Avatarı

Gerçek Adı
    Harun
    Son Giriş
    17.08-2012
    Saat
    16:16
    Yaşadığı Yer
    Antalya

Club23

Ben 17 yıllık Tıp 1 Diabet hastasıyım ve günde 4 defa insulin kullanıyorum, 12 yıl önce askerlik yoklamam geldiğinde basvurdum ve her hangi bir rahatsızlıgı olanlar varsa beklesin dediler ve Diabet hastası olduğu söyledim ve beni Askeri hastaneye sevk ettiler,Hastanede sizden şekerinizi ölçüyorlar ve daha sonra da Askeri hastanede heyete giriyorsunuz,aynı gün size heyet askerliğinizi yapıp yapmayacağınıza karar veriyor.Ben askerden muhaf gözüktüm,keşke hasta olmasaydım da askerliği yapıp yaşamımama saklıklı devam edebilseydim.

Üye
    samiko Avatarı

Gerçek Adı
    Samet
    Son Giriş
    06.09-2013
    Saat
    12:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

samiko

Bende 3 yıldır şeker hastasıyım ve okul bittikten sonra askerlikten muaf oldum. Başımdan geçenleri uzun uzun sitemde anlattım. dilerseniz okuyabilirsiniz. Diyabet, Şeker hastaları askerlik yapıyor mu? | 1 Yeni Bilgi

Üye
    ylcnuysl Avatarı

Gerçek Adı
    LPL
    Son Giriş
    05.03-2015
    Saat
    17:38
    Yaşadığı Yer
    AKSARAY

ylcnuysl

benimde başımda geçti bende şeker hastalığı yaşamaktaydım jandarma eve geldi askerlik zamanın geldi neyse tutanak fln imzalandı 15 gün süre verdiler askerlik şubesine gittim o durumu anlattım beni aile hekimliginden sevk yazısı imlattı sonra askeri hastaneye gönderdi 1 gün yatırdılar ... kan aldılar tokluk ve açlık olmak üzere 1 gün sonra kurula cıkıorsun 1 sene erteleme verdiler sayılı gün çabuk gecer dediler gecti aynı işlemleri gene yaptım aile hekimligi fln derken gene 1 gün yattım 1 gün sonra gene kurula girdim kurul kapısında gayet rahat olun almıcaklar içeri girdikden 20 sn sonra kurul başkanın lafı barışda askere elverişli değildir seferde görev yapar . bazı arkdaşlar korkmaktadır yada gitmek istememek tedir ... eğer böyle bi hastalıgınız varsa gitmezssiniz net. tabi şeker değerleriniz tokluk 160 un üzerinde olmalı...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Güncel bilgi için teşekkürler @ylcnuysl

tarık özhan

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhabalar 4 yıldır diyabet hastasıyım yoklama için askerlik şubesine gittim beni askeri hastaneye sevk ettiler orda bir iki kontrolden geçtikten sonra yatacağım günü söylediler ve herkes yaparsın yapmazsın diye yorumda bulunuyor kafam çok karıştı artık . şekerim insülin kullanmadığım zamanlarda 500 e kadar çıkıyor. benim merak ettiğim şey şeker hastası olupta askerlik yapan var mı? yani benim askere gitme olasılığım nedir